2020-2021 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İlk twitter da ki topa baskı sayfası yazdı Macon'ı akabinde de Carchia da yazdığına göre büyük ihtimalle doğru. İsmi gündemde ki oyuncuların her seferinde sızması açıkçası hiç hoş değil. Oyuncunun transferini çok zora sokan bir şey. Bizim gibi her şey ince eleyip sık dokuması gereken, her kuruşun önemli olduğu yerde bu sızıntıların olmaması gerekiyor.

Macon delici ve şutör bir oyuncu. Pas öncelikli değil ama sıfır pas oyunu hiç yok da diyemeyiz. Barış ve Hamilton ile oyun kurma işini tamamlarlar gibi. Hamilton'ın dış şut konusundaki zaafını da kapatır.

Hiç sızmasa daha iyi tabi de Carchia'dan sızan haberler genelde ya tam bitmiş ya da hemen hemen bitmiş geri dönmesi çok düşük olasılık olan aşamada oluyor sanki.Oyuncunun savunması nasıl acaba ?

Tanımayanlar için Fersuh'un yazısı 👇

Galatasaray Doğa Sigorta, guard rotasyonuna NBA patentli bir ismi eklemek üzere.

Sportando’nun haberine göre son olarak G-League takımlarından Sioux Falls forması giymiş olan Daryl Macon ile görüşmelerde aşama kaydetti, yakın zamanda anlaşma gelebilir.

1.90 metre boyunda olan 24 yaşındaki genç guard bu sezon G-League sahnesinde 35 maçta ortalama 28.6 dakika sahada kalırken 17.0 sayı, %37.0 3sayı, 4.2 ribaund, 4.8 asist istatistikleri ile mücadele etmişti. NBA’de ise Miami forması ile 4 maçta ortalamada sadece 3.5 dakika süre alabilmişti.

2018’de Arkansas’dan çıkan Macon, draftlarda seçilmemiş oyuncular arasında yer aldı. Ama sonrasında NBA kapılarını kısa süreliğine de olsa açarken, G-League’de ise bu sezon sergilediği etkili performansla dikkatleri üstüne çekmişti. Gerek perdelerden gelerek gerek dribbling üstü gerekse yakala at pozisyonlarında sergilediği yüksek yüzdeli üçlük performansları ile ön plana çıkan bir skorer. Diğer taraftan dribbling üstü orta mesafe tehditi de var. Çok süratli bir oyuncu değil ama top tekniği yüksek ve yön değiştirmeler artı akıllı ivmelenmelerle potaya gitmekte de sorun yaşamayan bir guard. İşin savunma tarafında da organizasyon tarafında da henüz gelişim aşamasında, henüz istenen seviyede değil bu konularda bir guard olarak.

Özetle Galatasaray, bu transferi bitirirse Hamilton’ın yanına bir oyun kurucu değil, şutör eklemiş olacak. Yani guard rotasyonuna bir yabancı daha alınmayacaksa direksiyonda oyun kurucu olarak Hamilton’ın olması çok yüksek ihtimal. Macon, organizasyon, liderlik, saha görüşü gibi konularda henüz yeterli seviyede değil ne BSL ne de Şampiyonlar Ligi sahnesi için. Diğer taraftan potansiyelli bir şutör ve penetrelerini de geliştirdiği takdirde Avrupa’da komple ve önemli bir skorer olma yolunda emin adımlarla ilerleyebileceğini düşünüyorum.

Tanımayanlar için Fersuh'un yazısı 👇

Galatasaray Doğa Sigorta, guard rotasyonuna NBA patentli bir ismi eklemek üzere.

Sportando’nun haberine göre son olarak G-League takımlarından Sioux Falls forması giymiş olan Daryl Macon ile görüşmelerde aşama kaydetti, yakın zamanda anlaşma gelebilir.

1.90 metre boyunda olan 24 yaşındaki genç guard bu sezon G-League sahnesinde 35 maçta ortalama 28.6 dakika sahada kalırken 17.0 sayı, %37.0 3sayı, 4.2 ribaund, 4.8 asist istatistikleri ile mücadele etmişti. NBA’de ise Miami forması ile 4 maçta ortalamada sadece 3.5 dakika süre alabilmişti.

2018’de Arkansas’dan çıkan Macon, draftlarda seçilmemiş oyuncular arasında yer aldı. Ama sonrasında NBA kapılarını kısa süreliğine de olsa açarken, G-League’de ise bu sezon sergilediği etkili performansla dikkatleri üstüne çekmişti. Gerek perdelerden gelerek gerek dribbling üstü gerekse yakala at pozisyonlarında sergilediği yüksek yüzdeli üçlük performansları ile ön plana çıkan bir skorer. Diğer taraftan dribbling üstü orta mesafe tehditi de var. Çok süratli bir oyuncu değil ama top tekniği yüksek ve yön değiştirmeler artı akıllı ivmelenmelerle potaya gitmekte de sorun yaşamayan bir guard. İşin savunma tarafında da organizasyon tarafında da henüz gelişim aşamasında, henüz istenen seviyede değil bu konularda bir guard olarak.

Özetle Galatasaray, bu transferi bitirirse Hamilton’ın yanına bir oyun kurucu değil, şutör eklemiş olacak. Yani guard rotasyonuna bir yabancı daha alınmayacaksa direksiyonda oyun kurucu olarak Hamilton’ın olması çok yüksek ihtimal. Macon, organizasyon, liderlik, saha görüşü gibi konularda henüz yeterli seviyede değil ne BSL ne de Şampiyonlar Ligi sahnesi için. Diğer taraftan potansiyelli bir şutör ve penetrelerini de geliştirdiği takdirde Avrupa’da komple ve önemli bir skorer olma yolunda emin adımlarla ilerleyebileceğini düşünüyorum.

