2021-2022 Galatasaray Futbol Takımı

Avrupa yorgunuyuz masalını kimse yazmasın boşuna. Haftada 2 maç oynamak canını çıkartıyorsa bırak bu mesleği asgari ücrete çalış.
Beşiktaş 3 gün önce Dortmund gibi bir takımla savaşıp geldi ve 2-0 geriden gelip 3-2 almayı başardı. Onların yerinde olsak tahmini 3-4 yiyip; ligde de kaybederdik.
Benim korkum, yıllardır olduğu gibi; sezonda 3-5 maç harika oynayıp kalan maçları vasat oynamaktı. İlk örneğini bu hafta gördük, umarım daha görmeyiz.

Son düzenleme:
Hala takımda olmaması gereken Babel , Feghuoli ve Ömer Bayram (Turk olmasa ilk 38 bile giremez ) takımı kurtarmak için oyuna giriyorlar. Allah aşkına biri bu Babel ve fehgouliyi yollasın yada kadro dışı bıraksınlar.
Adamlar (BJK), 0-2 den maçı çeviriyorlar. Bizimkiler 2-0 dan maçı berabere getiriyorlar.
Bu takım tadından yenmez , helal olsun sana Fatih hoca. Geçmiş tüm kredinin hatırına o koltuktasın yoksa son 2 sezondur futbol namıma hiç bir şey yok ortada.

Artik galatasarayda isler nasil yuruyor bilemiyorum ama ya baskan hocayi gondermeli ya da hoca baskani gondermeli. Bir degisim sart.

Bu ıslıklamanın da gerçekten suyu çıktı.
Ne olursa olsun bu olmamalı,hele ki maç devam ederken.
Yorgunluk bekliyordum ama bu kadar kötü oyun beklemiyordum. Marcao’nun olmayışı, hocanın PVA'yı hiç olmayacak şekilde sağ beke çekmesi ve yine yanlış oyuncu değişiklikleri 3 puana maloldu.
Özellikle de Alpaslan, Işık Kaan hatta Oğulcan dururken hocanın sağ beke PVA'yı çekmesine kimse anlam verememiştir herhalde.
Gerektiğinde rotasyon yapılmalı. Mesela Kayserispor maçına Muhammed ve Asunçao ilk 11 de başlamalı.
Daha henüz 5.hafta, 5 puan fark çok değil ama Marcao’nun daha 4 maç olmayacak olması ve hocanın kötü oyuncu değişiklikleri daha fazla puan kaybına neden olmaz inşAllah...

Son düzenleme:
Hocaaaa o ağlamış bu ağlamışı bırakıcaksın...

Senin oyuncun kendi takımındaki arkadaşına sus işareti çekiyorsa. TARAFTAR Islıklamış az bile yapmış.

Keremi başımıza melek ilan ettiğiniz gün saha içindeki oyunculara tepki göstermeyin diyemezsin

Morutan neden çıktı.

Diagne neden oynamadı

Muhammed neden kötü

Bayram Babel takıntın ne bunları açıkla

Bırak o ağlamış bu üzülmüş

Benjamin Amca albümü Bankaya yattığında hepsi gülüyor.

Bir an önce başka hoca getirilsin Yedlin’in içinden Trend Aleksander Arnold çıksın.

Sene başından beri aynı şeyi söylüyorum; bu takım yeni ve genç. Kötü oynayacaklar kötü sonuçlar da alacaklar. Sen ne kadar göstereceksin? En azından burada görüyoruz ki sıfır. Eleştiri adı altında yapılanların %90’ı ezber.

Ben hocayı Kasımpaşa ve Trabzon maçlarında eleştirdim. Şu maç için eleştirmem. Sahaya çıkan takım da değişiklikler de doğruydu genel olarak. Olmadı iyi oynayamadık. Çok mu kötüydükhayır ama özellikle 3. bölge de üretkenlik yaralamadık. Yoksa özellikle 2. yarıda takımın baskısı temposu gayet güzeldi.

Muhammed’i de uzun zaman sonra bu kadar diri gördüm. Bu sevindirici.

Lazio maçında da öyle ahım şahım bir futbol yoktu. Doğru işler de yaptık lakin Avrupa takımlarının garip bir deplasman futbolu anlayışı var özellikle İtalyan teknik direktörlerin hatırlarsınız Mancini'de bu alışkanlık yüzünden şampiyonluğu vermişti. Lazio'nun başında Sarri yerine İnzaghi devam etseydi ve o da İtalyan ama daha etkili bir futbol oynatıyordu muhtemelen maçı kaybetmiştik. Maçı kazandık lakin golü biz atmadık saçma sapan bir kaleci hatası.
Deplasmana gidiyoruz gelecek 2 grup maçında göreceğiz gerçek durumu.
Fatih Terim'e bırakılmayacak kadar önemli bir atılım yapıldı ama başkan adayları biri hariç kendilerini Terim'e bağladılar.
Bir de soyunma odasında ağlarken göz yaşlarını 50 euroluk banknotla mı silmişler diye sormuşlar mı? Biri 1.1 milyon avro diğeri ise 2.5 milyon avro garanti ücret ve gelirken 2 milyon avro imza parası alarak geldi. Her ikisini de Terim istedi.
Şimdi de Morutan'ı bitirmeye kafasını koymuş. Hücuma dönük orta saha olarak ya da santraforun arkasında oynayacak futbolcuyu kanata mahkum etme derdine düştü.
Bu arada beğenelim beğenmeyelim o rezil basın toplantısında Tudor bir söz vermiş ve tutmuştu. Hadi o gün sezonu erken açıp form tuttuk o yüzden o haftalar öyle geçti diyenler şimdi nerede?

Lazio maçından sonra rotasyon yapmamak intihar oldu. Mustafa, Gustavo, Emre, Alpaslan direk 11 başlamalıydı. Terim'den yana umutlarım iyice tükenmeye başladı.

Ben hocayı Kasımpaşa ve Trabzon maçlarında eleştirdim. Şu maç için eleştirmem.

Siz eleştirmiyorsunuz abi kabul edin bunu artık. Bu maç için neyi eleştirmeyeceksin mesela bir tane net pozisyonumuz olmamasını mı? Bu takımın gençliği Lazio'da sorun yaratacak, Marsilya'da yaratacak. Giresunda, Alanya'da değil. 30 milyon euro para harcayıp bu sene şampiyonluk beklemiyorum diye bir şey olamaz. Harcanan paranın ve mevcut kurun farkında değilsiniz galiba. Başka hoca gelse Yedlin'in içinden Arnold çıkmayacak ama Yedlin'e 1,7 milyondan, Aanholt'a 1,9 milyondan 3'er yıl kontrat bağlayan belli.

Yine Babel girdi, yine gol yedik. Yani bu kaç oldu ama size göre bu eleştirilmemeli. Sorun şurda. Babel oyuna 100 maç girer 99unda batırır. 1inde gol attı mı bak demek ki atıyormuş olur. biz hala o 99 maçın dolmasını bekliyoruz ki hoca kursun bu cümleyi. Olmuyor abi işte. Babel sol kanatta OL-MU-YOR. Bunu görmek için daha ne olması lazım ben anlamıyorum.

Mesela Diagne'ye ne oldu da bir anda 3 maçta 0 dakika oldu süresi? Bir maçta kötü oynadı diye mi? Ortada bi takıntı var abi. Sürekli bir kendini ispat çabası var. Bu takımın kötü oynamasından daha büyük sorun.

Son düzenleme:
Siz eleştirmiyorsunuz abi kabul edin bunu artık. Bu maç için neyi eleştirmeyeceksin mesela bir tane net pozisyonumuz olmamasını mı? Bu takımın gençliği Lazio'da sorun yaratacak, Marsilya'da yaratacak. Giresunda, Alanya'da değil. 30 milyon euro para harcayıp bu sene şampiyonluk beklemiyorum diye bir şey olamaz. Harcanan paranın ve mevcut kurun farkında değilsiniz galiba. Başka hoca gelse Yedlin'in içinden Arnold çıkmayacak ama Yedlin'e 1,7 milyondan, Aanholt'a 1,9 milyondan 3'er yıl kontrat bağlayan belli.

Yine Babel girdi, yine gol yedik. Yani bu kaç oldu ama size göre bu eleştirilmemeli.

Valla bir sürü eleştiri koyarım önüne Furkan. Git geriye oku. Gerçekten oku.
Ama senin kafanın içinde farklı algılamalar çıkar. Alakasız yerlere, maçlara çekersin.
Tam tersi biz eleştiriyoruz ama özellikle sende bir at gözlüğü var. Kendi nefretinle bakıp duruyorsun her şeye.

Evet bu maç için mağlubiyeti hocanın çıkardığı kadro ya da değişikliklerine yazmam. Onun için de eleştirmem. Sen yazabilirsin başkası yazabilir ben yazmam. Hani siz diyorsunuz ya sürekli ters söylenince “size mi soracağım”. Bı benim fikrim yahu.

Misal sadece bir cümlesini aldığın yazıda bende iyi oynamadık yazdım. Bu takım daha sene içinde kötü olacağı bir sürü maç olacak. Bunu da sene başında yazdım, yazıyorum.

