2021-2022 Galatasaray Futbol Takımı

Söylediklerinde haklı, doğru söylüyor. Herkes işini yapacak, görevini yapacak; söz hakkı ve irade hocanındır. Taraftar dediğin zaten popüler kültüre tapan bir avuç düşük IQ sahibi insan. Zaten kitlenin neredeyse yarısını ergenler oluşturuyor. Hepsi de kendini teknik direktör falan sanıyor, her halta atlıyorlar, sosyal medyada hep algı vs.. Ancak konuşmanın başında şöyle bir şey diyor: ''dünyada da her dakika kazanan yok.'' Yani burada şöyle bir algısı var sanırım ''kazanmak önemlidir, taraftar galibiyet görmek istiyor.''
Mesele bu değil işte. Evet galibiyet görmek istiyoruz ama bana sorsan kötü oyunla 3 galibiyet yerine; sistemli güzel futbolla 5 mağlubiyeti tercih ederim.
Hoca sadece kazanma odaklı düşünüyor ve taraftarın da 3 puanı istediğini sanıyor. Ve böyle düşününce de haliyle çözümü başka yerlerde arıyor.
Mesela transfere 30M harcayıp hala hamle oyuncun olmaması da ayrı başarı. Tamam Boey, Morutan, Cicaldau, Nelsson vsvsvs alındı ama bu adamlar gidenlerin yerlerine geldiler.

Taraftarın dediğini yapmasın zaten de yani Babel'in sol çizgide olmadığını anlamak için daha başımıza ne gelmesi gerekiyor ben merak ediyorum

Solu sağı yok, Babel'in olmaması gerek zaten. Ağır kalıyor çok, adam da geçemiyor, e geriye ne kalıyor ? Anca süpersonik sisteme sahip bir takımın olacak da, Babel ileri uçta gol falan atacak. Yıllardır posası çıkmış Babel'den inatla bir şeyler umut ediyor hoca. Arda-Babel , ikisinin transferi bu kulübe ihanettir. Futbol hayatları bitmiş adamlara yıllardır ikramiye veriyoruz milyonlarca lira.

Terime verilecek zaman olmayabilir ama takımın net bir şekilde zamana ihtiyacı var. Beklerimizi malesef çok sıkıntılı özellikle Yedlin e gelen top duvara çarpmış gibi geri dönüyor orta sahamızda bireysel becerisi olan adam olmayınca bir türlü açamadık alanyayı. Bence Yedlin oynadığı sürece Morutanın içte oynaması lazım.

Sebebi basit; çünkü iyi futbolcu. Ve geldiğinden beri çok iyi performans veriyor.

Bir kere oyunu çok basit, hızlı ve doğru oynuyor. Neredeyse tüm atak başlangıçlarında kendisini görebilirsiniz. Bunun dışında topsuz oyunda durağan değil sürekli hareket halinde. Pas verdikten sonra yaptığı boş koşular çok değerli. Özellikle ceza sahası koşuları çok çok etkili. Ki sadece işin hücum kısmında değil defansif olarak da gayet çalışkan oyuncu.
Açık söyleyeyim bence bizde de çok kalmaz buradan transfer yapar. Allah sakatlık belası vermediği sürece

Takım birbirine alıştıkça değeri çok daha artacak.

Takım 27 ekime kadar kötü gidecek hatta çok kötü gidecek bunun terimle alakası olmayacak bugün yeniliriz diye düşünüyorum bürokrasi de sert rüzgarlar esiyor ve bizde o rüzgarlardan etkileniyoruz bence muhtemelen yönetim basketbol takımına odaklanmıştır bu süreçte o çok iyi gidecektir diye düşünüyorum

Sebebi basit; çünkü iyi futbolcu. Ve geldiğinden beri çok iyi performans veriyor.

Bir kere oyunu çok basit, hızlı ve doğru oynuyor. Neredeyse tüm atak başlangıçlarında kendisini görebilirsiniz. Bunun dışında topsuz oyunda durağan değil sürekli hareket halinde. Pas verdikten sonra yaptığı boş koşular çok değerli. Özellikle ceza sahası koşuları çok çok etkili. Ki sadece işin hücum kısmında değil defansif olarak da gayet çalışkan oyuncu.
Açık söyleyeyim bence bizde de çok kalmaz buradan transfer yapar. Allah sakatlık belası vermediği sürece

Takım birbirine alıştıkça değeri çok daha artacak.

