2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Zaten elde kısıtlı imkânlar varken göz göre göre Morgan, Mahir, Yunus Emre, Hummer, Floyd gibi tercihler yapanlara sabredilmesi gerektiğini düşünmüyorum.

3. senemizde Eurolig oynamak istiyoruz diyorlardı. vaz mı geçmişler?
Bu konu ile alakalı Erden beyden veya Turgay beyden net açıklamalar bekliyorum. Hem euroleague hemde salon konusunda taraftara somut bir vaatte bulundular ve belirttikleri sürede dolmak üzere. Erden bey yönetime katıldıktan sonra kendisine olan ilgi ve alaka inanılmaz derecede arttı. Umarım bunun büyüsüne kapılıp şubeyi kaderine terketmez.

Kağıt üstünde kolay görünen maçları kaybettik ve çoğunlukla zor maçlarımız kaldı. Ligde ciddi anlamda şakası olmayan bi döneme giricez ve alt taraf ile aramızda sadece iki galibiyet var. Sezon boyu
Play-Off konuşulurken iş çok tuhaf yerlere doğru gidiyor. Kulüp ne gibi aksiyonlar alacak veya alacak mı bilmiyorum ama Allah sonumuzu hayır etsin. Cidden endişeliyim.

Ligde hedef playoff artık yapacak bir şey yok. Pistiolis ilk tam sezonunda kötü bir sınav verdi ama oyuncu transferinde nasıl eurolig e zıplayabilecek oyuncu bakıyorsak aynı şey koç için de malesef geçerli. Pistiolis gidince ya genç bir koç bakacaksın ya da boşta olan Avrupa'da ki koçlardan birini alacaksın. Eurolig hedefi malesef gerçekçi değil bu kurda 10 milyon euro getirisi olmayan bir bütçe ayırmak Tuncay Özilhan ve Ali Koç gibi adamların harcı ki futbol takımı biraz iyi gitse onların da basketboldan fena kısacağını düşünüyorum. Alimpijevicte bu sezon evlere şenlik gidiyor mesela ki onun başantrenörlük tecrübesi Pistiolis'e göre dana fazla. Diyeceğim kendisi iyi bir yardımcı koçtu bu demek değil ki çok iyi bir koç olacak ama bu riski denemeye değer, en azından bir sezon daha şans verilmeli.

Bu konu ile alakalı Erden beyden veya Turgay beyden net açıklamalar bekliyorum. Hem euroleague hemde salon konusunda taraftara somut bir vaatte bulundular ve belirttikleri sürede dolmak üzere. Erden bey yönetime katıldıktan sonra kendisine olan ilgi ve alaka inanılmaz derecede arttı. Umarım bunun büyüsüne kapılıp şubeyi kaderine terketmez.
Erden Bey şu anda futbola el attı , geleceğin takımını kurdular . İnsallah sıra basketbola gelecek . Kendisine güvenim sonsuz , bizim kadar koyu Galatasaraylı . İnsallah Basketbolda da eski günlerimize döneceğiz, az kaldı biraz sabır

transfer gelişmesi falan yok mu ya hiç? Hummer peristeri yapacaktı en son. artan paraya kısa beklentisindeyiz, hayırlısı artık.
Hummerı yollamazlar ya.
Pek ihtimal vermiyorum, bu vizyon bizimkileri aşar.
Aek maçı sonrası bi guard hamlesi gelmesi lazım artık play-of'ta gidiyor.
Ne kadar rezalet bi sene ya halla takımın transfere ihtiyacı var , aldıkça alıyoruz sonumuz hayrolla.

Hummerı yollamazlar ya.
Pek ihtimal vermiyorum, bu vizyon bizimkileri aşar.
Aek maçı sonrası bi guard hamlesi gelmesi lazım artık play-of'ta gidiyor.
Ne kadar rezalet bi sene ya halla takımın transfere ihtiyacı var , aldıkça alıyoruz sonumuz hayrolla.
Muhammet şubedeki bu tarz olaylar geçmişte de vardı olmaya da devam edecek. Buna örnekler de var Ergin hoca ile eurocup aldığımız sezondan sonra kurduğumuz kadro, Ertuğrul Erdoğan ile iki sezon üst üste korunan kadronun ardından kurulan kadro ve son anda ligde kalmamız ve bu sezon geçen sezon iyi kurulan kadronun bu sezon bütçe arttırılarak kurulamaması ama ümitliyim.

Salon konusunda yakında bir açıklama yapılacağı söyleniyor. Vasat Hummer 'dan sonra yapılan Ristic ve Russell transferleri sezon sonu için yönetimin ders aldığını gösteriyor bence.

