2020-2021 Galatasaray Futbol Takımı

ORTA SAHA BİTMİS adamlar geliyor hala ogulcan etobo ile devam edersen defansın hata yapacagı belli geçmiş olsun

Bizim açımızdan epey talihsiz bir maç oldu. BJK da bu kadroyla fazla uzağa gidemez diye düşünüyorum. Yetenek olarak çok yetersizler ama bizim kadar değişiklik yapmadıkları halde maç sonunda daha diri kaldılar. Umarım Feghouli bir an önce takıma döner.

Galatasaray iyi mi oynuyor ? :D yaptığımız rakipler 2 pas yapamayan ne oynadığı belli olmayan takımlar. bitik beşiktaş ve sergen bile oynadıkları oyunu sürdürürse yani lige yayarsa bu sene şampiyon bile olabilir. hemde o rezil defans ve kaleci hattıyla.

fatih terim 2 senedir ciddi anlamda sınıfta kalıyor, fatih hocanın yerine hamza bile olsa belki daha iyi durumdaydık. şu lige iyi giriş yapsaydık şuan çok rahat gidiyorduk. herkesin gömdüğü erol ile aynı puanda olmak bile her şeyi anlatıyor zaten.
..

10 kişi kalman kesin yenileceğin anlamına gelmez lâkin aptal gibi tüm takım geri çekilirsen, mutlaka yersin. Bunu bu zamana kadar öğrenmemişseniz, topluca gidin amatörde oynayın. Futbol hakkında konuşmaya gerek yok gerçekten.

Luyindama iyi oynadığı maçta bile 2 tane gole sebebiyet verdi. Bundan sonra da kolay kolay oynamaz 8 milyon bayıldığımız stoperden zarar etmeden çıksak iyidir gözüyle bakıyorum artık. Beşiktaşın da birşey oynadığı yok ikinci yarı 1-2 maç üst üste puan kaybetseler düşerler.

Galatasaray, önümüzdeki 5 maçı:

Denizlispor (E)
Yeni Malatyaspor (D)
Gaziantep FK (D)
Başakşehir (E)
Fenerbahçe (D)

Gerekli takviyeler yapılmazsa şampiyonluktan kopabiliriz...

Kırmızıya kadar oyun gayet dengedeydi. Bir yalandan kırmızı kart, bir Luyindama ıskası gitti maç. Beşiktaş baskılı oynadı deniyor da 10 kişi kalmış takıma karşı iç sahada bir zahmet baskı kursunlar. Şu haftaya kadar istedikleri gibi top oynayan ne Aboubakar top oynayabildi ne de Larin. Zaten bu ikisi üzerinden oynuyorlardı oyunu. Bizde bu oyunu kırmızıya kadar bozduk. Fatih hoca gayet mantıklı bir planla çıkmıştı. Şu maç rakibi bozmaya değil oynamaya çıkıp yenilsek herkes ya işte hep bildiğini okuyor, çok egolu falan diyeceklerdi Fatih Terim için. Tek eleştireceğim nokta Emre Akbaba. Artık şu adam oynamamalı. Feghouli kadroya alıyorsan oynatmalısın bir yerde. Feghouli olmasa da şu Emre Akbaba oynamamalı artık. Çok maç denedik, şu kıt kadroda belki kazanırız diye. Olmadı, olmayacak işte artık.

Bence oyun başlangıç planı gayet doğruydu ki maç bizim istediğimiz şekilde devam ediyordu. Ta ki kırmızı karta kadar. Oradan sonra da oyun olarak aman aman bir baskı pozisyon vermedik ama 2 ölümcül hata ile intihar ettik.
Hoca ile ilgili de eleştirim yaptığı değişiklikler oldu. Kerem gibi hızlı bir adamı oyuna atmalıydı yapmadı. Yapsaydı sonuç değişir miydi bilinmez ama doğru hamle buydu.
Hafta içi Denizli maçıyla toparlanıp bu geceye takılmadan yola devam etmek lazım. İnşallah bu süreçte takviyeler de gelir.

Galatasaray, önümüzdeki 5 maçı:

Denizlispor (E)
Yeni Malatyaspor (D)
Gaziantep FK (D)
Başakşehir (E)
Fenerbahçe (D)

Gerekli takviyeler yapılmazsa şampiyonluktan kopabiliriz...
Denizliden 3 garanti görüyorum çünkü kötü oynuyorlar ve oyuncular maaş alamadığı için kazan kaldırmış. Diğer maçlar her şey olabilir .

Beni asıl üzen kendi oyunumuzdan vazgeçmemiz. Tudor gibi kapanmamız. Fatih hoca geçiş oyunu düşündü belki de ama buna uygun oyuncularımız olmadığını o da biliyor. Sanırım 70-75'e kadar oyunu tutup daha sonra yapacağı değişiklikler ile maçı almak istedi ama Diagne'nin kırmızı kartı ve Luyi'nin 2 kritik hatasını tahmin edemedi.

Ayrıca Emre Akbaba'da ısrar etmenin anlamı yok. Adam bizi kafasında bitirmiş. Sözleşme uzatırsak yazık ederiz...

Beni asıl üzen kendi oyunumuzdan vazgeçmemiz. Tudor gibi kapanmamız. Fatih hoca geçiş oyunu düşündü belki de ama buna uygun oyuncularımız olmadığını o da biliyor. Sanırım 70-75'e kadar oyunu tutup daha sonra yapacağı değişiklikler ile maçı almak istedi ama Diagne'nin kırmızı kartı ve Luyi'nin 2 kritik hatasını tahmin edemedi.

Ayrıca Emre Akbaba'da ısrar etmenin anlamı yok. Adam bizi kafasında bitirmiş. Sözleşme uzatırsak yazık ederiz...
Anladığım kadarıyla yönetim 20 şubata yavaş ve geride girmek istiyor 6 olarak belki o nedenle maaş ödemelerini geciktiyor ki bence hakli bu sene şampiyon olunur belki ama 10 sene olunamaz gerek yok zaten sezona başlarken 4 bitiririz demiştim ki bu iyi bir tahmindi teknik adam etkisi en fazla 2 sıradır zaten onu da söyleyeyim

Anladığım kadarıyla yönetim 20 şubata yavaş ve geride girmek istiyor 6 olarak belki o nedenle maaş ödemelerini geciktiyor ki bence hakli bu sene şampiyon olunur belki ama 10 sene olunamaz gerek yok zaten sezona başlarken 4 bitiririz demiştim ki bu iyi bir tahmindi teknik adam etkisi en fazla 2 sıradır zaten onu da söyleyeyim

Kadromuz yetersiz kalıyor. Fatih hocanın katkısı olmasa çok daha gerideydik. Malesef daha önceki transferden yaptığımız yüksek bonservis ve yüksek maaşlı oyuncuların sıkıntısını yaşıyoruz. Mesela biz Etebo'ya 1.9 verirken kapımızda yatan istemediğimiz Josef'e BJK 1.2 milyon verdi. Josef de şu anda onların gizli kahramanı gibi.

Kadromuz yetersiz kalıyor. Fatih hocanın katkısı olmasa çok daha gerideydik. Malesef daha önceki transferden yaptığımız yüksek bonservis ve yüksek maaşlı oyuncuların sıkıntısını yaşıyoruz. Mesela biz Etebo'ya 1.9 verirken kapımızda yatan istemediğimiz Josef'e BJK 1.2 milyon verdi. Josef de şu anda onların gizli kahramanı gibi.
Aynen öyle bu yönetimin sorunu da değil ülke de ki değişimin baslamis olması ile ilgili faruk süren bile başkan olmuş olsa idi şu andan daha yukarıda olmayacaktık yanlış tercihler bir yana biz fazla maaş ödemesi yapıyoruz o nedenle ligde kalite zaten yok 200 bin euro maaşlı adam al ama maaşını tam ode günü gününe o zaman fark yaratıyor ömer örneği önümüzde 2013den maaş yükü ancak bu kadar azaltilabildi bu sene yüksek maaşlı oyuncuların son senesi sabredip seneyi planlamaliyiz son iki senede ki ikinci yarı çıkışının nedeni şampiyonlar ligi gelirinin yatması ile ödemelerin tam yapılması idi o zaman herkes hocayı övüyordu 90larda maaş ödemesi olmazken büyük oranda turk futbolcular vardı yabancıların geciken maaşlarının bir kısmını hoca ödüyordu onu da unutmamak lazım

Bu yanlış maaş politikasını çözememiş olmamız gerçekten akıl alır şey değil.
Devlet, açıktan para vermeyi denetleyecek. Kulüpler de kendi aralarında bir anlaşma yapıp oyuncuların aklını çelmek için gereksiz fazla maaş vermeyecek. X oyuncunun ederi 1 milyonsa 1 vereceksin, seni istiyorsa sana gelecek, istemiyorsa zaten 1,5 verip getirmenin de anlamı olmaz..

Öyle olmuyor maalesef aslında fenerin yaptığı bu hamleler etkiliyor diyelim futbola da meclisten gecen bir kararla bddk kurulur ancak oyle cozulur dedigin ki ben onu 10 senedir söylüyorum