2023-2024 Galatasaray Erkek Futbol Takımı

Sezon başı yapılan sponsorluk anlaşmalarının, devre arası hahrcama limitine dahil olacağı söylenmişti. Bunun haricinde ŞL'den gelen para da var. Hala da neyi bekliyoruz? Geçen hafta Eski Açık'ta, ancak oyuncu satarsak transfer yapacağımız söylendi. Bunun izahı nedir, bilen var mı?
Bu arada hem sponsorluk hemde uefa ve lig gelirlerinin sadece %50 si giriyor kulüp kasasına bankalar birliği anlaşmasından dolayı.

Kanatlardan ve orta saha oyuncularından gerekli hücum katkısını alamıyoruz. Kapalı savunmaları açmakta çok zorlanıyoruz. Yaratıcı oyuncu eksiğimiz aşikâr. Sakat Icardi’yi defalarca iğneyle oynatmak hangi aklın ürünü, merak ediyorum. Geçen sezonki haline dönemezse zaten geçmiş olsun. Tüm bunlara rağmen hâlâ ilk hedefimiz sol bek deniyorsa; diyecek pek söz bulamıyorum. Akıllanmak için illâ şampiyonluğun kaçması gerekiyor sanırım.

bir sol bek transferi bile çehreyi değiştirir. Sol bek yok, forvet formsuz forvet yok, orta saha yok. Kanatlar her hafta değişiyor form durumundan dolayı. Şu takımla şuraya gelmek cidden büyük başarı. Sadece bir sol bek alsak + icardi kendine gelse bile % 50 güclenecek takım

Haftalardır Zaha santrafor oynasın diye bu yüzden bağırıyorduk. Kanatta oynayacak özellikleri eksilmiş gibi fakat kaleye yakın oldukça her daim iş yapar. Icardi eskiye dönmediği sürece yedek kalabilir ya da 4-4-2 formatı denenebilir belki. Çok iyi oynadık. Transfer şart.

Ilk 11’den 7 eksikle gittigimiz ve sonunda hakemin ustun cabalariyla istedigimiz sonucu alamadigimiz Sivas deplasmanindaki puan kaybi suyun karsi tarafini istahlandirdi.Hadi onlari yillardir suregelen basarisizliklari sebebiyle kafayi yedikleri icin herhangi bir muhakeme veya mantik meziyetleri kalmadigi icin normal karsiliyorum.Psikolojileri iyi degil zaten.

Benim anlayamadigim bizim taraftarimiz.Gecen sezon ligdeki her takimi yenip sezonu domine eden bir takima ve hocaya sahibiz.O kadrodan Rashica disinda kaybimiz da yok.Ustune Davinson,Demirbay,Zaha ve Ziyech gibi onemli eklemeler yapilmis ve takim o kadar mac yogunluguna,eksikliklere hatta hakemlerin rakiple bize olan tutumunun adaletsizligine ragmen sezonun yarisini kafa kafaya getirmis.Ama maalesef oyle bir yangin tayfa turedi ki her zaman pesimistler.Yok Hoca iyi degil yok Zaha cop yok Kerem cok top kaybediyor cop yok Icardi kilolu 1 mactir gol atamiyor yok Nelsson’un ayagi kotu yok Muslera yaslandi yok Boey gitmek istiyor.Sosyal medyadaki algilarin gazina gelip kendi oyuncusunun da degerini dusuruyor kendi takimina da asla guvenmiyor.Surada bu mac oncesi sampiyonluga inanan uye sayisi cok azdi mesela.Inanilir gibi degil ya.Farz et bugun kaybettin 3 puan oldu fark.Sami Yen’de yensen yine sampiyonsun.Yani gercekten anlayamiyorum.

Simdi cikarlar istedigimizi yazariz,elestiririz de size ne falan diyenler.Elestir zaten ona birsey diyen yok da burada ben degerli olan hicbir oyuncumuza cop,sampiyon hocamiza da Yilmaz Vural muamelesi yapilmasina elimden geldigince izin vermem.Gecen senede ayni yangini yapiyorlardi gol bile atamayiz dedikleri Kadikoy’de Fener’i 3leyince takimin ve hocanin degerini anladilar.

Ligin en iyi takimi biziz.Algilara ragmen ligin lideri de biziz.Sezon sonunda insallah sampiyon da biz olacagiz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Simdi cikarlar istedigimizi yazariz,elestiririz de size ne falan diyenler.Elestir zaten ona birsey diyen yok da burada ben degerli olan hicbir oyuncumuza cop,sampiyon hocamiza da Yilmaz Vural muamelesi yapilmasina elimden geldigince izin vermem.Gecen senede ayni yangini yapiyorlardi gol bile atamayiz dedikleri Kadikoy’de Fener’i 3leyince takimin ve hocanin degerini anladilar.
Yok futbolu en iyi bunlar biliyorlar, Okan buruk takımı yonetmiyormuş idare ediyormuş.

