2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Kerem Ovet, burada konustuklarimiz icin 3-5 kisi kendi aranizda konusun derken; kendisine tepki gostermistim. Aslinda cok hakliymis, 3-5 kisi kendi aramizda konusuyoruz. Degisen hic birsey yok ve olacagi da yok. Sen, ben her hafta kahrolurken; birileri yeni bir transfer uzerinden ne indiririmin hesabini yapiyordur su an.

Verilen sozleri hatirlatmak gerekirse:
- Salon insaatina baslayacagiz.
- 3 yil sonunda Euroleague’e girecegiz.
- Her yil Basketball Sampiyonlar Ligi’nde final
- Turkiye’de en az yari final
- Altyapi yatirimi ve A takima oyuncu cikarma

Sonuc:
- Salon insaati her zamanki gibi secim vaadi olarak kaldi.
- BCL’den 500 bin euro fazla alacagiz diye sozlesme uzatildi. (Eurocup uzeri Euroleague hedefi konmadi.)
- BCL’de birak finali grup asamalarini bile gecemedik.
- Ilk yil haric Turkiye’de basarisiziz. Ilk yil da da basarili degildik, yari final oynamak benim icin basari kriteri degil. Ancak ilk yil harcanan paraya gore oldukca verimliydik.
- Altyapi projesi 2 yil icinde kapatildi.
- Ege Tan haric hicbir oyuncu A takimda oynayacak seviyeye gelmedi ki; o da zaten gitti.

Eski tas, eski hamam. Uzmeyin kendinizi.

Futbol harici diğer branşlar "bakın biz oralarda da varız" demek için bir miktar para harcanıp belli bir kesime rant sağlayan kurumlara dönüşmüş durumda. Bir miktar para harcama sözüme erkek basketbola 3 milyon harcandı diyerek tepki göstereceklerede şimdiden şunu yazayım, hiçbir başarısı olmayan Halilovic, Yeboah, düşüşteki Walden ve yıllardır sürekli oyuncularıyla kavga eden anlaşmazlık yaşayan Mitrovic gibi oyunculara ve koça hak ettiğinin iki üç katı maaş verirsen bütçe 3 değil 4 5 milyonda olur. Tabi gerçekten oyunculara ve koça o paralar ödeniyor mu o kısımda soru işareti.

Bu ligde oynadığı oyunla şu an küme düşmeyi en çok hak eden takım konumundayız. Bunun üzerine daha hiçbir şey yokmuş gibi davranan yöneticiler sus pus oturuyorsa yumurta kapıya dayandığında oyuncu ve koç aramaya kalkıp hak ettiğinin 3 5 katına kimseyi getirmesinler bıraksınlar ne olacaksa olsun.

Kerem Ovet, burada konustuklarimiz icin 3-5 kisi kendi aranizda konusun derken; kendisine tepki gostermistim. Aslinda cok hakliymis, 3-5 kisi kendi aramizda konusuyoruz. Degisen hic birsey yok ve olacagi da yok. Sen, ben her hafta kahrolurken; birileri yeni bir transfer uzerinden ne indiririmin hesabini yapiyordur su an.

Verilen sozleri hatirlatmak gerekirse:
- Salon insaatina baslayacagiz.
- 3 yil sonunda Euroleague’e girecegiz.
- Her yil Basketball Sampiyonlar Ligi’nde final
- Turkiye’de en az yari final
- Altyapi yatirimi ve A takima oyuncu cikarma

Sonuc:
- Salon insaati her zamanki gibi secim vaadi olarak kaldi.
- BCL’den 500 bin euro fazla alacagiz diye sozlesme uzatildi. (Eurocup uzeri Euroleague hedefi konmadi.)
- BCL’de birak finali grup asamalarini bile gecemedik.
- Ilk yil haric Turkiye’de basarisiziz. Ilk yil da da basarili degildik, yari final oynamak benim icin basari kriteri degil. Ancak ilk yil harcanan paraya gore oldukca verimliydik.
- Altyapi projesi 2 yil icinde kapatildi.
- Ege Tan haric hicbir oyuncu A takimda oynayacak seviyeye gelmedi ki; o da zaten gitti.

