2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Efes değişime gidicek ama Koçla ama Oyuncularla.

Ergin Hoca bize uymaz gibi geliyor Hoca tutmaz oyuncu yolla yenisi gelsin düzeninde.

Bizim o sekilde bir lüksümüz yok .

Barış Nane ile Başkanın arasını yapmak lazim, seçim zamanı Başkanın ofisinde Burak Elmas tandaslı gidip ileri geri konuşup Başkan ile problem yaşamıştı.

Barış Beyi şube başına geri getirim Pistolisden ve Turgay bey den sunum istemeli,İkna olursa kalsınlar olmaz ise yollasınlar her ikisinide.

Barış beyi çok sevdiğimden değil,Klüpten Basketboldan anlayan ve yönetecek talipli olucak adam sayısı yok kadar az

Ergin hocaya 6-7 milyon dolar civarı bütçe verilsin, Euroleague ayarında 6 yabancı bulur, yerli rotasyonunu dar tutar, sakatlık, kaza, bela olmazsa Eurocup'u alır, seneye de Euroelague'e atar bizi. Bu filmi daha önce izlemiştik. Kaldı ki Eurocup'u kazanması o günlere göre daha kolay

Erdem Can'ın katıldığı programı izledim. Euroleague'e katılmayı istiyoruz dedi. Laf değil iş üretirseniz bu bütçelerle de EL hedefi koyabilir oraları zorlayabilirsiniz.
Dolayısıyla Galatasaray yönetimi boş işlerle uğraşmak yerine basketbol şubesine biraz özen göstersin.

Bu arada Russel takımda kalsın filan diyordum ama vazgeçtim. Sadık zaten gidiyor A'dan Z'ye bütün takım değişsin! Koç olarak yerli olacaksa Mahmuti ya da Ataman'dan başkasına ok değilim. Ataman'ın gelebileceğini düşünmüyorum biz o bütçelerde değiliz Ataman hocam gelecek vs diyen tayfayı da çok ciddiye almıyorum. Ataman EL'de kulüp bulamazsa Erden Timur da iyi bir para koymayı kafaya koyarsa belki olabilir onun dışında zor. Yabancı olarak da iyi seçenekler vardır ama ne kadar becerebilirler emin değilim.

Bu arada Russel takımda kalsın filan diyordum ama vazgeçtim. Sadık zaten gidiyor A'dan Z'ye bütün takım değişsin! Koç olarak yerli olacaksa Mahmuti ya da Ataman'dan başkasına ok değilim. Ataman'ın gelebileceğini düşünmüyorum biz o bütçelerde değiliz Ataman hocam gelecek vs diyen tayfayı da çok ciddiye almıyorum. Ataman EL'de kulüp bulamazsa Erden Timur da iyi bir para koymayı kafaya koyarsa belki olabilir onun dışında zor. Yabancı olarak da iyi seçenekler vardır ama ne kadar becerebilirler emin değilim.
Erdem Can ilk opsiyonum olur Türk Hocasi olarak.

Ergin Hocayi cok severim ama bizi finansal olarak cok zorlar
Mahmudi ise kaç senedir boşta bu kadar tercih edilmemesi Hocaninda zor karakter olduğunun göstergesidir.

Takimda kalacak oyuncu olarak Ennis yabanci oyuncu olarak kalabilir,Sadik kalacaksa güzel olur.Gökşenin takımın 9cu yada 10 cu opsiyonu olarak kalabilir.
Muyahimde Benci doldurmak 12ci opsiyon olarak kalabilir maaşı düşükse

Erdem Can ilk opsiyonum olur Türk Hocasi olarak.

Ergin Hocayi cok severim ama bizi finansal olarak cok zorlar
Mahmudi ise kaç senedir boşta bu kadar tercih edilmemesi Hocaninda zor karakter olduğunun göstergesidir.

Takimda kalacak oyuncu olarak Ennis yabanci oyuncu olarak kalabilir,Sadik kalacaksa güzel olur.Gökşenin takımın 9cu yada 10 cu opsiyonu olarak kalabilir.
Muyahimde Benci doldurmak 12ci opsiyon olarak kalabilir maaşı düşükse
Erdem Can’ı ben de isterim fakat fenerle aşırı özdeşleştiği gelmeyeceğini düşünerek hiç yazmadım. Fenerbahçeliliği çok ön planda

Erdem Can’ı ben de isterim fakat fenerle aşırı özdeşleştiği gelmeyeceğini düşünerek hiç yazmadım. Fenerbahçeliliği çok ön planda
Erdem bence cok profesyonel,bizim tarafdan yangn olmaz ise gelebilir.

