2020-2021 Euroleague

Muhtemelen Efes-Bayern eşleşmesi olacak, şu an kesin gibi görünen tek eşleşme. 7-8'e ciddi talipler var, ateş hattına döndü oralar. Galiba bu hikayede yanan Madrid olacak.

7-8 hattı baya talipli ve karışık. Ama muhtemel eşleşmeler: Fener-Milano, Efes-Bayern. Vesely iyileşirse Fener eler Milano'yu. Milano Fener'den daha ağır loser çünkü. Şu ertelenen maçlar yüzünden belirsizlik sürüyor sıralamada. Zenit mesela Pana ile yapacak, favori de, ama Pana uyuzunun sağı solu belli olmuyor. Yıllar sonra basketbol oynayacakları tuttu dün akşam örneğin.
Muhtemelen şöyle olacak ama, tahminimi de yazmış olayım:
Barça-Zenit
CSKA-Madrid
Efes-Bayern
Fener-Milano

F4 tahminim de şurada kalsın:
Barça-Madrid
Efes-Fener

F4 de barça cska milano efes olur bence milano efes finali olur diye düşünüyorum madridin dışarıda kalması ile bu boşluğu bir italyan takımı doldurulur bence

7-8 hattı baya talipli ve karışık. Ama muhtemel eşleşmeler: Fener-Milano, Efes-Bayern. Vesely iyileşirse Fener eler Milano'yu. Milano Fener'den daha ağır loser çünkü. Şu ertelenen maçlar yüzünden belirsizlik sürüyor sıralamada. Zenit mesela Pana ile yapacak, favori de, ama Pana uyuzunun sağı solu belli olmuyor. Yıllar sonra basketbol oynayacakları tuttu dün akşam örneğin.
Muhtemelen şöyle olacak ama, tahminimi de yazmış olayım:
Barça-Zenit
CSKA-Madrid
Efes-Bayern
Fener-Milano

F4 tahminim de şurada kalsın:
Barça-Madrid
Efes-Fener
dediğin gibi playoff olursa f4 öyle olmaz. barca-fener / cska-efes eşleşmeleri olur.

Son hafta Madrid Fener'i yenerse, Barça da Bayern'i yenerse, Efes-FB eşleşmesi oluyormuş İsmail Şenol söyledi. Ki bakınca gayet muhtemel bir senaryo bu. Vesely dışında 5 numarası olmayan Fener'e karşı Tavares'li Madrid ölüm kalım maçını almaya daha yakın gibi duruyor.

Eurolig başkanı açıklama yapmış gailba 2023 24 sezonu sonrası takım sayısı 20 ye çıkacak euroligde lisanslı takım sayısı 18 olacakmış bizim takımlarımız ne yapar o durumda nba fibayi destekliyor mali açıdan şu an 15 milyon dolar destek var bu 100 milyon dolara kadar çıkacak gailba kulüp olarak bizim yapmamız gereken nedir arkadaşlar sizce bence ruslar ve italyan ispanyol takımları dışında herkes uzun vadede oraya geçecek gibi görünüyor

Eurolig başkanı açıklama yapmış gailba 2023 24 sezonu sonrası takım sayısı 20 ye çıkacak euroligde lisanslı takım sayısı 18 olacakmış bizim takımlarımız ne yapar o durumda nba fibayi destekliyor mali açıdan şu an 15 milyon dolar destek var bu 100 milyon dolara kadar çıkacak gailba kulüp olarak bizim yapmamız gereken nedir arkadaşlar sizce bence ruslar ve italyan ispanyol takımları dışında herkes uzun vadede oraya geçecek gibi görünüyor
Uzun vadeli derken A lisansı kastedilmiyor sanırım. Bir kaç senelik lisanslar veya wild card verilecek. A lisansını kolay kolay vermezler. Biz hiç umulanmayalım. Orayı hedefleyen bir yönetim gelse bile, güçlü bir sponsor destekli, uzun vadeli yapılanma olmadan EL'nin kapısından geçemeyiz.

Yaklaşıyor yaklaşmakta olan: Efes-Fener. Eğer Bayern yarın deplasmanda Barça'ya karşı sürpriz yapmazsa Fener belalısı ile karşılaşacak. Ulan Ergin Hoca... Bir de demeç vermiş ''Fenerbahçe ile karşılaşmak istemem çok formdalar'' diye.

Efes çok formda. Fener ile eşleşirlerse ki @Muhammed Selçuk in dediği gibi Bayern alamazsa öyle olacak. Efes favori olacak. Hele Fener'de Vesely olmazsa iyice zorlanacaktır. De Colo da sakat sakat oynuyor. Ona rağmen bugun baya iyiydi.

Zorlanma kısmını çok iyimser buluyorum ben. Anormal skorlar ortaya çıkabilir, ki çıktı da geçen ay ''Vesely olmasına'' rağmen. Bu arada bu eşleşme olayına kafam basmadı benim. 1-8, 2-7 , 3-6 diye gitmiyor muydu?

Valencia kazandı. Son takım ya onlar olacak ya da Zenit. Zenit'in kalan 2 maçı kazanması gerekiyor Pana ve Maccabi'ye karşı. Benim anlamadığım, 6 ay önceki maçı Nisan ayına kadar mı ertelediler?

Baskonia'ya ben de üzüldüm açıkçası. Polonara en sevdiğim oyunculardan bu sene. Seneye çok iyi bir takımda görücez muhtemelen. Henry'de harika bir lider. Giedraitis muhteşem şutör. Yazık oldu.

Ekleme de yapmıyor Real ısrarla. Sadece tyus ı aldılar galiba. Campazzodan sonra zaten hücumun yarısı gitti. Efes bu sezon alamazsa şampiyonluğu başarısızlık sayılabilir artık en ters gelen takım Cska mulitinov sakatlığı ve Jamesin gidişi çok güç kaybetti, real zaten yetersiz bir kadroya sahip, fener geçiş sürecinde. Barcelona tek rakipleri hatta kadrosu daha iyi olabilir barcanın ama efes yıllardır beraber oynayan oyunculardan kurulu bir takım ne yapıp edip kazanmalılar artık bu sene.

Yıllar yılı Eurolig takip ederim, görmediğim koç kalmadı ama şu Laso'nun yeri ayrı. Çok acayip, orijinal bir karakter. Kendi kendine dert yanmaları, iç diyalogları, çaresiz anlardaki halleri, çözüm arama çabaları, mimikleri, ifadeleri... Say say bitmez. İnsan onun karakterinde kendinden bir şeylere rastlıyor. Kendiyle verdiği mücadele, o huyları davranışları, serzenişleri kendi kendine... Bu sene ana kadroyu komple kaybetti, Tavares hariç. Zaten o da gitse belki playoff bile yapamazlardı. Adam parkede aynanda Tavares-Tyus ikilisiyle oynuyordu ya, var mı böyle bir şey? Llull, Rudy, Campazzo, Randolph, Carroll... Millet Vesely yok diye ağlayıp yıkılıyor, bu adam komple kadroyu kaybetti ama son maç deplasmanda çıkıp 20-30 fark atıp playoff yapıyor.
Fener'in hali iyi görünse de aslında çok vahim bi durumdalar. Vesely - De Colo ikilisinden biri bile yoksa, hiçler. Oyuncu kalitesi ve kadro kimyası berbat. Koçluk bu değil. Geçen sezon Efes, Micic, Larkin ve Dunston'ın olmadıkları maçları da kazanmıştı. Bu sene CSKA, Madrid de kayıplarına rağmen çok iyi performans sergilediler.