2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

istisnasız her karşılaşmadan önce kaybetmemiz durumunda radikal bir adım gelir kaybetsek de uzun vadede kazançlı çıkabiliriz diyoruz, her seferinde bu düşüncemizin aksi ne varsa yaşanıyor. Benfica maçına koçsuz çıkar bursa maçında yeni koça merhaba deriz diyordum ama bu yönde yalan bir duyum bile dusmedi ne sosyal medyaya ne foruma. Yarın kaybetmemiz durumunda matematiksel olarak ilk iki şansımız 0'a düşecek. İlla 5-6 maçlık mağlubiyet serisine bağlayıp bcl'de ilk gruptan 0 çekmemiz mi lazım radikal bir adım için? Neyi bekliyorlar bunlar?

Bost ile 1 değil birkaç oyuncunun arasının kötü olduğu söyleniyor.Nasıl bir takım olduk biz ? Koçun kavga etmediği oyuncu kalmadı,transfer ettiğin oyuncuyu istemeyen oyuncular var.Koç ile Gm hala görevine devam ediyor.Aynen bu şekilde devam edelim.

Mitrovic'in sadece yerlilerle değil,yabancılarlada arası iyi değilmiş.

Bost ile 1 değil birkaç oyuncunun arasının kötü olduğu söyleniyor.Nasıl bir takım olduk biz ? Koçun kavga etmediği oyuncu kalmadı,transfer ettiğin oyuncuyu istemeyen oyuncular var.Koç ile Gm hala görevine devam ediyor.Aynen bu şekilde devam edelim.

Bu seneyi kazasız belasız bitirebiliriz umarim. her gün birilerinin takımdakilerle arasının bozuk olduğunu okuyoruz burda. valla öyle böyle rahatsız olmuyorum.

Şubede yerli oyuncular hariç herkes ( yöneticiler, koç ve ekibi, yabancı oyuncular) gönderilmeli, bunun içinden başka türlü çıkamayız. Kırk yılda bir eli yüzü düzgün yerli rotasyonu kurduk bu gidişle onlarda devre arası olmadan takımdan kaçmaya başlarlar. Şimdi denecek ki o kadar bütçe nasıl karşılanacak, artık bir yolu bulunacak yeni yabancı oyuncular için feda organizasyonu mu yapılır, gidecek yabancı oyuncular için veda organizasyonu mu yapılır ama bir şeyler yapılmalı çünkü bu yerli rotasyonunu elimizde tutamazsak bunun faturası bize daha pahalıya çıkacak.

O iyi geceler mesajını göndertenler ve gönderenlerde şubenin içindeki (artık bunun için hafif bir tablr kullanamayacağım) hainlerdir, camiaya ve şubeye düşmanlardır.

Son düzenleme:
Daçka’dan Muhsin Yaşar ve Can Korkmaz’ın kulüpteki kontratlarından çıkacağı söyleniyor. Keşke talip olsak da en azından şu yerli rotasyon çekirdeğimizi koruyarak bu sezon play-off önümüzdeki sezon doğru yabancı oyuncu tercihleriyle sağlam bir takım kursak.

Şubede yerli oyuncular hariç herkes ( yöneticiler, koç ve ekibi, yabancı oyuncular) gönderilmeli, bunun içinden başka türlü çıkamayız. Kırk yılda bir eli yüzü düzgün yerli rotasyonu kurduk bu gidişle onlarda devre arası olmadan takımdan kaçmaya başlarlar. Şimdi denecek ki o kadar bütçe nasıl karşılanacak, artık bir yolu bulunacak yeni yabancı oyuncular için feda organizasyonu mu yapılır, gidecek yabancı oyuncular için veda organizasyonu mu yapılır ama bir şeyler yapılmalı çünkü bu yerli rotasyonunu elimizde tutamazsak bunun faturası bize daha pahalıya çıkacak.

O iyi geceler mesajını göndertenler ve gönderenlerde şubenin içindeki (artık bunun için hafif bir tablr kullanamayacağım) hainlerdir, camiaya ve şubeye düşmanlardır.
Bence herkes goderilmemeli Radebeugh`nun yada Yeboah`in kimseyle sorunu oldugunu dusunmuyorum. Ancak Yukaridaki arkdasin soyledigi gibi Muhsin, can vb kontratlardan cikicaksa Dacka bir iki oyuncu ile devam edip yerliyi artirabilirim.

Benim dusuncem eger Halilovic gibi yabancilar gelecekse gelmesin ona verecegim parayi Muhsin`e Ahmet`e vb veririrm.

Paok hapoel'i 79-77 yendi evinde. iyi mi oldu kötü mü oldu bilemedim. kalan 4 maçı kazanıp hapoel'den ikili averaji alırsak ve paok yol kazası yaparsa 4-2 ile birinci oluruz. insanlar el ele tutuşsa birlik olsa hayat bayram olsa...

İşin gırgırı, paok hapoel'e göre yol kazası yapma ihtimali daha yüksek bir takım. benfica'ya maç vermişler mesela. benfica'ya mevcut halimizle biz bile maç vermeyiz. Hapoel ne kadar maç kaybetse o kadar iyi. ben olumlu yorumluyorum paok'un bu galibiyetini.

Çok çok çok az yazıyorum bu başlığa. Ancak bu akşam gördüklerimden sonra yazmak istedim. Yeter artık. Vallahi rakibin oyuncuları iyi değil arkadaşlar Hamilton'muş bilmem neymiş... Adamın karşısında eşleşeceği bir oyuncu olmadığı için şov yapıyor. Bizim 7 cüceler de adamı izliyorlar sadece. Bizim parktaki basketbol gibi havaya topu at zaten atlet uzun bitiriyor mantığıyla maç kazandı adamlar. 1 TANE bile zıplayan uzunu olmaz mı bir takımın ??? Aylardır aynı şeyi yazıp duruyorum ama konu hala aynı !

Çok çok çok az yazıyorum bu başlığa. Ancak bu akşam gördüklerimden sonra yazmak istedim. Yeter artık. Vallahi rakibin oyuncuları iyi değil arkadaşlar Hamilton'muş bilmem neymiş... Adamın karşısında eşleşeceği bir oyuncu olmadığı için şov yapıyor. Bizim 7 cüceler de adamı izliyorlar sadece. Bizim parktaki basketbol gibi havaya topu at zaten atlet uzun bitiriyor mantığıyla maç kazandı adamlar. 1 TANE bile zıplayan uzunu olmaz mı bir takımın ??? Aylardır aynı şeyi yazıp duruyorum ama konu hala aynı !

Sadıkla Hamiltonu tutmaya çalışan bir Hoca var. Önce o gitmeli

Evet o hata ama Sadık'ın yerine tutacak olanın da çok iş yapabileceğini düşünmüyorum. Zira maç boyu bol bol poster izler gibi izlediler aşağıdan yukarı bakarak adamı. Adam ilkokul bebeleriyle oynar gibi dalga geçti pota altında.

foruma görsel yüklenmiyor sanırım, neyse.

üstteki link, Galatasaray'ın ksk deplasmanına kadar ki fikstürü. ben bu fiksturden çok umutluydum. geçen sezon bost'un takımı satmasından önce başladığımız seriye çok benziyordu burdaki gidişat. orda Konyaspor maçına kadar fb maçı hariç kayıp gidiyorduk ve ittir kaktır kazanıp yukarıya doğru ivme kazanmıştık. sonrası malumunuz.
bu sezonda o seriye benzer bir seri yakalar, bu sefer oyuncuların takımı satmasına müsaade etmeden seriye bağlar ilk 5 haftada alınan maglubiyetleri amorti ederiz diyordum ama olmadı. karşıyaka deplasmanına kadar Efes maçı da dahil 6/6 ile gidebilecekken an itibariyle bu fiksturun ilk 3 maçını 0/3 ile geçtik. ve hepsi de tek topluk farklarla giden maçlar. hani hepsinde fark yesek içim acımayacak. hepsinin de yıkımı büyük oldu. koç ile oyuncular arasında bağ kalmadı. bitti, koçun kavga etmediği oyuncu yok takımda. durum çok vahim.

Bu da Karşıyaka maçından sonra Ataşehir'deki derbiye kadar ki fiksturumuz. Fenerbahçe maçına 7/7 gitme imkanımız var bu fiksturde. koç değişikliği ile imkansiz değil. hatta hemen yarın koç değişimi olsa ben karşıyaka deplasmanına 0 yazmayı bırakırım kendimce.

Haftaya çekmece ondan sonra bodrum maçı var. çok kritik karşılaşmalar bunlar. iki takımda bizden aşağı kağıt üzerinde ama pratikte öyle değil. bu iki karşılaşmadan birisini kaybettiğimiz an bu maglubiyetleri amorti etme olayı da kalmaz artık. direkt küme düşme adayı bir takım oluruz. sakasiz, abartısız. mağlubiyetler hala amorti edilebilir, ligin kalan maçlarında maksimum 4-5 mağlubiyet alır, 10 mağlubiyet ile sezonu kapatıp ilk 4 yaparsın. bunlar toparlanacak, sene içinde telafisi olacak şeyler. ama mevcut staff ve GM ile uyandigimiz her gün bize -1 yazacak. Galatasaray basketbol şubesinin bir senesi daha Aralık ayını görmeden çöp olacak. Allah rızası için elinizi cebinize mi atarsınız önümüzdeki sezonun bütçesinden mi yersiniz ne yaparsanız yapın, şu şubeye müdahale edin artık. akıl sağlığı diye bir şey kalmadı bende.