2021-2022 Galatasaray Futbol Takımı

Daha ne oynayacaktı takım ben anlamıyorum.Galibiyeti kaçırdık, çok da net oyun planımız vardı.Hocaya gıcıksıniz diye takımı kötülemeyin. Sadece çok genclestik oyun cirkeflesince cevap veremiyoruz.Sezon başı ilk 3 zor diyordum ama şimdi ilk üçü zorlariz.

Kazanırsın kaybedersin o çok önemli değil. Bugün maç berabere de bitebilirdi ama ben sahadaki futbolu genel anlamda beğenmiyorum. Oyun mentaliten Avrupa liginde puan almaya yatkın olabilir kendinden güçlü takımlara karşı o tarz bir futbol da belki kabul edilebilir ama Galatasaray genel anlamda annesinin liginde daha dominant oynamalı. Kazanmak kaybetmek değil mesele ama oyun daha dominant olmalı. Kontra atak takımı hüviyetinde oynamak Galatasaray’ın genlerine de çok uygun değil. FT farklı bir oyun oynatmak istiyorum diyor ama 4 yıldır takımın başındasın o farklı oyun buysa işimiz var demektir.

Bugün kerem muazzam oynadı, moskova maçında attığı gol ciddi özgüven getirmiş. Diagne ve mohammed ise hayal kırıklığı yarattı. 2 yan top ile maç kaybetmekte üzücü. Çok ucuz kaybettik bugün. Kaçırdığımız penaltıda hatalı takımdır. Cicaldau varken kimse gelmemeli topun başına..

Oyunu tutmayı beceremedik ve kaybettik. Bir şekilde ikinci golü atsaydık BJK dağılırdı diye düşünüyorum. Bu sezon bizde ve karşılaştığımız takımların çoğunda bir gol atma ve pozisyona girme beceriksizliği var. PSV'yi ayrı tutuyorum ama onlar da üst düzey bir takım sayılmazlar. Sanırım ilerleyen haftalar daha net konuşabilmek için somut veriler sunacak ama takımın ve takımdaki rollerin gittikçe oturduğunu söyleyebilir miyiz emin değilim.

BJK yine madara olduğu bir Avrupa maçı sonrası biraz balla da olsa lige tutunmayı başardı.

Muslera'nın hatalı çıkışı ve sonrasında Mostafa'nın kaçırdığı penaltı... En kötü beraberlikle çıkacağımız bir deplasmandan yenilgiyle dönüyoruz. Böyle maçlarda hata affetmiyor.

10 penaltı da kaçırsak gerçekler balçıkla sıvanmıyor. Sıkıntıdan kapatıp basketbol maçına devam ettim. 10 tane ne yaptığını, ne yapacağını bilmeyen adam sahada gezindi durdu. Hadi ben körüm diyelim, istatistik de mi yalan söyleyecek... Koca maçta 3-5 orta anca açmıştık dakika 80 e gelmişti en son. BJK maç boyu yüklendikçe yüklendi. Hadi seri çıkıp tak tak 2 gol atan takım olursun kabul ederim de, o da yok. Zaten Diagne maç boyu güzel yardım etti BJK'ye. Bizim hocamız da ısrarla gitmedi değişikliğe.
Avrupa maçlarını aşırı yoğunluğumdan dolayı izleyemedim. Orada süperizdir iyiyizdir ama bugün tvde izlediğim maç rezalet ötesiydi.

Yediğimiz ilk golde muslera çıkmasada goldü zatende ihale yine ona kalmış gibi o gol net bir şekilde Nelson yazar ama olur böyle şeyler genç stoper ki maçıda gayet iyi oynadı o hatası dışında. Mostofa o kadar güvensizsen gelme topun başına Cicadan almış topu ne gerek var yani bırak adam vursun. Halil de artık şu topu kaleye sokmaya öğrense iyi olur kendi yeteneğine ihanet edecek bu şekilde giderse.

Yenmeyi yenilmeyi geçtim, bugün sahadaki oyununu beğenen daha doğrusu sahada bir oyun olduğunu iddia edenler varsa ben bir şey demiyorum. İlginç gerçekten.

Yenmeyi yenilmeyi geçtim, bugün sahadaki oyununu beğenen daha doğrusu sahada bir oyun olduğunu iddia edenler varsa ben bir şey demiyorum. İlginç gerçekten.
Ben beğendim. Hala bu takimin ne olduğunu anlamak istemiyorsunuz.Hoca tamamı ile oyunu değiştirdi ve ona göre kadro kurdu.Dinamik ve seri oyuncular var artık ama oyun bilgileri ve yetenekleri sınırlı.Zamanla bir tık ileri gidebilir oyun ama eski Gs bu kadroyla hayal.Para yoksa oyun bu.BAkin 11lere,maas olarak Bjk nin gerisideyizdir.En sağlam yer kale dedik orası yıkıldı, sağlık olsun.