Ilk 11’den 7 eksikle gittigimiz ve sonunda hakemin ustun cabalariyla istedigimiz sonucu alamadigimiz Sivas deplasmanindaki puan kaybi suyun karsi tarafini istahlandirdi.Hadi onlari yillardir suregelen basarisizliklari sebebiyle kafayi yedikleri icin herhangi bir muhakeme veya mantik meziyetleri kalmadigi icin normal karsiliyorum.Psikolojileri iyi degil zaten.

Benim anlayamadigim bizim taraftarimiz.Gecen sezon ligdeki her takimi yenip sezonu domine eden bir takima ve hocaya sahibiz.O kadrodan Rashica disinda kaybimiz da yok.Ustune Davinson,Demirbay,Zaha ve Ziyech gibi onemli eklemeler yapilmis ve takim o kadar mac yogunluguna,eksikliklere hatta hakemlerin rakiple bize olan tutumunun adaletsizligine ragmen sezonun yarisini kafa kafaya getirmis.Ama maalesef oyle bir yangin tayfa turedi ki her zaman pesimistler.Yok Hoca iyi degil yok Zaha cop yok Kerem cok top kaybediyor cop yok Icardi kilolu 1 mactir gol atamiyor yok Nelsson’un ayagi kotu yok Muslera yaslandi yok Boey gitmek istiyor.Sosyal medyadaki algilarin gazina gelip kendi oyuncusunun da degerini dusuruyor kendi takimina da asla guvenmiyor.Surada bu mac oncesi sampiyonluga inanan uye sayisi cok azdi mesela.Inanilir gibi degil ya.Farz et bugun kaybettin 3 puan oldu fark.Sami Yen’de yensen yine sampiyonsun.Yani gercekten anlayamiyorum.

Ligin en iyi takimi biziz.Algilara ragmen ligin lideri de biziz.Sezon sonunda insallah sampiyon da biz olacagiz.

Forum yonetimi de gecen hafta Bugrahan’a defol yazdim diye bana “sen defol” diyip ceza vermeyi biliyorsunuz.Umrumda degil verdiginiz ceza bir daha yazmayacagim zaten.Girin bakin sezon basindan beri hangi oyuncumuza neler yazilmis bir bakin.Adaletli olun.Bugrahan’in babasini tribunden tanidiginiz icin fazla hassassiniz herhalde.

Niye yazmayacaksın abi ? Sen burda durmazsan. Yazmazsan insanlar seni sindirdiklerini düşünürler. Yazacaksın,Burda ne kadar saçma fikirler okuduk onlar yazmaya devam etti. Senin gibi hem futbol, hem basketten anlayan insan mı yazmayacak.

Sol bek, 8 numara isteyenleri anlamıyorum. Takımın iki mevkiyede ihtiyacı yok. Sadece tek bir 10 numara- sag kanat. Ha derseki okan hoca ben barış alperi sagda oynatacam onada okey. Barış sol bekte iyi, Kaan da sol bekte gayet iyi oynuyor. Kerem Demirbay, Kaan, Eyüp 8 numarada aksadıkları maç yoktu birde berkan, oliviera var ekstradan.

Hocanın son kararına göre sag kanat-10 numara. Ya da 10 numara transferi yeter.

Niye yazmayacaksın abi ? Sen burda durmazsan. Yazmazsan insanlar seni sindirdiklerini düşünürler. Yazacaksın,Burda ne kadar saçma fikirler okuduk onlar yazmaya devam etti. Senin gibi hem futbol, hem basketten anlayan insan mı yazmayacak.
Oncelikle cok tesekkurler abi.Burada troller haric herkesin fikri degerli ve herkesin sporun her daliyla ilgili belli bir birikimi var.Cok degerli insanlar cogu da belli.Ben de kendime gore yaziyorum iste.Benden cok daha fazla birikime sahip olup sporun her daliyla cok daha fazla ilgilenen insanlar var.Hepsine de saygi duyuyorum.Onlari okumak cok keyifli.Belki bir sure yazmam ama sonra tekrar yazmaya devam ederim.Yazmayi biraksam bile buradaki entryleri okumaktan vazgececegimi sanmiyorum tabi ki.

Oncelikle cok tesekkurler abi.Burada troller haric herkesin fikri degerli ve herkesin sporun her daliyla ilgili belli bir birikimi var.Cok degerli insanlar cogu da belli.Ben de kendime gore yaziyorum iste.Benden cok daha fazla birikime sahip olup sporun her daliyla cok daha fazla ilgilenen insanlar var.Hepsine de saygi duyuyorum.Onlari okumak cok keyifli.Belki bir sure yazmam ama sonra tekrar yazmaya devam ederim.Yazmayi biraksam bile buradaki entryleri okumaktan vazgececegimi sanmiyorum tabi ki.
Rica ederim abi ne demek. Gerçekler sadece, Evet forumda çok degerli, birikimli insanlar var. Bende okurken keyif aldıgım birçok kullanıcı var. Bir de yanında her forumda oldugu gibi histerilere, yangıncı tiplerde var.

Ha tabi insanın işleri olur. Bende mesela 4 aydır yazmıyordum.