2024-2025 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Delgado listedeymiş ama anlaşma yokmuş deniyor. Wiley'e de teklif yaptığımız ama oyuncunun EL beklediği söyleniyor. Umarım Wiley'i bekleriz ve son raddede teklif yükseltip bu işi bitirebiliriz. Olursa tüm kulvarlarda şampiyonluk hayalleri kurarım. Kadersel bir hamle olacak.

Delgado listedeymiş ama anlaşma yokmuş deniyor. Wiley'e de teklif yaptığımız ama oyuncunun EL beklediği söyleniyor. Umarım Wiley'i bekleriz ve son raddede teklif yükseltip bu işi bitirebiliriz. Olursa tüm kulvarlarda şampiyonluk hayalleri kurarım. Kadersel bir hamle olacak.
Wily Maccabi ile anlaştı diye biliyordum. Ama geçen gün Paris basket ciddi olarak ilgileniyor diye okudum.

Aleksander Dziewa hem atletik ayakları hızlı ,hem topla hissiyatı fena olmayan,Dış Şut tehtiti olan 2.07 boyunda biraz belki savunmada yumuşak kalabilir.
Transfer edersek hiç fena iş olmaz Kravish tarzı bir oyuncu

Delgado tarzı adam arıyorsak Kabengele'ye giderim şut tehtidi Delgadodan çok daha iyidir.

Galatasaray’a hoş geldin Ebuka Izundu
#AslanGibiSavaş 🦁

2024/25 sezonu kadro yapılanması amacıyla transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray Erkek Basketbol Takımı Nijeryalı uzun forvet Ebuka Izundu ile 1+1 yıllığına anlaştı. Geçtiğimiz sezon Ewe Baskets Oldenburg forması ile Almanya Ligi’nde 9.1 sayı, 5.6 ribaunt ortalamaları ile oynayan 208 cm boyundaki yeni transferimiz Ebuka Izundu’ya Galatasaray Ailesi’ne hoş geldin diyor, sarı kırmızılı formamız altında başarılarla dolu bir yıl diliyoruz.

Dün Akşam Ergin Hocanın Destansı geri dönüşünü izleyince aklıma gelenleri yazmak istedim.

Erden Timurun Şahsi dostlarının sponsorluklarının çok fazla olduğu bunun tehlikeli olduğunu yazmıştım geçen sezon ortası kendisi bıraktı Ekmas gitti.

Yazımın Erden beyi karalama yazısı değil ancak doğrularıda söylemek lazım.
Aynı Erden Timur 5sene önce 3 sene sonra Euro Lig hedefi koymuştu hedefin yanından geçemedik.
Erden Timur ilk sene bütün zarların düşeş gelmesinin şansını 2 sene kullandı ve 2sezon aldığı bütün Topçular elimizde neredeyse patladı.

Galatasaray Basketbol Şubesi ve Voleybol Şubesi için gerçekten uzun vadeli ,Başkanlar yönetimlerde değişse Vizyon koyacak Sponsorlar lazım.

Ülke Gerçekleri olarakda tabiki suyun karşı Tarafı gibi para harcıcak Başkanımız olmadığına göre yıllık 10m Bütçeli bir takım Kurmakda zor olmamalı.

Biz belli bir Vizyonu ortaya koyabilcek olsak Ergin Hoca muhakak geri dönüş yapar.

Ergin Hoca 65 yaşına gelince Geri getirmek başarı olmıcak.

Galatasaray malesef vizyonsuz Başkanlar tarafından yönetiliyor.

Son düzenleme:
Tyronne Wallace EL'den teklif bekliyormuş. 2021 yazında Melo'yu bağladığımız gibi bir bağlama bekliyorum bu konuda şubeden. Tabii kendisine bütçemiz yeter mi bilmiyorum ama EL teklifi alamazsa temmuz başına kadar, bence bi hamle yaparız. Ama Burak Alaca'nın haberine göre çok ciddi bir maaş talebi varmış. Bilemiyorum, benim ki öyle düz istek.

Palmer eğer temmuz başına kadar EL'den teklif alamazsa açıklanacakmış. Hayırlısı diyelim, Temmuz başına kadar Otis açıklansın, 1 numaraya yapılacak yerli transferi yapılsın, pivot meselesi sonuçlansın, 4 numaraya mümkün mertebe Withers hariç herhangi bir basketbolcu ismi düşsün, yeter.

Tyronne Wallace EL'den teklif bekliyormuş. 2021 yazında Melo'yu bağladığımız gibi bir bağlama bekliyorum bu konuda şubeden. Tabii kendisine bütçemiz yeter mi bilmiyorum ama EL teklifi alamazsa temmuz başına kadar, bence bi hamle yaparız. Ama Burak Alaca'nın haberine göre çok ciddi bir maaş talebi varmış. Bilemiyorum, benim ki öyle düz istek.

Palmer eğer temmuz başına kadar EL'den teklif alamazsa açıklanacakmış. Hayırlısı diyelim, Temmuz başına kadar Otis açıklansın, 1 numaraya yapılacak yerli transferi yapılsın, pivot meselesi sonuçlansın, 4 numaraya mümkün mertebe Withers hariç herhangi bir basketbolcu ismi düşsün, yeter.
5 İçin Kabengele bir yere gitmediyse alırsak ikisine fitim

Galatasaray Erkek Basketbol Takımımız son olarak ligimizde Türk Telekom forması giyen şutör forvet James Palmer Jr. ile bir yıllık sözleşme imzalayarak sarı kırmızılı renklerimize bağladı. Geçtiğimiz sezon Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde 15.0 sayı, 3 ribaunt, 3.1 asist ve 14.1 verimlilik puanı ortalamaları ile sahada yer alan 196 cm boyundaki yeni transferimiz James Palmer Jr.’a Galatasaray Ailesi’ne hoş geldin diyor, yeni forması parçalı ile başarılarla dolu bir yıl diliyoruz.

Delga
Valencia, Alpha Kaba’yı serbest bırakmış.
Alpha idare edilebilirse Delgado'nun yarı parasına benzer işi görür.
Valencia yine Damien Inglis'i bırakmış ilginç bir anatomisi var 4.5 istikrarsız parası düşmüş olabilir.
Cameron Oliver yüzü dönük oyunu dış şut atabilmesi temastan kaçmaması olumlu ama maç içi istikrar sorunu, Çin ve Avustralya ligi gibi yumuşak ligler soru işareti bırakıyor.
4 numaraya undersize ve sadece şut atabilen 4 gelecekse, Cameron Oliver yada g ligden koreden japonyadan riskli transfer yapmayı göze alırdım. Dedric Lawson gibi. Yetenek seti nispeten geniş bir 4 gelir umarım.