2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Beşiktaş başkan adaylarından Hasan arat Euroleague hedefinden bahsetmiş. Sanırım Beşiktaş bizden önce Euroleague yapacak. Erden Timur’a bu hedeflerini hatırlaması gerektiğini hatırlatıyorum. Fakat basketbolu bıraktım futbol çok daha popüler gibi bir bakış açısına sahipse çok büyük hayal kırıklığı..

Ayrıca Hasan arat seçilirse Beşiktaş ile Bahçeşehir’in basketbolda birleşmesi söz konusuymuş

Beşiktaş-Bahçeşehir birleşmesi demek direkt Euroleague hedefim var demek. Yeni salonları yok, 3 bin kişilik akatlar'da oynuyorlar ama hedefi olan bir takım kurup zirve kovalayabiliyorlar, Euroleague hedefinden -alti dolu bir sekilde- bahsedebiliyorlar. Senelerdir Telekom bizden önce yapar diyorduk, Telekom yerine Beşiktaş yazalım artık. Beşiktaş bizden önce yapar.
Bizde de Erden Timur yalan söylesin, 3 senede Euroleague desin ama 3. senemizde dünyanın en iğrenç organizasyonunda sürünelim. bu konu hakkında iki çift kelam edince de "abartmayın" olsun. Galatasaray basketbol şubesi kadınıyla erkeğiyle çiftliğe dönsün, menajerler üstümüzden zengin olsun. Hani bütçe hani Euroleague hedefi denince "salon yok", "zarar ediliyor" gibi aptal saptal bahanelerle karsilasalim. Galatasaray'a bunu layık gören taraftar utansın. yöneticiler böyle taraftar varken elbette böyle söz verip tutmaz, taraftara yalan söyler.

Efes Oturu'ya 80 bin dolar buy out ödeyecekmiş sadece. Eğer bu buy out yalnızca EL için geçerli değilse biz de düşünebilirmişiz ama bizimkiler daha koç değiştirmekten aciz!!

Bu arada karşıyaka'daki Vernon Carey'i de baya beğeniyorum.

Sezon fiilen bitti. Avrupada başarı olma şansı kalmadı ligde de en fazla playoff yaparız.
Maliyet düşürmek akıllıca olabilir. Kovmak tazminat ödemek demek. Oyunculardan teklif alan varsa gonderilerebilir. Martin Walden Radebaugh gibi pahalı oyuncular için teklif varsa değerlendirilmeli düşüşte olsalar da piyasası olan oyuncular. Halilovic'e Bost'a bizden iyi teklif veren çıkmaz. Yeboah zaten düşük maliyetli.

Sezon fiilen bitti. Avrupada başarı olma şansı kalmadı ligde de en fazla playoff yaparız.
Maliyet düşürmek akıllıca olabilir. Kovmak tazminat ödemek demek. Oyunculardan teklif alan varsa gonderilerebilir. Martin Walden Radebaugh gibi pahalı oyuncular için teklif varsa değerlendirilmeli düşüşte olsalar da piyasası olan oyuncular. Halilovic'e Bost'a bizden iyi teklif veren çıkmaz. Yeboah zaten düşük maliyetli.
Aralık ayında sezon filan bitmez bu mantık doğru değil. Pistiolis’in geldiği sezon buna bir örnek. Koç değişikliği konusunda geç kalındı ama hala çok geç değil. Genelde aralık Ocak ayında olur zaten sezon ortası koç değişiklikleri de

Aralık ayında sezon filan bitmez bu mantık doğru değil. Pistiolis’in geldiği sezon buna bir örnek. Koç değişikliği konusunda geç kalındı ama hala çok geç değil. Genelde aralık Ocak ayında olur zaten sezon ortası koç değişiklikleri de
Sezon ortası ne kazanacağız? BCL 'yi mi ligi mi? Yabancılar kötü koç değişse bile bir seviye yukarı çıkarlar bu yetmez. Oturu 'yu Mike Daum'u alsak tamam derdim ama. Takım hiç ümit vermiyor.

Sezon ortası ne kazanacağız? BCL 'yi mi ligi mi? Yabancılar kötü koç değişse bile bir seviye yukarı çıkarlar bu yetmez. Oturu 'yu Mike Daum'u alsak tamam derdim ama. Takım hiç ümit vermiyor.
Ümit vermiyor doğru ama hamle yapmamak da doğru bir seçenek değil bence. lig devam ediyor yarı final kovalayabiliriz. Aralık ayında sezon bitireceksek işimiz var.

Sezon içinde, ligde bugüne kadar alınan maglubiyetleri amorti edeceğimiz bir sürü maç olacak. Pistiolis geldiğinde Ekrem hocanın gitmeden evvel aldığı mağlubiyetlerin hepsini telafi etmiştik sezonun kalan kısmında yaptığımız seri ile. Galatasaray için sezon Aralık başında bitmez, bitemez. kaybettiğimiz maçtan sonra bi sinirle küfür ederiz sezon bitti diye ağlaşırız, taraftarız biz. ama yöneticilerin buna hakkı yok. yöneticiler yedikleri haltı temizlemek zorundalar.

