2023-2024 Galatasaray Erkek Futbol Takımı

İcardi'yi iğneyle yetiştirme çabasına girip riske atmayalım.
Angelino ile başlarsak Coman karşısında çok çaresiz kalacak. Kazım da çok genç ve tecrübesiz. Abdülkerim biraz yavaş kalır ama sol bekte en doğru isim o sanki.
Ndombele'ye çok iş düşüyor bu maçta. Umarım formunu yakalamıştır. 60 70 dk katkı verse bile kafi.
Münih gibi bir takıma karşı orta sahayı kalabalık tutmazsan zorlanırsın. Bu yüzden 2 değil 4 3 3 ile oynayıp 3 orta saha ile başlamalıyız.
Barış Alper yerine bu maçları oynamasını çok iyi bilen Zaha ile başlasak sanki daha iyi olur.

Muslera
Boey Nelsson Sanchez Abdülkerim
Ndombele Kaan Torreira
Tete Zaha Kerem

Bakambu yedek olarak iyi tercihti ama malesef henüz ışık vermiyor. Hiç riske girmeye gerek yok Icardi yerine Mertens oynamalı. Bayern maçlarına zaten sıfır puan yazmak nomal.

Angelino bir türlü bekleneni veremedi; hadi savunması zayıf ama hücumda Bundesliga'da yaptıklarını da yapamıyor o yüzden Bayern maçında Dubois olsaydı çok yerinde olacaktı.
N'Dombele, Zaha, Ziyech gibi isimlerin de hala hazır olmaması hep sıkıntı.Karşımızda eksiklerin önem teşkil etmediği 36 maçtır gruplarda yenilmeyen bir Bayern olacak; 1 puan bizi en kötü 3. yapar ama takım olarak kazanmaya çıkmalıyız...

Angelino bir türlü bekleneni veremedi; hadi savunması zayıf ama hücumda Bundesliga'da yaptıklarını da yapamıyor o yüzden Bayern maçında Dubois olsaydı çok yerinde olacaktı.
N'Dombele, Zaha, Ziyech gibi isimlerin de hala hazır olmaması hep sıkıntı.Karşımızda eksiklerin önem teşkil etmediği 36 maçtır gruplarda yenilmeyen bir Bayern olacak; 1 puan bizi en kötü 3. yapar ama takım olarak kazanmaya çıkmalıyız...
Orhan Uluca söylemişti geçen Angelino 3 lü defans oyanayan takımlarda başarlı olduğu dsöylemişti. Ama bana göre iyi oynuyor. Bence bizim için en kritik maç Kopenhag deplasmanında oynayacağımız maç Bayern bile zor çıktı ki biz Bayern'den bir puan alırsak Manu'yu evimizde yener ikinci çıkarız grguptan gibime geliyor.

Ziyech dönene dek Nelsson dışında saha içine dair eleştirebileceğim kimse yok. Kasım geliyor Temmuz'un başında açtığımız sezonda mağlubiyet almadık, Kasım geliyor halen Rashica'yı arıyoruz. Yüksek kalite mi deriz, merkezde yer alan fakat sahada yer alamayan Ziyech'e mi saydırırız orası bizlere kalmış.

Ziyech dönene dek Nelsson dışında saha içine dair eleştirebileceğim kimse yok. Kasım geliyor Temmuz'un başında açtığımız sezonda mağlubiyet almadık, Kasım geliyor halen Rashica'yı arıyoruz. Yüksek kalite mi deriz, merkezde yer alan fakat sahada yer alamayan Ziyech'e mi saydırırız orası bizlere kalmış.
Rashica'yı arıyoruz kısmı hariç katılıyorum. Tete çok farklı yerlere gelebilecek bir oyuncu. Bazen saç baş yolduruyor ama oldukça yetenekli ve potansiyelli.

Sezon başından bu yana kaç maç oynadık tam olarak bilemiyorum, sanırım yirmi civarıdır. 4-5 tanesi zorluk derecesi yüksek maçlarda ve hiç kaybetmedik henüz. Buna rağmen hocaya ve bazı oyunculara hakaretler ediliyor. Yarın sezonun ilk mağlubiyetini alma olasılığımız yüksek ve Bayern gibi bir takıma kaybettik diye bu tip insanların neler söyleyebileceğini düşünemiyorum bile. Arkadaşlar lütfen bir başkaları gibi olmayalım.

Saygılar.

Rashica'yı arıyoruz kısmı hariç katılıyorum. Tete çok farklı yerlere gelebilecek bir oyuncu. Bazen saç baş yolduruyor ama oldukça yetenekli ve potansiyelli.
Şöyle ki, hücumda dinamik bir bağlantı oyuncumuz yok. Tete muazzam bir set oyuncusu fakat öyle açılarda topu veriyoruz ki rakipte 10 kişinin yerleşik olduğu ortamı aç diyoruz. Haliyle sete sette ekstrem kalite haricinde ortaya hiçbir pozisyon yaratımı koyamıyoruz sezon başından bu yana. Beşiktaş maçını kas hafızası rahatlıkla 4-0'a götürebilirdi aksi ihtimalde. Kalite ve odaklanma sonuçlar itibariyle bu ekstrem başarıyı getiriyor haliyle. Zira dinamik bağlantı oyuncusu eksikliği yenilir yutulur bir eksiklik değil aslına bakarsak. Rashica isminden çok bu noktaya odaklanma yanlısıyım. Dünya'daki futbolcu niceliği düşünüldüğünde bu role dair kendisinden geri ve ileri alternatifler elbette ki vardır.

Yarınki maçı kazanmak için çıkmalıyız. Çok daha zor durumlarda daha dominant takımlarla oynadığımız oldu. Bazen yendik bazen yenildik. Bayern çok iyi takım ama bu kadar büyütülmesi de biraz tuhaf değil mi yahu? Sanki Bundesliga'da 10/10 yapmış lider olup CL'de gelene geçene beşer altışar gol atan bir takımla oynuyormuş gibi davranmaya gerek yok. Manu'yu 4-3, Kopenhag'ı 2-1 yendiler. Ligde de son iki maçta bir beraberlik bir galibiyetleri var. Yenebilirsek yeneriz, yenemezsek de berabere kalmaya çalışırız. Kazanırsak çok rahatlarız. Aslanlara başarılar.

Üstad Hıncal Uluç'un da dediği gibi, haddini bileni tarih yazmamıştır. şundan daha kötü bir Bayern yakalanamaz. haddimizi bilelim demek yersiz, Galatasaray tarih yazacak yarın. maç hakkında tek yorumum bu.

İcardi ve teknik heyet riske girmemeli. İcardi'yi riske etmek demek, hem ligi (rakibimiz bu kadar kollanırken ihtiyaç var) hem de Şampiyonlar Ligi'ni riske etmek demek. Hocanın bir bildiği var demekten başka çare yok tabii ki...

Not: Galatasaray; Real Madrid, ManU, Milan, Juventus, Arsenal gibi devleri dize getirmiş dev bir kulüptür. Takımımız bugün sonuçtan bağımsız, sonuna kadar mücadele edecektir.

Son düzenleme:
Çok uzun zaman geçti bir Avrupa maçında bu kadar heyecanlanmayalı.. En son strasbourg basket maçında bu seviyede heyecan yaşamıştım.. Dün gece yatakta dönmekten uyku uyuyamadım ama ona rağmen enerjim inanılmaz boyutta. 3 1 skor geçiyor içimden. Allah utandırmasın..