2022-2023 Basketbol Süper Ligi

Eğer bir takım 20 sayıdan az daha maçı kaybedecek noktaya geliyorsa eleştiri gelmesi gayet normal diye düşünüyorum. Galatasaray'ın bu kadar başarılı olmasının altında yatan en önemli faktörlerden biri yapıcı eleştiri kültürünün kulüpte oturmuş olmasıdır.

Erdem Can'a tavsiyem Semih Erden'i hiç oynatmasın.Ya bu adamın artık basketbolla ilgisi kalmamış.

Oyuna giriyor ilk pozisyonda dönerken dirseğiyle Ege'nin burnuna vuruyor.

İkinci pozisyonda topu çalacakken faul yapıyor,2 atış veriyor.

3.pozisyonda topu kontrol edemiyor saçma şekilde dışarı gidiyor top.

Ribaund alamıyor pota aldı delik deşik oluyor.Ayakları ciddi derecede yavaş.

Serbest atıştanda 2 de 0 atıyor.

2 dakika içinde bir insan ne kadar eksi yazabilir ?

Tyrique Jones önemli oyuncu fakat 2.çeyrek yaptığı üst üste 2 faulün izahı yok.Birinde boşa zıpladı Nusret'e tosladı,diğerinde süre dolarken üçlük esnasında faul yaptı.

2.çeyregin hemen başında 3'ledi.

Sestina'nın 5 oynaması Petkim'i ciddi derecede zorladı.Adam hem pota altında sağlam durabiliyor hem de hücumda dışarı açılıp şut sokabiliyor.O da 2 faule ulasınca kenara gelmek zorunda kaldı bu kez Berk Demir 5'e geçti.

Berk ciddi derecede geriye gitmiş.4 oynarkende aynı durum mevcut.

Tofaş'a ne zaman baksam maçı bir şekilde kaybediyorlar.

Ellerinde Ennis-Rob Gray-Berk Uğurlu gibi 3 değerli kısa var fakat bence bazı maçları kadro planlamasının kötü olmasından bazı maçlarıda koçun yetersizliğinden kaybediyorlar.

Tofaş bildiğimiz Tofaş olsa bu kadar mağlubiyet almazdı.Bu sezon bana hiç keyif vermiyorlar.

Bursa berbat bugün. İlk yarı 15 sayı farkla 58 sayı yediler beko’dan. Itoudis kadar rezil, karaktersiz bir koç profili ise az gördüm. Vesely gidince çirkeflik boşluğunu o dolduruyor anlaşılan.

Bu tür zor deplasmanlarda sakin kalan deplasman takımının kazanma ihtimali fazla oluyor. Mesela biz çok kötü giderken ve üst üste mağlubiyetler alırken Bursa maçında gayet sakin kalıp maçı kazanmıştık. Bu sene fbin kadrosunda maçı gerecek olan oyuncu sayısı az olduğu için fb kazanırsa şaşırmam.

Beko farkı 20'ye çıkardı İsmail çıldırdı. Böyle bir çığırtkanlık yok. Bu kadar da taraf olunmaz.

Darüşşafaka iyi oynamadığı ve kazanamayacağı günde bile Doğuş'un takımı tetiklemesiyle maçı kazanabiliyor.

Bazen öyle bir baskı yapıyor ki sanırsın 4 tane ayağı 6 tane eli var adamın.

Canlı izledim programı. Murat Kosova'nın da dediği gibi çok büyük olaydır ama en büyük olay demek başka bir şey. Bi 5-10 dakika bunun savaşını verdiler :D Rıdvan Dilmen'in inadını zaten biliyorsunuz.