2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Kerem Övet : Kadın basketbolda ise yapacağımız kısa transferi deprem sürecinde iptal oldu. Eurocup’ta transfer bitti ve Avrupa’da kadromuz böyle olacak. Artık önemi olmadığı için ismi de gizlemeye gerek yok anlaşılan oyuncu Victoria Vivians’dı, sanırım biz olmayınca da Fransa’ya gitmiş.
Operasyon durdu deprem olunca, o sırada da Fransa girmiş araya. Bence pek gönülleri de yoktu ama zaten o transferi yapmaya orası ayrı konu. Vivians’ı ben de pek beğenmem bu arada.

oyuncu ile anlaşma yapılıyor.
deprem oluyor ve malum bu durumda kimse transfer vs. düşünemez.
bu süreçte araya doğal olarak biraz süre giriyor.
oyuncu ile imzalanmak için tekrar görüşme yapıldığında deprem nedeniyle ülkemize gelmek istemediğini iletiyor.
sonuçta bahsettiğimiz kişi spor yaparak para kazanan profesyonel oyuncu(lar).
aynı teklif size gelse deprem, savaş vb. durumlardaki kaos ortamında mı iş hayatınıza devam edersiniz ?
yoksa herşeyin sorunsuz olarak devam ettiği bir ülkedemi ?
sağlık olsun demekten başka yapacak bişey yok.

oyuncu ile anlaşma yapılıyor.
deprem oluyor ve malum bu durumda kimse transfer vs. düşünemez.
bu süreçte araya doğal olarak biraz süre giriyor.
oyuncu ile imzalanmak için tekrar görüşme yapıldığında deprem nedeniyle ülkemize gelmek istemediğini iletiyor.
sonuçta bahsettiğimiz kişi spor yaparak para kazanan profesyonel oyuncu(lar).
aynı teklif size gelse deprem, savaş vb. durumlardaki kaos ortamında mı iş hayatınıza devam edersiniz ?
yoksa herşeyin sorunsuz olarak devam ettiği bir ülkedemi ?
sağlık olsun demekten başka yapacak bişey yok.
Bizde çok meraklı idik sanki ona gelmesin çöp Kurban olsun benim Ülkeme ve takımıma ...Bu arada Büşra Akbaş ile anlaştık.

McCowan gibi üst düzey yerli bir oyuncumuz varken keşke guard rotasyonunda da bize seviye atlatacak bir oyuncu alabilseydik.
Şu an için tek düşüncem McCowan’ın gelecek sene Galatasaray’da kalıp kalmayacağıdır.
Umarım sene sonunda kendisini Çukurova veya fbde görmeyiz. Yıllar sonra çok iyi bir oyuncu devşirmişken gerekirse maaşını 2’ye katlayıp yeni sözleşme imzalanmalı bence.

Ben gelecek sene Çukurova'ya gidecek diye duydum. Ne kadar doğru bilmiyorum.
Sanmam şimdiden kendi kulübüyle görüşmeden böyle bir işe gireceğini. Yalnız görünüşe göre 1 yıllık sözleşme imzalanmış kendisiyle, aksini göremedim resmi sitede de.. Opsiyon koyulmadıysa da büyük yönetim zaafıdır. Hemde Türk statüsüne geçeceği belli olan, geçen sene bizim ligde de ligi domine edeceğini belli etmiş ve WNBA'deki performansından da belli bir oyuncuyla 1 yıllık sözleşme imzalamak nasıl aibir akıl tutulmasıdır bilemedim...

Son düzenleme:
Bu kadar kötü yönetilen bir şubede McCowan gibi bir oyuncunun elden kaçıralacağı endişesi taşımak şaşırtıcı değil ve sanırım giderse hiçbirimiz şaşırmayız ama yine de gitmeyeceğini umuyorum...