2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Ne yazık ki taraftarın çoğunluğunun da yönetimden pek bir farkı yok. Şubede rezilliğin bini bir para, hâlâ maç içinde öne geçtik diye sevinenler mevcut. Yani es kaza 1-2 galibiyet alınsa, hiçbir şey yaşanmamış gibi her şeyi unutup hayatlarına devam edecekler.

Erden Timur da amatör branşlara sahip çıkacaksa başkan olsun zira rezilliklere ses çıkarmayanların da yapanlardan farkı yoktur. Bıktık yalanlardan dolanlardan.
Başkan olsa sesini çıkarır. Adam bir işe karıştı diye neler dendi. Sportif AŞ de yönetici iken karışamıyor haliyle. Şu anda da basketbolda ona düşen bir şey yok. Herkes bunu diyor. Sende anla artık da Yaman 😄

Ne yazık ki taraftarın çoğunluğunun da yönetimden pek bir farkı yok. Şubede rezilliğin bini bir para, hâlâ maç içinde öne geçtik diye sevinenler mevcut. Yani es kaza 1-2 galibiyet alınsa, hiçbir şey yaşanmamış gibi her şeyi unutup hayatlarına devam edecekler.

Erden Timur da amatör branşlara sahip çıkacaksa başkan olsun zira rezilliklere ses çıkarmayanların da yapanlardan farkı yoktur. Bıktık yalanlardan dolanlardan.
Düşün sen bir şirket yönetiyorsun ve o şirketin çalışanı sana diyor ki yönetim kurulunu değil beni dinleyeceksin Erden Timur'un durumu da bu yönetimde olsa zaten işler bu şekilde gelişmezdi.

Valla keşke konu tasarruf olsa. Tasarruf etsek en azından teselli olurdu :) Walden'dan daha az alacak Mark Smith, Bouteille, Heidegger, McCormack gibi bir sürü oyuncu vardı. Jarell Martin 500 bin dolar alıyor düşün.
Ben tasarruf etmek için bir şeyler yaptılar ya da yapıyorlar demek istemedim sanırım söylemek istediğimi tam olarak anlatamadım :)

Bize tasarruf ediyoruz paraları saçmıyoruz diyerek kalitesiz oyunculara kaliteli oyuncu parası vererek hatta menajerleride doyurarak bütçeyi heba ediyorlar demek istemiştim :)

Bence birinci sorun yöneticiler ikincisi koç üçüncüsü yabancı oyuncular ama üçüncü sorunun ortaya çıkmasına zemin sağlayanda birinci ve ikinci sorunun ta kendisi. Halilovic, Yeboah, Walden'a ben sana hak ettiğinden fazla ücret veriyorum dersen adamlarda benim değerim bu kadar değil bu ücreti kabul edemem demez :)

Başkan olsa sesini çıkarır. Adam bir işe karıştı diye neler dendi. Sportif AŞ de yönetici iken karışamıyor haliyle. Şu anda da basketbolda ona düşen bir şey yok. Herkes bunu diyor. Sende anla artık da Yaman 😄
Ben de onu diyorum. Yanlış giden işleri düzeltmek istiyorsa; sorumluluk alıp başkan olmalı. Yok olmuyorsa; halinden memnun demektir ve o zaman diğerlerinden farkı kalmaz gözümde. Zaten aday olduğunda seçilir muhtemelen.

Açıkcası taraftar, sporcu, antrenör ve yönetici tarafında küme düşmeyi her kalemde fazlasıyla hak ediyoruz. Ligde bizden bile kötü kadrolar var ama en azından çabalarının, niyetlerinin bizden çok daha iyi olduğunu düşünmek için alim olmaya gerek yok. Şubede ar damarı çatlamamış 1-2 adam kalmışsa belki bu sene de paçayı kurtarırız ama bu kafayla gidersek Euroleague hedefiyle yola çıkan yönetimde her sene düşme hattının wild card'ını alacağımıza şüphe yok.

Dursun Özbek Kaybetiği an,Erden Timur listeye girmediğinde zaten kepenk kapayalım.
Fenerbahce gibi sadece Koç Markaları bizde sponsor değil doğrudur,Sponsorların hepsini Erden Timurun bulmasıda yanlış.

Basın Toplantılarını açın izleyin Sponsorların hepsi Sayın Erden Timur aracılığı ile bu önemli imzayı atıyoruz diye söylemleri var.

Metin Öztürk Boş adam listesinden bu seçimde kendisi ile beraber kurtulmak lazım.Dursun başkan Seçim dönemine kadar Safa yatıyor bence.

Dursun Özbek Kaybetiği an,Erden Timur listeye girmediğinde zaten kepenk kapayalım.
Fenerbahce gibi sadece Koç Markaları bizde sponsor değil doğrudur,Sponsorların hepsini Erden Timurun bulmasıda yanlış.

Basın Toplantılarını açın izleyin Sponsorların hepsi Sayın Erden Timur aracılığı ile bu önemli imzayı atıyoruz diye söylemleri var.

