2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Bu sezon lig zor. telekom, tofaş, karşıyaka ve bursa gayet iyi takımlar ve play off yapacaklarını şuana kadar net hissettiren 4 takım oldu. bunun yanında daçka, gaziantep ve bahçeşehir gibi potansiyelli ekipler var. yani bir şeyleri değiştirmezsek sezonu 10'cu falan bitirirsek şaşırmam. ilk 6 dışında kalıp play off yapabilsek bile çeyrek final ötesini görmek yine çok zor.

Bu sezon lig zor. telekom, tofaş, karşıyaka ve bursa gayet iyi takımlar ve play off yapacaklarını şuana kadar net hissettiren 4 takım oldu. bunun yanında daçka, gaziantep ve bahçeşehir gibi potansiyelli ekipler var. yani bir şeyleri değiştirmezsek sezonu 10'cu falan bitirirsek şaşırmam. ilk 6 dışında kalıp play off yapabilsek bile çeyrek final ötesini görmek yine çok zor.
Harika yorum. Ben de senin gibi düşünüyorum dostum.
Efes,fb,Bursaspor,Telekom,Karşıyaka,TOFAŞ zaten ilk 6’da yer alırlar diye düşünüyorum. Biz 7-8. sırada yer almak için yarışırız diye düşünüyorum.

Ilk 4'e girer kafaya oynamalı dediğimiz takım ne hale geldi, alınan risklerin hepsi olumsuz çıktı maalesef bari bir kısa sutor daha alıp Play-Off'a girsek

Hummer 5 değil ribaund pota altı dominasyonu sağlayacak uzun hiç değil ayakları hızlı iyi devriliyor vs ama. Morgan Angola Ennis ile olmuyor.

Bu kadar kötü bir takım nasıl kurulabilir, akıl alır gibi değil. Her yeni getirilen oyuncu daha önceki kötülerden daha kötü. Ribaunt yok, şut yok, kalite dersen zaten yok, akıl dersen hiç yok. Hummer denen yeni gelen kazma 2 kere üstüste aynı hücum faulü yapacak kadar zavallı. Angola denen adam elinin içine düşen ribauntları bile almaktan aciz. Diğerlerini saymaya gerek bile görmüyorum. Yazıklar olsun böyle bir takım kuranlara, bu kadar yeteneksiz adamları toplayıp getirenlere. Ligin uzak ara en kötü takımıyız ve tabii ki küme düşmenin en büyük adayıyız, hatta daha ileri giderek şunu söyleyebilirim ki küme düşmemiz kesin...

Beşiktaş 20-21 sezonuna 0-6 ile başlamıştı. Takımda bir potansiyel vardı, Fakat yabancı eksikleri vardı.

2 iyi yabancı ile o takım devamında 20-4 yapıp yarı final yapmıştı. Bizde durum farklı değil, Angola-Morgan yerine 2 iyi yabancıya bakar.

Hadi lütfen aksiyon alalım bu hafta

Bu takımın 1 transferle sezon başında açıklanan hedeflere ulaşması imkansız gibi. Ligden düşmeyiz ama playoff da kolay değil BCL de kimyası bozuk takımın son 4 vs yaptığı çok nadirdir. Takım 1-2 oyuncuyla kimyası duzelecek gibi durmuyor Angola Ennis Morgan bariz kötü, Hummer Floyd Caloiaro sınırlı faydalı. Yerlide zaten Yunus dışında Muhaymin Mahir yine sınırlı katkı verebiliyor Sinan ve Sedat zaten antreman için alınmış (?!) herhalde.

Transferle düzelme ihtimali Hummer transferi sonrası iyice azaldı. Değecek oyuncu bulunamiyorsa para harcamaya değmez. 5 liralik adama 7-8 vermeye de gerek yok. Andrew Andrews gelse ne olacak ligi 2 basamak üstte bitiririz BCL de 2.turda eleniriz. 3-4 oyuncu lazım ciddi değişim için o kadar para yok.

Takıma 3 yabancı 1 de yerli uzun alıyorsun Olaseni Simmons Kadji McCormack Delgado rakibin pivotu her maç pota altında cirit atıyor sonra gidip Hummer 'ı alıyorsun.

Beşiktaş 20-21 sezonuna 0-6 ile başlamıştı. Takımda bir potansiyel vardı, Fakat yabancı eksikleri vardı.

2 iyi yabancı ile o takım devamında 20-4 yapıp yarı final yapmıştı. Bizde durum farklı değil, Angola-Morgan yerine 2 iyi yabancıya bakar.

Hadi lütfen aksiyon alalım bu hafta
O takımın çok iyi bir yerli kadrosu vardı Alperen Furkan Sadik Ercan Osmani Egehan Arna Sehmus 6 iyi oyuncu.

Bizde Sadık Göksenin Yunus biraz Mahir ve Muhaymin.

Son düzenleme:
Sezon başı darius thompson ve bonzie colson gibi el yapan iki oyuncu ile ilgilenip sonrasında ennis - angeloya düşmek çok garip. Bütçe mi düşürüldü noldu diye düşünüyorum açıkçası, Turgay'ın katıldığı programında da Buğrahan dışında isteyipte alamadığımız yerli yok demeci de çok inandırıcı gelmemişti. Sonuç olarak eline yüzüne bulaştırmış durumdalar, hazırlık maçlarıyla beraber 15 maç oldu hücumda ki bu yetersizlik kabul edilebilir değil. Hala Hummer alıyoruz tamam Morgan'dan iyi durumda belli ama takımın potansiyeli belli, bir tane ekstra bir şey dene çek G-league den bir adam belki takımın havasını değiştirir.

Geçen sene Bursaspor da oynayan Andrews Pana dan ayrılıyor umarım alırız elimizdeki kısalardan çok daha iyi ama kısa transferi ile toparlanan gibi değil sağlam bir 5 numara lazım ama öyle 4.5 falan değil saf 5 numara lazım Morgan dan hemen kurtulmak lazım Hummer ın neden alındığı hala anlamadım.

Andrew Andrews'u 2 yıldır yazarım buraya ama 500bin $ verilecek adam da değildir.
D.Thompson Homesley vs gelmedi gelmemesi normal.
Kağıt üzerinde en anlamsız hamlelerimiz Morgan ve Hummer. Diğer yabancıların cv leri vs mantıklıydı.
Yerli havuzunda yeterince hamle yapamadık değil yapmadık. Bir de anlamadığım 5 yerli yerine 4 yerli al ama backup bile olamayacak adamları almayın artık Eren Beyaz Dusan Cantekin Orhan Haciyeva Caner Erdeniz Sinan Sağlam Sedat Ali gibi.