2021-2022 Galatasaray Futbol Takımı

Eğer Hollanda klübü hala kendisine ait ise ya da ortak falan ise bence sıkıntılı bir durum bu tarz bir bağı kalmadı ise durum farklı tabi
Ben bazı genç oyuncularımızı oraya göndermekten yanayım. Çocuklar hem yeni bir dünya görürler hem de tecrübe kazanırlar. Bu tip Belçika, Hollanda ve Kuzey Avrupa takımlarına oynatma şartıyla oyuncu kiralamak doğru bir hamle olur. Bizim alt liglerden takımlara kiralama bir şeye yaramıyor.

3 ay sonra 29 yaşına girecek olan ve son yıllarda hep sakatlıklarla boğuşmuş olan bir oyuncuya 8 milyon liradan 2 yıllık garanti sözleşme vermek saçmalıktır. Ancak Türkiye gibi, liyakatin olmadığı, adam kayırmacılığın düzen haline geldiği ülkelerde olur böyle şeyler.

Real Madrid kaç yıllık kaptanı Ramos'u performansı düşmeye başlayınca kapının önüne koydu. Adı şimdi PSG ile anılıyor. Yani üst seviyede top oynayamayacak bir durumda da değil... Buna rağmen sözleşme uzatmadılar. Adamların bir performans çıtası var ve o çıtaya ulaşamayan her kim olursa yolluyorlar. Bu yüzden orası Real...

Bizim de artık bir çıtamız olmalı. Real kadar yüksek olmasa da... İsterse limbo çıtası olsun, ama olsun artık... Bıktım bu evlatçılıktan...

Spor kulüplerinin evlatları değil, maaşlı çalışanları vardır. Yapamayan gider, yapabilen gelir. Bunu anladığımız gün, ülke sporunun kalkınmaya başladığı gündür.

3 ay sonra 29 yaşına girecek olan ve son yıllarda hep sakatlıklarla boğuşmuş olan bir oyuncuya 8 milyon liradan 2 yıllık garanti sözleşme vermek saçmalıktır. Ancak Türkiye gibi, liyakatin olmadığı, adam kayırmacılığın düzen haline geldiği ülkelerde olur böyle şeyler.

Real Madrid kaç yıllık kaptanı Ramos'u performansı düşmeye başlayınca kapının önüne koydu. Adı şimdi PSG ile anılıyor. Yani üst seviyede top oynayamayacak bir durumda da değil... Buna rağmen sözleşme uzatmadılar. Adamların bir performans çıtası var ve o çıtaya ulaşamayan her kim olursa yolluyorlar. Bu yüzden orası Real...

Bizim de artık bir çıtamız olmalı. Real kadar yüksek olmasa da... İsterse limbo çıtası olsun, ama olsun artık... Bıktım bu evlatçılıktan...

Spor kulüplerinin evlatları değil, maaşlı çalışanları vardır. Yapamayan gider, yapabilen gelir. Bunu anladığımız gün, ülke sporunun kalkınmaya başladığı gündür.

Eski yönetim Salih Uçan'ı kaçırınca mecbur kaldık.
Hele ki bu yeni yabancı statüsünde 2.lig topçusu bile 2 milyon euro iken başka ne yapabilirdik?

Eski yönetim Salih Uçan'ı kaçırınca mecbur kaldık.
Hele ki bu yeni yabancı statüsünde 2.lig topçusu bile 2 milyon euro iken başka ne yapabilirdik?

Sözleşme uzatmayabilirdin ya da minimum ücret teklif edebilirdin. Emre Akbaba yok diye bir şey kaybetmezdi Galatasaray. Klasikleşmiş kaprisli Terim’in evlat transferi, parasını alsın da performans falan çok önemli değil.

Şu an yerlilerin ücret olarak piyasası tam belli olmadığından dolayı bir şey söylemek zor ama Emre Akbaba'nın eski hali ve yeteneklerini mi göz önüne alacağız, yoksa son yıllardaki vurdumduymaz tavırlarına ve sahadaki tutumuna mı bakacağız? Emre yetenekli bir oyuncuydu, bu formayı giyerken sakatlandı ama parasını da aldı ve ne yazık ki dönüşünde de fiziksel kısmını bilemem ama sahadaki duruşu itibarıyla çok da ciddi görünmedi. Yaşı da düşünüldüğünde en azından bu sezon için daha düşük bir ücret teklif edilmeliydi diye düşünüyorum. Hayırlı olsun diyelim. Umarım bu sezon genç oyuncular alırız.