Eski tas, eski hamam. Uzmeyin kendinizi.
Kerem Övet denilen şahsiyetmi tek başına. Transfer yaptırıp Hocayı göndericek Kapatalım şubeyi ozaman

Yeboah-Halilovic ikilisi ile çoktan anlaşılıp bir türlü resmi açıklamayı twitter hesabından yapamamışlardı hatırlıyorsunuz değil mi ?

Şimdi ise kaybedilen maçlardan sonra alakasız alakasız ''iyi geceler'' tweetleri atılır duruma gelindi.

Çok ciddi bir umursamamazlık var ortada.Bizde koç ile gm görevden alınsınlar diye bekleyelim.Resmen sizde umursamayın,çok takmayın diyorlar bizlere.

Zvezdan Mitrovic takımın başında, Samet Geyik benchten kalkmıyor görüntüsü sürecekse hem Kerem Övet hem de Gsbasket önemsiz demektir. Önemli olan Mitrovic'in Karadağ'lı olmasıysa; Dejan Radonjic ülkeye insin, Yugoslavya sonrası Balkanlı çaresizliğiyle Mitrovic'i vertigo tedavisi için Acıbadem Hastanesi'ne yatırsın, kendisi de takımın başına geçsin. Menajer faktörse kendisi Galatasaray'a daha seçkin ve sağlıklı bir antrenör borçlu, ekonomi-politik üzerinden yumuşak güç çalışması yapıyorsak da coğrafyada son 49 yılda biriken siniri en azından yapıcı bir biçimde takıma ve Galatasaray taraftarına yansıtacak bir Karadağ'lı her alandan tüm karar alıcıların Galatasaray simgesine, Galatasaray kültüne borcu. An itibariyle Beşiktaş-Aliağa Petkim maçını izlemek bizim takımın geri magazininin ardından derin soluk gibi geliyor.

Erkek futbolda Avrupa'da bir kez daha tarih yazmamıza ramak kaldı, dönemin dinamiklerinde kadın futbol ve erkek voleybol takımları muhasır medeniyet seviyesinin yakınlarında geziniyor, kadın basketbolda Işıl Alben'in yöneticiliğini ve başlangıç noktası olabilecek bir antrenörü yakaladık, kadın voleybolda sıradışı bir ilgi; taraftar, seyirci niceliği var. Bu ortamda erkek basketbol takımını böyle rahatsız edici kılmak da hususi bir başarı, hususi bir şekilsizlik hali.

Son düzenleme:
Bugün İspanya Liginde
Murcia Barca yı yenmiş.
Bizim büyük hocamızın beğenmeyip yolladığı
Dylan Ennis: 19 sayı, 5 asist le oynamış.
Şu adam 2 ve 3 numarada fark yaratırdı
Ama biz daha iyileri diye
Yaboah Walden ve redebaugh yı aldık..
O da bir şey mi çoğu kişinin beğenmediği David Kravish Malaga'nın Real Madrid'i deplasmanda yendiği maçta 23 sayı ve 6 ribaund ile oynadı, takımın en skoreri oldu.

O oyuncular bizde olsa çok farketmezdi bana göre. Türk takımlarının ve basketbolunun genel sorunu. Takım oluşturma ve taktik konusunda kötü takımlar ortaya çıkıyor.

Murcia'da Troy Caupain de var eski Daçkalı.

Sorunlarimizin hicbiri transferle duzelecek gibi degil ama yine de sene basi da istedigim McCormack’i suan hemen bitirirdim, bildigim kadar Dacka’dan cikacak, Reyer Venezia haberi gordum twitterda.