2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Yahu bu Hakan demir'i istemeyenlerin neden tek argümanı "burası Galatasaray"? Anadolu takımına döndük diyorsunuz, Anadolu takımı sıfatını kendinize hangi hakla yakistiriyorsunuz? kıytırık kümede kalma takimiyiz biz, geçen yıl ligde kalmak için konya maçını bekleyen, 2 sene önce sondan 1 önceki maça kadar sondan 2. sırada bulunan bir takımız biz. siz hangi hakla neye göre burası Galatasaray hakan demir'i istemiyoruz diyorsunuz? kendimi adamın avukatı gibi hissettim ama vaziyet bu, çok rolleniyorsunuz rollenmeyin. bu şube her şeyin en beterini hak ediyor. ismi Galatasaray olmasa şuan 0/12 çekmişti. bide altyapıdan bir koçla bitirelim muhabbeti dönüyor he aynen bitirirsin altyapıdan koçla.

velhasıl, yerlilerin hepsiyle minimum 2 senelik sözleşme yapıldığı için önümüzdeki sezonun yerli iskeleti tamam diyebiliriz. ama lig bu şekilde giderse bu oyuncuları da tutamayiz bence seneye. nihayetinde bu sezon aldığımız Buğrahan İsmet ve Samet bu lig için baba yerliler. Buğrahan efes'ten depik yiyince aklına gelen Galatasaraylılığı için takımda kalır ama İsmet ve Samet gider. çok üzülürüz arkalarından. o yüzden bu sezonu en iyi şekilde bitirmek lazım. mevcut ortamda sezon sonuna kadar şubeyi taşıyacak, ligi olabilecek en iyi yerde bitirmemizi sağlayacak tek koç bana göre hakan demir. oktay hoca saha içini salmasa 17/18 sezonundaki gibi bir birliktelik olsun isterdim ama salmış duruyor. ertugrul hoca var ural'da, kendisine gider miyiz bilmiyorum o da olabilir. başka da kimse yok. yabancı zaten getirmezler 1 aydır mitrovic ile zam görüşmesi yapan adamlar mi yabancı getirecek? ki yabancı dediğin gelecek en az 1.5 senelik kontrat alacak. bu adamı getirdin sezonu bitirdin seneye mitrovic gibi batırdı ona da tazminat vereceksin bu sefer. gerek yok. yerli koç kaçınılmaz, hakan demir ise en iyi aday. umarım bir an evvel gerçekleşir bu koç degisimi, Beşiktaş maçına yeni koçla çıkarız.
Tek argüman burası Galatasaray değil. Evet burası Galatasaray o doğru. Ne olursa olsun Galatasaray isminin bir ağırlığı var. İkinci argüman ise Hakan Demir koç olarak kariyerinde ne yapmış? neye göre Galatasaray'a isteniyor? Genel kariyerini düşmemeye oynayan takımlarda geçirmiş ciddi bir basketbol koçu kendisi ve kariyerinin en büyük başarılarının birisi de Efes'te Oktay Mahmuti'nin yardımcılığını yapmak. Mitrovic gitsin de kim gelirse gelsin düşüncesi çok vasatça!! Hakan Demir'i Galatasaray'a isteyenler bence basketbolu pek de takip etmiyor.

Yerli olarak Galatasaray isminin ağırlığını kaldırabilecek pek fazla koç yok. Oktay Mahmuti olabilir, boşta olsaydı Ufuk Sarıca olabilirdi belki bir ihtimal Orhun Ene olabilir.. İlla yerli koç gelecekse sezon sonuna kadar biriyle idare edelim mantığı sağlıklı değil burası Galatasaray işler daha ciddi olmalı. Hakan Demir'i getirelim cümlesi ile Murat Özyer'i ya da Halil Üner'i getirelim vs gibi cümlelerin hiçbir farkı yok.

Yakup Sekizkök için de normalde erken ama en azından Efes gibi üst düzey organizasyonun Euroleague şampiyonluklarında yardımcı koçluk yaptı belki denemeye değebilir ama ben ona da mesafeliyim ama denenebilir çok da problem değil.

Benim tercihlerim şu şekilde olur sırasıyla;
iyi bir yabancı koç- Oktay Mahmuti- Andreas Pistiolis- Yakup Sekizkök- Ertuğrul Erdoğan- diğerleri

Tek argüman burası Galatasaray değil. Evet burası Galatasaray o doğru. Ne olursa olsun Galatasaray isminin bir ağırlığı var. İkinci argüman ise Hakan Demir koç olarak kariyerinde ne yapmış? neye göre Galatasaray'a isteniyor? Genel kariyerini düşmemeye oynayan takımlarda geçirmiş ciddi bir basketbol koçu kendisi ve kariyerinin en büyük başarılarının birisi de Efes'te Oktay Mahmuti'nin yardımcılığını yapmak. Mitrovic gitsin de kim gelirse gelsin düşüncesi çok vasatça!! Hakan Demir'i Galatasaray'a isteyenler bence basketbolu pek de takip etmiyor.

Yerli olarak Galatasaray isminin ağırlığını kaldırabilecek pek fazla koç yok. Oktay Mahmuti olabilir, boşta olsaydı Ufuk Sarıca olabilirdi belki bir ihtimal Orhun Ene olabilir.. İlla yerli koç gelecekse sezon sonuna kadar biriyle idare edelim mantığı sağlıklı değil burası Galatasaray işler daha ciddi olmalı. Hakan Demir'i getirelim cümlesi ile Murat Özyer'i ya da Halil Üner'i getirelim vs gibi cümlelerin hiçbir farkı yok.

Yakup Sekizkök için de normalde erken ama en azından Efes gibi üst düzey organizasyonun Euroleague şampiyonluklarında yardımcı koçluk yaptı belki denemeye değebilir ama ben ona da mesafeliyim ama denenebilir çok da problem değil.

iyi bir yabancı koç- Oktay Mahmuti- Andreas Pistiolis- Yakup Sekizkök- Ertuğrul Erdoğan- diğerleri
Abi ilk 2 paragraf da ne yazdiysan tüm taraftar aynı şeyi düşünüyor zaten bu cepte olan bir şey. her seneye şu şekilde giriyoruz, her koç değişiminde şunları düşünüyoruz ama yok olmuyor yani. adamlar bizi makaraya bile almıyorlar. getiriyorlar birisini, istediğiniz kadar sızlanın diyip geçiyorlar. Ömer Yalçınkaya geldi, bost geldi, hepsi aklimizla alay edercesine getirildi. futbol takimin maçı esnasında tepki yememek için açıkladılar bunları. böyle yüzsüz böyle arsız bir şube yönetimi var. eldeki mal belli, yönetim belli, şubenin son 5 senesi belli. 19-20 sezonu ve 21-22 sezonu hariç zirve kovaladığı bir tane sezonu yok cebinde şubenin. Galatasaray'ın ağırlığı mi kalmış baksana şuraya. ki 21-22 sezonu pistiolis geldiğinde play off yapalım yeter dediğimiz bir durumdaydı. neyse varsayım üzerinden konuşmayacağım.

şundan 2-3 hafta öncesine kadar bende senin gibi yönetimin sezonu idare edelim deme hakkı yok Aralık'ta sezonu bitiremeyiz diyordum ama mevcut durumda önümüz karanlık. sezonu en iyi yerde bitirmekten başka bir şey oturmuyor kafamda. bunu bana düşündüren insanlar utanmıyorsa bende utanmiyorum. hayatımda ilk defa salondan ayağım kesildi bu sene toplasan 5 maça gitmemişimdir mesela. sadece ben değil pek çok insanın şubeye yaklaşımı budur ama ne yonetimin ne şubedeki insanların umrunda değil bu durum. aslında bu takımın mevcut durumundan bile daha büyük problem ama neyse.

