2020-2021 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Can Korkmaz'ın gidişiyle kaliteli yerli oyuncu ihtiyacımız zirveye çıktı. Kendisinin yerini doldurabilecek bir Şehmus Hazer var bir de Buğrahan Tuncer var. Eğer 2 oyun kurucu alıp pota altına ya da 2-3'e yerli bulmayı düşünsek bile işin içinden çıkamıyorum.

Berkan Durmaz'la ilgili hala bir transfer haberi olmaması ilginç. Şu dakikaya kadar çoktan kontratını yapmalıydı Berkan.

Uzun yıllardır ülkemizi EuroLeague Basketball'un organizasyonları EuroLeague ve EuroCup'ta temsil eden Galatasaray Doğa Sigorta, yeni sezonda farklı bir turnuvada mücadele etmeye hazırlanıyor.
TrendBasket'in haberine göre Sarı-Kırmızılılar, bir süredir görüşme halinde olduğu FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi ile anlaşma noktasına geldi.
Daha önce de temsilcilerimizden Darüşşafaka Tekfen ve TOFAŞ da EuroCup'tan ayrılarak FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi'ne geçtiklerini duyurmuşlardı.
2007-08 yılından bu yana EuroLeague'in turnuvalarında yer alan Galatasaray, 2016'da da EuroCup'ta şampiyonluğa ulaşmıştı.

Kaynak: https://www.fanatik.com.tr/galatasaray-fiba-basketbol-sampiyonlar-ligi-yolunda-2148768

EL' deki A lisansı benzeri bir anlaşma olursa eğer gelecekte Avrupa basketbol organizasyonlarının birleşmesi hâlinde faydalı olur, aksi durumda EL organizasyonundan çıkış ciddi geri adım olur. Gerçi kulüpte bu konuda kafa yoran ya da arasıra düşünen yoktur.

Avrupa basketbolunda bütçelerin düşmesi ve EC'de bazı iddialı takımların BCL'ye geçmesiyle, EC'de final oynayıp EL'ye gitmek eskiye nazaran daha makul olmuşken, bu organizasyonu terk etmek bence vizyonsuzluk olur. Bu, uzun vadede EL hedefinden vazgeçmek anlamına gelir. GS kulübünün temel vizyonu, yarıştığı her kulvarda Avrupa'nın zirvesini hedeflemek olmalı. Şampiyonlar Ligi, CEV ŞL, EL gibi... Şu an bunu yapamasak bile uzun vadeli hedef bu olmalı.

Gördüğüm kadarıyla BCL'de EL'deki gibi kalıcı bir lisans sistemi de yok. 3 yıllık bir anlaşma var. Kalıcı lisans olsa belki durum değişirdi. Pao gibi bazı EL takımları bu organizasyona geçerse ve ileride EL ile birleşilirse, biz de karlı çıkabilirdik ama böyle bir ihtimal şimdilik ufukta gözükmüyor.

Yani BSL'de küme düşme potasının bir üstündeki takımı Eurocup'a almak da Eurocup'un ne derece bir vizyoner takım olduğunu gösteriyor açıkçası. En azından sezonu döndürecek bir para almak varken EC'de oynamayı ben mantıksız buluyorum şahsen. Şu yapıda EL gerçekçi bir hedef değil kaldı ki Daçka eşleşmesinde gördüğümüz üzere EC yönetimi istemedikçe EL'ye gidemezsiniz. Utanmasalar İtalya'da o kadar virüs dalgasının ortasında oynatacaklardı Bologna maçını.

Yani BSL'de küme düşme potasının bir üstündeki takımı Eurocup'a almak da Eurocup'un ne derece bir vizyoner takım olduğunu gösteriyor açıkçası. En azından sezonu döndürecek bir para almak varken EC'de oynamayı ben mantıksız buluyorum şahsen. Şu yapıda EL gerçekçi bir hedef değil kaldı ki Daçka eşleşmesinde gördüğümüz üzere EC yönetimi istemedikçe EL'ye gidemezsiniz. Utanmasalar İtalya'da o kadar virüs dalgasının ortasında oynatacaklardı Bologna maçını.
Kesinlikle... Bologna çıksın diye yaptılar.. EL de Real yada Barça şampiyonluğa gitse iptal edilir miydi? Eurocup ve EL tamamen ipleri İspanyolların elinde kukla organizasyonlar.. Dönüyor dolaşıyor para hep onlarda kalıyor..

EL gerçekçi hedef değil ama BCL gerçekçi hedef?.. :) Fenerbahçe taraftarı futbolda nasıl vasata alıştıysa, basketbol özelinde de benzer durum bizim taraftarlar için geçerli. Düşük bütçeler, sıradan koçlar, vasat üstü yabancılar... Ve tüm bunlara karşı çıkmaktansa eyvallah diyenler... Böyle devam edersek, yakında FIBA Europe Cup'a da düşeriz.

İçinde bulunduğumuz durumun ve şubenin başındakileri düşündüğümüzde benim söylediklerime "vasata alışmak" değil "durum tespiti" denir. Açıkçası ne düşündüğümü ya da basketbolun nerede olmasını istediğimi de biliyorum kendi adıma. Şahsen şartların daha iyi olması konusunda gerek salonda, gerek sosyal medyada elimden geleni yapıyorum zaten siz hiç kafanızı takmayın benim ne düşündüğüme.

Dağ gibi borcu bırakıp başka yerde keyfine bakanlardan bize de artıklarını temizlemek kaldı ama hiçbir dönem vasata alışmadık, şimdi de alışmayız siz rahat olun.

