2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

fener-asvel maçı öncesi erman kunter asvel gm'i ile görüşmüş. Scariolo'yu, Almanya milli takımının koçunu ve en son Trinchieri'nin ismini saydı adaylar içinde. Trinchieri'nin ismini sayması çok üzdü doğrusu. Umarım böyle bir durum yasanmaz ve bir şekilde Trinchieri ile yollarımız kesişir.

fener-asvel maçı öncesi erman kunter asvel gm'i ile görüşmüş. Scariolo'yu, Almanya milli takımının koçunu ve en son Trinchieri'nin ismini saydı adaylar içinde. Trinchieri'nin ismini sayması çok üzdü doğrusu. Umarım böyle bir durum yasanmaz ve bir şekilde Trinchieri ile yollarımız kesişir.
Herbert'i bitirdi Asvel bence ama Trinchieri bize gelmez.

Selçuk Ernak hocamı alayım hemen.
Trincherini gelmez bize.Yerli ile devam edelim.
Tabi gm değişmesi lazım. Bu sene böyle geçelim, gerçi her sene aynı tas aynı hamam.

Selçuk Ernak hocamı alayım hemen.
Trincherini gelmez bize.Yerli ile devam edelim.
Tabi gm değişmesi lazım. Bu sene böyle geçelim, gerçi her sene aynı tas aynı hamam.
Biz zaten 2014'ten beri neredeyse her sezonun daha üçüncü dördüncü haftasında bu takımla bu yılı küme düşmeden bitirelim gelecek yıla bakarız diyerek kendimizi avuta avuta bu hale geldik ve şubenin rezil durumuna alışmaya başladık. Ne her yıl şampiyonluk bekledik ne de her maç her rakibe 20 30 sayı fark atalım. İsteğimiz şu şube düzgün yönetilsin doğru basketbolu oynayıp heyecan versin dedik, gelip giden her yönetim bunu bile bize çok gördü.

Artık bütçe olmayınca heyecanlandıracak kadro kurma işi bile oldukça zorlaştı, her yıl şapkadan tavşan çıkmayacağı aşikar ki gelen yönetimler iki sezon öncesi hariç bunu yapmayı bile denemediler. Genellikle ismi olan fakat düşüşteki oyuncuları ve fayda sağlamayacağı baştan belli olan bir çok vasat altı isme bile bile yöneldiler.

Bursa, Karşıyaka, Darüşşafaka düşük bütçelerle iyi sayılacak takımlar kuruyor denilecek ama onların başında az ya da çok basketbolu bilen klübünü düşünen gm ve şube yöneticileri var.

Biz artık şunun kararını vermeliyiz. Her yıl ortalama 8 9 milyon euro bütçe koyup iyi bir başaltı takım mı olacağız. Yoksa düşük bütçelerle gelişime ve parlamaya açık koç ve oyunculara mı yöneleceğiz. Tabi bunların olabilmesi içinde öncelikle iyi bir yönetim ve şube yönetimiyle şubeyi düşünen günümüz basketbolunu bilen, anlyan gm ve profesyoneller gerekiyor.

Son düzenleme:
En iyi yerli rotasyonu bizde dedik ama Samet,İsmet,Buğrahan. Şu ana kadar hiçbir şey vermediler,herkes kafasına göre takılıyor. Sadık bile geçen senenin çok altında.Sanki koç kaynaklı sıkıntı var gibi.

Mitrovic geldiğinde mitrovic topicinde bayram eden bir adamdım çok beğendiğim bir koçtu çünkü. Ancak kendisi buranın kimyasına uyamadı. Bu ülkenin bayan voleybol harici pro. bir spor dalı olmadı Türk oyuncular bakımından her branşta yetenek kısıtlı ama o kısıtlı yeteneği gaz vererek 'hadi koçum, hadi aslanım' diyerek ortaya çıkartan sporcularımız var bu her takım için böyle. Göksenin bein'e verdiği roportajda hocayla mutluyuz desede büyükçekmece maçından beri kendisini Galatasaray taraftarı olarak belirten ve sosyal medyada aldığı gazla kendilerini kral zanneden 2 oyuncumuz var ve koç mitrovic bu 2 oyuncuyla yaşadığı olaydan sonra geçen sene geldiği heyecanı bile kalmadığını maçtaki hareketlerinden anlayabiliyoruz. Maalesef ki şuan takımın en fark yaratacak, takımı havaya sokacak ismi Buğrahan ve bunun daha sezon başından takımdan kopuşu takımı tepetaklak götürüyor.. Bu adamın tekrar kazanılması için tek kurtuluş yerli koçtur. Yerli oyuncularda rıdvan öncel'lerden buğrahan, samet'lere evrildik yabancılarda yaşadığımız seviye düşüşü sonrasında şuan bu durumdayız. Tek çözüm ise yerli koçtur. Bu durum dışında tek bir ihtimal var eğer o 2 kendini Galatasaray'lı gösteren oyuncumuz takımı ateşler ve önümüzdeki maçı kazanırsak belki koçla durumlar tekrar düzelebilir.. Başka türlü daha 4. Haftadan koskoca sezona havlu atacağız. Ben artık 7. Mi oluruz 8. Mi oluruz ya da son 7 maç play off hesapları yapmaktan sıkıldım. Koskoca Galatasaray Spor Kulübü bunu haketmiyor.