yönetimin yeni gelecek koçla ciddi planlama konuşacağını, uzun vadeli düşünceleri olacağını bilsem diyeceğim ki hakan demir nedir Galatasaray'a bu adamı mı layık gördünüz ama yok böyle bir durum. sezonu kurtaracağız büyük ihtimal yeni gelen koçla konuşulan tek şey bu olacak. bende diyorum ki bunu mevcut yerliler içinde yapacak tek kişi bence hakan demir. geçen yıl yonettiği Manisaspor'dan farkimiz yok. belki o gelince yalandan bir iki maçı savaşarak kazaniriz da mutlu oluruz, bu şube insanları en son ne zaman mutlu etti hatırlamıyorum. şöyle yalan mutluluklara bile muhtaç olduğumuz bir ortamdayız.

ben Yakup hocayı erdem can ve alimpijevic örneklerinden ötürü çok istiyorum. ha tutmayacaksa bile ortada vizyonun olmadığı bir ortamda heba olacaksa Yakup hocayla heba olsun sezonlar. ama böyle bir şey olacağını sanmıyorum.

son paragraf içinde şöyle bir eklemede bulunayım, keşke Trinchieri'nin Bamberg ile yaşadıklarını bize yaşatacak ve kendisiyle beraber şubeyi de yüceltecek bir yabancı koç olsa. keşke olsa. keşke.

Hala bu oktay mahmudi sevdasını anlayabilmiş değilim. Hem burası Galatasaray diyorsunuz, hemde üst düzey kadrolara rağmen ( Gs, Daçka, Efes vb) kaydadeğer bir başarısı olmayan, son vizyonsuz yönetim tarafından göreve getirildiğinde parayı alıp adeta kaçan bir adamı gs ye layık görüyorsunuz. Ama elindeki zor koşullara rağmen dürüstçe vasat takımlarla yarışta kalma mücadelesi veren Hakan Demiri istemiyorsunuz. Bu nasıl bir çelişki. Normal de Gs ye yakışan vizyon sahibi, hedefi büyük olan (Ergin Ataman, Pablo laso, Obradoviç vb) koçlar olmalı. Ama maalesef o vizyonda yöneticiniz yok. Onun için nasıl zordayken Ertuğrul Erdoğanı getirip mücadeleci bir takım oluşturduysak, şimdi de takıma mücadele ruhu verecek bir antrenör gerekmekte. Bu neden geçiş süreci için Hakan Demir olmasın veya liglerde çalıştırdığı takımlarla iyi mücadele veren Selçuk Ernak olmasın. Olaya ön yargılı bakmamak gerekir.

Erden Timur'un el etması lazım. Bütün iplerin ona verilmesi gerekiyor. Yoksa bu şube adam olmaz. Koç veya transferden öte en önemli mesele bu olmalı.

arkadaslar mayista secim var. Liste degisir büyük ihtimalle basketbola bakicak yöneticeler de degisir.

Mayistan sonra yeni yöneticiyle planlamaya baslanmasi daha mantikli

Kim gelirse gelsin mitroviç'ten kötü olmaz.
Önce yönetimin basketbol'a bakış açısının değişmesi gerekir,kurtarıcı ve heyecan getirsin diye ömer yalçınkaya getiriyorsan sana herşey müstehak.aslında küme düşmeyi bile hakkediyor şube, bir manisa,bodrum kadar hatta denizli kadar profesyonel yönetilmiyoruz.
Herhalde bilerek yapıyorlar,şubebin kapatılması için bahane arıyorlar herhalde,aklıma başka birşey gelmiyor çünkü ,ne yaparsan yap bu kadar kötü yönetilmez milyonluk taraftarı olan bir camia.

