2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Melo'nun gitmesi tabii ki üzer. Adam saf skorer. Bileği çok temiz ve şutları iyi. Ancak bunun dışında penetreleri ve deliciliğiyle de rahat sayı bulan bir oyuncu. Ya hepsini geçtim; uyumlu bir ikili yakalamışken, bir oyuncuyu takıma adapte etmişken gitmesi kötü olur. Yerine tabii ki yine skorer oyuncu bulunur. Dünyada oyuncular bitmedi. Turgay Bey de bunu en mükemmel yapan insanlardan zaten. Biz burada x,y isimleri yazarken; bir oyuncu tutup getirir ''ulan bravo'' deriz tıpkı Melo örneğinde olduğu gibi.
Shayok falan boş iş. Küçük takımın skorer oyuncusu. İsmi var kendi yok. İyi PR'ı yapıldı geçen sene.

Caanan bir röportajında kalmak istediğini ama kararı bağlı olduğu ajansın verdiğini söylemişti. Bize gelene kadar çoğu euroleague veya Çin takımlarına falan önerileceğini düşünüyorum. Melo haberleri de bence menajer haberi gibi geldi. Ben giderlerse iki oyuncu içinde üzülmem çünkü bu sezon ki organizasyon devam ederse yine doğru isimleri bulacaktır. İçlerinden giderse bost için üzülürüm ki oda bu yaştan sonra sevildiği, lider olduğunu ve iyi performans verdiği yerden gitmez diye düşünüyorum. Artık savaşan, rolünü benimsemiş ve beklenen performansı veren oyuncuları tutmalıyız. Buna en güzel örnek Anadolu efes ve fenerbahçedir. Şuan ki durumları da bunu gösteriyor.

Caanan bir röportajında kalmak istediğini ama kararı bağlı olduğu ajansın verdiğini söylemişti. Bize gelene kadar çoğu euroleague veya Çin takımlarına falan önerileceğini düşünüyorum. Melo haberleri de bence menajer haberi gibi geldi. Ben giderlerse iki oyuncu içinde üzülmem çünkü bu sezon ki organizasyon devam ederse yine doğru isimleri bulacaktır. İçlerinden giderse bost için üzülürüm ki oda bu yaştan sonra sevildiği, lider olduğunu ve iyi performans verdiği yerden gitmez diye düşünüyorum. Artık savaşan, rolünü benimsemiş ve beklenen performansı veren oyuncuları tutmalıyız. Buna en güzel örnek Anadolu efes ve fenerbahçedir. Şuan ki durumları da bunu gösteriyor.

Şu İngiliz aksanı ile ingilizce konuşan hanımefendinin röportajı ise ben hiç orada kalmak istediği elektriğini almadım açıkçası.Bence de yeri en zor dolacak olan Bost

Sezon başında forumda DeBost ile ilgili herkes olumsuz görüş bildiriyordu bir iki kişi dışında. Şimdi ise takımda kalmasi gereken ilk isim olduğu neredeyse ortak görüş. DeBost- Canaan ya da DeBost-Melo ikililerinden biri yeni sezon için tutulabilirse çok iyi iş yapılmış olur. Akoon yerine iyi 3lukcu bir 3 numara ve Kerry-Ndoor ikilisi muazzam olur. Her ne kadar Kravish iyi bir 6. yabanci opsiyonu olsada daha sert savunmaci ve atletik bir 5 numara tercihi takimin seviyesini daha üstlere çıkaracağı görüşündeyim.

Yerlileri kaçırıyoruz gene Efes Egehan Arna yı almış. Hoş masada Efes varken almamızda zor olurdu. Buğrahan ve Erkan Yılmaz a ilgimiz olduğu söyleniyordu kaçırmasak bari.

Buğrahan’a bi teklifimiz vardı ama konuşulan paralar çıkabileceğimiz seviyelerde değil. Fenerde İsmet olduğunu düşünürsek piyasada hala hamle yapabilecek noktadayız ancak bu belirsizlikten dolayı yine hareket edemiyoruz

Buğrahan seneyede Efes de kalacak gibi konuşmuş bence maçtan sonra Berkay Taşkıran'ı alabilirsek razıyım ben 2 numaraya.KSK seneye dolar bazında ciddi bütçe düşürür gibi geliyor bana bu sene BCL'den pek birşey alamadılar üzerine ekonomik kriz var Canın sözleşmesi 1 senelik ise seneye alabiliriz bence

Buğrahan olmuyorsa Berk de iş görür. Sonuçta Buğrahan'ı almayı düşündürecek bütçemiz varsa Berk'i rahatlıkla alırız.

Bana göre Berk; Buğrahan ve İsmet'ten sonra en iyi yerli guard. Savunmada sert, güçlü, oyun görüşü iyi, şutu fena değil. Tabi kontratı bitmiyorsa yapacak bir şey yok

Berk Uğurlu ve Berkay Enes 'ı almak lazım Rıdvan 'ın +1 opsiyonu var ama gayretli olsa da oyunu ışık vermiyor.

Egehan gittiyse yerli kanat yok gibi Okben Canberk devam eder Erkan Yılmaz çok zor.

Yerli 5 bulamazsak Samet Geyik alıp iki yerli 4 de olabilir Muhsin'i de sınırlı buluyorum gücü dışında ekstrası yok bence.

Berk Uğurlu ve Berkay Enes 'ı almak lazım Rıdvan 'ın +1 opsiyonu var ama gayretli olsa da oyunu ışık vermiyor.

Egehan gittiyse yerli kanat yok gibi Okben Canberk devam eder Erkan Yılmaz çok zor.

Yerli 5 bulamazsak Samet Geyik alıp iki yerli 4 de olabilir Muhsin'i de sınırlı buluyorum gücü dışında ekstrası yok bence.

Samet uzun süredir 5 numara oynamıyor mu zaten

Egehan Arna en uygun profildi 3 için oyuncuları anlamıyorum Ataman gibi yerli oyunculara süre vermeyen 8 yabancıyla oynayan takıma niye gidersin ki ilk 5 oynayacak seviyede olmadığını bildiğin halde.

Berk Uğurlu'yu ne yapıp edip almalıyız yoksa Wilbekin gelirse ordan birileri boşa düşer diye bekleriz yada Kenan Sipahi'ye kalırız.

Bütçe yüksekse Berk Ugurlu Muhammed ve Erkan'i alıp yerli kısa rotasyonunu halletsinler.

Samet uzun süredir 5 numara oynamıyor mu zaten
Aslen 4 numara ya

Buğrahan olayına çok üzüldüm. Gerçekten bize seviye atlatacak, harika işler yapacak bir yerli oyuncuydu. Efes'te ligde iyi şeyler yapar ama EL arenasında süre bulmaz sanırım. Muazzam bir hamle olacaktı ama son anda olmadıysa yazık olmuş...