Çıta bu şekilde devam ederse Sorumlusu tabi ki hoca. Çıkarım gönül rahatlığı ile eleştirimi yaparım. Olumlu yönde olursa siz yine 1 kelime, cümle yazarsınız olur biter.

“Hocaya da yazıklar olsun. Bu kadar doğru planla çıkıp devre arasında yine takımın ayağına sıkmak nedir? Morutan neden çıkar? Adam sahanın en iyilerinden. Babel neden girer?”
“Morutan’ı taktik gereği çıkartmış. Saçmalık ötesi karar”

Yukarı da ki yazılarında eleştiri yapmayan ben yazdım. Hatırladığın kadarıyla hoca da Fatih Terim’di.
Daha önce sana da yazdım yine yazayım. Keşke gitse Fatih Terim. Suyu çıktı artık her yazılanın sadece hoca ekseninde anlaşılıp tartışılması.

Şimdi ne yapalım yüksek maaşlı birilerini yazdın gelip düşük maaşlı birilerini mi yazalım? Bu mu yani tartışacağımız konu?

Son düzenleme:
Sorun bu takımın iyi oynaması ya da kötü oynaması şampiyon olması ya da olmaması değil. Hoca babel'in sol kanatta iş yapmadığını biliyor mu? Senden benden iyi biliyor. Ama ısrarla yapıyor. Niye? Çünkü "Gördünüz mü Babel gol attı demek için" Fatih Terim'le yollar ayrılmalı cümlesinin gerekçesi budur. Hoca hala birilerine bir şeyler kanıtlama derdinde. Kanıtlama abi, yeter. Senden büyük hoca yok zaten Türk futbolunda. Ama artık insanların sabrı taşıyor. Ben ilk defa görüyorum ömrümde bir Terim takımında oyuncu ıslıklandığını. İnsanların canı burnuna gelmiş çünkü.

2 sene önce başka hoca ıslıklanırken her şey güzeldi, baskın başka hocayı yerden yere vururken her şey iyiydi. Şimdi terim çıkmış bu yanlış diyor. O gün ıslıklayanlar da bu ayıp diyor. Bende at gözlüğü falan yok. Olsaydı "Lazio'yu da şansa yendik" yazardım.

Yanlış görmüşsün daha önce de ıslıklandı. Hatta hoca daha önce de bu konu hakkında ki rahatsızlığını dile getirdi.
Bu gelenek hoca öncesine dayanıyor. Taraftarın bu yaptığı yanlış. Yeni bir şey değil ve giderek daha kötü hal alıyor.

Babel girdi diye de yenilmedik. Keşke girmese hatta takımda olmasa. Heriften nefret ediyorum. Bu ayrı bir şey ç Ama o an Kerem’in de sakatlanması sonrası girecek oyuncu da oydu. Lazio maçında da girdi mesela ne oldu gol mu yedik?

Değişikliklere kızıyoruz bugün takımın baskılı olduğu hatta Alanya’yı hapsettiği anlar o değişiklikler sonrası. Bugün gol pozisyonu yaratamadık. Takım dersini iyi çalışmamış vs dersin kabul ederim. Ama yine tekrarlıyorum ne kadro ve değişiklikler bence yanlış değildi.

Yanlış görmüşsün daha önce de ıslıklandı. Hatta hoca daha önce de bu konu hakkında ki rahatsızlığını dile getirdi.
Bu gelenek hoca öncesine dayanıyor. Taraftarın bu yaptığı yanlış. Yeni bir şey değil ve giderek daha kötü hal alıyor.

Babel girdi diye de yenilmedik. Keşke girmese hatta takımda olmasa. Heriften nefret ediyorum. Bu ayrı bir şey ç Ama o an Kerem’in de sakatlanması sonrası girecek oyuncu da oydu. Lazio maçında da girdi mesela ne oldu gol mu yedik?

Değişikliklere kızıyoruz bugün takımın baskılı olduğu hatta Alanya’yı hapsettiği anlar o değişiklikler sonrası. Bugün gol pozisyonu yaratamadık. Takım dersini iyi çalışmamış vs dersin kabul ederim. Ama yine tekrarlıyorum ne kadro ve değişiklikler bence yanlış değildi.

Mevzu Babel girdi diye yenilmek değil, mevzu Babel girince hiçbir şey üretmemesine rağmen hala Babel'le bir şeyleri değiştirmeye çalışmak. İlk 3 değişiklikte zaten sorun yok ama gidip PvA'yı sağ beke falan atmak şaka gibi işler.