2020-2021 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yapacağımız kısa transferinden çok uzun transferlerimizin bu sene tavanımızı belirleyeceğini düşünüyorum.Keşke Poythress'i bir sene daha tutabilme şansımız olsaydı. İzlerken çok keyif alırdım doyamadan gitti.

Telekom un yabancıları genelde referanslı geçmişinde potansiyel barındırmış isimler oluyor rj hunter nick johnson vs. ama kağıt üstünde kalıyorlardı.

6 yabancı olacak kesinleşti ligde biri dışarıda kalacak artık yerine uzun olursa berke/ayberk yada kisalarda caner daha fazla rol alır dememiz lazım tabi ama diyemiyoruz. Geçen iki sezon gibi kim dışarda kalsa o pozisyonda topal sekilde devam ettik ligde. Geçiş oyuncusu sf/pf almalıyız Hayes Whittigton vari Shumpert Micov gibi olmasa iyi olur. Poytress da diyemem 4 oynayacak potansiyel vardı ama istek mental ve sertlik yoktu. Zach olmadiginda zorlaniyorduk Whittigton pota altında Poytress dan daha faydalıydı kapasitesi sınırlı Ege de.

Crawford Kuban ile anlaştı zaten. Kendisi ball handler iki numaradır bir çıkmaz ondan. O yüzden ihtimali yoktu hiç. Golden da hocanın isteyeceği bi topçu değil ona da ihtimal vermiyorum.

Geçtiğimiz seneyle kıyas yapınca;
T.Webster yerine A.Hamilton, Can K. yerine Barış E., A.Harrison yerine de RJ Hunter gelmiş oldu. J.Roberson yerine sanırım biri alınacak birde uzun hamleleri yapılacak sonra kadroyu göreceğiz...

Şu ana kadar yapılan transferler son derece yerinde ve çok çok iyi. Papas'ta gelirse kısa rotasyonu bütçeye göre muazzam bir şekilde tamamlanmış olur. 4 ve 5 numaralara bakaraktan farklı konuşabiliriz...Ligde final oynama ve Avrupada yarı final ve üzeri gibi. Anadolu Efes ligde final oynar. ve rakibi şu an ki kadrolara göre %40 - Beko , % Karşıyaka, % 30 biz oluruz. Ama Papas + yeni 4 ve 5 numaralar belli olur, iyi isimler gelirse , eurocup kalitesinde kadro kuran bekonun önüne geçeriz.

Bu sezon ligden gidiyoruz Robert Trae Golden olur oda. Fenada olmaz sanki.

Ligden aklımdaki 1 numaralı isim Chris Jones'ti, çok da iyi iş yapardı ama birkaç gün önce Maccabi ile anlaştı.

Öte yandan Golden'in evet istatistikleri çok iyiydi bu sene lakin sanki takımı sırf ona göre dizayn etmek gerekiyor ve bu da bizim tarzımız değil pek. Daha alt seviye takımlar için uygun bir oyuncu olduğunu düşünüyorum.

Şu ana kadar yapılan transferler son derece yerinde ve çok çok iyi. Papas'ta gelirse kısa rotasyonu bütçeye göre muazzam bir şekilde tamamlanmış olur. 4 ve 5 numaralara bakaraktan farklı konuşabiliriz...Ligde final oynama ve Avrupada yarı final ve üzeri gibi. Anadolu Efes ligde final oynar. ve rakibi şu an ki kadrolara göre %40 - Beko , % Karşıyaka, % 30 biz oluruz. Ama Papas + yeni 4 ve 5 numaralar belli olur, iyi isimler gelirse , eurocup kalitesinde kadro kuran bekonun önüne geçeriz.
Alper Bey beko bir şirket takımı evet ama hiç eurocup seviyesinde kadro kurmadılar. Ulanovas, Bartel,Vesely,De Colo hala üst düzey oyuncular bizim takımda daha sadece 2 oyuncu transfer edildi birisi umut verici Hamilton, diğeri bence vasat Hunter. Fbbeko yine ligde ikinci olur ama öteye gidemez.

Hoca kadronun Alex’in çevresine onun özelliklerine göre kurguladıklarını ve oyun sisteminİn biraz değişeceğini söyledi bugün.

Hamilton - Baris - Eray
RJ Hunter - Yigit - Goksenin
Yabanci SF - Caner
Yabanci PF - Yabanci PF
Yabanci C - Ayberk - Berke

Boyle bir planlama mi dusunuluyor suan?
Uzun rotasyonunda buyuk problem yasayabiliriz sezon icerisinde en azindan iyi 1 yerli uzun daha sart gibiydi sanki.

Biliyorum bütçemiz düşük ama inşAllah ilk 2 transfer gibi diğer transferler de tatmin edici olur.

Çünkü Efes ve Ülker'i bir kenara bırakıyorum Karşıyaka, Telekom, Daçka, Antep ve Bahçeşehir iyi kadro kurdular.

Bu sene işimiz daha zor olacak yani olay off için.
Bu yüzden nerdeyse hiç karavana yapmamız gerekiyor.
Allah utandırmasın inşAllah🤲

Ligde yabancı uzunlardan birini dışarıda bırakırsak kesinlikle 1 yerli uzun daha lazım. Ayberk ve Berke'den dolayı oluşan nitelik eksikliğini geçtim nicelik olarak da eksiğiz. Bir takımla anlaştı haberi çıkana kadar bir Metin Türen sürprizi görmeyi bekleyeceğim hep. Ertuğrul Hoca röportajında geniş bir rotasyon kurmaya çalışıyoruz dedi ama yerli bir uzun eklemeden lig için imkansız.

PG-SG, Hamilton 2, RJ 2-3, 4, 4.5, 5
Ligde yabancı uzunlardan birini dışarıda bırakırsak kesinlikle 1 yerli uzun daha lazım. Ayberk ve Berke'den dolayı oluşan nitelik eksikliğini geçtim nicelik olarak da eksiğiz. Bir takımla anlaştı haberi çıkana kadar bir Metin Türen sürprizi görmeyi bekleyeceğim hep. Ertuğrul Hoca röportajında geniş bir rotasyon kurmaya çalışıyoruz dedi ama yerli bir uzun eklemeden lig için imkansız.

Doğru ama resmi siteden yerli rotasyonu tamamlandı dendi üzerine para da yok zaten. Ayrıca kısa rotasyonunda da 3,5 numara,small-ball 4 numarası artık nasıl ifade ediliyorsa bu tarz bir oyuncu olmadığı gibi tam bir 3 numara bile yok hani arada kısa rotasyonundan 4 numaraya destek olunacak bir kısa rotasyonu da yok yani.

Daha önce Dallas Mavericks ve Miami Heat gibi takımlarda forma giyen Daryl Macon, Galatasaray Doğa Sigorta ile anlaşmaya yakın. (@Carchia)

Okuduğum kadarıyla skorer ve iyi bir şutör. Hamilton ile bu konuda birbirini tamamlayacaklardır. Hayırlı olsun inşAllah 🤲

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...