2020-2021 Galatasaray Futbol Takımı

Ünal Aysal modeli başkan lazım ancak onun gibi birisi bile ne hale geldi.Sürekli konuşmaya başladı,birilerinin gazına gelip yanlış işler yaptı.En son bir divanda gözleri dolu dolu sağa sola bağıran bi adam oldu.O da son oldu bıraktı gitti.Bu ülkede yöneticilik çok zor hele ki Galatasarayda.Herkes birbirinin işine karışıyor.Kimse kimseyi beğenmiyor.Bir zaman sonra Galatasaray aradan çıkıyor ego savaşına dönüyor mesela.Bu sırada olan Galatasaray a oluyor.Hadi Fatih hocayı anlıyorum(Çok hataları olduğunu belirterek teknik(yanlışta ısrar) ve idari anlamda(ali koçla falan uğraşmak) ).Galatasarayı ve türk futbolunu arşa çıkarmış.Bunun karşılığında kendi seviyesinde yöneticiler görmek istiyor.Ancak başkanı hiç anlamıyorum.Fatih hoca olmasa 5 aylık başkanlık yapacaktı.Şimdiye adını bile anmıyorduk.Bu neyin egosu.Devlete hizmet etmiş,akıllı,düzgün biriydi.Şimdi sürekli yanlış şeyler söyleyip sonra onları yalanlayan biri oldu.Çok üzücü.Daha fazla Galatasarayı ve kendisini yıpratmadan seçime gitmesi gerektiğini düşünüyorum.

Twitter hesaplarından paylaşımlara bakın utanç verici. Durduk yere yine “Fatih Terim kırmızı çizgimiz” diye naralar atılmış , üstüne bir de “kenetlen başka Galatasaray yok” mavalı yazılmış😂 Oğlum kimsenin size bir şey dediği yok. Kendi kendinize kavga edip barışıyorsunuz. Galatasaray’a zararı yine Galatasaray veriyor... Umarım tez zamanda yönetim de hoca da gider. Usandım artık aynı şeyleri görmekten. Ne zaman kimse işini yapmasa “kenetlen” diye artık midemin bulandığı bir kelime atıyorlar ortaya. Ülkenin özetini okumak isteyen açsın Galatasaray’a baksın.

Yarın yenersek şampiyonluğumuz kutlu olsun.Hadi artık,hadi...Yarın ki maç çok şey demek. Şampiyonluk , liderlik maçı demek. Babel,Arda ,Imparator bir cosku lazım artık...Oynayın kazanın pres taktik falan yok. Mustafa Cengize ne demeli..bu Fb kadrosu kume duserse kimse sasırmasın..35 36 37 yasındaki dedeler..Kalede kumbara kalecileri,Maldivlere seyahata giden kovdugumuz Serdar Aziz...

Yarın yenersek şampiyonluğumuz kutlu olsun.Hadi artık,hadi...Yarın ki maç çok şey demek. Şampiyonluk , liderlik maçı demek. Babel,Arda ,Imparator bir cosku lazım artık...Oynayın kazanın pres taktik falan yok. Mustafa Cengize ne demeli..bu Fb kadrosu kume duserse kimse sasırmasın..35 36 37 yasındaki dedeler..Kalede kumbara kalecileri,Maldivlere seyahata giden kovdugumuz Serdar Aziz...
Tum Galatasaraylıların şampiyonluğu kutlu olsun. Bu maç o maçtı. Arda da costu, herkes artık butun oldu. Sıradaki ilk maçımızda küme düşmesini çok istediğim Kayseriye 6 atarız.

Alanyadan son dakika golünü yemesek şimdi averajla liderdik. Umarım devre arasına kadar minimum kayıpla ilerler ve ara tranferde gerekli hamleleri yaparız. İnşallah o zamana dek seçim de yapılır.

Kazanmamıza çok sevindim. Fener balonuna iyi ders oldu çünkü. Bi anda down oldular o strese kapıldılar artık rahat değiller. Belhanda da güzel bi asist yapmış, tebrikler. Ama.... Şu işin sonunu düşünüyorum. Şampiyon olduk, ee? Avrupa’da ölü gibi gezin 1-2 puan güç bela al ve eve geri dön... Ayrıca özet görüntülerde bir şey dikkatimi çekti. Sivasspor’u izledim resmen. Her pozisyon onların, defalarca net gol pozisyonları var, kaçan bir penaltıları var vs... Ne diyim, galibiyete sevineceğiz yapacak bir şey yok.