Peki sana objektif bir soru. 7 milyon euro bonservis verilen Cicaldau maçın bir anında sahneye çıkar skoru değiştirir veya yedek olsa oyuna girer skoru değiştirir diyebiliyor musun veya bu oyuncuyu izlerken böyle bir his uyandı mı sende ? Evet iyi oyuncu ama kendisi takım oyuncusu. Öylel maçı tek başına koparıp gidecek bir oyuncu değil, ne bileyim bir Sneijder, bir Lincoln değil. Sasa İliç vardı aynı tarz , 2 milyona almıştık bonservisiyle, verdiği katkıyı biliyorsun, şampiyonluğun en iyi parçalarındandı. Cicaldau' ya kimsenin lafı yok da verilen bonservis çok. Bu para verilen oyuncudan illaki üst düzey birşeyler bekliyor doğal olarak insanlar.

Peki sana objektif bir soru. 7 milyon euro bonservis verilen Cicaldau maçın bir anında sahneye çıkar skoru değiştirir veya yedek olsa oyuna girer skoru değiştirir diyebiliyor musun veya bu oyuncuyu izlerken böyle bir his uyandı mı sende ? Evet iyi oyuncu ama kendisi takım oyuncusu. Öylel maçı tek başına koparıp gidecek bir oyuncu değil, ne bileyim bir Sneijder, bir Lincoln değil. Sasa İliç vardı aynı tarz , 2 milyona almıştık bonservisiyle, verdiği katkıyı biliyorsun, şampiyonluğun en iyi parçalarındandı. Cicaldau' ya kimsenin lafı yok da verilen bonservis çok. Bu para verilen oyuncudan illaki üst düzey birşeyler bekliyor doğal olarak insanlar.

Çok objektif cevap; evet uyandırdı. Hatay maçı onun yaptığı boş koşu ile kilidi açtın. Kasımpaşa maçı yine aynı şekilde. Bu sene daha çok izletir bu pozisyonları. Ki Lazio maçında da aynı pozisyonları yakaladı. Bu sene çift haneli gol katkısı bekliyorum.
Verilen bonservis için bir şey diyemem. Bu tarz oyuncu alacaksan bu paraları vereceksin ki ben bonservis parasını hem oyun hem de satış olarak çıkartacağına inanıyorum.

Bu arada oyuncunun ne tarz olarak Sneijder ne Lincoln ne de İlic ile alakası yok. Sadece İlic ile ceza sahası koşuları benziyor. Bunlar direk ön taraf oyuncusuydu. Cicaldau komple bir orta saha. Günümüz futbolunun evrildiği yerde aranan hint kumaşlarından. Bizimle kendisini daha da geliştirip bir üst seviyeye çıkacaktır.

Bu arada Sneijder ve Lincoln başka seviye adamlardı. Ama ikisi de kendi yeteneklerine ihanet eden futbolcu familyasından.

Cicaldau tam olarak hangi mevki ? Eğer 10 numara falan değilse zaten üstün bir skorer yön beklemek yanlış olur. Ya da ne bileyim tek başına maçı koparma gibi özellikler aramak beyhude olur. Zannediyorum ofansif bir oyuncu değil. Komple bir orta saha, yani çift yönlü bir orta saha diye aklımda kaldı eğer yanılmıyorsam.
Bonservis konularına gelirsek; bu paralar çerez paraları zaten. Sıkıntı olan şey bizim hükümetin ekonomiyi batırması. Avrupa'da en balon oyuncular bile yüksek rakamlardan başlıyor zaten. Ama bizim için çok mu dersek; evet çok. Parasını katlayacağını da pek zannetmiyorum. En fazla, aldığımızın 1-2M üzerine satarız.

Cicaldau benim bildigim 8 numara. 10 numara da oynayabiliyor ama esas mevkisi orasi degil. Cift yonlu oynayabiliyor evet. Bende faydali oldugu dusuncesindeyim. Bir wesley sneijder ve lincoln performansi beklemek yanlis olur. Cunku pozisyonlari farkli. Ama asist yapar, yeri geldiginde gol atar, silik gibi duruyor bence de ama faydali, cunku gosterissiz oynuyor. 2 milyon euro Ilice 10 sene once verdiysek. O 2 milyon euronun degeri simdi en az ikiye katlamistir. 7 milyon belki biraz fazla olabilir ama Avrupa da ki futbolcu piyasasi cok yuksek. Euronun ne kadar deger kazandigini soylememize gerek yok. Bence yine en kotu ihtimalle 7 ye satar zarar etmeyiz ilerleyen senelerde. Aldigi maas ta fazla degil orasi artisi.

Adamlar 3 pasta 60 metredeki bütün adamlarımızı ekarte edip Muslera'nın karşısına geldiler. Böyle bir atak organizasyonu görmedim ben, ders niteliğind. Savunmamız zaten evlere şenlik. 2 tane geri pastan Allah korudu da 2-0 geriye düşmedik son anda.