2021-2022 Galatasaray Futbol Takımı

Rakip favori gibi dursa da onlar da Avrupa'daki eski hallerinden fersah fersah uzaklar. Geçtiğimiz yıl Olympiacos'a elendiler ve Avrupa Ligi'nde son 16'ya kalamadılar. Ondan önceki yıl CL'de ikinci turda Basel'e elenip de gittikleri Avrupa Ligi'nde Rosenborg, Sporting ve Lask'tan oluşan gruptan çıkamadılar. Ondan önceki yıl CL'de maç kazanamadan son sırada kaldılar. Bu şekilde geriye gittiğimizde on senedir filan durum böyle. Biz de çok farklı sayılmayız gerçi ama en azından umutlanmak için sebep yok diyemeyiz. Haydi aslanlar.

Edit: Yazarken yemişiz.

Rakip favori gibi dursa da onlar da Avrupa'daki eski hallerinden fersah fersah uzaklar. Geçtiğimiz yıl Olympiacos'a elendiler ve Avrupa Ligi'nde son 16'ya kalamadılar. Ondan önceki yıl CL'de ikinci turda Basel'e elenip de gittikleri Avrupa Ligi'nde Rosenborg, Sporting ve Lask'tan oluşan gruptan çıkamadılar. Ondan önceki yıl CL'de maç kazanamadan son sırada kaldılar. Bu şekilde geriye gittiğimizde on senedir filan durum böyle. Biz de çok farklı sayılmayız gerçi ama en azından umutlanmak için sebep yok diyemeyiz. Haydi aslanlar.

Edit: Yazarken yemişiz.
Yani bunu anlatmaya çalıştım geçen ay. PSV’de bile böyle öldük bittik moduna giriyorsak zaten ölmüş bitmişiz biz. Ki zaten ölüp bittiğimiz gerçeği gün gibi ortada son yıllarda.

Şaşmıyor be abi şaşmıyor. Haftalar önce yazdığım senaryo yıllardır şaşmıyor. Aylak aylak gezinin sahada. 10 yıllık futbol planını da hazırlayın süpersiniz. Adamlar top diye sektiriyor bizi sahada.

Gerçekten artık ne düşüneceğimizi ne yazacağımızı şaşırdık. Bazı gerçeklerle yüzleşmek için daha 1. Dakika çok ağır. İnsan içine çıkamaz olduk Avrupa maçlarında. Fatih Hoca mı çok severim ama artık ne olur Çek git. Geçen sene 1 golle şampiyonluk kaçtı ayağına bütün sezon çektiğimiz acılar unutuldu. Yeni Başkan yeni umutlar dedik ama gerçekler çok erken suratımıza çarpıldı. Burak Başkan kazansın istedim ama keşke Fatih Hoca ile çalışmayacak birisi kazansaymış. Şimdi tekrar düşünüyorum da geçen sene tek golle şampiyonluk kaçtı gibi ama bunda rakiplerin payı çok büyük. İçerideki Trabzon maçındaki son dakika golü olmasa 4. Bile olamazmışız.
Adamlar eminim sadece Gs nin geçen sene oynadığı 1 2 maçı seyredip bu taktikle çıkmışlardır. Biz de oyun planı yok. Sıkışan versin muslera ya tamam işler çözülür. Ligde yer belki ama Avrupa da daha ilk dakika yapıştırıyorlar işte böyle. Hele 2. Gol tam rezalet. Emre ne yapmaya çalıştı anlamadım ama Ömer Bayram ın yanında koşan 2 kişi atak bittiğin de 10 metre önlerindeydi. Bu Ömer den niye hala sol bek yapmaya çalışıyoruz.
Geçen sene bittiğinde herhalde birisi bize şampiyonlar ligi ön eleme maçına Alparslan Aytaç Ömer Bayram Arda Sekidika 5 lisi ile başlayıp forvete Babel ile başlayacağız dese küfür ederdik ama maalesef Vizyon diye gelenler Fatih Hoca ile birlikte bunları da yaşattı.
Ne olur hocam bu sezon kimi alırsak alalım sağa sola al gülüm ver gülüm oynayacaksak bu Maçtan sonra istifa et. Yoksa seyircili sezonda 5. amaçtan itibaren bu sesi stadyumda duyacaksın ve bu sana çok ağır gelecek. Lütfen kendin git Hocam.

Skor eşitliğinde deplasman golüne bakılmayacak.
Diyelim deplasmanda 1-0 kaybettin kendi sahanda 2-1 kazansan aynı hesap uzatmalar oynanacak..Ama uygulamaya şimdi geçecek mi onu bilmiyorum

Bu nasıl bir tempo farkıdır rakip resmen x3 hızımızda oynuyor. Kondüsyonerle filan çözülecek bir durum değil gibi.

Maça ileride Babel ile çıktık ama korner olunca Babel kullanıyor. Elde Mustafa var Diagne var, Falcao bile geldi diye biliyorum. Oyun olarak Rangers maçında olduğu gibi rakip sürklase etti ama bu defa umarım sonuç farklı olur.

Bu arada şunu da eklemek gerekir, Arda futbola devam ediyor ama futbol Arda'yı çoktan bırakmış.

Hâlâ tek tek futbolcularda sorun buluyorsunuz. Mustafa Mısır'dan geldiğinde canavar gibiydi burada fiziksel olarak çöktü. Luyindama milli takımda sakatlandı bir daha tam dönemedi. Keza Emre Akbaba sakatlıklar sonrası ilk geldiği günleri bir daha göremedi. Omar bile ilk geldiğinde inanılmaz oynarken bir kaç maç sonra takıma uydu.

Terim takımı çalıştırmıyor. Sakatlar bir daha eskisi gibi dönemiyor. Arda denen şeyden hayır bekliyor. Lütfen çek git artık.

Fizik Kalite Sıfır.
Kadro Seçimi Eksi.
Taktik desen aramızdan ayrılalı 4.senesi olacak.
Bu kadar rezaletin içinde Gs Arma ve Forması için bu işkenceye katlanıyoruz ama Forma bile bizden değil.
Resmen En Tepedekinden itibaren Rezalet durumdayız.

Luyindamanin yerine dogru durust stoper alinmazsa her mac en az 2 gol rahat yeriz. Tabi sorun sadece Luyindama da degil. Takimin hepsi koca bir sorun!