2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Biz neden Lisalo'ya gitmedik anlamiyorum. Bonn ile rüya gibi bir sezon geçirmişti, tj shorts'u almış yanına ve Paris basket'e koç olmuş. İşte bizim ihtiyacımız olan koç tipi tam olarak bu. Adam geçen Bonn'da tarih yazdı resmen, ben EL takımlarını bekleyeceğim diyip boşta da kalabilirdi ki eminim teklif almıştır ama daha çok erken demiş olacak ki Paris'e gitmiş. Belki de paris'i şampiyon yapıp kendisi EL koçu olmayı başaracak. Yok mu dünyada bir tane daha lisalo tipi koç?

Koçun kim olduğunun bir önemi yok ki, öyle bir zihniyet var ki o zihniyet çökertilmeden gidenler sadece isimler, değişenler sadece tazminatını yollayacağın banka hesapları olur. Mesela düşünün genel menajeriniz diyor ki hedefimiz BCL'de yarı final, sizce bunu inanarak mı söylüyor? Efes yarı final dönemi her yere röpörtaj verirken, bu sene niye vermemiş niye hiç ortada gözükmüyor? Bu transferler nasıl bir ağ ile yapılıyor neden hiç anlatmıyor? Mesela kimse niye sormuyor kendisine Raymar Morgan ne görülerek transfer edildi buraya diye?

Yönetimin hiç payı yok mu? Sezon ortası bütçe yükseltiyorlar güya koçun yaptığı transferler hoşuna gitmiyormuş birilerinin.. Birileri "Euroleague etiketli topçu alın abi" laflarına bakarak böyle ne olduğu belli olmayan saçma sapan bir kadro kurulurken yok muydu yönetim? 2 aylık koç transferde diretiyorsa "hop ne oluyor" diye soracak bir tane adam yok muymuş aralarında.

Bu şubenin niyeti başarılı olmak olsa Lisalo'yu da alır 35 tane TJ Shorts da bulur. Birileri düzenek kurmuş içeriye, yakınlarıma bilgi geçeyim, ben de aylık maaşımı alayım sıkıntısız, menajerleri mutlu edelim, sosyal medyada da musluklara bile bakıyor diye kendimi övdüreyim. Oldu bitti.

Biz neden Lisalo'ya gitmedik anlamiyorum. Bonn ile rüya gibi bir sezon geçirmişti, tj shorts'u almış yanına ve Paris basket'e koç olmuş. İşte bizim ihtiyacımız olan koç tipi tam olarak bu. Adam geçen Bonn'da tarih yazdı resmen, ben EL takımlarını bekleyeceğim diyip boşta da kalabilirdi ki eminim teklif almıştır ama daha çok erken demiş olacak ki Paris'e gitmiş. Belki de paris'i şampiyon yapıp kendisi EL koçu olmayı başaracak. Yok mu dünyada bir tane daha lisalo tipi koç?

Baştan sona bu yorumu yapıyordum :) yapılanma dediğin tamda böyle olur ya.İyi bir koç,lider karakterli oyuncu,rolleri iyi belirlenmiş oyuncularla kurulu takım.Hedefte Euroleague.Gerçekcilik böyle olur.

Kızılyıldız'da Dusko Ivanovic ile yollar ayrılmış. Umarım bizim yöneticiler Euroleague etiketi var diye ona yönelmezler. Mitrovic'ten daha tutucu ve çağ dışı basketbol oynatan bir koçumuz olmuş olur. 😃

Carlik Jones boşa çıkmış. Dünya Kupası'nı izleyenler Güney Sudan'dan hatırlarlar. Bizim seviyelerde baya fark yaratır. İlla guard alacaksak daha iyisi piyasaya düşmez

Bu arada Ege Demir'de acayip fizik var. Big Sofo gibi dolanıyor ortalıkta. Üstelik hantal görüntüsüne rağmen ciddi atlet ve çevik

Carlik Jones boşa çıkmış. Dünya Kupası'nı izleyenler Güney Sudan'dan hatırlarlar. Bizim seviyelerde baya fark yaratır. İlla guard alacaksak daha iyisi piyasaya düşmez

Bu arada Ege Demir'de acayip fizik var. Big Sofo gibi dolanıyor ortalıkta. Üstelik hantal görüntüsüne rağmen ciddi atlet ve çevik
Carlik Jones bize düşmez herhalde avrupada taliplisi çok olur. Ertuğrul Erdoğan dönemi hariç oyuncu çekemedik ABD'den. Antep yapar Bursa yapar Telekom Karşıyaka yapar biz yapmayız yapamıyoruz.
900 K verip Russ Smith çekmek iş değil tabi.

Son düzenleme:
Bost ile aramızda alacak verecek davası mı var acaba? Boşa ödeme yapılacağına biraz daha verip oynatalım mantığı olabilir mi? Geçen sene bırakma şekli hakkında o kadar konuşulanlardan sonra nasıl geri almak isterler, başka bir mantık kuramıyorum. Gerçi şubede mantık var mı oda ayrı bir soru...

Ligde şu ana kadar en dağınık kötü oynatan iki ekipten biriyiz Telekomla birlikte. İki takımda oyuncu potansiyeli olarak iyi olmakla birlikte takım kimyalari kötü.
Telekomun iki guardı da 2 numara kökenli Enoch yumuşak bir 5 McDuffie ince yapılı 4 e yakın bir 3.75. vs. Bizde de benzer sorun var. Üstüne koç performansları koç takım uyumlari kopuk gibi.

Özellikle mi seçiyorlar bu YETERSİZ leri inanılır gibi değil cidden. Radebaugh, Yeboah, Halilovic, Walden. Manisa kadar olamadık kadro mühendisliğinde tebrikler. Aman ha istifa etmesin kimse oturun yerinizde biz çile çekeriz siz rahatınızı bozmayın. Yazık be soğuttunuz basketboldan.

Ciddi bir para harcayıp bu kadar kötü yabancılar seçmek çok ciddi bir başarı. Hem Mitrovic ile hem de Turgay Zeytingöz ile yolları hızlı bir şekilde ayırmak gerekiyor. Ben bu takım kötü bir takım olmuş bu takımdan bir cacık olmaz dediğimde hazırlık maçları gösterge olmaz diyen arkadaşları da tebrik ediyorum. Sonuç açısından gösterge olmayabilir ama diğer açılardan hazırlık maçları baya iyi göstergedir.

Yönetime saygısızlık olsun diye yazmıyorum.

Biz neden Fiba Şampiyonlar Liginde oynuyoruz ? Daha iyi bir para veriyor diye.Peki biz 3 sezondur Şampiyonlar Liginde ne yapmısız ? Kötü basketbol oynayarak 3 sezon boyunca grup aşamalarından öteye gidememişiz.

Bugün var olmayan Banvit takımı bile 2017 yılında bu kupada final oynadı.Bizden daha ileriye gitti bu turnuvada.Bu takım yok şu anda.Bu bütçe bu turnuvada şampiyon olabilecek bir bütçe.Fakat biz bütçemizi hiç yerinde kullanamıyoruz ki.

Sorulduğu zaman hedef Şampiyonlar Liginde final deniliyor.Yahu final oynasak ne olur şampiyon olsak ne olur bu turnuvada.

Her sezon tamamen günü geçiştirelim adıyla devam ediyoruz.Ben bunu 2 sezon öncede demiştim.Bizim bir organizasyonumuz yok.Şubede baştan aşağıya değişiklikler olmadığı sürecede bir şey değişmez.Bu şubeye basketbolu iyi bilen genel menajerin dışında mutlaka birde üst akıl lazım.Şubeyle ilgili bir karar alınırken,transfer yapılacakken,bir hedef belirlenecekken bu üst akıla danışılmalıdır.Ya da bu üst akıl genel menajer olmalı.

Yoksa birisi hedefimiz Euroleague der,bir başkası Şampiyonlar Ligini alacağız der,herkesin bir şeyler dediği net olmayan durumlarla sezonlar heba olur.