Galatasaray Doğa Sigorta, önümüzdeki sezon Basketball CL'de oynayacağını kısa süre içinde açıklayacak. (@Carchia)

İçinde bulunduğumuz durumun ve şubenin başındakileri düşündüğümüzde benim söylediklerime "vasata alışmak" değil "durum tespiti" denir. Açıkçası ne düşündüğümü ya da basketbolun nerede olmasını istediğimi de biliyorum kendi adıma. Şahsen şartların daha iyi olması konusunda gerek salonda, gerek sosyal medyada elimden geleni yapıyorum zaten siz hiç kafanızı takmayın benim ne düşündüğüme.

Dağ gibi borcu bırakıp başka yerde keyfine bakanlardan bize de artıklarını temizlemek kaldı ama hiçbir dönem vasata alışmadık, şimdi de alışmayız siz rahat olun.
Sizi taktığım falan yok. Kendinizi bu kadar ciddiye almayın. Foruma gelip yaşanan gelişmeler hakkında "kendi" fikrimi yazdım. Siz ise doğrudan bana cevap verdiniz. Polemiği siz başlattınız. Sabah akşam forumda nöbet tutup insanlara cevap yetiştirmek zorunda değilsiniz. Burası bir forum ve herkes düşüncesini söylemekte serbesttir. Bunu kaldıramıyorsanız forum yerine sosyal medyadan devam edebilirsiniz.

Sizi taktığım falan yok. Kendinizi bu kadar ciddiye almayın. Foruma gelip yaşanan gelişmeler hakkında "kendi" fikrimi yazdım. Siz ise doğrudan bana cevap verdiniz. Polemiği siz başlattınız. Sabah akşam forumda nöbet tutup insanlara cevap yetiştirmek zorunda değilsiniz. Burası bir forum ve herkes düşüncesini söylemekte serbesttir. Bunu kaldıramıyorsanız forum yerine sosyal medyadan devam edebilirsiniz.

Söylediğiniz şey direkt olarak bana ama "sizi taktığım yok" diyorsunuz enteresan bir şey. Ben size sizi taktığım yok tarzında bir cümle kurmadım sadece EC hakkında düşüncelerimi söyledim söylediğinizin üzerine. Üstüne "vasata alışmak" ile suçlayıp yine cevap hakkı doğurdunuz. Ben size cevap vermedim diye bi şey de söylemedim zaten sadece konu hakkında fikrimi belirttim. Şahsi düşünceye çeviren sizsiniz. Neyse. Forumda nöbet konusuna gelince o da benim bileceğim iş olsun.

Bomboş bir organizasyon BCL. FİBA 2001'den sonra bu işlerde bitti zaten. Pao kulüp başkanı bir dönem EL'den çıkmayı düşünmüştü ama aklı selim insanlar kulübü yönettiği için bu kararın vizyonsuz olduğunu düşünüp geri adım attılar. Bu aralar da Pao ile ilgili bir haber çıktı ama sanmam. Ne zaman ki Pao BCL geçer o zaman bir kıshas olarak görebilirim BCL'yi. Bizim kulubü zaten Ünal Aysal'dan sonra yöneten bütün başkanlar vasat altı adamlar. Adamlar reklamı değil ne kadar az para harcarızı düşünüyorlar hep. Bu sene avrupa maçlarını izlemeye gerek yok. Ligdeki maçlar daha kaliteli olur.

Ayakbastı olarak ligi de 3. bitirmemizden ötürü 300 bin euro alacağız. (Karşıyaka 400) Grup sonrası ödülleri paralellik gösterse de final/şampiyonlukta yine ciddi bir ödeme var. Bütçe de 2 milyon civarında olacak diye tahmin ediyorum.

Bizden baska takimlar da eurocup birakti. Kac para fark olacak iki turnuva arasinda?
Degecek bir fark ise ciddi rakamli bir sponsor ve basketbolu dusunen bir yonetim bulana kadar idare edelim.

Bizden baska takimlar da eurocup birakti. Kac para fark olacak iki turnuva arasinda?
Degecek bir fark ise ciddi rakamli bir sponsor ve basketbolu dusunen bir yonetim bulana kadar idare edelim.

Eurocup;
1. Katılan her takıma 15.000 euro
2. Turu geçenlere 20.000 euro
3. Son 8'e kalanlara 40.000 euro
4. Yarı finale kalanlara 50.000 euro
5. İkinciye 100.000 euro
6. Şampiyona 300.000 euro

BCL

1. Takım kendi liginde beşinci veya altıncı olmuşsa 250.000 euro katılım bedeli
Takım kendi liginde dördüncü olmuşa 300.000 euro katılım bedeli
Takım kendi liginde üçüncü olmuşsa 350.000 euro
Takım kendi liginde ikinci olmuşsa 400.000 euro
Takım kendi liginde şampiyon olmuşsa 650.000
Takım kendi liginde bu derecelerden birini elde edememişse sadece 50.000 euro
(Lige dönük bonuslar Türkiye ve İspanya için ilk 6, diğer ülkeler için ilk 4'ü kapsıyor)
2. Son 16 arasına kalanlara 20.000 euro
3. Son 8 arasına kalanlara 30.000 euro
4. Dördüncü olana 20.000 euro
5. Üçüncü olana 100.000 euro
6. İkinci olana 300.000 euro
7. Şampiyon olana 900.000 euro

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...