2021-2022 Galatasaray Futbol Takımı

Aytaç yerine yaratıcı bir adam olsa rahat geçebilirdi. Maalesef yaratıcı oyuncu eksikliği, forvetlerin formsuzluğu skora etki etti. Ömer bayram, emre akbaba gibi vasatlara aytaçı da eklemişiz. Deplasman gol avantajı olmadığı için ciddi şansımız hâlâ var umarım kazanırız.

FT ile devam edilmemeli diye diye dilimde tüy bitti ama en büyük vaadi hocayla devam etmek olan bir başkan gerektiğinde FT ile yolları ayırabilecek mi? Bunu yapabileceğine inanan birisi varsa bize de anlatsın. FT'yi severim ama bazen bazı şeyler olmaz hocanın emeklilik vakti gelmiş görünüyor. Bu sezon Galatasaray ligde yine şampiyon olabilir ama benim bu görüşüm değişmez. Söylediklerimin şampiyonlukla vs alakası yok takım yıllardır top oynamıyor. Fizik kondisyon bir türlü düzgün bir seviyeye gelmiyor. Nasıl antrenman yapıldığı muamma. Adamcılık evlatçılık had safhada. Yardımcılar hocalık anlamında niteliksiz liyakata göre değilde FT ile ilişkilerine göre belki de biat durumlarına göre seçiliyor. Üzücü çok üzücü. En son bu takıma doğru düzgün futbolu Stajyer hoca denilebilecek Tudor oynatmıştı. Ondan sonrası karanlık. Bir de adamın kurduğu taş gibi kadro dağıtıldı.

Muslera'ya kızamayız Galatasaray Muslera'dan alacağını aldı. Muslera çok güzel hizmetler verdi çok güzel izler bıraktı ama bu adamlar robot değil ve düşecekler. Perşembenin gelişi Çarşamba'dan belliyken neden yıllardır doğru düzgün bir türk kaleci alınmadı. Altay Ankaragücündeyken çok istemiştim Fener aldı. İrfan can adanaspordaydı ve iyi bir kaleci olma potansiyeli vardı alınmadı. Şimdi Doğan Alemdar var yurtdışına gidecek gibi görünüyor. Ben olsam İrfan can eğribayat ve Doğan Alemdar'dan birisini parayı bastırır alırım. Bu sezon Muslera ile rekabete ve rotasyona sokarım ve Muslera'nın form durumuna göre de gelecek sezon kaleyi ona emanet ederim.

Muslera güney amerikalı kaleci bunlar böyle risk almayı severler, bu yaptığı aptallıktı ama mental açıdan yorgun olabilir adamın ayağı kırıldı ondan çok iyi dönüp çok sıkışık bir fikstürde hemen kaleyi aldı sonra copa america oradan geldi şimdi yine oynuyor... Kolay değil bu adamda bir insan öyle doğanmış irfanmış falan gerek yok 3-4 yıl daha ligin en iyi kalecisi olur Muslera. Mohammedimi kazanmak şart kötü mü oynadı evet fiziksel olarakta iyi gözükmüyor ama oynasın forvet adam bu özgüven olarakta düşüyor. Bu gözler kimlere sabretti emre akbaba 80 dk sahada boş yaptığı kaç maç oldu geçen sene herkese sabrı ver bir Mohammed e yok adamın. İki tane şut atacak veya tecrübeli diye ne bu Babel ısrarı Keremin verimini azaltıyoruz. Takım fiziksel olarak iyi gözükmüyor neden hazırlık maçı yapılmıyor ya mesela salzburg un ligi başladı ama hafta içi hazırlık maçı oynuyorlar öyle boş beleş takımlarla da değil atletico ile falan. Aytaç ı 8 de kullanma ısrarı ne için.. Berkanı çok beğendim ilk maçı olmasına rağmen çocuk her yere basıyor.