Hala bu oktay mahmudi sevdasını anlayabilmiş değilim. Hem burası Galatasaray diyorsunuz, hemde üst düzey kadrolara rağmen ( Gs, Daçka, Efes vb) kaydadeğer bir başarısı olmayan, son vizyonsuz yönetim tarafından göreve getirildiğinde parayı alıp adeta kaçan bir adamı gs ye layık görüyorsunuz. Ama elindeki zor koşullara rağmen dürüstçe vasat takımlarla yarışta kalma mücadelesi veren Hakan Demiri istemiyorsunuz. Bu nasıl bir çelişki. Normal de Gs ye yakışan vizyon sahibi, hedefi büyük olan (Ergin Ataman, Pablo laso, Obradoviç vb) koçlar olmalı. Ama maalesef o vizyonda yöneticiniz yok. Onun için nasıl zordayken Ertuğrul Erdoğanı getirip mücadeleci bir takım oluşturduysak, şimdi de takıma mücadele ruhu verecek bir antrenör gerekmekte. Bu neden geçiş süreci için Hakan Demir olmasın veya liglerde çalıştırdığı takımlarla iyi mücadele veren Selçuk Ernak olmasın. Olaya ön yargılı bakmamak gerekir.
Oktay Mahmuti'nin Galatasaray kadrosu öyle üst düzey filan değildi ve kadroya göre de başarılıdır. Ben de bu futbol taraftarının Oktay Mahmuti'den ne istediğini anlamıyorum? Ergin Ataman'ı ayırıyorum Galatasaray'ın yerli olarak getirebileceği en iyi koç Oktay Mahmuti veya Ufuk Sarıca'dır. Obradovic Laso vs hayal zaten oraları geçelim. Bu takıma gereken mücadele ruhunu mevcut yerli koçlar arasında en iyi Mahmuti verir geçmişte vermişliği de var. Ufuk Sarıca'yı da çok isterdim ama o da çok mümkün görünmüyor.

Parayı alıp kaçan filan baya abartılı olmuş. Adamın parası ödenmedi davalık oldun bildiğim kadarıyla.. Hakan Demir ya da Selçuk Ernak Galatasaray seviyesi koçlar değil, birileri tarafından Galatasaray'a pazarlanmaya çalışıyorlar. Stop press medya filan da bayağı uğraşıyor bu konuda ama olduramadılar şu ana kadar.

Ben, Oktay Mahmuti'nin koçluğa geri dönebileceğini düşünmüyorum. İçindeki ateş sönmüştür. Tekrar yanmaya başlasa bile sezon ortası bir takım alması kendisini ateşe atmak olur. O ateşin içine girmemeli.

Bu arkadaş eski üyelerden Ali Ciğerci olmalı. Zamanında, olur olmaz her durumda Oktay Mahmuti'ye sallamayı kendisine görev edinmişti. Şimdi de foruma yazdığı 2 iletisi de Oktay Mahmuti'ye sallamaktan ibaret. Kendisi Oktay Mahmuti'ye sallayadursun iletisini Hakan Demir'e ön yargılı bakmamak gerekir diye bitirmiş. Kahkahalarla okudum :)

Ben, Oktay Mahmuti'nin koçluğa geri dönebileceğini düşünmüyorum. İçindeki ateş sönmüştür. Tekrar yanmaya başlasa bile sezon ortası bir takım alması kendisini ateşe atmak olur. O ateşin içine girmemeli.

Bu arkadaş eski üyelerden Ali Ciğerci olmalı. Zamanında, olur olmaz her durumda Oktay Mahmuti'ye sallamayı kendisine görev edinmişti. Şimdi de foruma yazdığı 2 iletisi de Oktay Mahmuti'ye sallamaktan ibaret. Kendisi Oktay Mahmuti'ye sallayadursun iletisini Hakan Demir'e ön yargılı bakmamak gerekir diye bitirmiş. Kahkahalarla okudum :)
Yakın zamanda bir röportaj yayınlandı kendisiyle. Beni heyecanlandıracak bir proje olmadığı sürece koçluk yapmayacağım dedi.
Galatasaray 2-3 yıllık iyi bir planla yaklaşırsa gelmek isteyecektir ama Galatasaray'dan iki kez üzücü bir şekilde ayrıldığı için çok istekli de olmayabilir.