Yalan yok fatih terimi istemiyordum. ama bu sezon oynattığı futbol her maç gelişiyor ve ben beğeniyorum. bu oyun planında doğru 6 numara bulup, kaliteli bir kanat ekleyebilirse, lig bizim için kolay kıvama gelecektir. mesela 6 numaradaki zayıflığımız yüzünden düzgün top çıkaramıyoruz ve cicaldau mecbur defansif efor sarf ediyor. bu yüzünden orta sahada hücumsal katkı alamıyoruz. mesela hücum bölgesinde topla iyi, oyun IQ yüksek bir kanadımız olsa daha rahatlarız. 2-3 takviyeye ve birlikte devamlı oynayan takım oldukça çok fark yaratacağımızı düşünüyorum. fatih hoca sabredin dedi ve ben 3 haftadır sabretmeye okeyim.

son olarak 6 numara almamak demek, oynattığı sisteme ve takıma ihanet olur. takım 6 numara diye feryat ediyor resmen her maç. o bölgeye gelecek oyuncu çok kritik.

Son düzenleme:
Trabzonspor'un kaybettiği maç yok.Bugün şu an 2-0 geride olan Fenerbahçe maçı kaybederse Fenerbahçe ve Beşiktaş'a şimdiden 7 puan fark atmış olacaklar.

Bize ise maç fazlasıyla 10 puan fark atmış durumdalar.

1 puanın bile kıymetli olduğu dönemdeyiz.Bjk maçında 1 puanı almalıydık.Gomis'in olduğu sezondan beri penaltıları garip garip isimler kullanıyor.

Avrupa'da nazar değmesin evet iyi gidiyoruz ama orada nereye kadar gideceğimizi bilmiyoruz.Artık ligdede kazanmayı bilmeliyiz.Yarından itibaren umarım ligde seri yapacağımız döneme gireriz.Oyuncular ve teknik ekip artık gerekeni yapsınlar.Galatasaray'ın 10 haftada 5 maçta puan kaybetmeye hakkı yok !

İsmail çipe 1, Taylan 4, Luyindama ile 2 yıllık sözleşme uzatılmış. Ismail çipe altyapidan oyuncu kadroda bulundurma zorunluluğu için tutuldu diye düşünüyorum. Luyindama ise 8 milyon euro yanmasın diye uzatıldı diye düşünüyorum. Devre arası kiralık verilip sonrasında satılacaktır.

Taylan biraz erken uzatma olmus. Yanlis hatirlamiyorsam en son boyle erken uzatma selcuka yapilmisti. Sonrasinda serbest dususe gecmisti.

Yarınki maç için tam kapasite ila stada taraftar alınma başvurumuz reddedilmiş TFF tarafından. Ancak buna rağmen stat herkese tam kapasiteyle açık olacakmış. Kulübümüzün resmî twitter hesabı paylaştı az önce. Anlamadığım bazı noktalar var. Bilenler bilgilendirirse sevinirim. O noktalar şunlar:

- Avrupa maçı için neden TFF'den onay almaya çalışıyoruz ?
- Ülkemizde yasak 9 kasımdan sonra kalkacak. Yani bu durumda neden günler öncesinden haklı çıkmaya çalışıyoruz ?
- Avrupa'da bu durum nasıl ? Herkes tam kapasite mi oynuyor ?

Yarınki maç için tam kapasite ila stada taraftar alınma başvurumuz reddedilmiş TFF tarafından. Ancak buna rağmen stat herkese tam kapasiteyle açık olacakmış. Kulübümüzün resmî twitter hesabı paylaştı az önce. Anlamadığım bazı noktalar var. Bilenler bilgilendirirse sevinirim. O noktalar şunlar:

- Avrupa maçı için neden TFF'den onay almaya çalışıyoruz ?
- Ülkemizde yasak 9 kasımdan sonra kalkacak. Yani bu durumda neden günler öncesinden haklı çıkmaya çalışıyoruz ?
- Avrupa'da bu durum nasıl ? Herkes tam kapasite mi oynuyor ?

Uefa avrupa maçlarında ki kuralı yerel federasyonlara bıraktı diye biliyorum. Zaten full kapasiteyle seyirci alınacağı açıklandı.