2021-2022 Hazırlık Dönemi

Bu işin sonu yine ne kadar köfte o kadar ekmek olayına dönmez umarım. Şu bütçeyi 2M yerine 4 yapmak çok mu zordu da başa baş gidiyoruz Yalova ile ?

3.çeyrekte son 5 dakkada Eray-Akoon-Göksenin-Sadık-Ege beşiyle oynadık. Sayı üretmede epey zorlandık. Kravishin atılması ve Dee Bost'un da 2 maçtır epey kötü oynaması bu 5'e itti bizi. Melo Trimble umarım en kısa sürede aramıza katılır. Onun katkısına çok ihtiyaç var. Dee Bost tıkandığında ( Daha önceki yıllarda da olmuştu Trabzonspor gibi) Melo iyi iş çıkartacaktır. Kravishin yanına da bir uzun gerekli.

84-74 aldık. İkinci yarı nispeten daha zorlandık bize göre daha zayıf olan rakibimiz karşısında ama maçı almak önemli. 5'te 5 yaptık. Özellikle son 2 maçı izleme şansımız oldu ama takımımız pek te iyi oynamadı bu 2 maçta ama yine de kazandık.

Şu açıdan bakmak önemli bence Dee Bost'un tıkandığı ve Kravish'in de varlık gösteremediği durumlarda ne olacak? Bu 2 maçta da onu gördük. Belki Dee Bost'u Melo gelince rahatlatabiliriz ancak, Kravish-Ege uzun rotasyonu SOS veriyor. Oraya kesin iyi bir yabancı uzun lazım.

Henüz KSK-Tofaş-Efes-Fener ya da yabancı güçlü takımlarla karşılaşmadık. Kendi ayarımızdaki takımları yenerken epey zorlandık. Bakalım eğer daha üst kalibrede takımlarla oynarsak nasıl bir sınav vereceğiz?

Henüz takım birbirine alışabilmiş görünmüyor tempoyu doğru anda yükseltebilme ve benchten skor üretememe gibi bir sorunumuz olduğu noktada en azından kazanma alışkanlığı edinmek güzel ki geri düştüğümüz noktada da yerli bench ağırlıklı bir beşte sahadaydık ama yine iyi reaksiyon verdik. Bu açıdan olumlu diyebilirim. Bench bizim en büyük sınavımız olacak kesinlikle 6. yabancı ile girmek gerekiyor sezona.

Kravish ve Bost'dan pek verim alamadığımız iki gün oldu ama üst üste maç yapmanın verdiği sıkıntıdır diyelim. Ege de iyi döndü ki Sadık bence 2 günün en iyi oyuncusuydu hem savunmada hem de geçiş oyunlarında epey iyi katkı verdi.

- Ben ek olarak hocanın müdahalelerde daha sert ve net olmasını beklerdim. Son periyot 11-0 seri yedik ama tepki vermedi hiç, mola zaten almadı.
- Her zaman söyledim; yerli oyuncular elini taşın altına sokmadıkça işimiz zor.
- Göksenin'le hangi akla hizmet 2+1 yapıldı anlamadım. 12 yıl olacak 1 tek gelişme gösterdiği alan yok. Göksenin'i hala 20 yaşında sanıp patlama yapmasını mı bekliyoruz ? 19-30 yaş arasını bomboş geçirmiş bir adamın patlama yapmasını beklemiyoruz umarım ? Yerine neden 20-22 yaşlarında genç bir oyuncu almıyoruz ?
- Okben de son şansının olduğunun farkında değil. Zannediyor ki hala 20 yaşında, Doncic modunda takılıyor. Bu kafayla İzzet Türkyılmaz gibi olur, bugün yarın bırakır basketbolu.

Galatasaray NEF: Akoon Purcell 18 sayı, 4 ribaund, 5 asist, Kerry Devon Blackshear 15 sayı, 9 ribaund, 3 asist, Sadık Emir Kabaca 15 sayı (3/3 üçlük), 9 ribaund, 2 asist, 4 top çalma
Semt77 Yalovaspor: Glenn Miller Cosey 15 sayı (5/9 üçlük), 3 ribaund, 1 asist, CJ Williams 10 sayı, 2 ribaund, 1 asist, Can Altıntığ 15 sayı (3/6 üçlük), 1 ribaund, 1 asist, Lamont Jones 13 sayı, 2 ribaund, 3 asist

Yani Eray'dan hiçbir şey alamıyoruz. Rıdvan bence çok kurtarıyor yani beklediğimizden fazlasını yapacak ama yerli oyun kurucu konusunda epey sıkıntı çekeceğiz gibi gözüküyor. Bost da yönlendirici noktada pek iyi giremedi sezona.

Yani Eray'dan hiçbir şey alamıyoruz. Rıdvan bence çok kurtarıyor yani beklediğimizden fazlasını yapacak ama yerli oyun kurucu konusunda epey sıkıntı çekeceğiz gibi gözüküyor. Bost da yönlendirici noktada pek iyi giremedi sezona.
Ekrem Memnun'un yönetimi nasıl sence şu ana kadar? Takımdan ne kadar verim aldığını düşünüyorsun? Yabancıların geneli fena görüntü vermiyor ama hep söylediğim gibi yerli kadrosu önemli. Galatasaray gibi bir takım yerliye daha çok yatırım yapmalı. Yerli kadrosundan alınan katkı düşünülenden çok daha önemli. Sadık konusunda forumun genelinden farklı olarak ben gelmesini istiyordum ve uzun vadeli bir yatırım olması da önemli. Şu ana kadar da fena olmadığını düşünüyorum potansiyelli bir oyuncu oynadıkça daha iyi olacaktır.

