2021-2022 Galatasaray Futbol Takımı

Bu arada zor ama PSV'yi geçersek Celtic-Midtjylland maçının galibi rakibimiz olacak.

PSV'ye elenmemiz halinde ise UEFA Avrupa Ligi 3. Eleme Turu'nda St. Johnstone ile karşılaşacak.

Muslera
Luyi Alpaslan Marcao
Kerem Feg Aytaç Kılınç Ömer
Babel Muhammed

Ya da

Muslera
Sekidika Luyi Marcao Ömer
Feg Aytaç Kılınç
Kerem Muhammed Babel

Muhtemel PSV maçları ilk 11'miz...

Bu arada zor ama PSV'yi geçersek Celtic-Midtjylland maçının galibi rakibimiz olacak.

PSV'ye elenmemiz halinde ise UEFA Avrupa Ligi 3. Eleme Turu'nda St. Johnstone ile karşılaşacak.

Başkanın son açıklamalarından sonra PSV maçına dair umudum pek kalmadı. Zaten azdı iyice azaldı diyelim. Başkan da sanırım sezonu kurtarma uğruna transfer yapamıyor. Kendi de anlattı, astronomik rakamlar vermek istemiyorlar. Zaten kendisi de özür diledi 10 günde transferleri yapıcam dediği için. Bence bundan sonra PSV'yi elemek büyük süpriz olur. Elenirsek karşılaşacağımız St'. Johnstone daha mütevazi bir rakip. Onları bu kadromuzla bile geçebiliriz diye düşünüyorum.

Başkanın son açıklamalarından sonra PSV maçına dair umudum pek kalmadı. Zaten azdı iyice azaldı diyelim. Başkan da sanırım sezonu kurtarma uğruna transfer yapamıyor. Kendi de anlattı, astronomik rakamlar vermek istemiyorlar. Zaten kendisi de özür diledi 10 günde transferleri yapıcam dediği için. Bence bundan sonra PSV'yi elemek büyük süpriz olur. Elenirsek karşılaşacağımız St'. Johnstone daha mütevazi bir rakip. Onları bu kadromuzla bile geçebiliriz diye düşünüyorum.

Katılıyorum Bayça. Murat beyin dediği gibi UEFA Avrupa liginde puan toplamak daha kolay düşüncesi de hakim olmuş olabilir. Ama ben sırf geliri için bile ŞL isterdim.
Başkanın açıklamalarından anladığım Feg, Falcao, Diagne gitmeden ya da birini satmadan transfer yapamayız gibi. Çok fazla ücret ödemeyecek olmamız güzel. Sanırım 2.5 milyondan fazla bir ücret ödemesi yapmayız kimseye. Bu da olumlu olan durum. Hayırlısı bakalım...

İsmi Avrupa takımı olan hiçbir takımı rahatça eleyebileceğimizi sanmıyorum; isterse köy takımı olsun. UEFA da bize 2 gömlek büyük gelecek muhtemelen, daha önce de olduğu gibi. Şu an oluşacak güzergah bas bas bağırıyor ama umarım ben baya şaşırır ve utanırım. Teknik heyetten hayır yok bari yönetim sözlerini tutar da iyi kadro kurarız diye umut ettik, o da diğer ayağımızı kırdı.

Başkanın en dertli olduğu konu yaşı ilerlemiş, eski dönemlerde yıldız statüsünde olup şu an pek katkı sağlayamayan oyuncularımızın maaşları. Ancak basında adımızın çıktığı oyuncuların tamamına yakını da transfer ettiğimiz takdirde ilerde bonservis kazanma ihtimalinin çok düşük olduğu oyuncular.

Şu an yaşadığımızı 3 yıl sonra yaşamamıza sebebiyet verecek oyunculardan uzak durmalıyız. Ancak bir oyuncu tipini istisna tutarım. O da şut çeken, frikik atan ve duran top kullanan oyuncu. Bu tarz oyuncular, ligimizde kapanan ve oynatmayan takımlar çok olduğu için çilingir görevi görüyor ve gitti denilen maçları getiriyor.

Bu yüzden Ghezzal ve ya Stanciu transferlerinden yalnızca birisinin ilerde bonservis kazanamayacak olsak da takıma katılmasını isterim.. Ama sağ-sol bek için çıkan isimlerin tamamı kaliteli olmasına rağmen transferleri içime sinmez.

Mesela Milan solbeke 4 milyon euroya monaco'dan 97 doğumlu Ballo Toure'yi aldı. En azından bek transferlerini buna benzer yapmamız gerek

Bankalar birliği anlaşması beklediğimden de daha bağlayıcıymış başkanın bugün söylediklerini dinleyince. Yanlış anlamadıysam tüm gelir kalemleri tek hesapta toplanıyor ve bu hesap üzerinde bankalar birliğinin direkt kontrolü var, kasa kolaylığı vs. ne yaparsanız yapın istediğiniz gibi para harcamaya müsaade yok.
Onun dışında bu sene futbol için bankalar birliğine mevcut taahhüt, bütçeyi geçen sezondan %20 düşürmekmiş ki 480M TL'ye geliyor ve mevcut kontratlarımız ise 590M TL imiş. Buradan anlaşılan Falcao ve Feghouli birlikte gittiğinde ancak limite iniyoruz. Bu ikiliye Diagne ve Babel'i de ekleyip 4'ünden en az 3'ünü göndermek bu senenin en önemli transfer hamleleri.

Bankalar birliği anlaşması beklediğimden de daha bağlayıcıymış başkanın bugün söylediklerini dinleyince. Yanlış anlamadıysam tüm gelir kalemleri tek hesapta toplanıyor ve bu hesap üzerinde bankalar birliğinin direkt kontrolü var, kasa kolaylığı vs. ne yaparsanız yapın istediğiniz gibi para harcamaya müsaade yok.
Onun dışında bu sene futbol için bankalar birliğine mevcut taahhüt, bütçeyi geçen sezondan %20 düşürmekmiş ki 480M TL'ye geliyor ve mevcut kontratlarımız ise 590M TL imiş. Buradan anlaşılan Falcao ve Feghouli birlikte gittiğinde ancak limite iniyoruz. Bu ikiliye Diagne ve Babel'i de ekleyip 4'ünden en az 3'ünü göndermek bu senenin en önemli transfer hamleleri.

Babel değilde diğer 3 ünü bir şekilde göndermemiz lazım. Hatta Burak Başkan bu oyuncular ile birebir görüşmüş. Çok zor gözüyle bakıyorum hele. Kimse Feg ve Falcao'ya bizim verdiğimiz paraları vermez. Şu seneyi hayırlısıyla atlatsak gerisi güzel olacak da. Hayırlısı bakalım inşAllah...

Ben bu yaş mevzusuna pek takılmıyorum. Tabii ki genç almak önemli ama tüm takımı da 20-25 arası dolduramayız. Benim için 30-32 yaş da alınabilir. Bu yaştaki oyunculara zombiymiş gibi de bakmak yanlış bence.
Alınabilir 30 yaş civarı oyuncular ama bunların üst düzey isimler tercih edilmeli. Mesela Ghezzal olursa bir lafım yok ama van aanholt ve larsen saçmalık bence. Özellikle bek pozisyonunda zaten kıtlık var genç denemek lazım özellikle bizim gibi düşük seviyeli ligdeysen.

P.S.V.'den 3 tane yeriz..gol atamayız.. Hayırlısı olsun... İNŞALLAH ben yanılırım da Galatasaray yener de Avrupa Fatihi olduğunu hatırlar..

Maç günü geldi içime yine o gereksiz umut. Kadro tercihi olarak bence 4 lü çıkarız ama orta sahayı Alpaslan-Aytaç - Emre olarak kurar diye tahmin ediyorum hoca ileride de Babel-kerem-Mohammed. Gol atarsak turu geçeceğimizi düşünüyorum 😀

Bir balık ancak bu kadar baştan kokar. Umarım ben de yanılırım ve yenilenmiş bir Galatasaray çehresiyle efsane bir futbol izleriz. Efsaneyi de geçtim, futbol izleriz. Nedense utanacağımı düşünüyorum ben. Akşam bizim takım güzel bir şeyler yapacak diye geçiyor içimden.

Ben de heyecanlıydım da kadroyu görünce iştah kalmadı. Balık baştan kokar demiştim sabah; kadrodan başladık maalesef kehanetin gerçekleşmesine. Yine de umutluyum maçta bi anormallikle güzel oynayacağız diye hissediyorum.

Son düzenleme: