2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

McCormack istediğimiz aradığımız oyuncu profili değildi. Umarım çok iyi işler yapar ve beni yanıltır, hayırlı ve çok başarılı olsun.

Artık tez zamanda Mitrovic. Halilovic, Radebough, Walden ve Yeboah ile sırasıyla yollar ayrılır. Ama bence Prepelic Walden ve Bost'u 1 2 3 numara gibi kullanacağız Martin ve McCormack beşi tamamlayacak. Yeboah'ta gönderilmeyip altıncı yabancı olarak kalacak gibime geliyor.

Son düzenleme:
David McCormack tam anlamıyla fiyasko bir transfer. Savunmada tam bir kara delik olan, savunma bilgisi olmayan ve sadece küçük takımlarda istatistik yapan biri için forumdaki sevinç halini anlamak mümkün değil. Freddie Gillespie kendisinden daha uyumlu olurdu bizim için. Kyle Alexander ya da Mfioundu Kabengele gibi sezona formda başlamış biri de bizi ileriye taşırdı. McCormack hücumda sayısını yapacak, savunmada attığı sayıdan daha fazlasını yedirecek. Büyük maçlarda sinecek ve yok olacak. En az Halilovic kadar skandal bir transfer benim gözümde.

Bu sezon harcanan para 2022 Haziran-Temmuz ayında harcansa bugün bambaşka bir seviyede olabilirdik. Ve belkide müzemizde bir Avrupa kupası daha olurdu. Yeni gelecek koçla neredeyse 5 Milyon Dolar harcanacak ama sezon sonu bir mucize olmazsa bir kupa alamadan sezonu kapatacağız. Yüreğim yanıyor bu duruma.

Klemen Prepelic kaliteli oyuncu ama Mitrovic'in elinde körelmeyeceğinin bir garantisi yok.

Kac para ya 1 Mccormack ?

Gecen sezon Ocak ayinda yazmisim bunu.Benim sahsen begendigim bir oyuncu.

Mccormack konusunda fikirler kisiden kisiye degisebilir.Tartisilmaz bir topcu degil sonucta.Tavares veya Vesely almadik.Potansiyeli olan,iki sezondur ben dahil bircok kisinin dikkatini cekmis bir oyuncu.Burada asil sorgulanmasi gereken su ki Mccormack sezon basi serbest durumdaydi.Biz gittik Halilovic aldik.Madem Mccormack’i sezon ici hamlesi olarak degerlendirebiliyorsunuz sezon basinda serbestken niye dusunmediniz diye sorarim ben.

Ayrica su da var.Foruma eskisi gibi yazmiyorum fakat 2 aydir son 3-4 mesajimda Mitrovic’in oyuncu ve takim potansiyelinin yarisini bile yansitamadigini yaziyorum.O yuzden Prepelic ve Mccormack bana gore basarili iki ekleme gibi gozukse de mevcut kocla cok birsey degisecegini dusunmuyorum.Umarim Karsiyaka 20’ye yatirdiginda yollari ayirmayi artik ihmal etmeyiz.

Gecen sezon Ocak ayinda yazmisim bunu.Benim sahsen begendigim bir oyuncu.

Mccormack konusunda fikirler kisiden kisiye degisebilir.Tartisilmaz bir topcu degil sonucta.Tavares veya Vesely almadik.Potansiyeli olan,iki sezondur ben dahil bircok kisinin dikkatini cekmis bir oyuncu.Burada asil sorgulanmasi gereken su ki Mccormack sezon basi serbest durumdaydi.Biz gittik Halilovic aldik.Madem Mccormack’i sezon ici hamlesi olarak degerlendirebiliyorsunuz sezon basinda serbestken niye dusunmediniz diye sorarim ben.

Ayrica su da var.Foruma eskisi gibi yazmiyorum fakat 2 aydir son 3-4 mesajimda Mitrovic’in oyuncu ve takim potansiyelinin yarisini bile yansitamadigini yaziyorum.O yuzden Prepelic ve Mccormack bana gore basarili iki ekleme gibi gozukse de mevcut kocla cok birsey degisecegini dusunmuyorum.Umarim Karsiyaka 20’ye yatirdiginda yollari ayirmayi artik ihmal etmeyiz.
Bu hamleler sezon başında neden yapılmıyor çünkü amatör branş olarak lanse edilen şubeler tanıdığa iş bulma görev verme yerlerine dönüşmüş durumda ki bu yıllardır böyle. Zaten o yüzden bu branşları kapatmıyorlar, korkuları taraftar baskısı vs değil, korkuları eğer bu şubeler kapatılırsa eşe dosta arkadaşa tanıdığa bir daha böyle bir kazanç sağlayamayacak olmaları.

Ayrıca her gelen yöneticiler amatör şube diyorsanız ve öyle görüyorsanız neden bu şubeler en üst seviyede en üst ligdeler. O zaman yöneticilerin bakış açısıyla futbolda amatör şube oluyor.

Son olarak sayın Dursun Özbek yanınızda hazır Erden Timur gibi bir değer varken çoğu yere Erden bey koştururken sizde diğer şube ve branşlara vakit harcayıp onları ayağa kaldırıp efsane başkan olma fırsatınız varken bunu elinizin tersiyle itiyorsunuz.

Ömer efendi cidden devam edecek mi ? Bu adama kök salmaya izin verilse bir daha zor gider…. Daha öncede izledik bu filmi… yeni göreve gelmiş adam açıklama bile yapmadı 😂

Martin gitmeli başta bence ne 4 ne 5 enerjik değil vb. Oyunculara takım bularak yolların ayrılması önemli. Turgay Zeytingöz bu işi iyi yapıyordu en azından.