Aklı başında ve basiret sahibi hiçbir koçun gelip Ömer Yalçınkaya'nın farmville oynar gibi idare ettiği veya ettiğini sandığı şubede kenara geçeceğini sanmıyorum. Ömer Yalçınkaya'nın kurtarıcı olarak geldiği absürtlüklere sahne olan yerde koç ve oyuncu tartışılmasını da tuhaf buluyorum.

Önümüze Koray Mincinözlü koysalar onu da yeriz. Zaten bu gidişle değişim olsun da kim gelirse gelsin ifadesi iyice işleyecek taraftarın içine....

Mitrovic’le gecen her gun degil her saat bile cok buyuk kayiptir ve bosa gecen zamandir.Ben yapisal sorunlari tartismayi seven bir insan degilim.Onu bir zahmet kulubu yonetenler dusunsun ve buna gore bir aksiyon alsinlar.Ben saha icine bakarim.Saha icine baktigimda da bu takimin en buyuk sorunu Mitrovic’tir.

Jarell Martin bu sezon donemeyecek herhalde.Onun yerine Bursa’dan bir Michael Young hamlesi hic fena olmazdi.Halilovic ve Dee Bost’tan cikmak sart.Bir adet gercek bir oyun kurucu lazim bize.Mitrovic denen basketbolun Tolunay Kafkas’i saf 2 numara olan ve kadromuzun en degerli parcasi olan Prepelic’e top getirtiyor,oyun kurduruyor falan.Adam ne zaman bu Tolunay Kafkas’tan bezecek merakla bekliyorum.Max Heidegger imkani varsa sonuna kadar zorlanmali.Bu sezonu kurtarir miyiz kurtaramaz miyiz o belli olmaz.Ancak gerek Prepelic ve Mccormack gibi degerli parcalarin sozlesmelerinin opsiyonlu olmasi gerekse de yerli oyuncularimizin sozlesmelerinin 2 yillik olmasi en azindan gelecek sezon icin hazir bir iskeletle girmemize olanak taniyor.

Heidegger-Bugrahan
Prepelic-Ismet
Radebaugh-Goksenin
Michael Young-Sadik
Mccormack-Samet

En azindan su kadroyla devam edebilirsek bu kadrodan en az 3 yabanciyi gonul rahatligiyla gelecek sezona tasiyabiliriz.Tabi ki oyunculari degersizlestiren basimizdaki Tolunay Kafkas’i derhal sutlamamiz gerek.Yoksa daha once soyledigim gibi bu adamin eline Doncic,Kawhi falan versen onlari bile hayattan bezdirir.

- Yönetici olarak rezalet geçmişe sahip kimsenin istemediği vasıfsız Ö.Yalçınkaya’yı getiren yönetimden hâlâ nasıl iyi bir koç hamlesi bekleyebiliyorsunuz?

- Eskaza iyi bir koç geldi diyelim; bu basketbol düşmanı yöneticiler arasında ne kadar dayanabileceğini zannediyorsunuz? Pembe hayaller kurmayı bırakmalı ve gerçeklerle yüzleşmeliyiz.

Oktay Mahmuti koçluk yapıyor mu ki Galatasaray koçluğunda adı geçsin? Mesela Ekrem Memnun o süreçte bir mecburiyetti. Ama hangimiz Ekrem Memnun'u doğal bir şubede aday gibi düşündük ki? Biz diyoruz ki takım elbise giyelim, görüntümüz düzgün olsun, yönetim diyor ki gömlek giyme tshirt giy, taraftar diyor ki pantolon girme şort giy. Yani hep bir taraf düzenden çıkarmaya çalışıyor görüntüyü.

