2023-2024 Galatasaray Erkek Futbol Takımı

Bu dönem oyuncu almak daha zor. İyi oyuncuyu bırakmazlar, sana sıkıntısız hazır oyuncu düşmesi zor,tabi paraya kiymazsan. Zaten bence sadece bir bek,öncelikle sağ bek acil.Gerisi takım içinde hallediliyor şimdilik.Transferden ziyade mevcut kadroyu daha etkin kullanmaya çalışmalıyız. Örnek Ziyech,Tete varken Barış'ı sağ ön oynatmaya calisacagimiza bu oyunculari zorlamaliyiz, son maç benim gördüğüm Barış önde değil arkada daha faydalı oynadı.Seneye yabancı sayısı düşecek, kısıtlı havuzdan adam seçip takımı doldurmayalim.Sağ bek alsak bence bu seneyi kurtarabiliriz.
Yüzde yüz katiliyorum. Sezon bittingde elimiz cok rahatlayacak. Zaten takimin mevcut ana iskeleti cok iyi. Ndombele gidicek, Ziyech gidicek. Mertens gidecek
Davinson-Abdülkerim
Torreira
Zaha
Icardi

Bu isimlerin yanina güzel eklemeler yaparak. Bu sefer bonservis vererek cünkü limit diye bir sorunumuz olmaz yeniden sampiyon oluruz

Dubois geri gelicek diyorlar ben mutlu olurum. Zaten sezon sonu hertürlü geri dönecek. (Maasini biz öduyoruz)

Dubois kaliteli sag bek. Bos oyuncu olsa 13 defa Fransa Milli Takimin formasini giymez.

Ben olsam sag bek Dubois sol bek Baris Alper yaparim yoluma devam ederim

Son düzenleme:
Bir tane sol bek alsınlar yeter. Mümkünse dinamik bek olsun, oyun kurucu bek hakkımızı Dubois'i çağırarak sağ bekte kullanalım. Onun dışında ekstra bir beklentim yok. Adil şartlarda ligi zaten alırız, hocamız Türk futbol tarihinin en büyük iki hocasından birisi. güvenmeye devam. Sezon bittiği zaman transferdeki şu rezilliklerin hesabı zaten sorulur.

Bir tane sol bek alsınlar yeter. Mümkünse dinamik bek olsun, oyun kurucu bek hakkımızı Dubois'i çağırarak sağ bekte kullanalım. Onun dışında ekstra bir beklentim yok. Adil şartlarda ligi zaten alırız, hocamız Türk futbol tarihinin en büyük iki hocasından birisi. güvenmeye devam. Sezon bittiği zaman transferdeki şu rezilliklerin hesabı zaten sorulur.
Şu an sıkıntı 30 milyonu duyan menajerlerin sabah akşam oyuncu önermesi Cenk Ergün olsaydı bugün o para gitmişti bile. Ben hoca kimi istiyorsa onun alınması tarafındayım. Hoca kimi isterse kabuldür.

30 milyon euro'dan ziyade taraftarımız, gecenin bir yarısı 12-18 yaş arası gelişimini hala tamamlayamamış çoluk çocuğa yayın açıp aklınca yangincilik oynayan, sözüm ona Galatasaraylı yorumcu bozuntularına prim vermez ve bu tiplerin gazına gelip hashtaglar açmazsa daha iyi olacak. Zamanında büyük satışların taraftar gazıyla son gün Diagne'ye verildiğine de şahit olduk. Yönetim elbette bunun arkasına siginmayacak, kaç aydır belli bariz olan sol bek eksikliğini hala cozememis olmanın taraftarla bir ilgisi yok ama taraftar da burda kendisine iğneyi batiracak. her konuda fikri olmayacak, biraz yönetime güvenecek. 13. sıradaki kulübü alıp şampiyon yapan adamlarin hikmetine güvenirim ben sual etmem. Hocayla da iletişimleri iyi, hoca ne isterse o olacak zaten. Zırt pırt menajer önerisi temalı haberlere atlayıp bu oyunculara teklif yapmışız gibi sağa sola yüklenmenin manası yok.

Ki 30 euroyu sezon sonuna saklama işi bana da mantıklı geliyor. sağ ve sol tarafa 6 ay idare edecek, başarıya aç topçular alınsa çok koymaz bana. Ama boyle bir durumda da tercih yapacaksın, Avrupa'yı salacaksın (ki ben bunu savunuyorum, bu yıl lig şampiyonluğu Avrupa fetişinden daha önemli, istikrarlı yapı ve fenerbahçe'nin palazlanmaması için) ve lige odaklanacaksın. lige abanan bir Galatasaray'ın geçen yıl neler yaptığını 14/14 yaparken gördük zaten.

30 milyon euro'dan ziyade taraftarımız, gecenin bir yarısı 12-18 yaş arası gelişimini hala tamamlayamamış çoluk çocuğa yayın açıp aklınca yangincilik oynayan, sözüm ona Galatasaraylı yorumcu bozuntularına prim vermez ve bu tiplerin gazına gelip hashtaglar açmazsa daha iyi olacak. Zamanında büyük satışların taraftar gazıyla son gün Diagne'ye verildiğine de şahit olduk. Yönetim elbette bunun arkasına siginmayacak, kaç aydır belli bariz olan sol bek eksikliğini hala cozememis olmanın taraftarla bir ilgisi yok ama taraftar da burda kendisine iğneyi batiracak. her konuda fikri olmayacak, biraz yönetime güvenecek. 13. sıradaki kulübü alıp şampiyon yapan adamlarin hikmetine güvenirim ben sual etmem. Hocayla da iletişimleri iyi, hoca ne isterse o olacak zaten. Zırt pırt menajer önerisi temalı haberlere atlayıp bu oyunculara teklif yapmışız gibi sağa sola yüklenmenin manası yok.

