2021-2022 Galatasaray Futbol Takımı

Zamanında elimizde Fernando gibi bir adam vardı, yanına takviye yapıp güçlenmemiz gereken yerde, Sevilla’ya sattık. Gittiğinden beri ilk 11 oynayıp muazzam katkı veriyor. Bizim orta sahamız ise kayıplarda uzun süredir. Şimdiki halimiz iyice vasat. Etebo’ymuş, Emre Kılınç’mış, Taylan’mış, Berkan’mış bunlarla büyük hedeflere oynayamazsın zaten. Yanlış transfer politikasının sonuçları.

Fernandonun gitmek için yapmadığı şey kalmadı ya. Zaten paso sakattı belli dönem harici de yürüyordu sahaya. Körü badem gözlü yapmaya gerek yok.

Zamanında elimizde Fernando gibi bir adam vardı, yanına takviye yapıp güçlenmemiz gereken yerde, Sevilla’ya sattık. Gittiğinden beri ilk 11 oynayıp muazzam katkı veriyor. Bizim orta sahamız ise kayıplarda uzun süredir. Şimdiki halimiz iyice vasat. Etebo’ymuş, Emre Kılınç’mış, Taylan’mış, Berkan’mış bunlarla büyük hedeflere oynayamazsın zaten. Yanlış transfer politikasının sonuçları.
Fernando sanki dünyada pozisyonunun en iyisiydi. 2-3 yıldır kim bilir kaç tane Fernando'dan iyi oyuncu çıktı. Esas o zamanki transfer politikası yanlıştı düşük maaş verip bonservis kazanmaktan başka çaremiz yok.

Şu anki oyunculara da ne bonservis verirler ya, dünya kulüpleri peşimizde.
Doğru 28-29 yaşında son kontratlarını alacak oyunculara en az 2-3 milyon euro maaş vermek lazım sonrasında başarı nasıl olsa geliyor, satmak istediğimiz zamanda kapımızda bitiyorlar almak için.
İlk defa böyle bir yola girmişken yarım sezon dayanamıyorsunuz ya gerçekten inanamıyorum.

Doğru 28-29 yaşında son kontratlarını alacak oyunculara en az 2-3 milyon euro maaş vermek lazım sonrasında başarı nasıl olsa geliyor, satmak istediğimiz zamanda kapımızda bitiyorlar almak için.
İlk defa böyle bir yola girmişken yarım sezon dayanamıyorsunuz ya gerçekten inanamıyorum.

Terim sezon başı Ghezal'i istemedi zaten. Rosier'i de ben istedim. Ryan Babel'e o kallavi sözleşmeyi verdiren de bendim.
Arkadaşlar tamam anlıyorum bir hayali satın almak istiyorsunuz ama haberiniz olsun proje falan yok. Proje takımı olsan sözleşmesinin son sezonu olan Süfyan ısrarla oynatılmaz. Kaybedeceksen gençlerle kaybet diyoruz ki kaybediyor.
Giderse kim gelir ne olur safsatası ise apayrı bir sorun. Bundan daha mı kötü bir sonuç alacağız ligde?

Terim sezon başı Ghezal'i istemedi zaten. Rosier'i de ben istedim. Ryan Babel'e o kallavi sözleşmeyi verdiren de bendim.
Arkadaşlar tamam anlıyorum bir hayali satın almak istiyorsunuz ama haberiniz olsun proje falan yok. Proje takımı olsan sözleşmesinin son sezonu olan Süfyan ısrarla oynatılmaz. Kaybedeceksen gençlerle kaybet diyoruz ki kaybediyor.
Giderse kim gelir ne olur safsatası ise apayrı bir sorun. Bundan daha mı kötü bir sonuç alacağız ligde?
Ghezal isteyebilirsin adam geçen yıl ligi alan isimdi bunda bir sorun yok bütün takımın 20 yaşında olmamalı zaten.Ben yıllardır hata yapıldığını söylüyorum, bu takımın eline ffp ye rağmen para geçtiği oldu ama kullanmadık saçma sapan adamlara dünyanın paralarını saçıldı.Hayalden kasıt ben benfica, porto ne biliyim dortmund falan olmayı beklemiyorum mümkün değil zaten.
Ama yarım sezondada genç oyuncu hakkında karar veremezsin bir çoğu ilk defa yurt dışına çıkan isimler en azından bir sezon tamamlansın. Evet bir 3 - 4 yıl geçsin ondan sonra başarılı olduk mu olmadık mı bakılır. Bu Terim ile mi olur bence olmaz ama takımın ve kulübün başında kim varsa bu konuda destek olmak lazım.

Sene başı yazdık çok yaşlı takıntısı da çok genç takıntısı da iyi bir şey değil diye o zaman ekonomi modeli misali yeni bir şey deniyor diyorlardı. Şimdi Larsen'i istemiş almamışlar falan filan. Bu muhabbetlerin olacağı dünden belliydi

Ghezal isteyebilirsin adam geçen yıl ligi alan isimdi bunda bir sorun yok bütün takımın 20 yaşında olmamalı zaten.Ben yıllardır hata yapıldığını söylüyorum, bu takımın eline ffp ye rağmen para geçtiği oldu ama kullanmadık saçma sapan adamlara dünyanın paralarını saçıldı.Hayalden kasıt ben benfica, porto ne biliyim dortmund falan olmayı beklemiyorum mümkün değil zaten.
Ama yarım sezondada genç oyuncu hakkında karar veremezsin bir çoğu ilk defa yurt dışına çıkan isimler en azından bir sezon tamamlansın. Evet bir 3 - 4 yıl geçsin ondan sonra başarılı olduk mu olmadık mı bakılır. Bu Terim ile mi olur bence olmaz ama takımın ve kulübün başında kim varsa bu konuda destek olmak lazım.

