2020-2021 Galatasaray Futbol Takımı

Abdurrahim hala transfer mi yapacaksın:)? Basit yöneticiler sizi. Terimi iyi kandırdınız dua edin seyirci yok tribunde. Agır hakaret dolu tezahuratları kaçınılmazdı!

Etebo artık ilk 11'e yazılmalı.
Babel'i izleyeceğimize Kerem, Oğulcan ve Ali Yavuz'a şans verelim.
Belhanda inşAllah bu sefer gidici gibi 🤲
Babel'i de gönderebilsek keşke..

Bu arada Jimmy, Karagümrük'e kiralandı. Berk Balaban da Ankaraspor'a kiralandı.

Son düzenleme:
Bruma ve Seriyi alıp transferi kapatalım yeter ya...Beceriksiz herifler.. Zaten saglıgınız sıkıntıda bosverin klubu siz,hastanede saglık daha onemli kemoterapi...Klubun işini bilen , olaya kanalize olmus uzmanlara ihtiyacı var

Ne utanmaz bu adamlar böyle...

Galatasaray'da transfer bitmez, her dakika transfer için çalışıyoruz diyorlar ama ortada transfer yok, 1 tane adam yok; 1-2 gün kalmış basına yansıyan hiçbir bilgi yok!

Artık defolun gidin, ne olur gidin ya. Bu nasıl bir kafa yapısıdır; adamlar sanki aile şirketi yönetiyor, arkadaş benim paramla alıp satıyorsun ama sanki babasının şirketi gibi topçu almıyor, bu kadar mı aciz siniz, diğer takımların harcama sınırlarının 2-3 katı hakkımız var ama onların aldığının 1/5'ini alamadık.

Avrupa'da her sene ya transfer yapmadığın ya da son dakika yaptığın için eleniyorsun ancak hala o kafalar bunu idrak becerisi gösteremiyor.

Maça bakıyorsun, 90 dk 35'lik Falcao'yu oynatır, Belhanda aşkına yine ihanet etmez, Babel gereksizine bel bağlar, Ömer'i kurtarıcı diye sokar, maç bitecek hala pas yapan takıma müdahale etmez!
Ya 90 dk boyunca kaleciyi tehdit eden şutun yok, şut çekememişsin, bu takıma kenardan birisi demiyor mu, yav kaleye şut çeksenize...

Terim, yönetim, kadro hepsi maalesef dejavu gibiler; bıktık, bıktım.

O Gerard denilen küstah sana oyun dersi verdi, hem de birkaç milyonluk kadrosu ile. O ilk gölün başlangıcı orta sahadan oluyor, 2 pas ve gol. Senin takım bunu yapamıyor. Falcao denilen adamı ben 90 dk izlemek zorunda mıyım, Diagne bu adamdan net daha yararlı; vücudu, kafa topu, penaltı yaptırma tehditi ancak 35 lik adama saplantılı gibi muhtaç kalıyor.

Yaz yaz insan öfkeleniyor.
Bu kulüp tarihinde Ünal Aysal gibi bizi mutlu eden lider ve profesyonel adam çıkmadı, parayı çarçur etti ama basıp alıyordu; Sneyder, Drogba, Hamit, Selçuk, Mela, Elmandar, Burak ne kadroydu be...

Falcao’da suç bulamıyorum ben. Adama top getirecek bir “futbol” yok ortada. Şu adam Alanya’da, Karagümrük’te olsa 20 den aşağı atmaz. Diagne denen adam Kasımpaşa’da 30 atıp sende 15 atamıyorsa ya sen futboldan bihabersin ya da Kasımpaşa’da şansa attı hepsini.
Bugün kazara beİn’de gelen oyuncular listesine denk geldim sağda. Komedi gibi. Arda, Omar, Kerem bilmem ne... 😄vah benim Galatasaray’ımın düştüğü hallere... Kimse kusura bakmasın da Cengiz gitse de Ali Veli gelse de ben Fatih hocayla bir başarı geleceğini düşünmüyorum. En fazla ligde şampiyon olursun. Zaten benim düşüncemin de önemi yok, Avrupa arenasındaki rakamlar her şeyi ortaya koyuyor maalesef.

Falcao’da suç bulamıyorum ben. Adama top getirecek bir “futbol” yok ortada. Şu adam Alanya’da, Karagümrük’te olsa 20 den aşağı atmaz. Diagne denen adam Kasımpaşa’da 30 atıp sende 15 atamıyorsa ya sen futboldan bihabersin ya da Kasımpaşa’da şansa attı hepsini.
Bugün kazara beİn’de gelen oyuncular listesine denk geldim sağda. Komedi gibi. Arda, Omar, Kerem bilmem ne... 😄vah benim Galatasaray’ımın düştüğü hallere... Kimse kusura bakmasın da Cengiz gitse de Ali Veli gelse de ben Fatih hocayla bir başarı geleceğini düşünmüyorum. En fazla ligde şampiyon olursun. Zaten benim düşüncemin de önemi yok, Avrupa arenasındaki rakamlar her şeyi ortaya koyuyor maalesef.