Ekrem Memnun'un yönetimi nasıl sence şu ana kadar? Takımdan ne kadar verim aldığını düşünüyorsun? Yabancıların geneli fena görüntü vermiyor ama hep söylediğim gibi yerli kadrosu önemli. Galatasaray gibi bir takım yerliye daha çok yatırım yapmalı. Yerli kadrosundan alınan katkı düşünülenden çok daha önemli. Sadık konusunda forumun genelinden farklı olarak ben gelmesini istiyordum ve uzun vadeli bir yatırım olması da önemli. Şu ana kadar da fena olmadığını düşünüyorum potansiyelli bir oyuncu oynadıkça daha iyi olacaktır.

Abi takımı bir arada görmeden iyi ya da kötü bi yorum yapmak zor çünkü 5 yabancılı sistemlerde bir yabancının bile olmaması çok şey değiştiriyor. Özellikle trimble gibi kendi şutunu yaratan kısalar rakip takımın savunma düzenini bile değiştirebiliyor. Ben genel olarak gittiğim maçları da göz önüne alırsam havanın olumlu olduğunu düşünüyorum. Herkes çok gayret ediyor. Henüz tam anlamıyla oyun düzenimiz yok diyebilirim ama Bost, Kravish, Blackshear aşırı pozitif karakterler, özellikle yerli oyunculara çok yardımcı oluyorlar neler yapması gerektiğini anlatıyorlar kenarda. Purcell bu konuda biraz konuşularak geldi ama onun da ilk etapta olumlu şeyler yaptığını düşünüyorum saha dışında da. Sahada bir forvetin fark ettirdiğini görebiliyoruz bu arada gerek toplu topsuz oyunda ve savunma konusunda.

Yerliler bir arada girdiğinde takımın bütün düzeni aşağı çekiliyor yani bunu ligde yapmak zor daha rotasyonu dar tutup rahat maçları erkenden koparmak gerekiyor. İlk izlenimlerim olumlu. Tabi ki hocanın da olumsuz olduğu konular var kendi adına röpörtajlarda ya da maç sonları o gerginliği hissedebiliyorum çünkü yolun daha başındayız ama ben her şeyin iyi olacağına inanıyorum bu takım bir arada ve sağlıklı kaldıkça.

Abi takımı bir arada görmeden iyi ya da kötü bi yorum yapmak zor çünkü 5 yabancılı sistemlerde bir yabancının bile olmaması çok şey değiştiriyor. Özellikle trimble gibi kendi şutunu yaratan kısalar rakip takımın savunma düzenini bile değiştirebiliyor. Ben genel olarak gittiğim maçları da göz önüne alırsam havanın olumlu olduğunu düşünüyorum. Herkes çok gayret ediyor. Henüz tam anlamıyla oyun düzenimiz yok diyebilirim ama Bost, Kravish, Blackshear aşırı pozitif karakterler, özellikle yerli oyunculara çok yardımcı oluyorlar neler yapması gerektiğini anlatıyorlar kenarda. Purcell bu konuda biraz konuşularak geldi ama onun da ilk etapta olumlu şeyler yaptığını düşünüyorum saha dışında da. Sahada bir forvetin fark ettirdiğini görebiliyoruz bu arada gerek toplu topsuz oyunda ve savunma konusunda.

Yerliler bir arada girdiğinde takımın bütün düzeni aşağı çekiliyor yani bunu ligde yapmak zor daha rotasyonu dar tutup rahat maçları erkenden koparmak gerekiyor. İlk izlenimlerim olumlu. Tabi ki hocanın da olumsuz olduğu konular var kendi adına röpörtajlarda ya da maç sonları o gerginliği hissedebiliyorum çünkü yolun daha başındayız ama ben her şeyin iyi olacağına inanıyorum bu takım bir arada ve sağlıklı kaldıkça.
Takımı tam kadro görmek gerekiyor evet ama gördüğüm kadarıyla takım geçen seneden farklı olarak savunmada daha istekli ama işin oyun planı kısmında ve hücum varyasyonları kısmında ben de şu ana kadar çok tatmin olmuş değilim ama zaman da gerekli bu konularda. Yerli kadrosu daha iyi olmalıydı hep söylüyorum. Dee Bost'u kötü bulmadım ama daha iyisi olabilir miydi sorusunu bana hala sorduruyor.

Hocanın gergin olduğu ya da olumsuz olduğu konular neler? Maç sonu da sinirli olduğunu söylemişler dün. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Bence türkiye de kendini göstermeye ihtiyacı olan yabancılarımız iyi başladı dee bost ve kravish onlara ayak uyduracaklardir ben yerli rotasyonu acısından önemli buluyorum göksenin yeterli katkı veriyor sadık kendini göstermeye ihtiyacı var ve onu yapiyor diğer yerlilerimiz onlara ayak uyduruyor savunmamız şu an ortalama daha iyi olabilir hoca katkısını göreceğiz ekrem hoca tecrübesiyle bence takımı eurolige taşıyana kadar götürebilecek birisi diye düşünüyorum