Arkadaşlar önceden 1.7 milyon euro alıyordu. Şimdi de 800 bin euroya denk geliyor. Keşke Salih alınsaydı ama yapacak bir şey yok. Bu saatten sonra sakatlanmaası için dua edip destek olmak düşer bize...

Galatasaray, Alanyaspor'da forma giyen Berkan Kutlu için resmi teklif yaptı ve iki kulüp arasında bonservis pazarlıkları başladı.

(Ajansspor / Salim Manav)

Sol iç yerli olarak çok iyi olurdu.
Bakalım kaça patlayacak bize...

Tudor muydu kimdi Sabri'yi gelir gelmez kadro dışı bırakan, ortalık ayağa kalkmıştı :D Adamlar öznel değil nesnel düşünüyorlar.
Avrupa'ya genç oyuncu gönderme kısmına gelirsek; Avrupa'yı gören çocuk buraya gelir mi ? Son yıllarda furya var zaten. Oraya giden Türk gençleri daha geri gelmiyor. Hem baskı ortamı yok hem futbol oynanıyor hem de refah seviyesi kıyas kabul etmez.

Arkadaşlar önceden 1.7 milyon euro alıyordu. Şimdi de 800 bin euroya denk geliyor. Keşke Salih alınsaydı ama yapacak bir şey yok. Bu saatten sonra sakatlanmaası için dua edip destek olmak düşer bize...

Yahu indirim yaptığı için kapısında yatıp, bu hareketi için fazla mı para verelim, dua mı edelim, çeşme mi açtıralım adına? Bu topla alacağı en fazla parayı almış zaten niye 2'de 1 bunu söylüyorsunuz. 4 senedir gram katkısı yok adamın Belhanda'yı yerden yere vuruyorsunuz, ırkından milliyetine eşinden çocuğuna söylemediğiniz şey kalmadı Belhanda kadar katkısı var mıydı bu adamın?

Resmî olarak kadromuzu yazabilecek var mı ? Bizim zannediyorsam 2-3 hafta içinde çok ciddi bir eleme maçımız olacak. Peki takım kadrosunda resmen hangi isimler var halihazırda ?

Yahu indirim yaptığı için kapısında yatıp, bu hareketi için fazla mı para verelim, dua mı edelim, çeşme mi açtıralım adına? Bu topla alacağı en fazla parayı almış zaten niye 2'de 1 bunu söylüyorsunuz. 4 senedir gram katkısı yok adamın Belhanda'yı yerden yere vuruyorsunuz, ırkından milliyetine eşinden çocuğuna söylemediğiniz şey kalmadı Belhanda kadar katkısı var mıydı bu adamın?

Furkan sana küfür etmişim gibi neden gerginsin bu kadar yahu?
Belhanda hakkında ırkına, milliyetine, eşine ve çocuğuna dair bir söylemimi gösterir misin?
Ben dua edelim mi dedim?
Çok abartmayın. Başka çaremiz yoktu diyorum. Geçen sene son haftaya kadar şampiyonluk yarışında kaldık ise Emre'nin Trabzon ve Konyaspor maçlarında ki 90 artıda attığı goller ile olduğunu da hatırlatmış olayım. Artık bize düşen destek olmak. Olay bu...

Belhanda, A.Demirspor'la 1.5-2 milyon dolar civarı anlaştı. Emre bu paranın yarısına imzaladı. Emre ile Belhanda arasında 2 kat maaş alacak kadar bir kalite farkı olduğunu düşünmüyorum. Kaldı ki bir de yabancı sınırı geldi.

Neticede bonservisi elinde Belhanda'nın taliplerinin kim olduğunu, ne maaş önerdiklerini bu süreçte hepimiz gördük.

Furkan sana küfür etmişim gibi neden gerginsin bu kadar yahu?
Belhanda hakkında ırkına, milliyetine, eşine ve çocuğuna dair bir söylemimi gösterir misin?
Ben dua edelim mi dedim?
Çok abartmayın. Başka çaremiz yoktu diyorum. Geçen sene son haftaya kadar şampiyonluk yarışında kaldık ise Emre'nin Trabzon ve Konyaspor maçlarında ki 90 artıda attığı goller ile olduğunu da hatırlatmış olayım. Artık bize düşen destek olmak. Olay bu...

Niye başka çaremiz olmasın sanki çok bi katkı vermiş de. Adam 90 dakika eksik oynatıyor, tek faydalı işi yok. Oyunda top önüne geldi de kazayla 1 tane gol attı diye adam besliyoruz. Niye çünkü Terim'in evladı.

