2023-2024 Galatasaray Erkek Futbol Takımı

Sacha Boey gittiginden beri her gun ayri bir menajer ayri bir oyuncusunu oneriyor ve biz bunlarin uzerinden ilerliyoruz gibi bir durum var.Eger boyleyse bu hic iyiye isaret degil.Yine bir plan falan yok ve tamamen menajer onerileriyle hareket ediyoruz demektir bu.Hele ki teklif edilen 30+ oyunculardan Aurier,Soares,Acuna falan tam facia.Zaten su dakikaya kadar herhangi bir transfer gelmemesi de yonetimin hicbir planinin olmadiginin gostergesi.

Umarim ben yaniliyorumdur ve Samsun macina kadar en az iki iyi transferimiz yetisir.Tabi adi gecen Soares,Aurier,Acuna falan gelecekse hic transfer yapmayalim valla daha iyi.

Planı olmama kısmını ani gelişen olaylara bağlıyorum ben. Bilmediğim, atladığım bir şey varsa düzeltsin arkadaşlar. Boey mevzusu aylardır süregelen bir konu değildi nihayetinde. Bayern oyuncuyu almak istedi ve bir haftada oldu bitti. Ben böyle biliyorum. Ha ''yerini doldurmadan oyuncu satmak'' mevzusu da bu bağlamda; 30M + paralar veren, hele de Bayern gibi bir kulübe ne kadar ret yanıtı verebilirsin ?
Ama bu ''Kaan sağ beki idare eder, Barış Alper zaten her yeri yedekler'' yamasına da kapılmalarını istemiyorum kulübün. Sağ bekin yoksa sağ bek, sol bekin yoksa sol bek alacaksın. Çok kritik bir sezondasın ve 69 puanın 60'ını topladığın sezonda dahi rakibinle aynı puandaysa ve bu sezon 5.yıldıza giden kapı, ezeli rakibinin de boynunun kırılacağı bir sezonsa; sen bu ihtiyaçları tamamlamak zorundasın.

Sacha Boey gittiginden beri her gun ayri bir menajer ayri bir oyuncusunu oneriyor ve biz bunlarin uzerinden ilerliyoruz gibi bir durum var.Eger boyleyse bu hic iyiye isaret degil.Yine bir plan falan yok ve tamamen menajer onerileriyle hareket ediyoruz demektir bu.
Çoğu da yalan veya prim yapma. Hala inanıyorsunuz bu haberlere. Sabredin ve bekleyin. Ben güveniyorum transferin başındakilere.

Planı olmama kısmını ani gelişen olaylara bağlıyorum ben. Bilmediğim, atladığım bir şey varsa düzeltsin arkadaşlar. Boey mevzusu aylardır süregelen bir konu değildi nihayetinde. Bayern oyuncuyu almak istedi ve bir haftada oldu bitti. Ben böyle biliyorum. Ha ''yerini doldurmadan oyuncu satmak'' mevzusu da bu bağlamda; 30M + paralar veren, hele de Bayern gibi bir kulübe ne kadar ret yanıtı verebilirsin ?
Ama bu ''Kaan sağ beki idare eder, Barış Alper zaten her yeri yedekler'' yamasına da kapılmalarını istemiyorum kulübün. Sağ bekin yoksa sağ bek, sol bekin yoksa sol bek alacaksın. Çok kritik bir sezondasın ve 69 puanın 60'ını topladığın sezonda dahi rakibinle aynı puandaysa ve bu sezon 5.yıldıza giden kapı, ezeli rakibinin de boynunun kırılacağı bir sezonsa; sen bu ihtiyaçları tamamlamak zorundasın.
Boey oyle diyelim.Angelino’nun gidecegi 1 aydan uzun suredir belliyken hala tek bir sol bek alinamamasi plansizliktir.Orta sahadaki hem nitelik hem nicelik anlamindaki eksiklik sezon basindan beri belliyken hala transfer yapilmamasi plansizliktir.

Eger son tw timeline haberleri dogruysa. Yazık yani cidden çok yazık olur. Zaten Galatasaray yan branşlardan ümidi keseli 2 sene oldu. Bari Futbol’da bu sene üzülmeyelim.

Hadi sol beki geçtim orayı barış alper-berkan ile idare ettin. Keremi saga, zahayı sola attın. Sag Bek, 10 numarayı nasıl idare edeceksin ? Yani elimizde 30 mil € yeni satılan oyuncumuz var.

