2021-2022 Galatasaray Futbol Takımı

Bunca para ve zaman harcadik ama gelen oyuncular gozume yan parca gibi gozuktu.
Hani ustlerine 3-5 kisi daha alinir :)

Bugün bizim maç başlamadan önce Azerbaycan'ın yıllar sonra şampiyon olan takımı Neftçi'nin olympiakosla olan maçını izliyordum o arada spiker turu geçen takımın Bulgaristan'dan ludogorets ile Slovenya'dan mura takımlarının galibiyle karşılaşcağını söyle Azerbaycan gibi hem milli hemde klüp olarak bu kadar başarısı olmayan bir ülkenin takımı bu kadar rahat takımlarla karşılaşırken biz neden kalburüstü takımlarla karşılaşıyoruz.

Bugün bizim maç başlamadan önce Azerbaycan'ın yıllar sonra şampiyon olan takımı Neftçi'nin olympiakosla olan maçını izliyordum o arada spiker turu geçen takımın Bulgaristan'dan ludogorets ile Slovenya'dan mura takımlarının galibiyle karşılaşcağını söyle Azerbaycan gibi hem milli hemde klüp olarak bu kadar başarısı olmayan bir ülkenin takımı bu kadar rahat takımlarla karşılaşırken biz neden kalburüstü takımlarla karşılaşıyoruz.

Olympiacos ile oynasaydık ne değişecekti ki? Geçtiğimiz yıl PSV'yi Avrupa Ligi son 32 elemelerinde Olympiacos elemişti.

Ben her ne kadar haklı çıkacağımı bilsem de, yanıldığımı gördüğümde buraya gelip utandığımı yazacağımı söylemiştim. O lafları sıralayan arkadaşlar sözlerinin arkasında duramayacak sanırım.

UEFA ön elemedeki rakibimiz St. Johnstone'ı şimdiden tebrik ederim. Bir daha yazayım mesele sadece teknik taktik cart curt değil Fatih Terim yıllardır şu takıma antremanda yaptıramıyor. Fiziki olarak formda gelen oyuncular bile bir süre sonra yetersiz antremanlardan dolayı düşüyor.

Dünya futbolunda pek büyük-küçük ayrımı kalmadı artık. Çünkü en köy takımının bile bir sistemi veya bir mücadelesi oluyor. 0 noktasında bile değiliz ve 0 noktasına gelmek bile lüks sayılıyor. Varın siz düşünün nasıl bir lağıma düştüğümüzü. Aanholt güzel transfer ama 3 gün sonra Terim onu da sakız gibi çiğneyecektir, o yüzden sevinemiyorum. Sorun belli, çözümü de belli. Yeterince geç kalınan bir karar, daha da geç kalınmadan uygulamaya koyulmalı.

Ben 3 yıldır falan taraftarlığımdan bağımsız gram zevk almıyorum Galatasaray takımını izlemekten. Ya bizi herkes eler gerçekten iskoç takımı da eler. Sabaha kadar transfer yapsak yine değişmeyecek çok net bu. İlk yarı kaleye sadece 1 şutumuz vardı oda isabetli değildi. Mohammed i şuan beğenmiyor hoca acaba neden! İlk geldiğinde alt yaş gruplarıyla oynar gibi oynuyordu şuan halili falan tekrar kiralasak kesin kesecek.Birde sosyal medyada görüyorum x oyuncuya Fatih hocamla çalışsın falan deniyor neticem ile gülüyorum artık. Cr7 gelse 1 yıl oynasa futbol kariyeri biter floryada. Feghouli oynamıyor şu maçta tamam bizde bayılmıyoruz da yani denersin en azından şu maçta iki akıl koyar yada maç sonunda antreman yapmıyorlar diye taş atıldı isim verilmeden eğer böyle bir durum varsa kadro dışı yap olsun bitsin.

Son birkaç yıldır şampiyon takımlar ve şampiyon olamayan takımlar ayrı ayrı birbiriyle eşleşiyor. Daha alttaki liglerin şampiyon olan takımlarının gruplara kalabilmesinin önünü açmaya yönelik bir değişiklikti. Türkiye'den de şampiyon direkt gidemediğinde daha kolay takımlarla eşleşme durumu olacak.

Son birkaç yıldır şampiyon takımlar ve şampiyon olamayan takımlar ayrı ayrı birbiriyle eşleşiyor. Daha alttaki liglerin şampiyon olan takımlarının gruplara kalabilmesinin önünü açmaya yönelik bir değişiklikti. Türkiye'den de şampiyon direkt gidemediğinde daha kolay takımlarla eşleşme durumu olacak.