Salon konusunda yakında bir açıklama yapılacağı söyleniyor. Vasat Hummer 'dan sonra yapılan Ristic ve Russell transferleri sezon sonu için yönetimin ders aldığını gösteriyor bence.

usta kaynak sağlam mı? ve olumlu bir açıklama mı yapılacak, ruhsat falan fistan diye kıvırıyordu gelen yönetimler, mevcut yönetim çözdü galiba o sorunu. başlayacak mı salon inşaatı?

Salon yapılınca sorunlar bitecek mi? Sen bütçeyi yükseltmezsen salon yapsan dahi başarı gelmez. Mesela Beşiktaş’ın da salonu var ama sonuncu sırada. Çünkü bütçesi az ve az olan bütçeyi de kötü kullandılar.

salon yapılınca sorunlar bitecek bence. kendine ait ve adına yakışır bir salon yaparsan basketbolda maddi olarak düzlüğe çıkarsın. iyi bir pr, isim haklarını fb-ülker anlaşması ayarında paraya satarsın. store kültürü yaratır insanları ürün almaya heveslendirirsin. o gelir seni basketbolda düzlüğe çıkarır. fazladan sponsor ve kulübün koyacağı paralarla da Euroleague'in ortalama butcelerinden biri olur cebinde. iş tamamen yönetimde bitiyor. bakalım pazarlama yetenekleri ne kadar iyi.

bu arada, bir ara kerem övet bir yayınında " basketbol salonu yapılmayacak onun yerine başka bir salon satın alınacak o salon restore edilecek ve kullanıma açılacak " demişti. bu muhabbeti bilen var mı varsa yeşillendirebilir mi?

Son düzenleme:
Ülker-fb sponsorluk anlaşması benzetmesi ile alakası yok. O dönem Ülkerspor vardı ve tüm Euroleague haklarını ve oyuncularını sponsorluk kapsamında fbye vermişti. Ayrıca salonu da Ülker yapmıştı diye hatırlıyorum. Biraz değil ÇOK FAZLA iyimser bir yorum olmuş bence. Basketbolda maddi olarak düzlüğe çıkman zaten imkansız. Bunu Real Madrid-Barcelona bile yapamıyor. Real Madrid-Barcelona-Efes’in basketbol bütçeleri bizim futbol takımının bütçesi kadar neredeyse. Real Madrid Euroleague şampiyonu olamasa ve yüksek miktarda zarar etse dahi her sene basketbol şubesine yüksek miktarda bütçe ayırıyor. Bizim bu bütçelere çıkma lüksümüz yok.

Son düzenleme:
Ülker-fb sponsorluk anlaşması benzetmesi ile alakası yok. O dönem Ülkerspor vardı ve tüm Euroleague haklarını ve oyuncularını sponsorluk kapsamında fbye vermişti. Ayrıca salonu da Ülker yapmıştı diye hatırlıyorum. Biraz değil ÇOK FAZLA iyimser bir yorum olmuş bence. Basketbolda maddi olarak düzlüğe çıkman zaten imkansız. Bunu Real Madrid-Barcelona bile yapamıyor. Real Madrid-Barcelona-Efes’in basketbol bütçeleri bizim futbol takımının bütçesi kadar neredeyse. Real Madrid Euroleague şampiyonu olamasa ve yüksek miktarda zarar etse dahi her sene basketbol şubesine yüksek miktarda bütçe ayırıyor. Bizim bu bütçelere çıkma lüksümüz yok.

isim haklarını Ülker'e satarsın derken salon isim haklarını söylüyorum. aziz yıldırım, salonun isim haklarını murat ülker'e 3 senelik 30 dolara sattığını söylemişti. şöyle bir anlaşma yaparsın herhangi bir firmayla, nef'ten gelecek para, bilet ve store gelirleri. sana Real-Barça paraları koy diyen yok zaten, 10-15 bandında takılırsın olur biter. misalen Kızılyıldız'ın o bütçeyle kalıcı olduğu ligde bizim hayli hayli kalıcı olmamız lazım.
ve evet, baba bütçe tabiri fazla iyimser olmuş. ama ortalama bütçe hayal değil.

ayrıca, salon meselesini neden böyle hafife alıp küçümsüyorsunuz anlamadım. sadece basketbol şubesi için değil, bütün amatör branşlar için çok kritik bir proje bu. salon projesine karşı çıkmak ile yan branşlar kapatılsın demek arasında fark yok. ha siz amatör branşların florya'da randevuyla antrenman yapmasını kendinize yedirebiliyorsanız bilemem. ben şahsen yediremiyorum.

Son düzenleme: