2020-2021 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Birde Lasme gelirse tam olur. Olmadı Austin Daye falan da zorlanabilinir. Tek kelime ile skandal transfer. Neden skandal oldugunu gelecek 2-3 macta goreceksiniz. Onyayacagımız maclar Tofas-Dacka ve Telekom...Bu 3 takımın pivotuna karsı 2.03'luk pivotun katkısını gormeye hazır olalım.... Yazık cidden. Ligdeki takımların pivot durumlarına göre değil,hangi oyuncuya borç takmadıysak rica minnet boşta kalan oyuncuya teklif yapıyoruz..... Sanki dünyada oyuncu yokmuş gibi , Futbolda ( Onyekuru-Seri-Bruma) hep kaset gibi aynı oyuncularla donerken, şimdide basketbolda çaresizlik,vizyonsuzluktan eski oyunculara doneriz. Sezon gitmiş biz Tyus'ı alıyoruz..Playoffa kaldın diyelim şansada olsa 8.olduk.Efes 3-0 Fener 3-0. Ne oldu? Zarar. Ya 8 milyon-10 milyon usd lik fix takım kur,ya da Besiktas gibi gelecek vaadeden oyuncuların yanına NBA için patlama yapmaya hazır ucuz 4-5 yabancı koy oyna.
10 yıl önce olsa söylediklerini çok mantıklı bulurum ama artık kalıplı uzunların günümüz basketbolunda o kadar da önem arzettiğini söyleyemeyiz. Savunma bir kişinin mücadelesiyle iyi veya kötü olmuyor.
Sadece pota altı savunması değil konu, takım halinde yolunda gitmeyen şeyler var.
Hines gelse itiraz edecek miyiz veya pleiss uzun da teması çok mı seviyor? Zach Auguste yeteri kadar uzun değil miydi gömüldü burada defalarca.
Ayrıca Tyus un savunması yetersiz demek insafsızlık olur. Eziliriz, parçalanırız demek için çok erken.
Yazmışken şunu da ekleyeyim. Daye de dalga geçilecek, kötü bir oyuncu değil. En azından kadromuzdaki motum dan daha istikrarlı olduğunu söyleyebiliriz. Takım kötü gidiyor diye biraz agresiflik var hepimizde anlıyorum ama gömmeye bu kadar erken başlamak biraz insafsızca değil mi?

10 yıl önce olsa söylediklerini çok mantıklı bulurum ama artık kalıplı uzunların günümüz basketbolunda o kadar da önem arzettiğini söyleyemeyiz. Savunma bir kişinin mücadelesiyle iyi veya kötü olmuyor.
Sadece pota altı savunması değil konu, takım halinde yolunda gitmeyen şeyler var.
Hines gelse itiraz edecek miyiz veya pleiss uzun da teması çok mı seviyor? Zach Auguste yeteri kadar uzun değil miydi gömüldü burada defalarca.
Ayrıca Tyus un savunması yetersiz demek insafsızlık olur. Eziliriz, parçalanırız demek için çok erken.
Yazmışken şunu da ekleyeyim. Daye de dalga geçilecek, kötü bir oyuncu değil. En azından kadromuzdaki motum dan daha istikrarlı olduğunu söyleyebiliriz. Takım kötü gidiyor diye biraz agresiflik var hepimizde anlıyorum ama gömmeye bu kadar erken başlamak biraz insafsızca değil mi?

Daye, Moda'daki sahalarda harikalar yaratır. Yoğurtçu Park'ta fenomen olur lakin parke basketbolcusu değil. Ama gelsin birlikte oynayalım yani. Bana uyar.

Hunter giderse 3 numara da rotasyon sıkıntısı yaşayacağız gibi. Ama hiç bir katkısı olmadı malesef. Tyus inşAllah takıma uğurlu gelir. Ve eziyetimiz sona erer...

Şöyle bir haber gördüm, Jordan Theodore'un peşindeymişiz. Macon veya Hamilton yollanacakmış. Bence yanlış olur. Hunter'ın yerine oyuncu baksak daha iyi olmaz mı?

Zaten ortalık karıştı iyice, şimdi koç ta gitti. Yerine gelecek koç karar verir.

Jordan Theodore'un menajeri Oytun Özerle epey yakindirm bizim neyimize araştırıp oyuncu bulmak şube yöneticisinin eşine dostuna para yedirmek varken. Helal olsun yonetimimizle bu yönde çalışmaya devam etsinler. Scout falan biz kimiz ya.

Anthony Gill’i alabilsek iyi bir tercih olabilir aslında Williams’la Rj Hunter’i yollayıp
Şöyle bir rotasyon olabilir;

Hamilton-Barış,
Macon-Göksenin,
Yiğit-(Göksenin-Gill)
Motum-Gill
Tyus-Berke

Milli takım forması giymeden yerli statüsünde oynayamıyorsun. Öyle bir şey olsa zaten kimse bize bırakmaz sırf shipp türk olmasın diye yazılı kuralı değiştirmiş preldzic Bobby aynı takimdayken kural değiştirmiş adamlar nihayetinde.

Milli takım forması giymeden yerli statüsünde oynayamıyorsun. Öyle bir şey olsa zaten kimse bize bırakmaz sırf shipp türk olmasın diye yazılı kuralı değiştirmiş preldzic Bobby aynı takimdayken kural değiştirmiş adamlar nihayetinde.
Orası ayrı konu zaten , adamlarda şu anda bile Bobby ile Türk milli takımlarında oynama şansı olmayan, Ürdün milli takımında oynayan Ahmet Düverioğlu ile 20 yaşına kadar Türk milli takımlarında oynayamayacak Tarık Biberoviç’i yerli statüsünde oynatıyorlar.
Kadın baskette de Kiah Stokes’i devşirme statüsünde oynatıyorlar ,ona kadar devşirilebilecek daha iyi oyuncular olmasına rağmen.
Bize ise zamanında 16 yaşında Türkiye’ye gelmiş , kaç sene altyapılarda oynamış Nikolov’u bile devşirme fırsatı verdirtmediler.

Yeni yönetim gelene kadar herhangi bir koçla anlaşılmamalı. Gelecek yönetim de durumu bilmeli. Fırsat işi olmadıkça transfere para harcamaya da gerek yok. Gelecek yıl yeniden bir yapılanma olacaksa Berke Atar ve Yiğit Arslan dışında yerli rotasyonu da tamamen değişmeli.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...