MC yönetimi giderayak Belhanda'yı göndererek son hizmetini yerine getirdi diye düşünüyorum. Kalsaydı büyük bir ihtimalle onunla da sözleşme imzalardık.

Geçtiğimiz yıl bu zamanlar Euro kuru 7,5 lira civarındaydı. O kur üzerinden düşünüldüğünde olay tam da "Maaşınızı dolarla mı alıyorsunuz?" geyiğine geliyor. 12 milyondan 8 milyona inmiş. Şaka bir yana ücretlerin tl cinsinden ödenmesi oldukça iyi oldu. Diğer türlü çok büyük bir mali yük söz konusu olacaktı.

Aklıma öldük bittik filan denilen 1999 depremiyle başlayıp 2001 ekonomik krizini de içeren "karanlık" dönem geliyor. O dönemde bile ne kupalar, ne oyuncular alıyorduk. Serkan Aykut, Bülent Akın filan 6-7 milyonlara gelmişti. O zamanlar Avrupa'daki astronomik transferler de Figo ve Vieri'yi saymazsak 25-30 milyonu geçmiyordu. Bir de Jardel vardı 17 milyona gelmişti. Ondan sonra da her transfer dönemi Pires'i beklediğimiz yıllar gelmişti. Hey gidi günler...

Son düzenleme:
Emre 800 900arasi imzaladi ise kabulum.
Sakatlanmadan önceki Potansiyelini biliyoruz.

Iyi bir yaz kampi ile gecen sezondan %20 iyi oynasin bana yine yatar.Belhandaya 1.5 verecegime Emreyi tercih ederim

Akbaba 'ya verilen kontrat normal sayılır yerine oyuncu alsan bir de bonservis ödeyeceksin Emre Taşdemir de bu nedenle kaldı.

Asıl sıkıntı ve bence hata bonservissiz Salih Uçan 'la yeterince ilgilenmeyip Emre Akbaba 'ya mahkum kalmak. Salih Uçan 'ı kaptırmak beceriksizlik ve ihmal. Bildiğim Galatasaraylı çocuk.

Sonra Fortuna Sittard hiç kar yapmadan oyuncuyu Galatasaray’a mı verecek yani ?
Böyle ilişkiler kabul edilemez. Kimse kimseye kar etmeden oyuncu satmaz. Hiçbir Galatasaray yöneticisi de Galatasaray adını kullanarak para kazanmamalıdır. Bunun yakınlarına eşine dostuna ihale vermekten bir farkı yoktur. Ayrıca Galatasaray kulübünün yönetimine giren bir insanın da başka bir kulüple ilişkisi olmamalıdır ama ilişki devam ediyor sanırım.
Diğer taraftan akbaba ile devam edilmesi de bence yanlış karar, ne oynadı ki sözleşme yenileniyor?

Akbaba 'ya verilen kontrat normal sayılır yerine oyuncu alsan bir de bonservis ödeyeceksin Emre Taşdemir de bu nedenle kaldı.

Asıl sıkıntı ve bence hata bonservissiz Salih Uçan 'la yeterince ilgilenmeyip Emre Akbaba 'ya mahkum kalmak. Salih Uçan 'ı kaptırmak beceriksizlik ve ihmal. Bildiğim Galatasaraylı çocuk.

Bunun anlatmaya çalışıyorum. Ama ısrarla anlamak istemiyorlar bazı arkadaşlar. Tabi kimseyi ikna etme gibi bir amacım yok.

Bir oyuncu sırf bedava diye transfer edilmez. Uzun vadede sana kar getirmesi mümkün olan hangisiyse imkanını zorlar onu alırsın. Emre bedava onu alalım şurda bonservisli topçu var o bize fazla gelir diye bir durum olamaz. Ki bi de Salih meselesi var orası da ayrı.

Bedava kötü futbolcu almak bonservisli iyi topçu almaktan iyi bir şeyse "Hocam Jakub Moder'i istedi almadılar" gibi bir argüman neden konuşuluyor iki yıldır? Adam 11 milyona gitti Brighton'a da o maksatla soruyorum

Jozviak'da 4mna gitti onu da alamadık Furkan. Bir çocuk daha vardı adı aklıma gelmedi o da 1,5m na gitti sanırım. Hadi Moder uçuk bunları alabilirdik. Bir sürü transfer hatası da yazarız gelmiş olan. O da ayrı bir şey.

Zaten bizim transferde peşinde koşacağımız adamlar bu tarz olmalı. Barış Alper, Gedson adı çıkan Dieng çok doğru hedefler.