2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Bence Larkin ve Wilbekin ceza yemeden önce de bu sezon başarı hayali kurulabilirdi. ligin en iyi yerli rotasyonunu kurduk, tek yapmamız gereken yabancıları doğru secmekti. Yani hadi Halilovic hamlesi yaptın, alıştık artik her yaz saçma salak pivotlar alıp sene ortasında bu oyunculardan çıkmaya çalışıyoruz o artık kulüp kültürü oldu, peki yeboah? şuan 4 yabancıyla girmiş gibiyiz sezona. ha keza takımın net bir guardı yok. Yani şu yerli rotasyonunu kuruyorsan bir zahmet yanına da yakışacak yabancıları seç, başarı kovala. sanki bilerek yapıyorlar biz sinir krizi geçirelim istiyorlar. çözemedim yönetimin amacını.

Halla birşeyler başarmak için geç değil özellikle bu yerli kadrosu ile .öncellikle mitroviç'in martin ve radebaugh'nun rollerini oturtması lazım.
Özellikle martin çok sırıtıyor. En sevindiğim transfer o olmuştu,Tabi o'da dahil olursa o zaman fark yaratırız. Sezon başı bazı şeyler tam olmayabilir normal karşılıyorum. Gelelim transfer mevzusuna, yakın zamanda 1 veya 3 farketmez bi oyuncu alınmalı. Alınacak oyuncu skor yükümüzü taşımalı ve yarısaha'da yaratıcı bi oyuncu olmalı. Bcl'deki durumumuza göre aralık gibi kaliteli bi uzun daha alınırsa anca kurtarabiliriz sezonu.

Zafer Bey, Radebaugh ve Martin ücreti yüksek oyuncular. Dediğinize uymuyor bu anlamda. Walden'den verim alındığı için yazmadım. Yeboah ise hoca tercihi olduğu konusunda yönetim ısrarlı.

Radebaugh'un bahsettiğim seviye için yüksek ücretli olduğunu düşünmüyorum. Martin ise muhtemelen en yüksek ücretli yabancımız. Ancak bütçe yarı yolda artırıldığı için biz gittik yabancılar içinde en yüksek parayı en iyi yerlimiz olan Sadık'ın pozisyonuna harcadık.

Son düzenleme:
Radebaugh'un bahsettiğim seviye için yüksek ücretli olduğunu düşünmüyorum. Martin ise muhtemelen en yüksek ücretli yabancımız. Ancak bütçe yarı yolda artırıldığı için biz gittik yabancılar içinde en yüksek parayı en iyi yerlimiz olan Sadık'ın pozisyonuna harcadık.
Baştaki plan neydi sonra ne oldu bilmiyoruz. Cuma günü Turgay Zeytingöz radyo programına konuk olacakmış 13-14 arası. Keşke biri sorsa ve anlatsa.

2.5m bütçeyle Buğrahan İsmet Samet peşinde koşmak ne kadar mantıklı tartışılır tabi. Yalniz şöyle bir durum var. Enflasyondan ötürü TL sözleşmeleri zaman karşısında ciddi anlamda eriyor. Bu açıdan yerli maliyetleri uzun vadede oldukça düşüyor. Örneğin Göksenin 3 yıl önce 300K dolar civarı alırken bugün sözleşmesi dolar bazında yarısı bile değil.

Planlama konusunda Halilovic ve Yeboah'ın yönetimin karşı çıkmasına rağmen hoca ısrarı nedeniyle alındığı satır aralarında üstü kapalı ima edildi.

Radebaugh 300-350K dolardan aşağı olacağını sanmam. Martin bildiğim 500K min.450 K olsun.

Yerliler yabancıları etkiledi ama şöyle Buğrahan ve İsmet skorer yönleri savunmalarının önünde olmaları nedeniyle Radebaugh tercih edildi. Buğrahan yerine Erten Gazi gibi atlet savunmacı bir pg gelseydi Radebaugh yerine skorer bir combo guard alınırdı muhtemelen.

Olan oldu onumuze bakmak lazım. Nba 24 ekimde başlıyor. Avrupaya gelecek cok sayida olmasa da birakilanlardan sekenler olacaktır. Pg alınacak herhalde dün youtube kanalında biri Xavier Munford 'u yazmış eski Bursali. En son H.Tel Aviv'deydi. Biraz savruktur ama idare eder düzeyde skorer bir pg. Bakalım ne olacak? Geçen sezon gibi bazı şeyler apaçık ortadayken kafayı kuma gömmek harcanan parayı çarçur etmek anlamına geleceğini gördük. Yine pazar oldukça dar. Martin pek ümitli olmasam da umarım toparlar.