Yapmayın ya rakibin tüm kadro eksiksiz, artık oyuncu göndermeye çalışıyor biz daha eksikleri kapatamıyoruz

Simdi anlayabildiniz mi planlari var miymis ? Bu soylentiler ister gercek olsun isterse de almak istedikleri oyuncularin fiyatlarini asagiya cekmek icin bir strateji olarak kasitli olarak cikarilmis olsun Galatasaray yonetimi takimin bu kadar bariz eksikleri varken ve ustune 30
milyon Euroluk satis yapmisken 31 Ocak gunu boyle bir duruma dusemez.Isterlerse Kyle Walker ve Alphonso Davies getirsinler gram guvenim yok.Gunu kurtarmalik is yapan esnaftan farklari yok.

Simdi anlayabildiniz mi planlari var miymis ? Bu soylentiler ister gercek olsun isterse de almak istedikleri oyuncularin fiyatlarini asagiya cekmek icin bir strateji olarak kasitli olarak cikarilmis olsun Galatasaray yonetimi takimin bu kadar bariz eksikleri varken ve ustune 30
milyon Euroluk satis yapmisken 31 Ocak gunu boyle bir duruma dusemez.Isterlerse Kyle Walker ve Alphonso Davies getirsinler gram guvenim yok.Gunu kurtarmalik is yapan esnaftan farklari yok.

Yok hocam olur mu ya, Bu yönetimin planı programı var. Bak mesela 22 gün oldu 0 transfer. Galatasaray tarihinde 0 transferle geçtigi sezon kaç defa var acaba. Özellikle ihtiyacı oldugu sezonlarda.

Büyük eleştiriler getirilen burak elmas bile devre arası 4 transfer yapmıştı. Keza önceki başkanımız mustafa cengiz yine çok eleştirildi o bile 2021 devre arasında istenilen transferleri yapmıştı irfan can hariç. Keza aynı şekilde 19/20 devre arasında aksayan sol kanat degiştirilip o bölgeye gelen oyuncularla takım lige 10/10 başlamıştı, pandemi olmasa belki şampiyon olacaktı o takım. Keza yine 18/19 devre arası marcao,luyindama,diagne hamlesi bizi lig şampiyonu yapmıştı.

Ama maşallah son yılların sözde en iyi yönetimi. 1 tane bile transfer yapamadı

Bakıyorum son 2 sezonda en çok para kazandıran adam önceki yönetimin transferi. Geçen sene şampiyon olan takımın ilk 11’indeki 6 oyuncu yine önceki sezondan kalan oyunculardı. Bugün satış potansiyeli ile kulübe para kazandıracak potansiyeli olan 3 oyuncuda ( Kerem,Bay,Nelsson) önceki yönetimin transferleri.

Neyse yok mu şöyle 30-32 yaşlarında avrupanın en alt sıra takımlarında oynayacak seviyede bitik bir sol bek, sag bek. Yönetimimiz senelik 2.5 mil € maaşla 3 senelik anlaşsın.

Yok hocam olur mu ya, Bu yönetimin planı programı var. Bak mesela 22 gün oldu 0 transfer. Galatasaray tarihinde 0 transferle geçtigi sezon kaç defa var acaba. Özellikle ihtiyacı oldugu sezonlarda.

Büyük eleştiriler getirilen burak elmas bile devre arası 4 transfer yapmıştı. Keza önceki başkanımız mustafa cengiz yine çok eleştirildi o bile 2021 devre arasında istenilen transferleri yapmıştı irfan can hariç. Keza aynı şekilde 19/20 devre arasında aksayan sol kanat degiştirilip o bölgeye gelen oyuncularla takım lige 10/10 başlamıştı, pandemi olmasa belki şampiyon olacaktı o takım. Keza yine 18/19 devre arası marcao,luyindama,diagne hamlesi bizi lig şampiyonu yapmıştı.

Ama maşallah son yılların sözde en iyi yönetimi. 1 tane bile transfer yapamadı

Dedigin gibi rahmetli Mustafa Cengiz’in ve yonetiminin en cok elestirildigi konu son gun 13m Euro’ya Diagne almasiydi.Ama o cok elestirilen yonetim bile o devre arasi Marcao,Luyindama gibi oyunculari kadroya katip her ne kadar ederinden fazla para verilse de donemin yonetiminin “havadan uydururulmamis GERCEKTEN” icinde oldugu bir Ffp varken “sattigin kadar al” kurali cercevesinde ligde 17 macta 22 gol atmis Diagne’yi alabildiler.O Diagne ve Mitroglou bile sampiyonluktaki en kritik gollerden ikisini atmislardi.

Simdi bu yonetim secime arti bilancoyla girip secilebilmek icin Galatasaray’in bir lig sampiyonlugunu ve Uefa Avrupa Ligi macerasini riske atiyor.Biz burada Sampiyonlar Ligi’nden elendigimizde “neyse ya Uefa’dan devam” diye kendimizi avuttugumuz butun dusunceleri bile cope atiyor.

