2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

abi nihayet kartal'ı yazan birine şahit oldum. kimse kartal'ı yazmıyor ama senelerdir kendisinin bize dusmesi için dua ediyorum. ciddi bir sakatliktan dönecek doğru ama çok sağlam bir parça bence, umarım kendisine gidilir ya çok isterim cidden.
Yasi daha genc sayilir.Sakatligin onu cok geriye atacagini sanmiyorum.Yazin antrenmanlara baslayacak seviyeye gelecektir.Sezon basi kampi dedigimiz olayi yasarsa bence hala cok onemli bir yerli.

Buğrahan ismi çıkmış yine. Efes yeni antrenörünü belirlemeden kontratlı oyuncusunu salmaz gibi. Boşa zaman kaybedeceğime İsmet’i bağlardım ki bana göre Buğrahan’dan daha iyi oyuncu

Onuralp’in de kontratı sürüyor ancak Euroleague çıkışı var. Bizim için imkansız, neye göre görüşüyormuşuz anlamadım. Erkan’ın da kontratı sürüyor diye biliyorum
Valencia euroleague te değil gelecek sene onlarda görüşüyor bizde nabız yoklamışız benim duyduğum kadarıyla hem Erkan hem de Onuralp için.. Bu arada melo trimble twiit attı el sallama emojili bi heyecanlandım gece gece..

Eyüp Yıldızı çokta şey etmemek lazım Gazetelerden,Twiterda dipde kıyıda okuduklarını güzel yorumlayıp kendi haberi gibi anlatıyor.

Defans takımı kuruyor diyor Eyüp yıldız ,Sonuçlara bakıyorum hiçte defansif durmuyor

Sene Euro Cup 'a gitmeliyiz 4m dolar bütçe olur gibime geliyor.
İki kelamda ben etmek istedim :). Kendisi bu forumun eski üyelerindendi. Benim abim ve burada 5-10 kişi maça giden ankara' da kümede kalma maçı olan büyük kolej maçına abimle birlikte giden saygı duyduğum bir çok insan var. Abiden heves edip üye olmuştum buraya eskiden ama yazmadığımdada ziyaretçi olarak girerdim. Eyüp Yıldız sosyal medya ve Galatasaray basketbolunun ergin hoca şampiyonluğu zamanında ultraslan forumunda açtığı konularla popüler olmuş ve sosyal medyanın trend olmasıyla birlikte baya yükselmiştir. Tabii radyo ve iddaa yorumlarıda var :). Galatasaray basketbolunun birden düşüşündeki etmenlerden birisidir kendisi. Attığı twiitlerle taraftarla ergin ataman arasını açmış ve taraftarın küfür etmesine kadar geldi olaylar.. Ben takip bile etmiyorum kendisini zaten bende twittera 10 transfer yazsam 5-6 tanesi tutar. :) Takılmak anlamsız bencede kendisine..

İki kelamda ben etmek istedim :). Kendisi bu forumun eski üyelerindendi. Benim abim ve burada 5-10 kişi maça giden ankara' da kümede kalma maçı olan büyük kolej maçına abimle birlikte giden saygı duyduğum bir çok insan var. Abiden heves edip üye olmuştum buraya eskiden ama yazmadığımdada ziyaretçi olarak girerdim. Eyüp Yıldız sosyal medya ve Galatasaray basketbolunun ergin hoca şampiyonluğu zamanında ultraslan forumunda açtığı konularla popüler olmuş ve sosyal medyanın trend olmasıyla birlikte baya yükselmiştir. Tabii radyo ve iddaa yorumlarıda var :). Galatasaray basketbolunun birden düşüşündeki etmenlerden birisidir kendisi. Attığı twiitlerle taraftarla ergin ataman arasını açmış ve taraftarın küfür etmesine kadar geldi olaylar.. Ben takip bile etmiyorum kendisini zaten bende twittera 10 transfer yazsam 5-6 tanesi tutar. :) Takılmak anlamsız bencede kendisine..
Eyüp hakkındaki görüşlerine katılıyorum. Genelde sallama haber yapıyor.
Bu arada Mithat'ın kardeşi misin yoksa sen?

Thomas Akyazılı geçtiğimiz sezonlarda nasıldı pek bilmiyorum ama bu sezon feci geliştirdi kendisini. sahaya atarken elinin titremeyeceği oyunculardan birisi olmuş. sözleşmesi bitiyor mu bilmiyorum ama kendisi de düşünülebilir.

Sadık Kabaca gidecekse yerini doldurma ihtimali olan tek yerli Berke Büyüktuncel. Metin Türen, Berk Demir ve Berkay Candan gibi çöplerle ilgilenmek yerine kendisini getirmenin yollarını aramalıyız. 18 Yaşında oynadığı oyun ilerisi için çok umut verici.

Çok şey istemiyorum.
Mostafa mohammed satışı+ sponsorluk + basketbol gelirleri : 15 mil € bütçe

Kevin Pangos - Can Korkmaz - Ömercan
Outarra - Yigit
Mike James - Erkan - Muhammed
Furkan Korkmaz - Berke Büyüktunçel
Tonya Jekiri - Ahmet Düverioglu- Egemen

Büyük düşünmeliyiz(!). Daima büyük, çok büyük

Çok şey istemiyorum.
Mostafa mohammed satışı+ sponsorluk + basketbol gelirleri : 15 mil € bütçe

Kevin Pangos - Can Korkmaz - Ömercan
Outarra - Yigit
Mike James - Erkan - Muhammed
Furkan Korkmaz - Berke Büyüktunçel
Tonya Jekiri - Ahmet Düverioglu- Egemen

Büyük düşünmeliyiz(!). Daima büyük, çok büyük
bu nasil mantik? futbolcu satisindan bir geliri basketbola aktaramassin.

Su ortamda 15Milyon Euroya sponsor felan bulamayiz. 5 Milyona zor buluyoruz

Berke için erken biraz olgunlassin sonra Melih'i Sertaç'ı çok erken aldık ne oldu 2 sezon Yunanistan 'da pişen Muhaymin bile halen güçsüz oyuna eklemlenemiyor.

Potansiyel yerliler belli piyasada yazmaya gerek yok. Sıralama herkese göre biraz değişken. Maliyet faydaya göre seçimi yapacak olanlar umarım yanilmazlar. Göksenin kalacaksa 4 kaliteli yerli gerekli. Yerlilere göre yabancılar seçilmeli.

Biberovic 'i fener bırakmaz yerli statüsünde keşke alabilsek.

Yıllardır yazıyoruz, hep de kandırılıyoruz. Sözüm ona bu yıl Euroleague’e gidecektik. Ligde play off yapmamız bile zor, o derece 0 ilgi. Öyle ya da böyle en iyi oyuncumuzu kaybedeceğiz, gelecek para 550 bin dolar gibi konuşuluyor. Bu yılın bütçesi yaklaşık 2.5 milyon dolar. Bost ve Sadık’tan 1 milyon dolar bütçe geliyor. Rakam 3.5 a çıkmış olmuyor ki; sabit kalıyor. Bizim bütçemizi 5-6 seviyelerine çıkarmamız şart. Başarıyı hedefleyen takımlar basketbolda yerli transferini bir evvelki sezondan bitirir. Yine ses soluk yok, umarım çalışma yapılıyordur. Yoksa 2 ay sonra Turgay beyden bulduğu çöplerin nasıl gelecek vaat ettiğini dinleriz.
Yabancı rotasyonu her zaman oluşturulur ama yerli transferi çok önemli. Mevcut yerlilerden Sadık gidecek diye düşünürsek; bir tek Muhaymin’i tutarım. Forumda beğenmeyenleri var ama verilen her sürenin hakkını verdi. Ne yazık ki hak ettiği süreleri alamadı.

Yerli pazarında gideceğim öncelikli isimler:

Guard : Doğuş Özdemiroğlu, Berk Uğurlu, Kartal Özmızrak, Kenan Sipahi, Arca Tülüoğlu

Point guard: Buğrahan Tuncer, İsmet Akpınar

Kısa Forvet : Erkan Yılmaz, Muhammed Baygül ( Onuralp’i bize bu kafayla yedirmezler, aslında bir vizyon koysan gelir, Bursa’ya nasıl gittiyse. Doğru bir kariyer planlaması var çocuğun)

Uzun Forvet: Berkan Durmaz, Berke Büyüktuncel ( Berke’nin çok büyük oyuncu olacağını düşünüyorum)

Pivot : Ahmet Düverioğlu, Furkan Haltalı, Ege Demir, Muhsin Yaşar

Can Korkmaz ve Yiğit’in savunmalarını çok pasif buluyorum. Türk oyuncuların iyi seçilmesi takım kimyası ve derinliği açısından çok ama çok değerli. Türkiye liginde elin güçleniyor ve bence başarının da en büyük sırrı bu.

Hayalimdeki Türk rotasyonu
Doğuş - Arca
Onuralp
Erkan - Muhaymin
Berkan - Berke
Ahmet

Ege Tan’ı da süre alacağı bir kulübe kiralık vermek lazım gibi.

Yıllardır yazıyoruz, hep de kandırılıyoruz. Sözüm ona bu yıl Euroleague’e gidecektik. Ligde play off yapmamız bile zor, o derece 0 ilgi. Öyle ya da böyle en iyi oyuncumuzu kaybedeceğiz, gelecek para 550 bin dolar gibi konuşuluyor. Bu yılın bütçesi yaklaşık 2.5 milyon dolar. Bost ve Sadık’tan 1 milyon dolar bütçe geliyor. Rakam 3.5 a çıkmış olmuyor ki; sabit kalıyor. Bizim bütçemizi 5-6 seviyelerine çıkarmamız şart. Başarıyı hedefleyen takımlar basketbolda yerli transferini bir evvelki sezondan bitirir. Yine ses soluk yok, umarım çalışma yapılıyordur. Yoksa 2 ay sonra Turgay beyden bulduğu çöplerin nasıl gelecek vaat ettiğini dinleriz.
Yabancı rotasyonu her zaman oluşturulur ama yerli transferi çok önemli. Mevcut yerlilerden Sadık gidecek diye düşünürsek; bir tek Muhaymin’i tutarım. Forumda beğenmeyenleri var ama verilen her sürenin hakkını verdi. Ne yazık ki hak ettiği süreleri alamadı.

Yerli pazarında gideceğim öncelikli isimler:

Guard : Doğuş Özdemiroğlu, Berk Uğurlu, Kartal Özmızrak, Kenan Sipahi, Arca Tülüoğlu

Point guard: Buğrahan Tuncer, İsmet Akpınar

Kısa Forvet : Erkan Yılmaz, Muhammed Baygül ( Onuralp’i bize bu kafayla yedirmezler, aslında bir vizyon koysan gelir, Bursa’ya nasıl gittiyse. Doğru bir kariyer planlaması var çocuğun)

Uzun Forvet: Berkan Durmaz, Berke Büyüktuncel ( Berke’nin çok büyük oyuncu olacağını düşünüyorum)

Pivot : Ahmet Düverioğlu, Furkan Haltalı, Ege Demir, Muhsin Yaşar

Can Korkmaz ve Yiğit’in savunmalarını çok pasif buluyorum. Türk oyuncuların iyi seçilmesi takım kimyası ve derinliği açısından çok ama çok değerli. Türkiye liginde elin güçleniyor ve bence başarının da en büyük sırrı bu.

Hayalimdeki Türk rotasyonu
Doğuş - Arca
Onuralp
Erkan - Muhaymin
Berkan - Berke
Ahmet

Ege Tan’ı da süre alacağı bir kulübe kiralık vermek lazım gibi.
Doğuş yerine Kenan daha iyi olur. Onuralp bize kalmaz malesef.