Kervan yolda düzülür !

Walden: Takımdaki en potansiyelli oyuncu, özellikle atarak başladığı sezonlar tadından yenmiyor, koç gereğinden az kullanıyor, EL'den talip çıkar kaçarsa şaşırmam, direksiyonu vermek takım senin demek lazım.

Martin: Öncelikle şunu söyleyeyim oyununu hala bulamadı, biraz ağırlaşmış gibi de geldi bana ama roller oturunca gerekli katkıyı verecektir, koçun rotasyonu geniş tutması da oyununu bulma konusunda işi zorlaştırıyor, sürekli farklı partner ve 5'lerle oynuyor sersemledi adam, kalitesini ortaya koyacağı dönemi bekliyorum.

Rade: Geldiği günde aynı fikirdeydim, takım oyuncusu, eline ver oynasın dersen verim alamazsın, sistemi oturan takımlar için çok değerli bir parça.

Haliloviç: Ben gereğinden fazla tepki gösterildiğini düşünüyorum, şu konuda katılırım maaşı bir tık yüksek ama kesinlikle vereceği belli olan net bir isim, çıtası çok yüksek değil ama rotasyonun sezon boyu önemli parçası olur.

Yeboah: TBL'de bizim dışımızda hiçbir takım almazdı, çok net yetersiz, gereksiz, vizyonsuz, kalitesiz bir transfer akıl tutulması, tek artısı sözleşmesinden çıkmak çok kolay, o yüzden en kısa sürede yollanıp, skorer atlet bir 3 numara alınmasını 4 gözle bekliyorum.

Yeboah her türlü gidecek zaten gittiği durumda 5. ve 6. yabancıların pozisyon olarak beklenilmesi gerek, sebebi basit hoca oyununda esneklik sağlayacak mı ? Yoksa çağın gerisinde kalan atletizmden ve hızdan uzak bir oyun anlayışla sonunumu getirecek ? Sonuç ne olursa olsun atletizm seviyemizi ve hızımızı 1 tık yukarı çekecek oyuncular lazım. Ben 3 numara alır, son yabancı hakkımı Martin'in form durumuna göre karar verirdim.

Daulton Hommes ve Cory Higgins hala boşta. Ama 3 numarada atletizm istiyorsak Hommes olmaz. Savunması ortalama üzeri şutu gayet iyi gerekirse çok rahat 4 numarada oynuyor ki zaten aslen 4 numara ama 3 numarada oldukça verimli olduğu için geçtiğimiz yıl 3 numarada çok kullanıldı. Eğer 5 numara alınmayacaksa kendisi alınıp arada Martin 5 'e çekilebilir ki Martin konsantre olduğunda aslında ortalama üzeri bir savunmacı. Hommes Sadık Martin oynanabilir, tabi sürekli olarak değil. Yeboah'tan sonra hücumda zaten ilaç olurda savunmada bile fark yaratır.

İlla guard alıncaksada Higgins boşta ve teklif gelmezsede almak için deneme yapılabilir.

Galatasaray Ekmas Genel Menajeri Turgay Zeytingöz: ''Yakın zamanda altıncı yabancı ile ilgili bir girişimimiz olabilir. Gerekli değerlendirmeleri yapıp en sonunda en doğru pozisyona, en doğru takviyeyi yapacağız.'' (Burak_Alaca_ - radyospor)

Turgay Zeytingöz: ''Şu anda kısa bir oyuncu eksikliğimiz var, 1-2 numaraları oynayabilen. Onun dışında uzun rotasyonuna bir takviye yapabiliriz. Umarım sağlıklı kalırız. Altıncı yabancı için ciddi bir araştırma içerisindeyiz.'' (Burak_Alaca_ - radyospor)

Galatasaray Ekmas Genel Menajeri Turgay Zeytingöz: ''Taraftarımız haklı olarak Galatasaray’ın büyüklüğünden ötürü bizi EuroLeague’de görmek istiyor. Şu anda çok saygı duyduğumuz bir organizasyonda yer alıyoruz. Zamanında bize kucak açan, bizi maddi olarak tatmin eden.''
Galatasaray Ekmas Genel Menajeri Turgay Zeytingöz: ''Bu organizasyonda da artık başarı elde etmek istiyoruz. Bu sene Final Four yapmak istiyoruz. Kontratımızın şu an dördüncü sezonundayız ve önümüzdeki sezonu da kapsıyor.''
Galatasaray Ekmas Genel Menajeri Turgay Zeytingöz: ''Sözleşme bittiğinde bizim için doğru olan alternatifleri değerlendirip karar vereceğiz.'' (Burak_Alaca_ - radyospor )