Biz adama ne sunucaz önemli olan kısım bu adama dogru planlama ,ödemeler,dogru şubelesmeyi gösterirsek gelir.
Gelmesi icin bunlarin olmasi icin ilk iş Turgay beyi yollamakla başlar

Ertugurul hocadada gereksiz rüzgar

Bu sezon futbol da nasıl bir bakış açısı ile yol alındıysa basketbol için de aynısı gerekiyor. İşin özü başarı için önce büyük düşünmek lazım. Misal Halil dervişoğlu yerine Icardi, Cicaldau yerine Oliveira, Berkan yerine Torreira gibi. Aynı şekilde basketbol a bakış açısının da değişmesi gerekiyor ki başarı gelsin yoksa üç beş yılda bir denk getirilecek kadro ile geçen sene ki gibi beklenmedik bir sezon geçirilir o kadar başka da bir şey olmaz. Ayrıca BCL den mutlaka Eurocup a geçiş yapılması taraftarıyım. Yönetim kısmına bakarsam şöyle düşünüyorum ; göreve gelindiğinde bütün branşlarda yeniden yapılanmayı derinden en organize şekilde yapabilmeyi sağlayacak süre yoktu bence. O yüzden maddi getirisi en büyük olan futbol a verildi bütün öncelik. Ben Erden Timur'un önce Galatasaraylılığına sonra da vizyonuna güveniyorum ve gelecek sezon için hemen hemen tüm branşlarda Şahlanma bekliyorum. Basketbol için 8 milyon dolarlık bütçe ayrılacak diyenler bile var doğru yanlış gelecek gösterir tabi.

Gelecek sene için Arca'yı kadroya katarsak yerli rotasyonu için önemli bir iş yapmış olacağız. Sezon başından beri takip ediyorum kendisini kritik anlarda şut sokabiliyor bugünkü fener maçında asistleritle baya iyi yönetti takımı..

Forumun twitter hesabı Pistiolis'le yollar sezon sonu ayrılacak demiş. Ben olsam sezon sonunu bile beklemezdim ama neyse. Böyle bir haber girdiklerine göre yeni koç adayları da konuşuluyordur mutlaka. Var mı bilgisi olan?

Ayrıca Ataman-Pana işi de olmuş sanırım. Para harcarlarsa başarılı olabilir. Hocam Galatasaray'a gelecek hasta Galatasaraylı diyen futbol taraftarları ne düşünüyor?

Efes değişime gidicek ama Koçla ama Oyuncularla.

Ergin Hoca bize uymaz gibi geliyor Hoca tutmaz oyuncu yolla yenisi gelsin düzeninde.

Bizim o sekilde bir lüksümüz yok .

Barış Nane ile Başkanın arasını yapmak lazim, seçim zamanı Başkanın ofisinde Burak Elmas tandaslı gidip ileri geri konuşup Başkan ile problem yaşamıştı.

Barış Beyi şube başına geri getirim Pistolisden ve Turgay bey den sunum istemeli,İkna olursa kalsınlar olmaz ise yollasınlar her ikisinide.

Barış beyi çok sevdiğimden değil,Klüpten Basketboldan anlayan ve yönetecek talipli olucak adam sayısı yok kadar az
Barış kim yahu? Hiçbir vasfı yok. Maçlarda görünüyor diye şubeyle ilgilendiği falan da yoktu. Sırf Elmas ve ekibi kovuldu diye Galatasaray'ın her yerde başarısız olmasını isteyen sözde Galatasaraylı!

Barış kim yahu? Hiçbir vasfı yok. Maçlarda görünüyor diye şubeyle ilgilendiği falan da yoktu. Sırf Elmas ve ekibi kovuldu diye Galatasaray'ın her yerde başarısız olmasını isteyen sözde Galatasaraylı!
Yigiti öldür hakkını yeme.
Bu sezon olmamasini sebebi zaten Elmas'ı savunur sekilde konuşması.

Gecen seneki transferler ile bu senekileri görünce adam bu işten anlıyor dosttum

Ferran Bassas - Arca Tüloglu - Ege Tan
Tyrone Wallace - Yigit Arslan
Jordan Usher - Muhammed Baygül- Göksenin
Bruno Caboclo - Berkay Candan
Khalifa Diop- Samet Yigitoglu

HC : Jaka Lakovic

Bu şekil bir kadro ve koç beklentim var

Son düzenleme: