2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Euroleague şampiyonu Efes'e 35 sayı fark attık, seriyi çatır çatır oynadık 3-2 kaybettik. Ligin en iyi yerli kadrosuna sahip takımlarından Bahçeşehir'i de bir önceki tur idman yaparak yendik. Daha nasıl maç bitireceğiz ya
O dönem katkı veren 1-2 adam daha olsa seriyi kesin geçerdik, nefesimiz yetmedi. İlk 2-3 maç çakı gibiydik. Zaten rotasyonunda önemi o.

Çünkü transferler bir ihtiyaç gözetilerek yapılmıyor. Son 2 yılın transferlerine bakın, hangi menajerler yapmış kimlerle bağlantıları var. 3 yıl önce Ekrem Hocanın yaptığı transferler nerde, 2 senedir yapılan transferler nerde. O dönem Pusica'yı kim niye almış gibi gibi..
Hocam o günden beri menejer abileri diye belirtmekten sıkıldım net menejer transferleri ya.
Hani 1 2 sakat transfer olabilir ama özelikle geçen sene ,hiç eli yüzü düzgün bak bu iyi transfer oldu diyebileceğimiz transfer neredeyse yok inanılmaz. Karşıyaka,T. Telekom,darüşafaka bunlar gidip alabiliyor ama biz yine en vasatı alıyoruz. Menejerlerin kucağına düştük bi kere gm denen eleman istifa etmeden kalkamayız.

Buğrahan-Göksenin ikilisinin hocayla kapışması muhabbeti doğruysa vah ki ne vah. Mitrovic gitse başkası gelse yine aynısının yasanmayacaginin garantisi yok. şubede çok ciddi bir otorite eksikliği var. Pablo laso gelse mideye indireceklermiş gibi geliyor artık. Göksenin daha önce Pistiolis ile de kapismisti diye biliyorum. Vah vah yani, koç degisikliginden daha ciddi sorunlar var burda. Hocayı yemek ne demek ya?

Buğrahan-Göksenin ikilisinin hocayla kapışması muhabbeti doğruysa vah ki ne vah. Mitrovic gitse başkası gelse yine aynısının yasanmayacaginin garantisi yok. şubede çok ciddi bir otorite eksikliği var. Pablo laso gelse mideye indireceklermiş gibi geliyor artık. Göksenin daha önce Pistiolis ile de kapismisti diye biliyorum. Vah vah yani, koç degisikliginden daha ciddi sorunlar var burda. Hocayı yemek ne demek ya?
Gelecek Koç kariyer olarak tartışılmıcak birisi olması lazım.Gökşenin gelen koçla tartışmasa bile yollarım.

Basketbola gönül veren yönetime yakın birileri artık kapıyı çalıp farkındalık yaratması lazım.

O dönem katkı veren 1-2 adam daha olsa seriyi kesin geçerdik, nefesimiz yetmedi. İlk 2-3 maç çakı gibiydik. Zaten rotasyonunda önemi o.

İste tam olarak anlaşamadığımız nokta burası. O dönem harcayacak biraz daha paramız olsaydı onu Mahir yerine Samet çekmek için kullanmazdım. Kravish yerine daha iyi bir yabancı uzun çekmek için kullanırdım.

Mahir'in aldığı 10 dakikayı yerine Samet oynuyor diye Efes'i eleyemezdik. Ama Kravish'in aldığı süreyi daha iyi bir yabancı uzun oynamış olsaydı Efes'i eleyebilirdik.

İste tam olarak anlaşamadığımız nokta burası. O dönem harcayacak biraz daha paramız olsaydı onu Mahir yerine Samet çekmek için kullanmazdım. Kravish yerine daha iyi bir yabancı uzun çekmek için kullanırdım.

Mahir'in aldığı 10 dakikayı yerine Samet oynuyor diye Efes'i eleyemezdik. Ama Kravish'in aldığı süreyi daha iyi bir yabancı uzun oynamış olsaydı Efes'i eleyebilirdik.
Farklı bakış açılarına saygı duyarım.