Galatasaray Ekmas Genel Menajeri Turgay Zeytingöz: ''Taraftarımız haklı olarak Galatasaray’ın büyüklüğünden ötürü bizi EuroLeague’de görmek istiyor. Şu anda çok saygı duyduğumuz bir organizasyonda yer alıyoruz. Zamanında bize kucak açan, bizi maddi olarak tatmin eden.''
Galatasaray Ekmas Genel Menajeri Turgay Zeytingöz: ''Bu organizasyonda da artık başarı elde etmek istiyoruz. Bu sene Final Four yapmak istiyoruz. Kontratımızın şu an dördüncü sezonundayız ve önümüzdeki sezonu da kapsıyor.''
Galatasaray Ekmas Genel Menajeri Turgay Zeytingöz: ''Sözleşme bittiğinde bizim için doğru olan alternatifleri değerlendirip karar vereceğiz.'' (Burak_Alaca_ - radyospor )
Önümüzdeki sezonu da kapsıyor dediğine göre +2 senelik opsiyon kullanılmış. ben yeniden anlaşma yapılmış ve 3 senelik imzalanmıştır sanıyordum. bu seneyi ve önümüzdeki seneyi minimum F4 olacak şekilde kapatıp hazır fiba yüksekten yüksekten para dağıtırken turnuvanın suyunu bir güzel sıkmak lazım. Eğer salon inşaatı da başlarsa en geç 2026 yazında Eurocup şampiyonluğu hedefiyle yola çıkarız diye düşünüyorum.

Turgay Zeytingöz: ''Kadroyu yaparken biz altı yabancı düşüncesiyle yola çıkmıştık ama acele etmek istemedik. Öncelikle hazırlık maçlarında ve ligin başında takımı görmeyi tercih ettik. Nerede eksiğimiz var, nereye takviye yaparsak daha iyi olur diye düşündük.'' (Burak_Alaca_ )

Galatasaray Ekmas Genel Menajeri Turgay Zeytingöz: ''22’sinde Fenerbahçe’yle yine kendi evimizde 20.30’da derbi maçımız var. Sonraki iç saha maçımız da Türk Telekom’la akşam 18’da. Umarız kalabalık artarak devam eder.''

Galatasaray Ekmas Genel Menajeri Turgay Zeytingöz: ''Bundan sonraki iç saha maçımız önümüzdeki hafta çarşamba Paok’la akşam saat 19’da. Buradan da sizin aracılığınızla taraftarımıza çağrı yapalım.'' (Burak_Alaca_ - radyospor)

Fransa liginde bütçeler açıklandı en düşük bütçeli takım bile 3.7 milyon euro bütçeye sahip. Artık günümüzde 7.5 milyon euro'ya ortalama bir takım bile kurmak oldukça zor. O yüzden 3 4 milyon euro bizi ligde ve şampiyonlar liginde ilk dörde sokar zihniyetinden vazgeçmek gerek.

Bütçe olmadan iyi oyuncu alamazsın, düşük bütçeylede ancak her sezon şapkadan tavşan çıkar mı diye umut edersin. Zaten bu şube yıllardır sezon öncesi verilen sözlerin umuduna tutunmaya çalışıyor.

Fransa liginde bütçeler açıklandı en düşük bütçeli takım bile 3.7 milyon euro bütçeye sahip. Artık günümüzde 7.5 milyon euro'ya ortalama bir takım bile kurmak oldukça zor. O yüzden 3 4 milyon euro bizi ligde ve şampiyonlar liginde ilk dörde sokar zihniyetinden vazgeçmek gerek.

Bütçe olmadan iyi oyuncu alamazsın, düşük bütçeylede ancak her sezon şapkadan tavşan çıkar mı diye umut edersin. Zaten bu şube yıllardır sezon öncesi verilen sözlerin umuduna tutunmaya çalışıyor.
Brüt bütçeler onlar vergi oranı yüksek ve diğer giderler dahil. Net oyuncu maaş bütçesi Monaco Asvel hariç en yüksek Paris 'in 2.5-3 civarı.

Elimizde 4 tane 3 oynamaya hiçbir şekilde evrilemeyecek uzun varken uzun alabiliriz demek eldeki uzun(lar)dan memnun değilim demek.
Elinde yine 3 oynayamayacak 4 guard varken 1-2 oynayacak oyuncu bakıyorum demek de aynı şey.
Peki kanat çok mu iyi Göksenin Muhaymin Yeboah...
En pahalı ve en ucuz yabancılar gidip 3 oyuncu gelebilir. Takım bulabilirlerse biz oyuncu bulabilirsek vs.