David McCormack tam anlamıyla fiyasko bir transfer. Savunmada tam bir kara delik olan, savunma bilgisi olmayan ve sadece küçük takımlarda istatistik yapan biri için forumdaki sevinç halini anlamak mümkün değil. Freddie Gillespie kendisinden daha uyumlu olurdu bizim için. Kyle Alexander ya da Mfioundu Kabengele gibi sezona formda başlamış biri de bizi ileriye taşırdı. McCormack hücumda sayısını yapacak, savunmada attığı sayıdan daha fazlasını yedirecek. Büyük maçlarda sinecek ve yok olacak. En az Halilovic kadar skandal bir transfer benim gözümde.

Bu sezon harcanan para 2022 Haziran-Temmuz ayında harcansa bugün bambaşka bir seviyede olabilirdik. Ve belkide müzemizde bir Avrupa kupası daha olurdu. Yeni gelecek koçla neredeyse 5 Milyon Dolar harcanacak ama sezon sonu bir mucize olmazsa bir kupa alamadan sezonu kapatacağız. Yüreğim yanıyor bu duruma.

Klemen Prepelic kaliteli oyuncu ama Mitrovic'in elinde körelmeyeceğinin bir garantisi yok.

En azina katilmakla beraber Halilovic’i begenmesem de bence Halilovic basketbolcudur, takimi bozmaz. Mccormack bu seviyenin topcusu degildir tabii bu seviye dedigim biz Bodrum Samsun seviyesindeyiz onu da unutmayim da … hayirli olsun. Gillespie yeteneksizi mi Mccormack mi Gillespie gercekten Ege Arar mi Mccormack mi deseler takimdaki oyunculari dusunerek Ege Arar derim abartmiyorum. Biz de gecen sene hucum olarak daha iyisi Ristic vardi ne kadar kullandik cunku savunmada acik veriyorduk. Aynisinin siyahi benim icin

Son düzenleme:
Ömer Yalçınkaya geldi onu da kabullendik galiba. Yönetim nasılsa önlerine kimi koysak yiyorlar diye düşünüyor olsa gerek. Ülkede örgütlü hareket etme kültürü olmayınca böyle oluyor. Halbuki 3 tane iç saha maçı 0 seyirciyle oynansın bak ne oluyor.

Zaten Jaiteh bile alamayan bir GM zihniyetine ve almayan bir koça sahibiz. İşimiz zor.

Mccormack yazın 180 bin dolara 10 saniye içinde imza atardı :) 230 bin euroya halilovic aldık, sonra buy out ödeyip mccormack aldık. :) İşin kötüsü GM daha dün gelmiş bu transferleri kim isteyip almış hoca ise bu adamlar sene başı da boştaydı:) Yazık günah. Biz saha içini konuşmaya devam ettikçe düzen değişmeyecek. Bırakın şut kaçsın, ribaund almasınlar. Buralar artık konuşulmamalı hatta maç başlıkları bile açılmamalı. Kimse maça gitmemeli ki bu düzen değişsin. Yoksa 3-5 kişinin ağzına 1 parmak bal çalmakla bu düzen değişmez

Sezon başı diğer 4 pozisyona uygun transferler yapıldığında fiyat-performans olarak Mccormack'a bir şey demezdim.Fakat bu sezon oynadığı o kadar maç örneği varken Mccormack almak bence ''aaa yanımızda kim varmış'' deyip transfer yapmaktır sadece.Hücumda iyi maç çıkarmış,15 atmışsa,savunmada 20 yedirir.Fiziksel engeli olmadığı halde savunmada yorgunluktan mıdır ayakları yavaş olduğundan mıdır sürekli sekiyor gibi durur.Kısanın ve uzunun karşısında yumuşak kalır.

Geçen hafta bir pozisyonda Oturu sırtı dönük top aldı.Ve hiçbir şey yapmadı.Ne omuz atma ne top sektirme.Mccormack çekildi ve bomboş sayıyı yaptırdı.

İnsallah başarılı olur.

Bence Matt Mooney ve Usher’i da alalim gecen sene BJK’nin kadrosu ile ne yaptigini cok iyi biliyoruz 😂😂 Belki bizim foruma girip guluyorlardir. Mccormak diyorlar diye :)

Bence Matt Mooney ve Usher’i da alalim gecen sene BJK’nin kadrosu ile ne yaptigini cok iyi biliyoruz 😂😂 Belki bizim foruma girip guluyorlardir. Mccormak diyorlar diye :)
Yeboah yerine Usher'ı isterdim şu anda.
Çok iyi 2 takviye geldi. Bence Yeboah yerine de 3,3.5 oynayan bir isim şart. Bu kadar yatırım yapmışken bunu da yapalım. Tabi bundan önce koç değişikliği yapılmalı.

Şu an koç dahil (kalacak mı gidecek mi belli değil) oyuncu olarak kimler gönderilecek asıl bunu merak ediyorum. Bu takımın başına yeni bir koç gelmeden heyecanlanmak yersiz diye düşünüyorum. Yapılan bu transferleri de Ömer beyin gm olatak takımın başına getirilmesini unutturma çabaları olarak görüyorum.

Yarınki maçta da Karşıyaka rüzgarı arkasına almışken bizim oyuncular sahaya karakter koymazsa maalesef farklı bir şekilde mağlup olabiliriz gibi görünüyor.