2024-2025 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Eurohoops: "2005 doğumlu İspanyol Izan Almansa, 2024 NBA Draftı'ndan çekilme kararı aldı. 19 yaşındaki oyuncu, 2025 Draftı'nda ilk turda seçilmeyi amaçlarken önümüzdeki sezon için Avrupa ve Avustralya'daki seçenekleri araştırıyor. via ESPN"

Al sana Sadıkla süreleri paylaşacak adam. Kaçırmamak lazım.

Uzun olarak Avustralya'dan Jo Lual-Acuil, Jack McVeigh; Japonya'dan Scott Eatherton, Robert Franks, Coty Clarke; Yeni Zelanda'dan Rob Loe, Thomas Vodanovich görebildiğim kadarıyla iyi isimler.

Bunlardan McVeigh topu elinden çok çabuk çıkarabilen, Daye-Erceg tarzı bir uzun. Savunması kötü olmadığı için beğeniyorum. Rob Loe birkaç videosundan görebildiğim kadarıyla hücum repertuvarı geniş bir oyuncu, hakkında başka da bilgim yok ve oynadığı ligden dolayı temposunu bilemiyorum. Robert Franks çok yönlü bir oyuncu, bence fark yaratır.

Eurohoops: "2005 doğumlu İspanyol Izan Almansa, 2024 NBA Draftı'ndan çekilme kararı aldı. 19 yaşındaki oyuncu, 2025 Draftı'nda ilk turda seçilmeyi amaçlarken önümüzdeki sezon için Avrupa ve Avustralya'daki seçenekleri araştırıyor. via ESPN"

BSL'de oynamadıysa bizim için anlamsız transfer olur. mazallah katkı verir değer katar falan ne gerek var araştırmaya soruşturmaya BSL'de oynamış tanıdık menajerli topçular varken

Bu yıl 2.turun sonlarından seçilmesi beklenirken o gelecek yıl ilk turdan seçilmek için çekildiyse min 30 dk civarı süre alamayacağı bir takıma geleceğini düşünmüyorum.

O zaman pleiss kalsın 😀
Tibor çok karakterli bir oyuncu. Dış şutu olan savunması da kötü olmayan bir uzun. Ama bu tarz 2.10 üstü uzunların ortak sıkıntısı diz problemi maalesef onda da var. Maksimum 10-15 dk verim alınır. Kalın, sert bir uzunla iyi bir pota altı rotasyonu olur. Bildiğim kadarıyla net 1 milyon alıyordu Efeste. Ve önceliği Euroleague 500-600 den aşağı imza atmaz. Bayern asvel baskonia gibi takımlar için alternatif olur.

Uzun zaman yazmadım, ama geçen onca zaman içinde bir değişiklik olmadı. Yine çöpe gidecek bir sezon daha olacak. Bütçe olayı çözülmedikçe yıllar hep böyle çöp olup gidecek. Adam gibi bir bütçe ile normal rekabetçi bir takım kurmadıktan sonra uyduruk oyuncular hakkında şu şöyle oynarsa, bu böyle oynarsa gibi yorumlar çok beyhude değerlendirmeler oluyor. İlle de vasat oyuncular yorumlanacaksa ikinci lig takımlarını takip etmek, oradaki oyuncuları yorumlamak daha gerçekçi olur. Anadolu Efes, Fenerbahçe gibi bütçe bulunamıyorsa bu haliyle bir yol alınmadığı artık anlaşılmış olmalı.

Livingston-Transfer-Yerli Transfer
Efianayi-Bugrahan
Palmer-Goksenin
Transfer-Sadik
Transfer-Ebuka-Samet

Kadronun son hali bu.Delgado’dan vazgecmisiz herhalde.Acikcasi bu gelismeye sevindim.Ama daha iyisini getirecegimize dair bir guvenim var mi ? Kesinlikle hayir.

4 numara transferini cok onemsemiyorum.En azindan hata yapma luksumuzun oldugu bir pozisyon.Ama 1 ve 5 konusunda hata yapma luksumuz yok.Para en iyi sekilde kullanilip kesinlikle bizim seviyenin ustunde iki oyuncu getirilmeli.Eger bu tarz iki transfer gelirse ben yeni sezon maclarini buyuk bir heyecanla beklerim.