Istifa tagleri falan bencede gereksiz ve fazla.Ama tepkiyi hak ettikleri kesin ve net.Cunku yaz transfer donemi ve bu donem kesinlikle bir planlari olmadigi ortaya cikti.Okan Buruk’a dua etsinler diyorum sadece.O sozlesmesini uzatmadiklari Okan Buruk olmasa Burak Elmas muamelesi goreceklerdi.

Dedigin gibi rahmetli Mustafa Cengiz’in ve yonetiminin en cok elestirildigi konu son gun 13m Euro’ya Diagne almasiydi.Ama o cok elestirilen yonetim bile o devre arasi Marcao,Luyindama gibi oyunculari kadroya katip her ne kadar ederinden fazla para verilse de donemin yonetiminin “havadan uydururulmamis GERCEKTEN” icinde oldugu bir Ffp varken “sattigin kadar al” kurali cercevesinde ligde 17 macta 22 gol atmis Diagne’yi alabildiler.O Diagne ve Mitroglou bile sampiyonluktaki en kritik gollerden ikisini atmislardi.

Simdi bu yonetim secime arti bilancoyla girip secilebilmek icin Galatasaray’in bir lig sampiyonlugunu ve Uefa Avrupa Ligi macerasini riske atiyor.Biz burada Sampiyonlar Ligi’nden elendigimizde “neyse ya Uefa’dan devam” diye kendimizi avuttugumuz butun dusunceleri bile cope atiyor.

Istifa tagleri falan bencede gereksiz ve fazla.Ama tepkiyi hak ettikleri kesin ve net.Cunku yaz transfer donemi ve bu donem kesinlikle bir planlari olmadigi ortaya cikti.Okan Buruk’a dua etsinler diyorum sadece.O sozlesmesini uzatmadiklari Okan Buruk olmasa Burak Elmas muamelesi goreceklerdi.

Aynen öyle Okan Buruk’un degeri cidden bilinmiyor. Zaten medya’da övülmez Galatasaraylı oldugu için şu performansı fenerbahçe’de verse şuan çok başka şeyler konuşurdu Türk spor medyası.

Bakalım görecegiz eger bu transfer dönemide bu seneki yaz transfer dönemi gibi geçerse, Nisan ayının başlarında havlu atarız hem lige, hem avrupaya. Bir yere kadar gider okan burukla bile

Aynen öyle Okan Buruk’un degeri cidden bilinmiyor. Zaten medya’da övülmez Galatasaraylı oldugu için şu performansı fenerbahçe’de verse şuan çok başka şeyler konuşurdu Türk spor medyası.

Bakalım görecegiz eger bu transfer dönemide bu seneki yaz transfer dönemi gibi geçerse, Nisan ayının başlarında havlu atarız hem lige, hem avrupaya. Bir yere kadar gider okan burukla bile

Ben ligde herseye ragmen sampiyon olacagimizi dusunuyorum.Ama Avrupa Ligi icin ayni seyleri soyleyemeyecegim.Bakalim.

Bencede transfer gelecektir. Her ne kadar başkanımızdan pek hoşlanmasamda borçsuz Galatasaray hedefi güzel bir hedef ondan dolayı sabır gösterebiliyorum şuanki duruma.

Zaten iki bek aldigimiz anda bizim kadromuz yine Fenerbahce’den ustun bir kadro.Stoperleri doldurup bosu bosuna o mevkiyi sisirip sadece goz boyadilar.Krunic de izledigimiz kadariyla vasat bir topcu.

Ziyech,Bakambu,Sergio gibi oyuncularin donmesiyle yedek kulubemiz de zenginlesecek.Okan Buruk’un da Ismail Kartal’dan cok daha iyi bir teknik direktor oldugunu dusundugumuzde ve ligin ilk yarisina gore hafifleyen fiksturumuzle ben yine sampiyon olacagimizi dusunuyorum.

iki sene önce kanatlarda oğulcan - emre kılınç falan oynuyordu erden timur geldi zaha - mertens - ziyech - icardi falan izliyoz hala bu adama güvenmiyolar

Bu dönem oyuncu almak daha zor. İyi oyuncuyu bırakmazlar, sana sıkıntısız hazır oyuncu düşmesi zor,tabi paraya kiymazsan. Zaten bence sadece bir bek,öncelikle sağ bek acil.Gerisi takım içinde hallediliyor şimdilik.Transferden ziyade mevcut kadroyu daha etkin kullanmaya çalışmalıyız. Örnek Ziyech,Tete varken Barış'ı sağ ön oynatmaya calisacagimiza bu oyunculari zorlamaliyiz, son maç benim gördüğüm Barış önde değil arkada daha faydalı oynadı.Seneye yabancı sayısı düşecek, kısıtlı havuzdan adam seçip takımı doldurmayalim.Sağ bek alsak bence bu seneyi kurtarabiliriz.