Biz zaten 2014'ten beri neredeyse her sezonun daha üçüncü dördüncü haftasında bu takımla bu yılı küme düşmeden bitirelim gelecek yıla bakarız diyerek kendimizi avuta avuta bu hale geldik ve şubenin rezil durumuna alışmaya başladık. Ne her yıl şampiyonluk bekledik ne de her maç her rakibe 20 30 sayı fark atalım. İsteğimiz şu şube düzgün yönetilsin doğru basketbolu oynayıp heyecan versin dedik, gelip giden her yönetim bunu bile bize çok gördü.

Artık bütçe olmayınca heyecanlandıracak kadro kurma işi bile oldukça zorlaştı, her yıl şapkadan tavşan çıkmayacağı aşikar ki gelen yönetimler iki sezon öncesi hariç bunu yapmayı bile denemediler. Genellikle ismi olan fakat düşüşteki oyuncuları ve fayda sağlamayacağı baştan belli olan bir çok vasat altı isme bile bile yöneldiler.

Bursa, Karşıyaka, Darüşşafaka düşük bütçelerle iyi sayılacak takımlar kuruyor denilecek ama onların başında az ya da çok basketbolu bilen klübünü düşünen gm ve şube yöneticileri var.

Biz artık şunun kararını vermeliyiz. Her yıl ortalama 8 9 milyon euro bütçe koyup iyi bir başaltı takım mı olacağız. Yoksa düşük bütçelerle gelişime ve parlamaya açık koç ve oyunculara mı yöneleceğiz. Tabi bunların olabilmesi içinde öncelikle iyi bir yönetim ve şube yönetimiyle şubeyi düşünen günümüz basketbolunu bilen, anlyan gm ve profesyoneller gerekiyor.
Kesinlikle katiliyorum. GM`miz yanlis, salonumuz yok, vizyon ve misyon yok, altyapidan yetisen oyuncu yok.

Ben GS`li olarak yukardakilerinin hicbirini kabul edemiyorum.

Soruyorum size, GM ve Coach da dahil asagidakileri hedefleyen icten ice yok artik diyordur.

Bu butceyle sampiyonluk hedefimiz var mi ?

Bu butceyle kupa alma hedefimiz var mi ?

Bu butce ve planlamayla 3 yilda yukardakileri yapma hedefimiz var mi ?

Euroleague hedefimiz var mi ?

Neyse umarim ben yanilirim ve 2 yil sonra surdurelebilir bir takim ile devam ederiz.

Mitrovic geldiğinde mitrovic topicinde bayram eden bir adamdım çok beğendiğim bir koçtu çünkü. Ancak kendisi buranın kimyasına uyamadı. Bu ülkenin bayan voleybol harici pro. bir spor dalı olmadı Türk oyuncular bakımından her branşta yetenek kısıtlı ama o kısıtlı yeteneği gaz vererek 'hadi koçum, hadi aslanım' diyerek ortaya çıkartan sporcularımız var bu her takım için böyle. Göksenin bein'e verdiği roportajda hocayla mutluyuz desede büyükçekmece maçından beri kendisini Galatasaray taraftarı olarak belirten ve sosyal medyada aldığı gazla kendilerini kral zanneden 2 oyuncumuz var ve koç mitrovic bu 2 oyuncuyla yaşadığı olaydan sonra geçen sene geldiği heyecanı bile kalmadığını maçtaki hareketlerinden anlayabiliyoruz. Maalesef ki şuan takımın en fark yaratacak, takımı havaya sokacak ismi Buğrahan ve bunun daha sezon başından takımdan kopuşu takımı tepetaklak götürüyor.. Bu adamın tekrar kazanılması için tek kurtuluş yerli koçtur. Yerli oyuncularda rıdvan öncel'lerden buğrahan, samet'lere evrildik yabancılarda yaşadığımız seviye düşüşü sonrasında şuan bu durumdayız. Tek çözüm ise yerli koçtur. Bu durum dışında tek bir ihtimal var eğer o 2 kendini Galatasaray'lı gösteren oyuncumuz takımı ateşler ve önümüzdeki maçı kazanırsak belki koçla durumlar tekrar düzelebilir.. Başka türlü daha 4. Haftadan koskoca sezona havlu atacağız. Ben artık 7. Mi oluruz 8. Mi oluruz ya da son 7 maç play off hesapları yapmaktan sıkıldım. Koskoca Galatasaray Spor Kulübü bunu haketmiyor.
Abi yerli koç olarak boşta Selçuk ernak ve s sport'ta yorumcu takılan Ahmet çakı var. aklıma herkesin okey cekecegi bir tek oktay hoca geliyor o da saldı saha içini, bu saatten sonra döndürmek ne bileyim zor gibi. dönerse de uzun vadeli dönmek ister ki hakkıdır da. Ertuğrul hoca var Rusya'da, ona da herkes okey çeker mi bilmiyorum oyuncularla arası iyiydi diye biliyorum (gitmeden önceki son dönemi hariç) ve gayet de iyi kadro kuruyordu. başka yok herhalde. ben yine yabancı koça gideriz diye düşünüyorum ama bu yabancı tartışılmayacak birisi olmalı, taraftara goksenin mi koç mu diye sorulduğunda tereddütsüz koç dedirtecek birisi olmalı. hani bu isme bir örnek verirsek ergin ataman misal. ergin ataman'in ismine yada fanatikliğine gerek yok cvsi yeter yani. bize de cvsi yeter diyip tartışılmayacak birisi lazım. aklıma bir tek trinchieri geliyor o da düşer mi çok zor. belki perasovic olabilir boştaymış dün volkan yazmıştı ordan gördüm.

El kol bağlı oyunculara talip çıkar oyuncularla anlaşıp takım bularak ayrılmak önemli, bu tarihte oyuncu bulmak zor secenekler kısıtlı, koç değişikliği maliyetli. Piyasa koşullarının uygun hale gelmesini beklemek durumundayız. 6.yabancı alınabilir onda sıkıntı yok ama yapıdaki sıkıntıları aşmak zor olacaktır.
Koç konusunda saha dışı saha içi sıkıntı nedir koç ne düşünüyor Turgay bey ve yöneticiler biliyordur. Değişiklik olacaksa isimli koç peşinde koşmak şart değil bence.

Bence isimli koç sadece maddi yük getirir bu saat'ten sonra. Selçuk hoca dışında eli yüzü düzgün yerli hoca yok. Şubede'ki sorunlar kökten çözülmediği sürece her sene farklı koç denemeye devam edicez gibi duruyor.
Ertuğrul erdoğan dışında uzun süreli çalışan yerli olmadı son dönemlerde. Mitroviç bu sene gönderilmez bence. Turgay zeytingöz istifa etmesi lazım hatta kovulması gerekiyor. Yönetimde ise bu işten anlayan birini getirmesi lazım başkanın sene sonu seçimler var , umarım değişiklik yapar Dursun başkan.

selçuk ernak filan bence çok düşük profil seçimler. Ertuğrul Erdoğan bile daha iyi olur ama bence o da düşük profil.

Ben olsam bu saatten sonra yerli koç olarak sadece Ergin Ataman ya da Ufuk Sarıca'yı getirirdim. Mahmuti'yi severim ama basketboldan bu denli uzak kalmaya razı olmuş olması çok düşündürücü. Bir de o da kadro kurmak konusunda bence sıkıntılı. Sahada aldığı sonuçlara, koçluğuna, ciddiyetine güvenirim ama oyuncu tercihleri onun da tuhaf olabiliyordu zaman zaman.

Ertuğrul Erdoğan Turgay Zeytingöz’ün yerine bile gelse çok daha faydalı olur bence özellikle oyuncu bulma ve kadro kurma konusunda güveniyorum kendisine.
Ertugrul Erdogan su an Runa`da yaptiklari belli kesinlikle ben birine para verilecekse ona veririm. GM olarak da olur Coach olarak da olur ne isterse o olur. Bana da sorarsaniz CV`si de Mitrovic`ten daha iyidir.

Ertugrul Erdogan su an Runa`da yaptiklari belli kesinlikle ben birine para verilecekse ona veririm. GM olarak da olur Coach olarak da olur ne isterse o olur. Bana da sorarsaniz CV`si de Mitrovic`ten daha iyidir.
CV dediğin şey tartışmaya açık değil ki.. Mitrovic şu anda gitmeli çünkü belli ki olmayacak ama kariyerinde baş antrenör olarak 8 tane kupası olan bir adamdan bahsediyoruz. CV'si kötü diyemeyiz. Ertuğrul Erdoğan'ın ise FB ile bir kupası var geçici olarak baş antrenör olduğu dönemde..

Trichieri için Asvel ve Baskonia öne çıkan takımlar olarak görünüyor. Ertuğrul Erdoğan gm olarak gelirse daha faydalı olabilir dlye düşünüyorum.

Eğer gerçekten iyi bir yabancı koç düşünülüyor ve gelecek olursa da daha önce dediğim gibi 8 9 milyon euro bütçeden azını vermek olmaz. Zaten bütçe verilmeyecekse hiç getirilmesin. Adamın kariyerini zedelemeye ve bizim boşa gidecek blr sezona daha ihtiyacımız yok. Bütçe bu seviyede olacaksada genç hırslı başarıya aç günümüz basketbolunu bilen utgulayacak koç ve oyuncular tercih edilmeli diye düşünüyorum.