Bizim de anlaşamayacağımız nokta burası. Şampiyonluğa oynayacak bir takımda Mahir hiçbir şekilde barınamaz. Kravish 6.-7. yabancı olacak belki barınabilir ama Mahir hiçbir şekilde barınamaz. Yabancı sınırı olmasa bizde isteriz Samet'in alacağa paraya Kravish'in ya da ortalama bir yabancının uygun ücrete yedek uzun olarak oynamasını ama yabancı sınırının olduğu yerde yerliye de yabancıya da yüksek ücreti vermen gerekiyor. Yoksa bir yıl Ege Arar'a küfredersin, diğer yıl Ayberk Olmaz'a küfredersin diğer yıl Mahir Ağva'ya küfredersin en sonunda düşük bütçenin bir kısmını Samet'e verip Halilovic çok kalitesiz demeye başlarsın. Ama takıma bütçe olarak en az 8 Milyon Dolar verirsen, takımda küfredeceğin, seni geriye götürecek yerli ya da yabancı herhangi bir oyuncunun bulunmasına gerek kalmaz. Takımda en az 8-9 tane üst düzey, kaliteli ve rahatlıkla Euroleague'de yer alacak oyuncu bulunur.

Tabi bu bütçelerin fazlasını verip rezil olmakta mümkün. Ergin Ataman'ın 2014-2015 ve 2016-2017 sezonları gibi. Ama düşük verirsen başarı şansın çok daha az.

Son düzenleme:
Bizim de anlaşacamayacağımız nokta burası. Şampiyonluğa oynayacak bir takımda Mahir hiçbir şekilde barınamaz. Kravish 6.-7. yabancı olacak belki barınabilir ama Mahir hiçbir şekilde barınamaz. Yabancı sınırı olmasa bizde isteriz Samet'in alacağa paraya Kravish'in ya da ortalama bir yabancının uygun ücrete yedek uzun olarak oynamasını ama yabancı sınırının olduğu yerde yerliye de yabancıya da yüksek ücreti vermen gerekiyor. Yoksa bir yıl Ege Arar'a küfredersin, diğer yıl Ayberk Olmaz'a küfredersin diğer yıl Mahir Ağva'ya küfredersin en sonunda düşük bütçenin bir kısmını Samet'e verip Halilovic çok kalitesiz demeye başlarsın. Ama takıma bütçe olarak en az 8 Milyon Dolar verirsen, takımda küfredeceğin, seni geriye götürecek yerli ya da yabancı herhangi bir oyuncunun bulunmasına gerek kalmaz. Takımda en az 8-9 tane üst düzey, kaliteli ve rahatlıkla Euroleague'de yer alacak oyuncular bulunur.

Tabi bu bütçelerin fazlasını veripte rezil olmak mümkün. Ergin Ataman'ın 2014-2015 ve 2016-2017 sezonları gibi. Ama düşük verirsen başarı şansın çok daha az.
Kardeşim takımın bütçesi 8 milyon dolar değil. Zaten 3-4 milyon dolarlık bütçeler üzerinden yapıyoruz yorumları. Olmayan bütçe üzerinden neyin kadro planlamasını yapalım?

Kardeşim takımın bütçesi 8 milyon dolar değil. Zaten 3-4 milyon dolarlık bütçeler üzerinden yapıyoruz yorumları. Olmayan bütçe üzerinden neyin kadro planlamasını yapalım?
Abi bu elemanın yorumları fazla ciddiye almayın ya, Göksenin gitsin yerine Clyburn alalım diyen birisi bu Erdal. sene başı pangos almadık diye yönetimi eleştiriyordu hahah.