Terim bugün gönderilmeli ve ortada bir plan yok.

Son yıllarda zaten başarı yok, oyun yok.

Üstüne bu sezon da daha ligin ilk devresinde liderden 20 puan fark yemiş takımın teknik direktörü, kim olursa olsun kovulur, bu kadar basit.

Zamanında ŞL grubundan çıkaran Mancini, puan kaybedince “istifaaaaa” diye bağıranlar, şimdi sus pus. Kraldan çok kralcı olmak bu olsa gerek.

Terim bugün gönderilmeli ve ortada bir plan yok.
Gönderilsin Terim bana uyar, ortada bir plan var ama bu iyi mi uygulanıyor kötü mü uygulanıyor tartışılabilir. Önemli olan bu amaçtan vazgeçmemek. Terim 'in gidip yerine gelecek olanın daha iyi bir şekilde bu yapıyı devam ettirmesi veya Elmas' tan sonra gelecek olan kişinin aynı mantalitede olması lazım gerekirse hata yapa yapa doğrusunu bulacağız bir kaç sene sonra.

Yahu ben yazarken utanıyorum. Koca GalataSaray futbol takımının düştüğü hallere bak.
Sahada bit tane yahu ne iyi oyuncu diyeceğin adam yok. Futbol adına , silik , kişiliksiz , vasat ve vasatın altındaki futbolcuları bir araya getirmişler.
Koskoca 20 hafta geçti , takımın oyun şablonu yok , taç atışı yapamıyoruz. Duran top yok , pas yok , topu ileri taşıyacak , takımı atağa kaldıracak futbolcu yok.
Fatih hoca sıkılmadan zaman diyor , bu kadro değil ligde 20 maç , 120 maç oynasın hiç bir şey olmaz.

Burak başkanda çok boş çıktı , bide tecrübeli yönetici.

Futbolcusundan teknik direktörüne,başkanına kadar bizim takım Avrupa Ligindeki rakibini bekliyor.

Fakat hem oyun hem ruh hali olarak bu görüntüyle ne yapabileceği aşikar.Takım sahada yürüdü ya.Kendi evinde,taraftar önündesin hiçbir çaban yok gol atmak için.

3 yıllık planlama yapacağız diyen bir takım,hele ki o takım 3 büyüklerden biriyse,dersin ki şampiyon olamayabilirler normal karşılamak lazım.Ama sen bir planlama yapıyorsun ve önümüzdeki sene Avrupa'ya gidemiyorsun.Bu nasıl planlama ? Bana kalırsa ortada bir planlama falanda yok.

Geçen sezon son haftaya şampiyonluk yarışında giren Galatasaray ve Beşiktaş'ın yedek kulübesi inanılmaz zayıf.Sadece bizim takımı ele alırsak kalecisinden forvetine kadar çok kötü bir planlama yapılmış olan takımın ızdırabını çekiyoruz.

Futbolcusundan teknik direktörüne,başkanına kadar bizim takım Avrupa Ligindeki rakibini bekliyor.

Fakat hem oyun hem ruh hali olarak bu görüntüyle ne yapabileceği aşikar.Takım sahada yürüdü ya.Kendi evinde,taraftar önündesin hiçbir çaban yok gol atmak için.

3 yıllık planlama yapacağız diyen bir takım,hele ki o takım 3 büyüklerden biriyse,dersin ki şampiyon olamayabilirler normal karşılamak lazım.Ama sen bir planlama yapıyorsun ve önümüzdeki sene Avrupa'ya gidemiyorsun.Bu nasıl planlama ? Bana kalırsa ortada bir planlama falanda yok.

Geçen sezon son haftaya şampiyonluk yarışında giren Galatasaray ve Beşiktaş'ın yedek kulübesi inanılmaz zayıf.Sadece bizim takımı ele alırsak kalecisinden forvetine kadar çok kötü bir planlama yapılmış olan takımın ızdırabını çekiyoruz.
Takımın mücadele etmediğine katılmıyorum. Kalite eksik ve genç kalite edinmek çok zor ,bekleyeceğiz ya da bu genclesmeden vazgeçip eskiye döneceğiz.Yine de bu maç özelinde rahat kazanabilirdik, şans da yok,hakem de kötüydü. Sağlık olsun

Takımın mücadele etmediğine katılmıyorum. Kalite eksik ve genç kalite edinmek çok zor ,bekleyeceğiz ya da bu genclesmeden vazgeçip eskiye döneceğiz.Yine de bu maç özelinde rahat kazanabilirdik, şans da yok,hakem de kötüydü. Sağlık olsun
Şans mı hocam sen gerçekten başka maçları mı izliyorsun ? Evet şu artık nettir hakemler bize ne penaltı verecek ne de haklı olduğumuzda kırmızı verecek bunu unut oyun olarak zenginlik olacak. Takım ne oynadı, kaç pozisyonumuz var neyin kafasını yaşıyorsun bu takımdan ne bekliyorsun merak ediyorum?

Son düzenleme:

Ben sadece şuna katılırım.Bizim ilk hafta maç yaptığımız Giresunspor iyi yol katetmiş,cesur bir takım.Ama yapabilecekleri sınırlı bir takım olduğu gerçeğide var,kadro kalitesi olarak.

Biz çok kötü ruh halinde olmamıza rağmen topu bize verdiler,biz hiçbir şey üretemedik,üretmeyi denemedik çünkü.

Son dakikalarda bile tüm takım içeride top bekliyor,doldur boşalt bile zar zor yapıyoruz.

İşin mücadele kısmında Giresunspor bizden iyiydi.Hatta bugün mücadele ederek kazandılar diyebiliriz.