2021-2022 Galatasaray Futbol Takımı

FFP varken Haaland alıyoduk FFP bitti Aanholt aldık. Şaka gibi :) Hoca istedi yönetim almadı yalanlarının da ne olduğunu görüyoruz böylece.

Psv maçında forvette Mustafa Muhammed olacaktır. Çünkü Falcao sakat olduğu için bugünkü antrenmanda yer almamış. Transfer görüşmelerinde bulunduğu için sakat olduğu yazılmışta olabilir. Gitse de kurtulsak...

Raşit Altun: "Galatasaray Başkanı Burak Elmas, yarın Berkan Kutlu transferini açıklayabilir." (beIN SPORTS)

Çok güzel hamle olur. Hocanın istediği tarzda bir sol iç. Sahada ki 3 yerliden biri olacaktır. Kerem ve Taylan gibi hocanın elinin değmesi ile çok güzel yerlere gelecektir...

Berkan Kutlu’nun, Salı günü UEFA’ya iletilecek kadroda listeye eklenmesi bekleniyor…

Galatasaray’a hayırlı olsun…

Fatih hoca ile seviye atlayacaktır…

(via@AliNaciKucuk)

Berkan Kutlu transferi oyuncunun oyun karakteri olarak temsil ettikleri bağlamında çok büyük iş. Tam ihtiyacımız olan profil. Hocanın çok istediği sol iç hamlesi yerine gelmii oldu böylece. Hayırlı olsun inşAllah...

FFP varken Haaland alıyoduk FFP bitti Aanholt aldık. Şaka gibi :) Hoca istedi yönetim almadı yalanlarının da ne olduğunu görüyoruz böylece.
Aslında bu sene büyük fırsattı FFP açısından. Genç gelecek vaadeden oyunculara bonservis ödemekten çekinmemeliydik. Transfer planımız bu yönde olmalıydı ama hala 30'lu yaşlarda bonservisi elinde olan adamlarla ilgileniyorlar. Çünkü adamlarda para yok. Belli ki para bulabilecek kasaya para koyabilecek bir kapasiteleri de yok. Dolayısıyla yine maalesef ağırlıklı olarak çöplerle ilgileniyorlar. Üzücü kaybeden Galatasaray oluyor.

Ben sağ bek ve sol bek içinde 25 yaş altı oyuncular gelsin isterdim. İleride satabilmek için. Bunun dışında diğer transferlerde yaşlar çok iyi. Marcao, Luyi, Taylan, Aytaç, Kılınç, Gedson, Kerem, Mustafa, Barış Alper ve son olarak Berkan bunun en güzel örnekleri. Bu isimler varken sadece 2 3 isimden dolayı da hep yaşlı aldık dersek haksızlık olur. Ama özellikle sağ ve sol beke gerçekten scout transferi isterdim. Birde isimleri geçen Larssen ve Anholt isimleri de hiç iç açıcı değil. Larsen'in Linnes'ten, Aanholt'un Yedlin'den farkı olmayacak gibi. Ama tabiki inşAllah gelecek oyuncular güzel katkı verir...

Aytaç ve Alpaslan 28 yaşında, Taylan falan da genç değil artık benim için genç oyuncu en fazla 23 yaş altıdır.Çıkan bek haberleri de ortada. Tecrübeli oyuncu alırsın ona bir lafım yok aslında da yıllardır ffp diye güya alınamayan bir çok oyuncu haberi çıktı şimdi belli olduki o iş öyle değilmiş.

Falcao Sakatlanmis Yigidim Yolda yürurken sakatlaniyor.
Gökhan Zandan özur diliyorum cam adam diyorduk.

PammikFalcao

Son 2 sezon performansına baktığımızda FT ile hangi akla hizmet sözleşme uzatıldı onu hiç anlayabilmiş değilim.

Yeni transferlere seviye atlatma işinden falan geçtim de eldekilerden verim alabilse öncelikle. Mesela Feghouli gibi. Mostafa Mohamed bile ne kadar formda gelmişti sonra düştü adam. Zaten son haftalarda Gedson’dan başka ayakta kalan kimse yoktu, nasıl antrenman yapıyorsa takım..

Ben bu yaş mevzusuna pek takılmıyorum. Tabii ki genç almak önemli ama tüm takımı da 20-25 arası dolduramayız. Benim için 30-32 yaş da alınabilir. Bu yaştaki oyunculara zombiymiş gibi de bakmak yanlış bence.

3-4-3 dizilimi üst düzey futbolda gerek kulüp gerekse milli takımlar seviyesinde fazlasıyla kullanılmaya başlandı. Bu dizilimle artık nesli tükenen 10 numara zorunluluğundan da çıkmış oluyorsunuz.

----------------------Muslera------------

----------Kaan-------Lyundama----Marcao

Larsen----------Gedson---------Berkan---------Moreno

-------- -Ghezzal-----Mohammed------Kerem

gibi bir diziliş sağ- sol stoperlerin topla çıkabilmesi, orta sahaların b2b olması, beklerin oyunun 2 yönünü oynayabilen oyuncular olmasıyla günümüz futboluna uygun bir formasyon olur

3-4-3 dizilimi üst düzey futbolda gerek kulüp gerekse milli takımlar seviyesinde fazlasıyla kullanılmaya başlandı. Bu dizilimle artık nesli tükenen 10 numara zorunluluğundan da çıkmış oluyorsunuz.

----------------------Muslera------------

----------Kaan-------Lyundama----Marcao

Larsen----------Gedson---------Berkan---------Moreno

-------- -Ghezzal-----Mohammed------Kerem

gibi bir diziliş sağ- sol stoperlerin topla çıkabilmesi, orta sahaların b2b olması, beklerin oyunun 2 yönünü oynayabilen oyuncular olmasıyla günümüz futboluna uygun bir formasyon olur

İşte Larssen ve Moreno ya da Anholt o tip hücumcu bekler mi orasını bilemedim. Sol bekte Kurzawa ya da Alioski daha güzel olurdu bu kadroda.

IMG_20210719_131526.jpg

Socios anlaşması Galatasaray yakın tarihinin en değerli işlerinden biri. Emeği geçen başta @DorukhanAcar olmak üzere herkese çok teşekkürler.

(via@keremovet)

Bu arada zor ama PSV'yi geçersek Celtic-Midtjylland maçının galibi rakibimiz olacak.