2020-2021 Galatasaray Futbol Takımı

Teknik taktik konuşmuyoruz hayatımda hiçbir şeyi bildiğimi iddia etmedim ama sevdiğim değer verdiğim şeylerin üzerine tartışmaktan, fikrimi söylemekten de kaçmadım. Hepimiz burda yaşananları görüyoruz. Bal gibi siyasetle alakası olan bir konuyu siyasete sokmadan yazmaya çalışayım diye deniyorum ama bir türlü olmuyor. Hepimizin belli bir siyasi fikri var hepimiz belli şeylere inanıyoruz. Belli bir düzene sempati duymasa bugün aktif futbolculuk yapmayı bırakın, sokakta yürüyemeyecek bir insanın türlü ayak oyunlarıyla bu formayı giydirilmesini ben kendi adıma kabul etmiyorum. İnandığım şeyler saygısızlık olarak görüyorum. Zaman zaman aşırı tepki gösterebilirim kırdığım, üzdüğüm insan varsa özür dilerim ama bu benim için tartışılacak bir konu değil. Yani siz bu durumda duygusal bir bağ kuruyor ya da hocaya olan saygı sevginizden dolayı bu konuda "bildiği vardır" diyebilirsiniz.

Ben burda hiç kimseyi eleştirmiyorum, düşüncemi fikrimi eleştirebilirsiniz ama sadece topun potanın içinden geçip geçmediğini tartıştığımız bir yerde hakkımda karakter tahlili yapamazsınız. Kendimce yıllardır bi şeyler için çabalıyorum, uğruna emek verdiğim inandığım şeyler var bunların istismar edilmesinden hoşlanmıyorum. Bana yazılmış bir şeye yorum yaptım ve Kaan abi'yle de 10 yıldır tanışırız nerdeyse.

Yani hayatımın hiçbir noktasında kendimi bir yere koymadım, kim beni nereye koyuyorsa o kadarlık bir insanım benim için özeti bu. Rahatsız ettiğim birisi varsa özür dilerim şimdiden madem bu kadar rahatsızlık veriyoruz insanlara, yazmamak en doğrusu. Teşekkürler olumlu ya da olumsuz düşünceniz için.

Oğulcan'ın aldığı para normal. Ne istiyorsunuz anlamadım. Bedavaya oynamasını mı? Maalesef futbolda dönen paralar böyle. Bu ransfer gerekli miydi? O tartışılır. Ben olsam bu transferi yapmazdım.

Bu sene maaş bütçesini çok iyi ayarlamamız lazım. Şu an mevcut sözleşmeli oyuncularımızla birlikte 31-32m € civarında net maaş yükümlülüğümüz var. (Vergi, bonus ve son yapılan indirimleri hesaba katmadan). Bu rakam maksimum 40m € olmalı. Doğru transferlerle bu rakamı aşmayız zaten.
Hele bir de eldeki fazlalıklardan kurtulmayı başarabilirsek maaş ve limit konusunda gelecek sene de bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum.

Ogulcan ilk sene ancak Turkiye kupasında ilk 11, Avrupada ve ligde on eleme Turlarında farkın açıldığı dakikalarda 70 lerde oyuna girer..Adem Buyuk gibi.. Yoksa Falcao dan sonra 2.forvetimiz Diagne olmalı.

Teknik taktik konuşmuyoruz hayatımda hiçbir şeyi bildiğimi iddia etmedim ama sevdiğim değer verdiğim şeylerin üzerine tartışmaktan, fikrimi söylemekten de kaçmadım. Hepimiz burda yaşananları görüyoruz. Bal gibi siyasetle alakası olan bir konuyu siyasete sokmadan yazmaya çalışayım diye deniyorum ama bir türlü olmuyor. Hepimizin belli bir siyasi fikri var hepimiz belli şeylere inanıyoruz. Belli bir düzene sempati duymasa bugün aktif futbolculuk yapmayı bırakın, sokakta yürüyemeyecek bir insanın türlü ayak oyunlarıyla bu formayı giydirilmesini ben kendi adıma kabul etmiyorum. İnandığım şeyler saygısızlık olarak görüyorum. Zaman zaman aşırı tepki gösterebilirim kırdığım, üzdüğüm insan varsa özür dilerim ama bu benim için tartışılacak bir konu değil. Yani siz bu durumda duygusal bir bağ kuruyor ya da hocaya olan saygı sevginizden dolayı bu konuda "bildiği vardır" diyebilirsiniz.

Ben burda hiç kimseyi eleştirmiyorum, düşüncemi fikrimi eleştirebilirsiniz ama sadece topun potanın içinden geçip geçmediğini tartıştığımız bir yerde hakkımda karakter tahlili yapamazsınız. Kendimce yıllardır bi şeyler için çabalıyorum, uğruna emek verdiğim inandığım şeyler var bunların istismar edilmesinden hoşlanmıyorum. Bana yazılmış bir şeye yorum yaptım ve Kaan abi'yle de 10 yıldır tanışırız nerdeyse.

Yani hayatımın hiçbir noktasında kendimi bir yere koymadım, kim beni nereye koyuyorsa o kadarlık bir insanım benim için özeti bu. Rahatsız ettiğim birisi varsa özür dilerim şimdiden madem bu kadar rahatsızlık veriyoruz insanlara, yazmamak en doğrusu. Teşekkürler olumlu ya da olumsuz düşünceniz için.