Muslera güney amerikalı kaleci bunlar böyle risk almayı severler, bu yaptığı aptallıktı ama mental açıdan yorgun olabilir adamın ayağı kırıldı ondan çok iyi dönüp çok sıkışık bir fikstürde hemen kaleyi aldı sonra copa america oradan geldi şimdi yine oynuyor... Kolay değil bu adamda bir insan öyle doğanmış irfanmış falan gerek yok 3-4 yıl daha ligin en iyi kalecisi olur Muslera. Mohammedimi kazanmak şart kötü mü oynadı evet fiziksel olarakta iyi gözükmüyor ama oynasın forvet adam bu özgüven olarakta düşüyor. Bu gözler kimlere sabretti emre akbaba 80 dk sahada boş yaptığı kaç maç oldu geçen sene herkese sabrı ver bir Mohammed e yok adamın. İki tane şut atacak veya tecrübeli diye ne bu Babel ısrarı Keremin verimini azaltıyoruz. Takım fiziksel olarak iyi gözükmüyor neden hazırlık maçı yapılmıyor ya mesela salzburg un ligi başladı ama hafta içi hazırlık maçı oynuyorlar öyle boş beleş takımlarla da değil atletico ile falan. Aytaç ı 8 de kullanma ısrarı ne için.. Berkanı çok beğendim ilk maçı olmasına rağmen çocuk her yere basıyor.
Muslera'nın yaşından haberin var mı? Bu adam bugün 35-36 yaşında 3-4 sene daha ligin en iyi kalecisi olur diyorsun. Yani 40 yaşına kadar kalede Muslera olacak:) Böyle bir planlama olmaz. Dünyanın hiçbir yerinde 35-36 yaşındaki kalecinin üzerine 3-4 yıllık plan yapamazsın. 40'ı görürse 50'ye kadar da oynasın madem:)
Taffarel de oldukça büyük bir kaleciydi ama Galatasaray'dan ayrıldığında 35 yaşındaydı. Ben Muslera gitsin filan demem ama Galatasaray artık planlarını Muslera üzerinden yapmamalıdır. Böyle büyük bir kulübü yönetmek çocuk oyuncağı değil. Kaleyi Okan Kocuk'a emanet edicez ilerleyen senelerde demişler. O da Galatasaray kalesini sürekli koruyabilecek potansiyele bence sahip değil.

Galatasarayın kesinlikle ilerde kaleyi emanet edebileceği hatta gerektiğinde bu sezon da oynatabileceği bir genç türk kaleciye ihtiyacı var. Bunun için de olabilecek en iyi adaylar İrfancan Eğribayat ya da Doğan Alemdar gibi görünüyor.

Muslera'nın yaşından haberin var mı? Bu adam bugün 35-36 yaşında 3-4 sene daha ligin en iyi kalecisi olur diyorsun. Yani 40 yaşına kadar kalede Muslera olacak:) Böyle bir planlama olmaz. Dünyanın hiçbir yerinde 35-36 yaşındaki kalecinin üzerine 3-4 yıllık plan yapamazsın. 40'ı görürse 50'ye kadar da oynasın madem:)
Taffarel de oldukça büyük bir kaleciydi ama Galatasaray'dan ayrıldığında 35 yaşındaydı. Ben Muslera gitsin filan demem ama Galatasaray artık planlarını Muslera üzerinden yapmamalıdır. Böyle büyük bir kulübü yönetmek çocuk oyuncağı değil. Kaleyi Okan Kocuk'a emanet edicez ilerleyen senelerde demişler. O da Galatasaray kalesini sürekli koruyabilecek potansiyele bence sahip değil.

Galatasarayın kesinlikle ilerde kaleyi emanet edebileceği hatta gerektiğinde bu sezon da oynatabileceği bir genç türk kaleciye ihtiyacı var. Bunun için de olabilecek en iyi adaylar İrfancan Eğribayat ya da Doğan Alemdar gibi görünüyor.
Var haberim yaşından Muslera 40'ına kadar eğer diğer büyüklerde aynı kaleciler kalacaksa evet ligin en iyi kalecisi olur. Malesef oynadığımız lig Türkiyede, Ersin ile şampiyon olunuyor bu ligde 😀 Beto da bu yaşlarda Göztepe ye geldi gayet iyi performans gösterdi 2-3 yıl. Bu arada bende isterim genç bir Türk kalecimiz olsun kaleye emanet edelim onada Muslera 'nın arkasına öyle bir isim alamayız gelmez kimse. Doğan ve İrfanın oynamaya ihtiyacı var Avrupa' ya gitseler de büyük ihtimal kiralanırlar bu şartlarda muslera' nın arkasında 3-5 maç oynamak için niye gelsinler. Alt yapıdan çıkarsa Muslera'nın arkasında adam yetiştirme işi olabilir.