Maçın ilk 1 saati ligin başında ki gibi ne yaptığını bilen rakibini sürklase eden bir Galatasaray vardı. Biraz daha dikkatli olsak farkı arttıracak fırsatları kolay şekilde bulabilirdik. Maçta sıkıntı yaşadığımız tek bölüm (ki Muhammed'in özette izlediği yerler) 65-80 arası takımın yorgunluk göstermeye başladığı zamanlar. Yapılan değişikliklerden sonra tekrar oyun üstülüğü ile gayet rahat şekilde maçın sonu geldi.
Yazmadığımı fark ettim; hoca takımı maça çok güzel hazırlamış. ama oyuncu değişikliğinde geç kaldı. O kadar beklemesi hataydı.

Bu takım bu sene bir şeyler yapacaksa n kritik adamlar Belhanda-Fegouli. Bu ikisinin tavanı çok yüksek ve takımı da doğru orantıda yükseltiyorlar. İnşallah aynı istikrarda devam ederler..

Son düzenleme:
Fatih hocamız olmasa bu krizde yanmıştık ki hemde ne. Okan Buruk,Bulent Korkmaz falan hayatta bu kargaşadan bizi çıkaramazdı. Cidden Imparator,Muslera sonrası futbolda bu kafa ile zor şampiyon oluruz 7 8 sene sonra.

Fb 1-2 kötü sonuç daha alırsa kaos yaşar, bomba üstündeler. Daha lig başlamadan kendilerini şampiyon ilan ettiler, şimdi de bedelini ödüyorlar.

Sivas maçının ilk yarı iyiydi takım, sonlara doğru ise rakip oynadı sadece. Değişiklik yapmak için illâ gol yemeyi beklemek yanlış.

Başakşehir’in ManU’yu yendiğini görünce, bir de bizim takıma bakınca üzülüyor insan. Çok geriye gittik malesef. Seçim olsun ve her şey iyi yönde değişsin diye bekliyoruz.

70’e kadar hakikaten iyi oynadık. Değişiklikler erken olsaydı son dakikaları daha rahat geçirebilirdik. Hep eleştirdiğimiz ama aslen kaliteli oyuncularımıza bir “last dance” yolu çizebilirsek bu oyuncular ligde bizi şampiyon yapacak kapasitedeler ki iki defa da yaptılar.

5 pozitif vakamız var.
Babel, Omar, Arda kesin diğerleri de sanırım Belhanda ve Okan.
Luyindama ve Etebo sakatlandı.
Fatih hocanın Allah yardımcısı olsun.

Fatih
Linnes Donk Marcao Saracchi
Taylan
Emre Feghouli Emre Ömer
Falcao(Diagne)

5 pozitif vakamız var.
Babel, Omar, Arda kesin diğerleri de sanırım Belhanda ve Okan.
Luyindama ve Etebo sakatlandı.
Fatih hocanın Allah yardımcısı olsun.

Fatih
Linnes Donk Marcao Saracchi
Taylan
Emre Feghouli Emre Ömer
Falcao(Diagne)

Geçen sene sanırım pandemiden önce üst üste 6 ya da 7 maç kazanmıştık. Sonra pandemiden sonraki ilk maç yanılmıyorsam Rize maçıydı ve Muslera ve Andone'yi sakat vermiştik. Birden tepetaklak gitmeye başladık. Bu sene de üst üste 3 maç kazandık. Ama iyi ama kötü oyunla. Şimdi milli arada 8-9 tane eksiğimiz var maalesef. İşimiz bu sefer de çok zor.

İzlemedim ama izlemiş gibi yorum yapabilirim. Durun tahmin edeyim; zerre hücum planımız yoktu, maç çok kısır geçti ve önceki 123 maçın 100 ündeki gibi kanser eden bi gs vardı?

İzlemedim ama izlemiş gibi yorum yapabilirim. Durun tahmin edeyim; zerre hücum planımız yoktu, maç çok kısır geçti ve önceki 123 maçın 100 ündeki gibi kanser eden bi gs vardı?

Hayır 50 kere rakip ceza sahasına giren, 23 şut atıp 11'inde isabet bulan, rakibin tek isabetli şutunda korkuluk kalecisi sayesinde gol yiyen, felaket eksik kadrosuna rağmen pozitif oynayan bir Galatasaray vardı. Kuş taşa çarptı 5 yılda 3 kere olacak şekilde puan kaybettik. Eksik kadroya rağmen bugüne kadar kazandığımız çoğu maçtan daha güzel oynadık, daha çok pozisyona girdik. Ezbercilik iyi değil, kinden arınıp öyle izlemek gerek maçları. (burası sana değil)

Her iki takım da eksikti. İlk devre yakaladığımız pozisyonları değerlendiremedik. Fatih Hoca'nın maç sonu açıklaması olmadı. Rakip 35 dakika 10 kişi oynamış, penaltı dışında gol atamamışsın. Neyse, haftaya derbide FB ve BJK çarpışırken bir galibiyetle telafi ederiz. Lig o kadar kötü ki her an her şey olabilir.