Eyvallah.
Inan şunun agzinin payini vereyim ya da biraz yazayım giydireyim düşüncesiyle yazmadım. Bazen kantarin topuzunu kaçırdığını düşünüyorum, yapıcı bir eleştiriydi niyetim, ağır olduysa sen de kusura bakma.
Hakikaten ozellikle Basketbolda görüşlerine çok değer veriyorum (her düşüncene yüzde yüz katılmıyorum tabiki, ozellikle Ergin Hoca ile alakalı tamamen farklı düşünüyordum, onu da geçmişte dile getirmiştim). Ki; her konuda aynı şeyi düşünüyor olmamız mümkün değil! Sadece eleştirirken karsi tarafın katılmadığımız bir görüşüne değer vermek, saygı göstermek gerekiyor, bunun için biraz hassas olmak lazim diye düşünüyorum...

Dogru futbolda cok buyuk para degil ama artik tasarruf etsek. Uc bes nereden kissalar iyidir. Al dursun, ver kalsin nolur, zaten cok degil diye diye faturalar kabariyor. Dogru duzgun faydasi olmayan, antremanlarda bile bana gore bosa yer isgal edenler var. O butceler keske daha akillica kullanilsa.

Fenere bakıyorsun kaliteli ayakları,tecrubeli oyuncuları transfer ediyor, ve durmaksızın Visca vs gundemde yer alıyor.. Bu beceriksiz Albayrak ve zihin kargaşası yaşayan Başkanı menejerlerin oyuncağı olmuş..Fatih hoca iyi sabrediyor,ben Fatih hoca olsam istifamı basar çeker giderdim kim ne yaparsa yapsın.

Fenere bakıyorsun kaliteli ayakları,tecrubeli oyuncuları transfer ediyor, ve durmaksızın Visca vs gundemde yer alıyor.. Bu beceriksiz Albayrak ve zihin kargaşası yaşayan Başkanı menejerlerin oyuncağı olmuş..Fatih hoca iyi sabrediyor,ben Fatih hoca olsam istifamı basar çeker giderdim kim ne yaparsa yapsın.
Şikecilere bakıyorum bakıyorum ama öyle süper bir transfer göremiyorum. Kör mü oldum ben acaba :)

Şikecilere bakıyorum bakıyorum ama öyle süper bir transfer göremiyorum. Kör mü oldum ben acaba :)
Adamlar ligin en iyi 2 bekini aldı...Bizde Belhanda'nın ikizi gorumunde bir Fas'lı ! aldık. Araplardan uzak duralım diyoruz , maşallah..Scout'muş..Hepsi palavra..Fatih hoca Scout'ların tavsiyesine kaldıysa, bu klübü hiç bir işe yaramayan scoutlar yürütsün.. Belhanda kesin gitmeli..Gondermenin bir formulunu bulmalı milyonlar kazanan yoneticiler.Bulamıyorsa ( bizzat ben ) saydırmaya hazır olacagım bu gamsıza.

Ben ne Mert Hakan'ın ne Mensah'ın bu maliyetlere transfer edilmesini istemezdim. Ancak korkarım ki, yaşananlar ve taraftar tepkisinden sonra yönetim, yine ismi olan bir yabancıya milyonları gömerek tepkileri bastırmaya çalışacak.

Teknik heyetin vizyonu iyi bir kadro için yetmiyor. Yönetim de ortaya bir futbol aklı koyamıyor. İş menajerlerin önerdiği oyunculara kalıyor. Sadece bizim değil, çoğu kulübün sorunu budur.

Emre Kılınç'ı hep Mert Hakan'dan daha çok istemiştim. Lemina'yı da Mensah'a tercih ederim. Kalırsa seneye bu kadar maç kaçıracağını düşünmüyorum.

Fb 8.transferini yaptı Enner Valencia'yı alarak...Bizde 3-4 oyuncunun arasına sıkıştık ...Aynı isimlerin peşlerinden köle gibi koşan işe yaramaz, scoutların oyuncağı olmuş yönetici demeye bin şahit isteyenlerle Fatih hocamızın istediği 1-2 transfer daha yapılsa çok şükür demek lazım cidden. Neymiş Gotze,Rodriguez ve şimdide Rakitic diyorlar..Bunlara inanmayın, gazete satılsın tiraj mevzusu hepsi anlaşmalı haberlerin. Rakitic'i Trabzon alır,Goztepe zorlar,biz alamayız bu beceriksizlikle..Neyse en buyuk transfer oyunculara lisans çıkarmakta..Onun parasını bulsunlar işe yaramaz yaşlı adamlar.

Nispeten Fener‘den daha iyi durumdayız bence. Boş adamlara para saçmaya devam ediyorlar. Allah akıl fikir versin diyemiycem, böyle devam etsinler.

Fener'den daha iyi durumdamıyız tartışılır. Kastettiğim nokta, boş oyuncu almak veya almamak değil. Hocaların istediği transferleri zamanında yapabilme kabiliyeti..Fatih hoca iyi delirmiyor ama son 7-10 gün diyorum.Hoca 10 gün sonra bugünkü gibi manzara olursa farklı konuşur ve konuşmalı da iş bilmeyen yeteneksizlere karşı. Çok şükür şampiyonlar ligi playoffuna katılmadık diyorum..Bjk den farkımız asla olmazdı. Zaten Besiktasi'da anlamadim..Sampiyonlar ligi hedefi olması gereken yerde ne transfer yaptılar dogru duzgun 2-3 adam dışında ne bir şey.. Klasik TURK yöneticisi..Spor,siyaset,ticaret...10 tane insan getir yönetici sıfatında her meslekten, 8 ini at çöpe işe yaramaz.

Valla ben Fatih hocadan da transferlerden de umutlu değilim. Onun istediği transferler olduğunda da ne olduğunu gördük çünkü. Köklü değişiklik şart.

Oyuncu satamama ve kampa transferi yetiştirememe geleneği devam etmektedir; orta sahamız boş hızlı kanatımız eksik iken ilk 3 hafta zorlu maçlar da üstüse seyircisiz cabası oldu...