Metin Öztürk Boş adam listesinden bu seçimde kendisi ile beraber kurtulmak lazım.Dursun başkan Seçim dönemine kadar Safa yatıyor bence.
Özellikle inşaat firmalarının bu yoğunlukta sponsor olması tesadüf değil zaten özellikle bunların çoğu Kemerburgaz ve stadın yanına yapılacak salon için yani kulübü bu işlerden sıfır maliyetle çıkarmak amacında.

Ben de onu diyorum. Yanlış giden işleri düzeltmek istiyorsa; sorumluluk alıp başkan olmalı. Yok olmuyorsa; halinden memnun demektir ve o zaman diğerlerinden farkı kalmaz gözümde. Zaten aday olduğunda seçilir muhtemelen.
Bizim kulüpte bu mümkün mü sence Yaman adamlar tüm branşlarda transfer olmasın sadece altyapı oyuncularıyla çıkalım diyorlar. Kendi adamları yok diye sabah akşam vurup geçiyorlar adama ki daha geçen konuşan Turgay Kıran bjk li ve lise mezunu olduğu için zamanında başkan adayıydı bu adam.

Herkesin kendine sorması gereken soru şu: Eşref Hamamcıoğlu başkan olsaydı bu şube ne kadar daha başarısız olurdu?

Ortanın biraz üzeri bütçeyle başlayıp işler kötüye gittikçe daha fazla para harcayan ve oyuncu getiren, sezonu heyecansız ve orta karar bir yerde bitiren takımlardan bıktım. Bu şekilde sadece menajer zengin ediyoruz. Genç bir kadro ve kolej oyuncularıyla bile çok daha iyisi mümkün. En azından azıcık heyecan olur.

Yapılan değişikliklere bakalım. Karaktersizlik sergileyerek bir yıl önce takımı bırakan ve ancak Metropolitans 92 ile bir aylık kontrat bulup oradan da şutlanan Dee Bost alındı. Takımın hangi sorununa çare olması beklendi? Herhangi bir probleme çare olabildi mi?

Ömer Yalçınkaya yeni GM oldu. Herhalde Bost'u sindiren bunu da sindirir dediler. Skandaldan başka şey üretemeyen bir adam.

Prepelic ve McCormack geldi. Boştaki oyunculara baktık, taraftarın sevebileceği iki tanesini aldık demiyorlarsa ne olayım! Sezon başında da EL etiketi var diye bir sürü rol oyuncusu alındı. Şu an en güvenilir eller yerlilerde. Bu kadar vasıfsız yabancı oyuncuları şu takımda hiç bir arada görmemiştim.

Bost, Martin, Yeboah ve Halilovic ile yollar ayrılmalı. Tabi öncelikli olarak Mitrovic'in gönderilmesi lazım. Sonrasında yeni gelecek koçun istediği oyuncular transfer edilmeli.

Bence başka transfer olmayacaktır ama öyle bir düşünce varsa halla yazık yani, mitrovic mutlaka kovulacak ama erken ama geç, daha fazla zarar vermeden kovulup gelecek antrenöre bırakılmalı transfer işini. Daha eldekilerden çıkmadan bişeyler yapılması yine yolda dizelim derken düzdüler bizi.En az 5m ile bitiricez sezonu her sene aynı terane madem para var sezon başı ver kadro ona göre kurulsun. Bir senede kadro değişmek yerine güçlenmek için 1 2 hamle yapalım.

Son düzenleme:
Jarrell Martin’in sakatlığı kötü oldu her ne kadar isteneni veremese de hem takım için hem de kendi kariyeri için. Yerine transfer olacaktır, 3 numara için de istekli olduğumuz konuşuluyor. Daulton Hommes alıp geçelim sakatlığı yoksa eğer hala bir yerle anlaşmadı. Tertemiz iş olur.

Sene başı da isterdim ama pota altında Halilovic’in olduğu denklemde Hommes çok iyi bir ekleme olmazdı o zaman ama şimdi McCormack ile defoları örtülür. Birbirini iyi tamamlarlar.

Hommes ve Heidegger g ligde devam edecek sanki avrupadan gelen teklifler vardı kabul etmediler. Daulton Hommes görüntüsünün aksine temastan kaçmayan beyaz için atlet şutu temiz bir 4 keşke gelse.

Yeboah icin sezon başı çok eleştirdik ama maliyetine ve oynadığı oyuna göre kalmalı bana gore. Hareketli 4 lazım 3.5 vari biri Hommes tam da böyle biri zorlasan kombo forvet oynar.

Bir an önce yeni koç gelmeli.
Sonrasında Bost, Martin ve Halilovic ile yolların ayrıldığı açıklanmalı.
Bir sonraki aşamada da hocanın istediği 4 numara ve Yeboah'ın durumuna göre 3 numara transferi yapılmalı. Yabancı 3 alınmayacaksa Berk Demir transfer edilmeli.

Walden-Buğra-İsmet
Prepelic-Radebough
X-Göksenin-Berk
X-Sadık
McCormack-Samet