Terim de işinden olmamak ya da üste itaat için sükut ediyor da, ya arkadaş bir teknik adam olarak transfer yaptıramıyorsan bırak bu işi çık git ya da maç sonu açıklamalarında dolaylı ima değil, doğrudan bu yetersiz yöneticileri ifade et ki, rezillik yaşayıp belki transfer yaparlar.

Ölümüne kadar Galatasaray falan gibi romantik sloganlarını duymak zorunda mıyım?

Başakşehirde kadroya giremeyen Arda her maç banko oynuyor ve 70 dakikadan öncede çıkmıyor, Babel gibi el freni!

Onyekuru gibi Afrika binlerce adam var, 1 tane mi bulamıyorsunuz?
Bozuk plak gibi yok Seri yok Onyekuru deyip duruyorlar, vizyon yok; Rodrigez fesh falan ederse vallahi alırlar çünkü artıkçı ve kiralıkçı takımız!

Bakalım yarın ne olacak?

İnsanların vizyonunu daralttılar, her sene Avrupa'da 0 çeke çeke. Avrupa'daki futbolcuların isimlerini unuttuk, onlarla oynamaya oynamaya.

Ulan Arda’yla barışacaksan gidip dışarda bi yemek yer tokalaşırsın. Milyonlar verip takıma almak ne demek? Yok evlatmış. Galatasaray baba mı lan evlatları olsun. 3 yıl önce emekli olmuş Çöpe para verdik, ÇÖP. ÇÖP Belhanda’nı da al, ÇÖP Feghouli’ni de al, ÇÖP Arda’nı da al git.
Kasımpaşa ilk yarıda 4-0 yapacaktı. Yazık Galatasaray’ımın düştüğü hale, yazık..

Bu takım kötü, kendimizi kandırmayalım; Feguli, Belhanda, Arda, kaleci hepsi fuzuli adamlar.

Bizim kaleci üzerine gelen topu bile güç bela köşe vuruşuna atabiliyor, hafta içi burnunun dibindeki topu da çıkıp alamamıştı, bugün köşe vuruşunda boşa çıkması gibi.

Mariano'yu beğenmiyordum ama adam orta açabiliyordu, arkaya kanat adamını kaçırıyordu, yeni adamımızda bunların hiçbirini göremiyorum.

Ne bileyim, Terimle mi olmuyor yoksa bu kafayla mı anlamıyorum.

Falcao 45 yıl üst üste sezon başı kampına katılsa olmaz artık. O eski halinden eser yok şimdi. Anca penaltı atar.

Sahanın en iyisi; takıma 1-2 hafta önce katılan Etebo, durum o derece kritik yani.

Arda-Belhanda-Feghouli faydasızları çıkınca biraz atak yapmaya başladık hiç olmazsa fakat yine de çok berbat takımız. Sezon geçmez böyle.

Sizce Terim oyunu okuyabiliyor mu?!
Kenar bindirmesi yapan, orta açan ve ikinci yarı soldan aktığımız dönemde Emre'yi çıkarıyor. Lines denilince, bugünün kötüsü olan sağdaki adamı çıkaracak dedim, Emre'yi çıkardı.

Yazıklar olsun.

Ne zaman sistemi, oyun planı olan bir takım ve profesyonelce yönetilen bir kulüp göreceğiz acaba?

Geçmişin ekmeğini yiyerek ego kasmaktan başka hiçbir işe yaramayan bir teknik direktör, beceriksizlikte nirvanaya ulaşan bir yönetim, aldıkları paraların binde birini bile haketmeyen ruhsuz, kazma futbolcular.

Tebrikler hepinize. Diyecek fazla söz yok.

Bu maçı uzakta aramaya gerek yok direk Fatih Terim’e yazar.
Biz zaten kadro olarak sorunlu bir takımız. Bir de sahada ruh gibi dolaşan adamlar olunca sonuç kaçınılmaz. Kasımpaşa hak etti kazandı.

Bence uzatmaların da suyu çıktı. Golsüz geçen, öyle ciddi var incelemesi olmayan ve sakatlığın fazla olmadığı bir devrede eskiden 2-3 dakika uzatma çıkardı; şimdi 5 dakika uzatma veriliyor kimse beğenmiyor. İlk yarıda da 3 dakika verdiler galiba, o da fazlaydı bence. Hani maçta pozisyonumuz yok desem yeridir, üzerine de o beş dakikayı geçtim son 15 dakika bile baskı kurmayı başaramadık geriye yaslanmış Kasımpaşa'ya karşı. Son üç maçta pozisyonumuz yok resmen. Bu maç Marcao'nun kafası ve Falcao'nun bir şutu, Rangers maçında da Luyindama'nın gol olan kafası var.

Kişiliğini severim, hocalığını pek tutmam ama şu takımın başında Gerets bile olsa kadroya göre bir şeyler oynatırdı. Şu an takım emekliler kulübü gibi gidiyor. Yine har vurup harman savuracak durumumuz olsaydı Taylan bu sezon 5 maç oynar mıydı? Elbette oynatılmazdı.

Şunu da eklemek lazım; Arda, Fatih Hoca'ya ayıp ediyor. Yani Babel filan emekli ikramiyesi buldu geldi, yapacak bir şey yok hani yönetime de kızamazsın çünkü o yaştaki adamı kimse kiralamıyor bile ama Arda'nın biraz kıpırdanmasını beklerdim.

Hocam sen de lütfen artık şu Feghouli'den verim alacak şekilde oynat şunu. Forvet arkası mı olur serbest mi olur yani hani adam çok yetenekli, azıcık oynasa bu ligde fark yaratır. Şu Belhanda'yı da madem satamıyoruz kadro dışı bırakalım.

Kadronun defoları bariz ama Fatih Hocam da artık yanlışlarından dönsün. Zamanında şu oldu bu oldu diye bir sürü şey sayabiliriz. Ama artık hocanın gerekli şeyleri yapması lazım. Bir kaç oyuncuyu kadro dışı bırakıp mesaj vermesi lazım. Gerekirse paralarını alıp yatsınlar. Galatasaray forması isimlere bağlı olmamalı. Farklı oyuncular deneyip daha çok isim kazanmalıyız bu sene Taylan da olduğu gibi.

Fatih Terim maç sonu sitem ediyor da neye ediyor onu anlamış değilim. 3 hafta önce Gaziantep maçı sonrası gerekirse kendi içimizden halledeceğiz sorunları demedi mi? Eee ne oldu? Pardon o maçta her şey yolunda gitmiş takım Türkiye ligi için çok akıcı bir futbol oynamıştı.
Arda alındı isteğin yerine geldi. 1 yıldır yönetime bu hastane basıp ateş eden barzo için baskı yaptın sitemler ettin. işte ortada Arda. Zaten yavaş olan takımı daha da yavaşlattı.
Yunus Akgün'ü Anderlcht'e satmayı becermedi. Bir tane menajeri aradan çıkarmayı beceremedi. Yunus bugün ADS'de ve kariyeri artık TFF 1. lig takımları ile Süper Ligi ortalama altı takımları arasında geçecek bir hamle oldu bu.
Gelelim yönetime. Tamam yurt dışı bağlantıları neredeyse yok lakin bu kadar üstün bir beceriksizlik olmaz. Basın zaten kulüp kimseyi satamasın diye uğraşıyor. En basiti Vedat'tan gelecek paraya it gibi muhtaç olan Fenerbahçe'ye transfer döneminde verilen basın desteği ortada. Oysa Vedat ucuz bir oyuncu değil.. Yıllık 2,5 milyon avro alıyordu. Geçen sezon döküldü ki öyle bir takımı tek başına bir yerlere götürebilecek bir futbolcu olmadığı da ortaya çıktı. Fenerbahçe basın sayesinde tok satıcıyı oynadı.

Bence uzatmaların da suyu çıktı. Golsüz geçen, öyle ciddi var incelemesi olmayan ve sakatlığın fazla olmadığı bir devrede eskiden 2-3 dakika uzatma çıkardı; şimdi 5 dakika uzatma veriliyor kimse beğenmiyor. İlk yarıda da 3 dakika verdiler galiba, o da fazlaydı bence. Hani maçta pozisyonumuz yok desem yeridir, üzerine de o beş dakikayı geçtim son 15 dakika bile baskı kurmayı başaramadık geriye yaslanmış Kasımpaşa'ya karşı. Son üç maçta pozisyonumuz yok resmen. Bu maç Marcao'nun kafası ve Falcao'nun bir şutu, Rangers maçında da Luyindama'nın gol olan kafası var.

Kişiliğini severim, hocalığını pek tutmam ama şu takımın başında Gerets bile olsa kadroya göre bir şeyler oynatırdı. Şu an takım emekliler kulübü gibi gidiyor. Yine har vurup harman savuracak durumumuz olsaydı Taylan bu sezon 5 maç oynar mıydı? Elbette oynatılmazdı.

Şunu da eklemek lazım; Arda, Fatih Hoca'ya ayıp ediyor. Yani Babel filan emekli ikramiyesi buldu geldi, yapacak bir şey yok hani yönetime de kızamazsın çünkü o yaştaki adamı kimse kiralamıyor bile ama Arda'nın biraz kıpırdanmasını beklerdim.

Hocam sen de lütfen artık şu Feghouli'den verim alacak şekilde oynat şunu. Forvet arkası mı olur serbest mi olur yani hani adam çok yetenekli, azıcık oynasa bu ligde fark yaratır. Şu Belhanda'yı da madem satamıyoruz kadro dışı bırakalım.
Yönetim Babel'i almayacaktı. Fatih Terim istedi diye bu olmaz paraları vermeyeceksin.

Bu arada işine geldiğinde “biz bitti demeden bitmez” diye şov yapan hocanın, oyun bitmeden sahayı terk etmesi de nasıl bir şeydir çözemedim.

İşler iyi giderken poz verme, mikrofona konuşma yarışına giren Apo Albayrak ve Y.Günay gibi şovmenler de, hava bozuk çalınca hemen arka kapıdan kirişi kırıyorlar.

Kulüp çiftliğe dönmüş. Toptan temizlik lazım.