2021-2022 Basketbol Süper Ligi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sıradan bir hafta sonunda eşini çocuğunu maça götürmek isteyen insan bilet bulamıyor. Hadi bizim eşimiz dostumuz çok bir şekilde giriyoruz o maça ama insanların tek eğlencesini böyle anlamsız bir hırsla almaya çalışmak ayıp. Zaten öyle bir şey yok da basketbolu sevdirdik diyorlar.

Su an yaşı 40 civarı olanlara sevdirmislikleri vardır . Zeytinburnu'nda liselere davetiye dağıtırlardi . Böyle snopluk yoktu o zamanlar.Özellikle Alper döneminde ve son başarılardan sonra siraze iyice kaydı tabi klüpte ayrı kitlelerinde ayrı.

Su an yaşı 40 civarı olanlara sevdirmislikleri vardır . Zeytinburnu'nda liselere davetiye dağıtırlardi . Böyle snopluk yoktu o zamanlar.Özellikle Alper döneminde ve son başarılardan sonra siraze iyice kaydı tabi klüpte ayrı kitlelerinde ayrı.

Şiraze hep kayıktı. Ben hatırlarım maçlara gitmeye başladığım dönemde elimizde biletle kapıda bekletirlerdi maç başlayana kadar. Ayhan Şahenk'teki maçta sağır etmişlerdi bizi yüksek sesten.

Bedava bilet dagitmaya karsiyim. Hani ederine gore ucuz satilsin ancak insanlar bedel odemeye alissin dedim hep. 90li yillarda talep tavan yaparkene ogrenci kiyafeti ile gelenler biletsiz iceri alinirdi. O gunlerde beles salona girenler simdi yetiskin oldular ama hala bilet parasi icin ugrasmak istemiyorlar.
Sanirim bunu en cok fenerbahce kirdi. Biz hala gunluk satis pesindeyiz. Sezonda maksimum 3-5 mac sold-out diye ovunuyoruz.

Bedava bilet dagitmaya karsiyim. Hani ederine gore ucuz satilsin ancak insanlar bedel odemeye alissin dedim hep. 90li yillarda talep tavan yaparkene ogrenci kiyafeti ile gelenler biletsiz iceri alinirdi. O gunlerde beles salona girenler simdi yetiskin oldular ama hala bilet parasi icin ugrasmak istemiyorlar.
Sanirim bunu en cok fenerbahce kirdi. Biz hala gunluk satis pesindeyiz. Sezonda maksimum 3-5 mac sold-out diye ovunuyoruz.

Taraftarlık vs diyoruz ama ekonomik durum malum. Artık bu tarz duygular yerine pragmatizm ağır basıyor. Kimse yarınını bilemeyeceği bir şube için o kadar parayı peşinen vermek istemiyor haklı olarak.

Yani ligin final serisi gelmiş ve finale çıkan iki takımın toplam bütçesi en az 50M; ama sanırsın ki pandemi döneminde oynanıyor maç. Biri güya soldout yapmış ama taraftarı çekirdek çitlemeye gelmiş 2 maçtır salona. Diğeri desen taraftar var salonda ama uykudalar. Bu kadar iğrenç, sessiz, ruhsuz final serisi izlediğimi hatırlamıyorum.
Geçen seneyi düşme tehlikesiyle geçirmiş 2M bütçeli Galatasaray ise tüm takımlara tribün dersi verdi geçtiğimiz seride.

Yalnız fenerbahçe deli şut soktu bugün, kritik yerlerde bile 3'lüklerin çoğu girdi. Larkin ve micic özellikle larkin muazzam oynamasa fener işi bitirebilirdi.

Hahahahah yemin ederim Ergin Ataman gibisi bir daha gelmez gibi basketbola. Maç sonu röportajında ''Biz yine Ülker Arena'da şampiyon olacağız, bunu söyleyeyim ben şimdiden onlar düşünsün'' dedi. Bu adamın, hayatım boyunca söylediği tek bir şeyin olmadığını gördüm. O da 2019 EL şampiyonluğuydu; finalde kaybetti. Çok ilginç bir karakter.
Eğer olur da bir sonraki maçı Efes alırsa Fenerbahçelilerin final maçından bir gün önce göreceği rüyalar herkesin malumu. Hele de LOSER etiketli bir kulüp için. Umarım ikinci maçı Efes alır da final maçı şenliği izleriz çekirdek alıp.

Micic - Larkin ikilisi 66 sayı attı ben Türkiye liginde böyle bir şey hatırlamıyorum ama ona rağmen fb hep bir adım gerideydi,hiç pes etmedi. 4.maçıda Efes alır gibi ama fb de fena değil şu an saha avantajıyla 5.maçı alacaklarını düşünüyorum.

Ergin hocam isini bilir. Yumruk showunuda yapti. Uzuldugum tek nokta ise, Efesli seyircilerin mola alsana tezahuratlarina karsilik mola almamasi oldu. Bu fb klubune karsi ne kadar cirkeflik varsa yapacaksin. Sonuc olarak, 2 avans 3 te biter. Son macta kupayi Efes Ulker Tiyatro Arena'da kaldirir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...