Aslında PLATINI döneminde geldi bu sistem. Neredeyse 10 yılı var. Bu sistem geldiğinden beri türk takımları elemelerden gruplara gelemiyor deniyor ve şampiyonumuz artık direkt katılamayacak siye karalar bağlanıyor ya o geçemediğimiz elemeler şampiyonalar elemesi değil. Maalesef neredeyse 10 yıl olmasına rağmen halen futbol yorumcuları dahi bu sistemi anlamış değil. Neden bu basit takımlar birbiriyle iyi takımlar birbiriyle oynuyor, haksızlık falan diyorlar. Seneye eleme oynarsa şampiyonumuz anlaşılır artık sistem. Şampiyonlar ligine katılan takımların yarısının kendi liginde şampiyon olması ayağına illüzyonist gibi arkadan 4 büyük ligi şampiyonlar liginin yarısı yaptılar aynı zamanda. Bizim gibi orta düzey ülkelerin şampiyonları dışında şampiyonlar ligi zora girdi. Galatasaray ilk kez bu sistemde eleme oynadığından geçmişteki başarısızlıkların sorumluluğu yoktu ama daha büyük rezillik oldu maalesef.[/QUOTE]

Kurtarıcı olarak Arda giriyor oyuna :D Evet, yıllar önce futbola veda eden Arda. Sonra da Babel; keza yıllar önce BJK'de jübile yapan Babel. Ama bunları Mustafa Cengiz zorla aldığından, hocam suçsuz.

Psv eşleşmesinde beklemediğim hiç bir şey olmadı. Sadece ilk maçta o kadar çok bireysel hata yapacağımızı düşünmemiştim. Ama genel olarak bakıldığında daha iyi olan takım turu geçti. Fatih Terim'i sadece bu maçlar için eleştirmem. Yapabileceği bir şey yok. Ama Fatih Terim'i 3,5 senedir takımın başında olup nasıl bu kadro ile ön eleme turuna çıkıyoruz, neden hala net bir oyun planımız yok diye eleştiririm. Eleştiriyorum da.
Kusura bakmasın hiç bir şey Galatasaray'ın Aytaç-Emre-Kerem orta sahası kenarlarda Sekidika-Barış ile Şampiyonlar ligi ön eleme maçına çıkmasını izah edemez. Zaten bu takımdan da herhangi bir kalite, plan vs beklenemez. Büyük hayal kırıklığı.

Kendi adıma son bir krediyi Burak Elmas'ın basın toplantısı sonrasında verdim. Neydi ana fikir; bu turu heba ediyoruz belki ama 3 senelik bir plan ile bir kadro oluşturacağız. Böyle net söylemlerin bende her zaman kredisi vardır. Tabi sonrasında söylem ve eylem birbirini tutuyor mu diye bakmak lazım. Yalan yok bir ara basında çıkan isimler korkuttu. Ortalama 30 yaş isimler geldi gelecek haberleri çıkınca yine bir hayal kırıklığı dedim kendi kendime. Ama sonrasında gelen ve gelmesi beklenen hamleler açıkçası içimi rahatlattı. Hem oyuncu profili olarak ihtiyacı karşılıyan hem de genç isimler kadroya katıldı. Katılmaya da devam edecek.

Görünen o ki yönetim hocaya istediği kadroyu verecek. Artık hoca da sıfır bahane ile sezona girecek ve herkes gibi benimde beklentim sahada istediğimiz Galatasaray takımını izlemek. Bunu gösteremezse artık torun sevmeye başlar Bodrum da.

Bu arada başıma bir şey gelmeyecekse ben Lyundama'yı beğendim dün. 1 pas hatası bir de serbest vuruşta kaleciye topu atması dışında defansif ve en önemlisi fiziksel olarak gayet iyiydi. Maç temposu buldukça çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

Arda,Babel,Ömer,Luyindama ile olmaz.

Gencler ile oynayinca dun daha tempolu oynadik.
Yinede bu takimin taktik teknik kondisyon sorunu var.
Gerceklerden biride şu idman bitimi kac oyuncu kisisel antremana devam ediyor topun basina gecen Ömer idman sonrasi kac tane frikik atiyor.

Drogbanin oldugu dönemi hatirlayin drogbaya özenen oyuncular onunla idman yapiyordu. Takım idmani bitince