Kendi adıma sezon başlangıcı özelinde beklemediğim bir durum yok aslında. PSV'ye elenmemizi bekliyordum, elendik. Tabi 5 yemeyi beklemiyordum ama en güvendiğim adamımız olan Muslera'nın bizim halısahadaki kaleciye bağlayacağını düşünmemiştim.

Bugün özelinde çok iyi olmasak da daha baskılı futbol ve 1-2 farklı galibiyet bekliyordum. Öyle de oynandı maç aslında ama bizimkiler 3-4 tane kaçırıp üzerine Muslera yine enteresan işler yapınca kazanamadık.

Benim için önemli olan FFP'nin bitimiyle birlikte GS'ye hem uzun yılllar hizmet edecek hem de satılarak maddi kazanç sağlayacak oyuncuların takıma katılması. Tabi bunu yaparken olmazsa olmaz olan şey ligde şampiyonluk. Transfer politikamız beklediğim gibi gidiyor. Avrupa kupaları konusunda diğer takımlarımız gibi bizim de sürpriz başarılar elde edeceğimizi düşünmüyorum. Ama bu yıl genç ve yetenekli bir iskelet kurulursa önümüzdeki yıl beklenti oluşur kendi adıma

Özellikle Berkan'ın performansı beni çok mutlu etti. Alanya'da alıcı gözle izlemediğim için verilen bonservis özelinde soğuk baktığım bir isimdi. Ama hakkını verecek gibi.
Boey de beklediğimden iyi çıktı açıkçası. Net fundemental eksiklikleri olsa da yaşı ve maliyeti düşünüldüğünde iyi iş gibi görünüyor.

Var haberim yaşından Muslera 40'ına kadar eğer diğer büyüklerde aynı kaleciler kalacaksa evet ligin en iyi kalecisi olur. Malesef oynadığımız lig Türkiyede, Ersin ile şampiyon olunuyor bu ligde 😀 Beto da bu yaşlarda Göztepe ye geldi gayet iyi performans gösterdi 2-3 yıl. Bu arada bende isterim genç bir Türk kalecimiz olsun kaleye emanet edelim onada Muslera 'nın arkasına öyle bir isim alamayız gelmez kimse. Doğan ve İrfanın oynamaya ihtiyacı var Avrupa' ya gitseler de büyük ihtimal kiralanırlar bu şartlarda muslera' nın arkasında 3-5 maç oynamak için niye gelsinler. Alt yapıdan çıkarsa Muslera'nın arkasında adam yetiştirme işi olabilir.
Öyle ama sen Galatasaray’sın Göztepe değil. Planlarını daha net yapacaksın. Kaleciler aynı kalacaksa bile uğurcan ve Altay var ve yaşları da musleraya göre oldukça genç, kafadan en iyi kaleci muslera diyemem şu anda. 3-4 sene önceki musleranın arkasına kimse gelmek istemezdi belki ama bugünkü musleranın arkasına gelirler ve formayı da alabilirler. Vizyonlu bir yönetim böyle bir hamle yapardı bence. İrfan ve doğan da olabilecek iyi tercihler.

Top bizde kalacak diye pas istasyonu olacak adam bulamayan 40 metre geriye oynarsa olacağı bu. Baktın pas verecek arkadaşın yok o zaman topu rakibe çarptır taça gitsin, buna yeteneğin yoksa vur kaleden en uzağa.

Öyle ama sen Galatasaray’sın Göztepe değil. Planlarını daha net yapacaksın. Kaleciler aynı kalacaksa bile uğurcan ve Altay var ve yaşları da musleraya göre oldukça genç, kafadan en iyi kaleci muslera diyemem şu anda. 3-4 sene önceki musleranın arkasına kimse gelmek istemezdi belki ama bugünkü musleranın arkasına gelirler ve formayı da alabilirler. Vizyonlu bir yönetim böyle bir hamle yapardı bence. İrfan ve doğan da olabilecek iyi tercihler.
Yönetimin şu ana kadar ki icraatlarından bende memnun değilim de yani yedek kaleci üzerinden vizyona laf etmekte komik. Bir tek bizde var şu yedek kaleci fantezisi dünyanın hiç bir takımı as kalecisinin arkasına potansiyelli genç bir kaleci koymaz, genç bir kaleci alıyorsan para verip tak diye as kalecin yapıp gelişmesini beklersin. Bir kaleci dediğin zaten sezonda maçların yüzde %90 ına çıkar arkasına çıkamazsada şansızlık olur onada yapacak bir şey yok.

