2023-2024 Galatasaray Erkek Futbol Takımı

kaciran goller ve posizyonlari da yazsaydin girip Okan Hocami atsin golleri.
Okan hocaya sabretmeliyiz. Eminim böyle gidersek 96-2000 dönemine döneceğiz.

Ama o da artık bazı huylarını terketsin. 60 dan önce de değişiklik yapabileceğini unutmasın.

Ayrıca bu takım kapalı savunmaları açmakta zorlanıyor. Set oyununu daha da geliştirmemiz lazım. Bize karşı açık oynanılan ilk 5 maçta çok iyi top oynarken son maçta etkisiz olmamızın nedeni rakibimizin iyi kapanması ve bizim onu açamamız ve set oyunu eksikliğimiz oldu. Bu konu üzerinde daha çok çalışmalıyız.

Zaman geçiren, geride bekleyip beraberlik için oynayan takım 1 kere geldi attı. Rakip kaleciye ilk top 80 de geldi sanki yenilmemek için biz oynadık.

Icardi’nin de tam olarak sorunu ne bilmiyorum fakat bence durum ciddi. Eski halinden eser yok. Topa hareketlenmekte bile sıkıntı yaşıyor. Sakatlanan futbolcu düzelene kadar oynamaz, iyileşince devam eder. O sakatlık sürecinde ne yaşandı, ben çözemedim açıkçası.

Bu arada bugünkü maçtan ötürü haksızlık etmek istemem.Evet canım çok acıyor ama grupta oynadığımız 4 maçtan çok fazla keyif aldım,heyecanlandım.Ek olarak ilk maçta hem ilk yarı hemde 2-0 geriye düştükten sonraki bölümdede heyecanım üst düzeydeydi.Bu da 4 buçuk maç eder.

Takıma ve teknik ekibe her şey için teşekkürler.Uefa Avrupa Liginde Allah yardımcımız olsun.

Avrupa'da kaldık Manu'lu Bayern'li grupta, Kopenhag anti-tezimizdi olmadı. bu takımın ilk Avrupa sezonuydu moral bozmaya gerek yok. cebimize koyduk Avrupa'yı yolumuza devam edeceğiz. bir tane 8 numarayla Liverpool ve Bayer'den kactigin sürece herkesi elersin devam.

Transfer döneminde sakatları toplamak yerine Davinson gibi hazır oyuncular alsaydık, muhtemelen rahat çıkacaktık gruptan. Galatasaray’ın hedefi her zaman Şampiyonlar Ligi olmalıdır, sağlık olsun. Artık yapacak bir şey yok.

Avrupa'da kaldık Manu'lu Bayern'li grupta, Kopenhag anti-tezimizdi olmadı. bu takımın ilk Avrupa sezonuydu moral bozmaya gerek yok. cebimize koyduk Avrupa'yı yolumuza devam edeceğiz. bir tane 8 numarayla Liverpool ve Bayer'den kactigin sürece herkesi elersin devam.
Sol bek de unutmayalım.

Fikstür dezavantajı da yaşadık malesef. İlk Kopenhag maçının daha hazır olmadan ilk maç olması, Bayern maçlarının 3.ve 4.haftalar olması, son maçımızın deplasmanda olması bizi olumsuz etkiledi.

Kopenhag vasat bir takım ama çok koşuyorlar ve disiplinli oynuyorlar.Ve taraftarlarını beğendim, takımlarını çok ittiler.Aslinda sürpriz United oldu,bize ve Kopenhag 'a karşı deplasmanda 2 fark yapıp sonunu getiremediler.Daha macin başında sağ bekleri gole yaklaştı,o dakikada bile Zaha adama yetişemiyordu.Bu mac daha iyi bir oyun bekliyordum olmadi,umarim Avrupa liginde iyu sonuçlar alırız.

Kopenhag vasat bir takım ama çok koşuyorlar ve disiplinli oynuyorlar.Ve taraftarlarını beğendim, takımlarını çok ittiler.Aslinda sürpriz United oldu,bize ve Kopenhag 'a karşı deplasmanda 2 fark yapıp sonunu getiremediler.Daha macin başında sağ bekleri gole yaklaştı,o dakikada bile Zaha adama yetişemiyordu.Bu mac daha iyi bir oyun bekliyordum olmadi,umarim Avrupa liginde iyu sonuçlar alırız.
mesela şu kopenhagdan herhangi birisini beğen kendi takımına al muhtemelen 3. maçtan sonra teneke bağlarsın. öyle futbolcular bunlar, tam sistem takımı hepsi. ekol yaratamayan bir millet olarak ters geliyorlar bize haliyle.