Arkadaşlar biz burada ne yapsak boşuna biz eleştiriyoruz ve yeri geliyor bazen burada birbirimize yükseliyoruz. Ama şu gerçek var ki hep boşuna. Dikkat ettiyseniz koçların gidişlerini takımın kötü olmasından da öte hep ortaya çıkan söz şuydu Göksenin'in de zaten koçla arası yoktu Ertuğrul Erdoğan, Ekrem Memnun, Andreas Pistiolis ve daha da öncesi Ergin Ataman. Mitrovic ile arası iyi takım olmayan Benfica'yı yenince hemen koçu getirip üçlü çektiriyor zaten şubeden sorumlu yönetici allaha emanet ilgilenen yok takımın hali iyi zannediyorlar. Demek istediğim şu koçla sezon bitirilecek gibi. Sezon sonu koç, gm, ve Göksenin de dahil son üç sezonda kimin emeği varsa neşter vurulmalı yeniden yapılanmaya gidilmeli ve şube bir an önce özerk olmalı.

Ekim ayında başlayan sezona kasım ayında havlu atamazsın ! Yok öyle bir şey ! Kabul edilemez !
Dostum tepki yok kadın voleybolun hali ortada bu takımın hali ortada konu futbol olunca hep ortaya çıkıp kendini kulübün sahibi gibi gören taraftar grubu şöyle 2-3 maç salonları tam doldurup tepki gösterse buralara gelmezdi bir konu yukarıda dediğim gibi koçları sabote eden adamı büyük kaptan diye tribüne çağırıyorlar hala.

Beşiktaş başkan adaylarından Hasan arat Euroleague hedefinden bahsetmiş. Sanırım Beşiktaş bizden önce Euroleague yapacak. Erden Timur’a bu hedeflerini hatırlaması gerektiğini hatırlatıyorum. Fakat basketbolu bıraktım futbol çok daha popüler gibi bir bakış açısına sahipse çok büyük hayal kırıklığı..

Ayrıca Hasan arat seçilirse Beşiktaş ile Bahçeşehir’in basketbolda birleşmesi söz konusuymuş
Bunlar seçim söylemi. Üniversite kuracağım. Alt yapı tesisi açağım vs vs vs. Her zaman olan söylemler. Bahçeşehir okullarının sahibi bjk için her şeyi yaparım demiş. O zaman neden şimdiye kadar fenerle işbirliği yaptın da bjk ile yapmadın. Bizimkiler de ne sözler verdi de sonuç ortada.

Efes Oturu'ya 80 bin dolar buy out ödeyecekmiş sadece. Eğer bu buy out yalnızca EL için geçerli değilse biz de düşünebilirmişiz ama bizimkiler daha koç değiştirmekten aciz!!

Bu arada karşıyaka'daki Vernon Carey'i de baya beğeniyorum.
Efes aldı lisans bile çıkardı. Çok beğendiğim bir oyuncuydu, bizde de çok iş yapardı. Bedavaya gitti.

Bunlar seçim söylemi. Üniversite kuracağım. Alt yapı tesisi açağım vs vs vs. Her zaman olan söylemler. Bahçeşehir okullarının sahibi bjk için her şeyi yaparım demiş. O zaman neden şimdiye kadar fenerle işbirliği yaptın da bjk ile yapmadın. Bizimkiler de ne sözler verdi de sonuç ortada.
Euroleague oynamak beşiktaş gibi bir kulüp için Hüseyin Yücel gibi birinin varlığında çok zor değil. Niyet olursa Galatasaray için de o kadar zor değil aslında. Euroleague muhabbetinin beşiktaş için gerçekleşebileceğini düşünüyorum Hüseyin Yücel meselesinden dolayı.. Fakat Hasan Arat'ın tavırları bana fena halde Burak Elmas'ı hatırlatıyor:). Sanırım Serdal Adalı beşiktaş için daha gerçekçi bir seçim olur.

Kadın basketbolda komple kadro kurdurulan, geçen sezonun tartışmalı ismi ve kimsenin razı olmadığı Alper Durur ile 4. hafta yollar ayrıldı. Kendisinin berbat transfer planlamasını toparlamaya çalışıyoruz şimdi, bu toparlama çalışması sırasında da sezon gitti.

Geçen yıl Galatasaray'ı kümede kalma yarışına sokan Turgay zeytingoz, yine kimsenin rızası olmayan birisi. yine kadro kurdurdular yine koç getirttiler. Aralık ayinin ilk gününde herif kovuldu. şimdi nasıl çıkaracağız bu yanlış planlamanın kazigini? nasıl toparlayacağız sezonu buradan, hangi parayla. bu yönetim niye alması gereken kararları vaktinde almiyor?

Adamlar açık açık diyor ki ne kadar kendinizi yırtarsanız yırtın. Biz bu şubenin soyulmasına göz yumuyoruz, ne oluyor ne bitiyor hepsini biliyoruz. Her şeyi bile isteye yapıyoruz. Daha ne desinler.