Zaten sezon gitmiş, burda ya bir takımdan ayrılmak üzere potansiyeli olan bir yardımcı antrenöre gidersin, ya da seneyi kurtaracak, en azından oyuncuları silkeleyip ne oluyor diyecek bir adama ihtiyaç var. Burası Galatasaray'sa durum daha vahim işte.

Pistiolis, bu tarz bir adaydı bizim için, Alimpijevic yaratabilirdik kendisinden. Geldiğimiz süreçte 3 yıl sözleşme verdik, 1. senesini dolduramadı. Çünkü bizim amacımız başarılı olmak mı, Avrupa basketbolunda iyi kötü bir yer edinmek mi yoksa Burası Galatasaray deyip sürekli temelsizce asıp kesmek mi? Burası Galatasaray biliyoruz, 10 senedir yaşamadığımız rezillik kalmadı her zerrede.

Galatasarayımız bir futbol kulübü olarak kurulmuş ve ülkemizde ana branş futbol olabilir lakin Türkiye'ye vizyonu ile bir çok dalı getiren kulüp olarak bizim bırakın bu durumları konuşmayı, Euroleague'de nasıl Final-Four'u kaçırdık bu sene ya da salonumuzu nasıl daha da büyültebilirizi konuşmamız gerekiyordu aslında. Senelerce ''amatör branş'' olarak gözüken ve anlık başarılarla geçiştirilen bir durumdan artık çıkmamız gerekli. Salon, kalıcı gelirler, işi bilen yöneticiler ve oluşturulan hem kısa vadede sonuç verecek kadro hem de her sezon birkaç hamleyle devam edecek başarı olmalı artık bu kulübün yapısında.
Mıtrovıc geliyorsa ona göre kadro kuruluyorsa da kötüden istikrar olmaz diyorum ben dahil o zaman iyi araştırılmıyor birşeyler yapılırken bu da yine seçim yapılırken seçecek kişilerinde bu işte yeterliliğini sorgulamak gerekliliğini ortaya çıkarıyor.
Mıtrovıc konusunda bu arada kesin karar bu hafta ki yönetim kurulu toplantısında verilecek miş; birde gelecek-gidecek oyuncu alımı hakkında.

evet doğru bildin.
Ben dawkins leri, efe aydan ları, ömer saybir leri, orhun eneleri vb. spor sergi sarayında canlı olarak izlemiş basketbol taraftarıyım. son zamanlarda özellikle kulübe vizyon getirmiş hem ligde hemde avru pada şampiyon yapmış Ergin Ataman ayapılanlardan sonra resmen basketboldan soğudum. Ama sizin gibilerin kulübü yine sıradanlaştıracak, seyircinin gazını alır diye kabul ettiğiniz ve hiçbir başarısı olmayan oktay mahmudi ısrarınıza da karşı çıkıyorum. GS sıradan takım değil. Geçiş süreci için yerli bir antrenör (Ertuğrul Erdoğan örneği) olması daha isabetli olur. Daha sonra eğer yönetimde vizyon varsa iyi bir antrenörle sezona başlar ve ona göre transfer yapar. Antranörlere de boşu boşuna tazminat ödemez. Senin Oktay Mahmudi nin sezonunda da salonlardaydım. CSKA ve fanarbahçe finalleri hariç vasat bir takımı geçemedik.