Mohammed'in durumunun oyuncunun yaşadığı sıkıntılar ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Bu adam geldikten sonra sakatlık yaşadı sezonu kapattı dendi çıktı oynadı. Ardından korona geçirdi 14 gün karantinaya girmek durumunda kaldı. Bu sezon toparlar derken yine sezon başında talihsiz sakatlık yaşadı ki en 1 ay deniyorken yine erken döndü. Tüm bunlardan sonra fizik olarak kötü durumda olması anlaşılabilir. Ki yazılıp çizildiği kadar da kötü durumda değil. Toparlayacaktır.

Yönetimin şu ana kadar ki icraatlarından bende memnun değilim de yani yedek kaleci üzerinden vizyona laf etmekte komik. Bir tek bizde var şu yedek kaleci fantezisi dünyanın hiç bir takımı as kalecisinin arkasına potansiyelli genç bir kaleci koymaz, genç bir kaleci alıyorsan para verip tak diye as kalecin yapıp gelişmesini beklersin. Bir kaleci dediğin zaten sezonda maçların yüzde %90 ına çıkar arkasına çıkamazsada şansızlık olur onada yapacak bir şey yok.
Yedek kaleciler genelde tecrübeli isimlerden seçilir doğru ama tersi örnekler de oldukça fazla var. Öyle olmasaydı casillas ve de gea gencecik bir yaşta kaleyi devralamazdı. Ben musleranın bu durumunda mutlaka potansiyelli bir kaleci kadromda tutardım ve bu sezon özelinde dönüşümlü oynatır gelecek sezon da formayı o kaleciye verirdim. Kaleci fantezisi olan başka takımlar da var çünkü kaleci çok önemli. Mesela lafont ve dragowski ikisi de fiorentinadaydı. ikisine de yatırım yaptılar ve belli dönemlerde oynattılar belli dönemlerde kiraladılar.

Karakterli hic bir oyuncu..Muslera gidene kadar ben arkasinda beklerim demez.

Tarik camdala demedigimizi birakmadik.

Profesyonel dusunup para bakarsak Okanda Fatihde Altayda gelseydi Farketmezdi Muslera varken Hic bir Hoca Baskasina forma veremez

Onlarda saliyor bi yerden sonra cok dogal

Yedek kaleciler genelde tecrübeli isimlerden seçilir doğru ama tersi örnekler de oldukça fazla var. Öyle olmasaydı casillas ve de gea gencecik bir yaşta kaleyi devralamazdı. Ben musleranın bu durumunda mutlaka potansiyelli bir kaleci kadromda tutardım ve bu sezon özelinde dönüşümlü oynatır gelecek sezon da formayı o kaleciye verirdim. Kaleci fantezisi olan başka takımlar da var çünkü kaleci çok önemli. Mesela lafont ve dragowski ikisi de fiorentinadaydı. ikisine de yatırım yaptılar ve belli dönemlerde oynattılar belli dönemlerde kiraladılar.

Cassilas alt yapı kalecisiydi İlgner ve diğer yedek kaleciler sakat olunca mecburen kaleye geçirildi ve sırıtmadı. De Gea'da eline geçen fırsatı iyi kullandı. Kulüpleri bu kalecilere sabretmedi bu kaleciler kaleye geçtikleri gibi güven verdiler.

Cassilas alt yapı kalecisiydi İlgner ve diğer yedek kaleciler sakat olunca mecburen kaleye geçirildi ve sırıtmadı. De Gea'da eline geçen fırsatı iyi kullandı. Kulüpleri bu kalecilere sabretmedi bu kaleciler kaleye geçtikleri gibi güven verdiler.
senin altyapında bir Casillas olmadığına göre sen de gelecek vaadeden bir kaleciyi transfer etmelisin. Benim bakış açım bu. Sonra kiralarsın ya da bu senelik Muslerayla dönüşümlü oynatırsın bu çok önemli değil ama Galatasaray bu tarz hamleler yapmalı. Muslera sallanıyor ve sallanmaya da devam edecektir yaşından dolayı. Mutlaka iyi bir b planın olmalı. Altay mesela özel olarak FB'yi seçtiyse o ayrı konu ama iş ortadaysa ve sen Galatasaraysan çekip alacaksın. Sonra gerekirse kiralarsın o ayrı konu.