Ki 30 euroyu sezon sonuna saklama işi bana da mantıklı geliyor. sağ ve sol tarafa 6 ay idare edecek, başarıya aç topçular alınsa çok koymaz bana. Ama boyle bir durumda da tercih yapacaksın, Avrupa'yı salacaksın (ki ben bunu savunuyorum, bu yıl lig şampiyonluğu Avrupa fetişinden daha önemli, istikrarlı yapı ve fenerbahçe'nin palazlanmaması için) ve lige odaklanacaksın. lige abanan bir Galatasaray'ın geçen yıl neler yaptığını 14/14 yaparken gördük zaten.
Katiliyorum. Sunuda malesef söylemek lazim Türkiyede Sampiyon olmanin maddi karsiligi 6 Milyon Euro.
Biz ikinci bitirsek bile ayni bu sene oldugu gibi ön eleme oynayarak Sampiyonlar Ligine katildigimiz takdirde 30 milyon euroya yakin parayi alabilicez.

O yüzden bu sene ikinci olsak bile benim icin büyük bir kayip olmaz dedigim gibi önemli olan Sampiyonlar Ligine katilmak.

Ziyech, Tete, Ndombele bu üçlüden zerre umudum yok. Ama ilk 11’de olmasa bile yedek kulübesinde yararlanılması gereken futbolcular. Sergi

İlk 11’in net 2 transfere ihtiyacı var. Barış alper sol bek olacaksa ; sag bek+10 numara Kerem-10 no- Zaha ilerideki diziliş. Barış-Kerem-Zaha şeklinde bir diziliş olacaksa da ilerde o zaman bir sag bek ve bir sol bek ihtiyacımız var.

Futbolda, bilhassa taraftar kısmında bu işlerin dinamikleri böyle değil. Sen 2.olup 10 milyon da alsan; 1.olup 1Milyon almayı yeğler her camia. Ki Galatasaray-Fener rekabetinden bahsediyoruz yüz yılı aşan... Kaldı ki bu çok kritik bir sezon. Birçok anlamda çok kritik bir sezon. Kırılma sezonu belki de.

Aurier su an Fildisi Sahili milli takimiyla Afrika Kupasi’nda.Takiminin finale cikmasi durumunda final maci 11 Subat’ta.Bizim Sparta Prag maci 14 Subat.Yani Fildisi Sahilleri finale cikarsa adam Prag macinda oynayamacak :)

Bu transferin bugun yetismesinin onemi oyuncuyu Uefa listesine yazabilmek ve oynatabilmek zaten.Ama takimi finale cikarsa oynatamayacagiz.Madem Prag macinda Baris Alper veya Kaan Ayhan sag bek oynayacak ne diye yangindan mal kacirir gibi Aurier getiriyorsunuz :)

Adam iyidir kotudur o ayri.Ama sirf su yazdigim bile nasil bir plansizlik icinde oldugumuzu,ne kadar kotu yonetildigimizi gosteriyor.Mayista umarim ciddi bir aday cikar karsilarina.

Su an twittera bi göz atiyorum cidden artik isin civisi cikmis.

Aurier gelmeden yapilan yorumlar(rezillik, kepazelik, yönetim istifa) vesaire vesaire cidden insan sasiriyor.

Hele bu genc fetisligi bizim sonumuz olacak gibi. Her genc oyuncuyu tutacakmis gibi bir algi var su an :)

Emmanuel Eboue bize geldiginde 30 yasindaydi :) Galatasaray tarihinin en iyi sag beklerinden biridir kendisi.

Levent Mercan ve S.Aurier...
Yapılan yangın yorumları iyi, demek ki oyuncular bizde beklenti üzeri performans verecek ben fırsat hamlesi de bekliyorum.
Ünal Aysal döneminde böyle bi sosyal medya gürühü olsaydi vay halimize. Devre arasinda 35 yasinda Drogba Interde kadro disi kalmis Sneijder alinirmi diye yangin yapip yönetim istifa yazarlardi.

Yada Italyada yilin bidonu secilmis Felipe Meloyu nasil alirsiniz diye tag acilirdi.

Devre arasinda 32 yasindaki Nagatomuyu transfer ettik solbeke. Bizi sampiyon yapmisti o sene.

Ünal Aysal döneminde böyle bi sosyal medya gürühü olsaydi vay halimize. Devre arasinda 35 yasinda Drogba Interde kadro disi kalmis Sneijder alinirmi diye yangin yapip yönetim istifa yazarlardi.

Yada Italyada yilin bidonu secilmis Felipe Meloyu nasil alirsiniz diye tag acilirdi.
Yapılmadığını kim söyledi ? O dönem de farklı görüşler, yorumlar vardı zaten. Evet Melo için yılın bidonu olması sebebiyle doğal olarak önyargılar vardı biraz.
Sneijder için de ''oturmuş kadronun neresine adapte edeceğiz'' gibi bir tatlı telaş vardı.
Drogba için de ''Burak'ı nasıl keseceğiz ya da ikisini bir oynatabilir miyiz ? '' gibi düşünceler vardı.
O dönem twitter yeni yeni filizlendiği için ''yangın yeri'' olmuş muydu olmamış mıydı net olarak nabzını ölçemiyoruz tabii taraftarın. Belki bu dediklerim sadece bu kadardı ya da daha fazlası vardı ama görmüyorduk.