evet doğru bildin.
Ben dawkins leri, efe aydan ları, ömer saybir leri, orhun eneleri vb. spor sergi sarayında canlı olarak izlemiş basketbol taraftarıyım. son zamanlarda özellikle kulübe vizyon getirmiş hem ligde hemde avru pada şampiyon yapmış Ergin Ataman ayapılanlardan sonra resmen basketboldan soğudum. Ama sizin gibilerin kulübü yine sıradanlaştıracak, seyircinin gazını alır diye kabul ettiğiniz ve hiçbir başarısı olmayan oktay mahmudi ısrarınıza da karşı çıkıyorum. GS sıradan takım değil. Geçiş süreci için yerli bir antrenör (Ertuğrul Erdoğan örneği) olması daha isabetli olur. Daha sonra eğer yönetimde vizyon varsa iyi bir antrenörle sezona başlar ve ona göre transfer yapar. Antranörlere de boşu boşuna tazminat ödemez. Senin Oktay Mahmudi nin sezonunda da salonlardaydım. CSKA ve fanarbahçe finalleri hariç vasat bir takımı geçemedik.
Ben de Oktay Mahmuti'ye yapılanlardan sonra basketboldan soğudum. 2012 Haziran - 2017 Eylül arasında hiçbir Galatasaray Basketbol takımı maçını izlemedim. Salona gitmedim. Takımı desteklemedim ve o takımı Galatasaray olarak, benim takımım olarak görmedim. Ondan sonrasında da gerek salonda gerek de forumda bu takımı sıradanlaştıracak bütün hamlelere , başkanlara, yönetimlere ve oyunculara karşı içimden geçenleri yazdım. Her zaman şampiyonluğa oynamamız gerektiğini (Ligde ve Avrupada) , bunun için para harcanması gerektiğini ve yapılan tüm hamlelerin bunun için yapılması gerektiğini yazdım. Ama son 6 yılda Galatasaray'ın basketbol takımına düşman olan şark kurnazı başkanlar (Mustafa Cengiz ve Dursun Özbek) tarafından yönetildiğimiz için düşlediğim yerlere gelemedik. Senin o çok küçümsediğin 2010-2012 seviyesinden fersah fersah uzaktayız. Ve bu günlerin geleceği Ergin Ataman , 2012 Haziran'da takımın başına geçtiğinde kabak gibi belliydi ( o günlerde Galatasaray Sözlük'te yazılan güzel bir yazı. Tam da bugünleri anlatıyor : https://gss.gs/990685 ) . Ardında bıraktığı enkazı temizlemek 3 yıl sürdü. 2014'te başlayan oyuncu - menajer borçları ancak 2020 yazında temizlenebildi. Ardında ne bir sistem bıraktı ne bir yapı ne de düzgün bir ekonomik yapı. Yıktı perdeyi eyledi viran...

Ayrıca burada yazdığım son 2 yazıyı okursan Oktay Mahmuti'nin şu haliyle takıma gelmesini asla doğru bulmadığımı de yazdım. 5,5 Yıldır takım yönetmedi. Basketbolun yeni koşullarına kendisini adapte edebileceği şüpheli. Ve takım kendisine uygun bir takım değil. Eğer Oktay Mahmuti bize tekrar gelmek istiyorsa önce başka bir takımı çalıştırıp , başarı ve kupa kazanıp , kendisini bugünün basketboluna adapte etmeli sonrasında bizim takıma geçmelidir. Yoksa 2018'de yaşadığımız sorunları tekrar yaşarız.

İdeal olanın kaliteli bir yabancı koç bulunmazsa altyapıdan bir koçla bu sezonu tamamlamak olduğunu yazdım. Hakan Demir gibi vasatın altı bir koç gelirse alacağı 1-2 yapay galibiyete kanıp gelecek sezon için de kendisine şans verilir. Sonra o sezonda çöpe atılır. Ekrem Memnun'un bizde geçirdiği 2021-2022 dönemi bunun en bariz örneği. Bunun tekrarına izin vermemiz için bu sezon gemiyi limana yanaştıracak ama gelecek sezon için kesinlikle bir talebi olmayacak ve arkasında borç-enkaz-bozuk yapı bırakmayacak bir isim olduğunu düşünüyorum. Mayıs ayında göreve başlayacak yeni başkan ve yönetim önlerinde enkaz ya da önceden imzalanmış bir koç olmadan rahat rahat hamle yapabilirler. Bu şekilde sonraki sezona daha iddaalı girebiliriz. Eğer kaliteli ve kariyerli bir yabancı koç gelmeyecekse gelecek sezonu bağlamak zorunda kalacağımız vasat altı birine takımın başına getirmenin hiçbir anlamı yok.