Abi bu elemanın yorumları fazla ciddiye almayın ya, Göksenin gitsin yerine Clyburn alalım diyen birisi bu Erdal. sene başı pangos almadık diye yönetimi eleştiriyordu hahah.
Hiçbir zaman "Göksenin gitsin yerine Clyburn gelsin" demedim. Geçen sezon dediğim buydu: "Rakiplerimizde Clyburn, DyShawn Pierre, Rogkavopoulos , Jordan Usher, Onuralp Bitim, Erkan Yılmaz varken biz neden Göksenin'i takımda tutuyoruz? Onun yerine yıldız bir kısa forvet alalım yedeği de Muhaymin olsun" . Söylemediğim sözler üstünden çıkarım yapman en hafif tabirle tuhaf.

Senin yıldızdan kastın bu bütçelere pangos ve o klasman topçuları getirmek, getirmeyen yönetimi de eleştirmek Erdal. boş anticilik oynamaktan ve hayal dünyasında gezmekten vazgeç artik.

Galatasaray Basketbol Takımı vasatlığa ve kalitesizliğe takılıp kaldığı sürece cimrilik yapan başkan ve yönetimi de yetersiz oyuncuları da eleştiririm. Biz 2010-2012 Arasında Türk basketbolunda zirvedeydik. O günlere geri dönmek için yol göstermek ve fikir ortaya koymak, hayal dünyasında gezinti olamaz benim için.

3 4 milyon Dolarlık bütçe ile Gökşenine Mahkum olmak ,Yeboah'a yangından mal kaçırırcasına almak bana iyi niyetli gelmiyor.

James Anderson,Edie Jarell varken Yeboah gitmek nedir anlamış değilim

Son düzenleme:
Tekrara düşmek gibi olacak ama bir binayı yapmak için önce iyi bir temel atmamız gerekiyor. Basketbolda başarı yakalamanın temeli ise kendimize ait bir basketbol salonunun olması. Basketbol salonu yapıldıktan sonra erkek-kadın şubelerin belli bir bütçesi olacak zaten. Ben fbnin 5-6 milyon Euro salon geliri elde ettiği yerde Galatasaray'ın en az 2-3 milyon Euro gelir elde edeceğini düşünüyorum.
Bu olduktan sonra sponsorların iştahı da artar çünkü verdikleri para salon gelirinin de üstüne eklenince boşa gitmemiş olacak.
Yani salon yapılana kadar şubedeki bu kısır döngü devam eder diye düşünüyorum.

Temel için çok geç kaldığımızı düşünüyorum şuan için.. Ergin hocayla gelen şampiyonluktan sonra euroleague sezonunu atlattıktan sonra bu işe başlasaydık şuan biz euroleague takımı olmuştuk.. Şahsen yıllardır benim bu kadar vasatlığa ve başarısızlığa bir Galatasaray Spor Kulübü taraftarı, hayatının merkezine Galatasaray'ı koymuş biri olarak tahammülüm kalmadı.. İlk önce başarı gelir ondan sonra dersin ki biz başarı hasretimizi giderdik şimdi tekrar baştan yapılanma yapacağız diyerek getirirsin David Blatt gibi bu işlere kafa yoracak bir koç onunla başlarsın.. Bu kadar yatırım yapmışsın,hedef CL'de son 4 demişsin ondan sonra gelip böyle daha 3 maç geçtikten sonra hedef değiştireceksek her sene yanmışız biz. 22 saattir Paok'a nasıl yenildiğimizi düşünüyorum ben acaba 1 tane oyuncu ya da koç düşündümü acaba bu kadar kötü takıma kendi evimizde nasıl kaybettik diye? Yıllardır adını anmak istemediğim ezeli rakibimizin başarısını izleyip durmaktan başka bişey yapmamaktayız ve bu durum kimsenin canını sıkmıyorsa yönetimden diyecek hiçbir şey yok.

Oktay Hoca uzun zamamdır Offline Takıma,Sürece adapte olana kadar Tren kaçar sanırım

Trinciheri,Davit Blat ,Jasekvicuis,Dimitris Priftis,Velemir Perasovic bunlar boşta olanlar.
Oktay hoca uzun zamandır basketboldan uzak farklı işlerle uğraşıyor galiba instagram paylaşımlarına bakılırsa. Ben Trinciheri'yi isterim takımın başında.