Hamilton’ın yanına şutör eklemiştik zaten. Hunter. Diğer kısanın topu yere vurabilen, oyun kurabilen daha komple bir oyuncu olması lazım. Bu oyuncuyu hiç bilmediğim için sadece bu yazıya itafen konuşuyorum. Eğer sadece şutu ile oynayacaksa çok zorlanırız, kısır bir takım oluruz.

Hoca Barış Ermiş’i pg olarak ilk 5’de düşünüyor olabilir. Daha sonra da maç içindeki senaryoya göre oraya Hamilton’ı da çekebilir.
Bence 4 numara için de Bursaspordaki Perry Jones düşünebilir aslında. Nba geçmişli, dış şutu olan , kaliteli bir oyuncu.

Son düzenleme:
Arkadaşlar 5 numara için şu isimler icin ne dersiniz?Fikir alabilir miyim?

Artsiom Parakhouski?
Earl Clark?
Vladimir Stimaç?
Parakhouski ve Stimaç tarzı değil de daha mobil uzunlarla oynadık hep, yine oraya yöneliriz. Hem mobil, ikili oyunda rahat devrilebilen, hem de iyi ribaundçu olursa tadından yenmez. Earl Clark'ı da son dönemde hiç izlemedim, 4,5 olarak düşünelim denebilir belki ama yine de daha genç oyunculara yöneleceğimiz kesin gibi.

Uzun konusunda ben Eyüp Yıldız’ın duyumunun aslı olduğunu düşünüyorum Çek liginde sezona başlayıp şu an İsrail’de devam eden oyuncu konusunda yani

Bir şekilde ek bütçe yaratılıp Metin'in alınması gerek. Hocanın yayında söylediği gibi 14 maç yapacağız ve hepsi de görece zor seferler olacak ve bunların dönüşleri olacak haliyle. Özellikle ligde ilk 3-4 dışında kalmak hem sezon adına problem hem de önümüzdeki yıl CL'den alacağın paradan götürüyor.

Bir şekilde ek bütçe yaratılıp Metin'in alınması gerek. Hocanın yayında söylediği gibi 14 maç yapacağız ve hepsi de görece zor seferler olacak ve bunların dönüşleri olacak haliyle. Özellikle ligde ilk 3-4 dışında kalmak hem sezon adına problem hem de önümüzdeki yıl CL'den alacağın paradan götürüyor.

Kesinlikle Metin Türen zorlanmalı. Hatta ben Egehan ve Metin ikisi de alınmalı diyorum. O zaman iyi bir yerli rotasyonumuz olur işte. Barış - Yiğit - Egehan - Metin. Göksenin de ara sıra katkı verir. Beş numarada artık fazla yapacak bişey yok, adam yok çünkü. Orayı bi şekilde idare ederiz. Ama şu Metin ve Egehan şart bize. Egehan için Bjk söylentisi çıkmıştı bi ara son durum ne bilmiyorum ama onlar alabilirse biz de alırız.

Egehan Beşiktaş'a gitti de bence onda bi numara yok. FB'deki gençlere oranla en çok şans bulan adamdı hiç ışık emaresi yoktu. Yiğit Göksenin sağlam kaldıkça zaten 3 kısayla orda adam aramıyorsun süre de kalmıyor pek daha çok Muhaymin'i falan isterdim oraya ama Türen kesinlikle şart bence.

Egehan Beşiktaş'a gitti de bence onda bi numara yok. FB'deki gençlere oranla en çok şans bulan adamdı hiç ışık emaresi yoktu. Yiğit Göksenin sağlam kaldıkça zaten 3 kısayla orda adam aramıyorsun süre de kalmıyor pek daha çok Muhaymin'i falan isterdim oraya ama Türen kesinlikle şart bence.
Egehan kesin gitti mi Beşiktaş'a, daha kesinleşmedi diye biliyorum ama. Egehan hiç o beklenen oyuncu olamayacak orası kesin ama bizim seviyede katkı verirdi diye düşünüyorum. Gittiyse üzülürüm alabilirdik çünkü. Bu arada Egehan Muhaymin'le top diye oynar. O kadar fark var aralarında. Muhaymin gerçekten çok yeteneksiz bir adam, alakası yok basketbolla. Fizik var diye tutuyorlar sahada işte.

Yigit, goksenin, baris disinda garbage time harici rotasyonda ciddi katki verecek yerli goremiyorum. 6 yabanci da nokta atisi olmali. Bir yerli pota alti eklesek cok iyi olur. Keske eldekiler seviye yukseltip o katkiyi verse ama zor duruyor.

Last dance izleyip bana yan bakti diye gaza gelen varsa belki olur :)

Berke ve Ayberk üstüne 3.yerli uzun olarak düşüşteki ancak ucreti az olmayan Metin Türen'i almak pek akılcı gelmedi. Para vardıysa Ege niye gitti Ayberk niye kaldı.

6 yabanci tamam da ligde 5 yabancıya göre dengeli olabilecek kadrolar düşünülmeli. 2 yabancı uzunla lig bitmez Hunter disarda kalsa 3 te alternatif Caner. Bir tane daha kaliteli yerli almalıydık ama para yok herhalde.

Celeb de boşta sanırsam halen. Yani o yerli uzun eksiği o kadar bariz ortada ki, herkes aynı sıkıntıdan dem vurmuş. Biraz fedakarlık yapılıp Mert Celeb ya da Metin alınmalı. Oğuz Savaş bile alınabilirdi keza, Bursa'ya gitmiş o da.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...