Ziyech ile başlamadık ..
Okan Hoca çıkmış maç sonu Zaha Hazır değildi agrısı vardı,Davinson ağrısı vardı.

Hocam bize bahane üretme bu Fener iki topçu elimizden aldı Takımı uçuruyorlar.
Fenerin elinden iki topçu aldık bizi derbeder ettiler.

Zaha neden Hazır değil ,Zaha hazır değil ama oynuyor 65 dakika sabır ediyorsun ,Ziyech hazır değil diye oynatmıyorsun Ziyech hepsinden hazır duruyor.

Keremi günahım kadar sevmem Zaha uğruna bu sefer Kerem'de kendi mevkisinde oynamıyor iyice ön taraf kilit.

Angelinho Okan Hoca bizzat izlemiş ne görmüş allah aşkına anlatsın bilelim.
Orta yok,Pas yok ,Savunma yok,Kademe yok
Adam Almanyada 3lü savunma ile Asist yapmış sen 4lü oynatıyorsun.

Lafontenden masal anlatıyor Okan Hoca.

Zaha yerine Szymanski-Fred çekip sezona şöyle başlasaydık nasıl olurdu acaba? İnsan düşünmeden edemiyor. Hepsiyle ilgilendiğimiz ve sezon başı hazır oldukları için bu isimleri yazıyorum. Angelino da hiçbir şekilde uyum sağlayamadı, katkı veremedi. Bu kadar hatalı transferlere rağmen kötü sayılmayız fakat sonu çok kalp kırıcı oldu.

———Fred—-—Torreira——
—Ziyech—Szymanski—Kerem—
——————-Icardi————

Okan Buruk'a Torreira'nın yanında stoper oynatmak zorunda kalanlar düşünsün artık ne diyelim. Ona göre bi sol bek ve orta saha alırlar herhalde devre arası.

Geçtiğimiz sezonki Fenerbahçe derbilerinde ve bu sezonki Manchester United deplasmanında erkek gibi, aslan gibi oynayarak sonuç aldık. Söz konusu sonuçlar tarihe geçti. İlk maçı da dahil ederek fakat özellikle bugün, Kopenhag'a; teknik direktörüne ve özellikle çiğ kalecisine karşı gerekli erkekliği ortaya koyamadık.

İnsan deneyimlerinin toplamıdır. Kulüpler de 100 yılı aşkın tarihsel bağlamlara sahip artık. Ben geleceğe dair herhangi bir odak noktası ve motivasyon kaynağı göremiyorum bu gecenin ardından. Geçmişimiz hayli şaşalı, 2014-2024 aralığında ise sadece yukarıdaki üç maçı kendi çıtamızda yaşayabildik.

mesela şu kopenhagdan herhangi birisini beğen kendi takımına al muhtemelen 3. maçtan sonra teneke bağlarsın. öyle futbolcular bunlar, tam sistem takımı hepsi. ekol yaratamayan bir millet olarak ters geliyorlar bize haliyle.
Çok doğru tespit,tersi onlara sorsan maaştan bağımsız, bizden kimi istersin diye,belki Torera,Danilson,Boey.Bizim çok teknik diye beğendiğimiz oyuncuları sisteme uymadığı için istemezler.Bu Kopenhag ile kimse eslesmek istemez,iklim kötü, gıcık bir takım.Dun bizde 10 km. cok koşmuşlar .

Zaha yerine Szymanski-Fred çekip sezona şöyle başlasaydık nasıl olurdu acaba? İnsan düşünmeden edemiyor. Hepsiyle ilgilendiğimiz ve sezon başı hazır oldukları için bu isimleri yazıyorum. Angelino da hiçbir şekilde uyum sağlayamadı, katkı veremedi. Bu kadar hatalı transferlere rağmen kötü sayılmayız fakat sonu çok kalp kırıcı oldu.

———Fred—-—Torreira——
—Ziyech—Szymanski—Kerem—
——————-Icardi————
Daha önce yazıldı ama tekrar yazalım. Şampiyonlar ligi gruplarına kalmasaydık muhtemelen hiç oyuncu alamayacaktık. Erden Timur da bu şekilde bir açıklama yapmıştı. Grup parasının gelmesini bekledik diye. Yani öncesinde Szymanski ve Fred'in gelmesi çok zordu. Çünkü o kadar o bonservis verecek paramız yoktu. Oyunculara beklediğimiz bonserviste gelmeyince son gün transferlerine kaldık. Olay bundan ibaret.