2024/2025 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Yangınla ilgisi yok net Sadık 'ın arkasına aynı tipte ucuz yollu bir oyuncu seçilmiş. Izundu da öyle. Verimli olabilirler.

Bu şunu gösteriyor. 4 ve 5 te aynı tip adamlar as ve rotasyon olarak tercih edilmiş. Oyuncu kalitesini bütçe belirler Yakup hoca ne yapsın. Kalkıp 4 numara icin 400 k dolar bütçem vardı ve yine de Blumbergs 'i seçtim dediğini sanmıyorum. Kısaca bütçe transferi gibi geldi.

Otis Efianayi Palmer hepsi potansiyeli olan oyuncular. Blumbergs iyi çıkabilir ama tek rolü olan bir oyuncu. Misal sahaya iki ribaundçı yanyana cikamayacagız eğer başka 3.5-4 gelmezse. Delgado Izundu yanyana kaç dk oynar. Sadık Blumbergs yanyana savunmada elek oluruz gibi.

Nasıl BCL de ve ligde kendimizden iyi takımları zorlayacağız. 7 yabanciyla lig bu yıl çok sürprize gebe olur.

Son düzenleme:
Forumca yangın ve saçmalama sezonu açılmış 😃 Aynen Yakup hoca ve ekibi izlemedi siz izlediniz herkesi. 1 hamleyle battık bittik aynen. Oraya az süre alacak bir isim geleceği zaten söylenmişti şaşılacak birşey yok. Bütçe belli. Bütçe ve şartlar doğrultusunda en iyisi yapılmaya çalışılıyor. Tüm hamlelerden memnunum. Gelecek kısa ve ana pivot da ağırlıklarını koyacak isimler olacaktır. Güzel bir sezon bizi bekliyor.

Şu yazıyı her sene görüyorum her sene takım zar zor play off yapıp 15 tane yabancı değiştiriyor. İlginç hakikaten.

Eğer az süre alacak ucuz yollu birini alma fikri varsa en azından bunu Sadık'la neredeyse bire bir aynı oyuncu alarak yapma, oyuncu özellikleri Sadık'tan farklı olan ve oyuna girdiğinde farklılık katacak birini al ya da yabancı hakkını hiç harcama iki yerli dört numarayla geç. Yani hem oyuna çeşitlilik katmıyorsun üzerine bir de yabancı hakkını harcamış oluyorsun.

Yangın yapılması bana da anlamsız geldi. Sadık'ın seneye Moneke kadar para alacagi konuşulurken ve sahada 1 yerli zorunluluğu durumu varken kesin bir pozisyonu yerli gececektik ilk 5'te, yani Sadık a plan olacaktı. hoş maaşı yüksek olmasa bile takımda bir yerli zorunluluğu konusunda Sadık kadar güven veren kimse yok, neyse.

Yanına ust düzey bir oyuncu alınmayacağı ve sadece süreyi paylasip nefeslendirecek ucuz bir oyuncu alınacağı ayan beyan ortadaydı başından beri ki dile de getiriliyordu bu durum. Burda kumar oynanabilirdi kıta disindan birisini getirip deneyebilirdik eleştirisine de imza atabilirim. Onun dışında bu öldük bittik tripleri gereksiz. Hayırlı olsun diyelim.

Kaldı 2 transfer.

Otis-X-Muhtemel yerli transferi
Efianayi-Buğrahan
Palmer-Kaptan-Karahan
Sadık-Blumbergs-Efe
X-Izundu-Samet.

Rotasyon bu sanırım. Samet'ten cikamadigimiz durumda Samet'in dörde kaydigi süreçlere şahit olabiliriz maç içinde. Bu durumda Efe'nin kiralanması ı ve tecrübe kazanmasını, seneye Sadık'ın takımda kalmaması durumunda Efe'ye Kerem Konan misyonu yüklememizi isterim. Sadık kalsa bile böyle bir misyon yüklenmeli bence. Yok eğer Samet ayrılırsa Efe'yi sahada görmeye başlamalıyız artık diye düşünüyorum.

4 numara transferini cok onemsemiyorum.En azindan hata yapma luksumuzun oldugu bir pozisyon.Ama 1 ve 5 konusunda hata yapma luksumuz yok.Para en iyi sekilde kullanilip kesinlikle bizim seviyenin ustunde iki oyuncu getirilmeli.Eger bu tarz iki transfer gelirse ben yeni sezon maclarini buyuk bir heyecanla beklerim.

Dun bunu yazmistim.4 numara icin bekledigim transfer de bu ayardaydi acikcasi.Hem Sadik’in kontratindan dolayi hem de 1 yerliyi sahada bulundurmak zorunlulugumuzdan dolayi o bolgeye ana rolde Sadik’in oldugu bir rotasyon yabancisi bekliyordum.Ancak benim icime burada gelen oyuncunun profili sinmedi.Yani bu tarz bir oyuncuya gidecegimize ya Bsl’den Michael Young ya da G-League veya benzeri bir yerden sicrama yapma olasiligi olan bir oyuncuya gidilseydi herkes tatmin olurdu diye dusunuyorum.Tabi oyuncuyu da bir gormek lazim diye de ekleyeyim.

1 ve 5 transferleri bence takim adina sezonun kaderini belirleyecek.Insallah bu pozisyonlarda hata yapmadan iyi isimler getiririz.

Dun bunu yazmistim.4 numara icin bekledigim transfer de bu ayardaydi acikcasi.Hem Sadik’in kontratindan dolayi hem de 1 yerliyi sahada bulundurmak zorunlulugumuzdan dolayi o bolgeye ana rolde Sadik’in oldugu bir rotasyon yabancisi bekliyordum.Ancak benim icime burada gelen oyuncunun profili sinmedi.Yani bu tarz bir oyuncuya gidecegimize ya Bsl’den Michael Young ya da G-League veya benzeri bir yerden sicrama yapma olasiligi olan bir oyuncuya gidilseydi herkes tatmin olurdu diye dusunuyorum.Tabi oyuncuyu da bir gormek lazim diye de ekleyeyim.

1 ve 5 transferleri bence takim adina sezonun kaderini belirleyecek.Insallah bu pozisyonlarda hata yapmadan iyi isimler getiririz.
Abi 1 ve 5 için ayrılan paraya ek bile olmuştur Blumbergs transferi düz mantıkla. Çok bir şey almaz bence. Bende katılıyorum sana 4 numara transferi o kadar merak uyandırmıyordu bende, Sadık kesin gibi bir şeydi. Hatta benim korkum 4 numaraya iddialı bir isim alıp özellikle 1 numaraya yapılacak transferden kısılmasıydı yada alabilecekken 50-100 farklarla iyi kısaları kaçırmaktı. 1 transferi için beklentim yükseldi aksine bu transferden sonra. Daha da iyi oldu.

. Burda kumar oynanabilirdi kıta disindan birisini getirip deneyebilirdik eleştirisine de imza atabilirim. Onun dışında bu öldük bittik tripleri gereksiz. Hayırlı

Kaldı 2 transfer.

2 ay sonra abi bu adamları nerden buluyorsunuz biz niye bursa gibi kastamonu gibi scout transferleri yapmıyoruz yazacağını bilmesem şu yazdığına inanırım. Zaten sadık’ın olduğu bir pozisyona sadık’tan daha kötü yabancı almanın akıl ve mantıkla açıklanacak bir tarafı varsa dinliyorum. Gerçi ben bu forumda Ian Hummer’a bile ligi bilen adam iyidir dendiğini gördüm. Kapanmanın eşiğine gelmiş denizli 3 tane topçu gönderdi euroleague’e.

1 ve 5 numaraya para ayrıldığını size kim söyledi ki bi de bu çıktı :D daha 2 gün önce adamlar delgado’ya 500 sıkıyordu az daha. Livingston Palmer Efinayi almışsın daha haziran ayı bitmemiş bsl dışına çıkıp transfer yapmıyorsun. Bekleyin belki Lundberg işi yatar da ona basarız parayı. Neticede Ömer Yalçınkaya falan bu piyasayı yalayıp yutmuş adamlar. Yakup hocadan iyi bilemeyiz p yüzden sene ortası getirdikleri adam 2 hafta sonra bastı gitti

2 ay sonra abi bu adamları nerden buluyorsunuz biz niye bursa gibi kastamonu gibi scout transferleri yapmıyoruz yazacağını bilmesem şu yazdığına inanırım. Zaten sadık’ın olduğu bir pozisyona sadık’tan daha kötü yabancı almanın akıl ve mantıkla açıklanacak bir tarafı varsa dinliyorum. Gerçi ben bu forumda Ian Hummer’a bile ligi bilen adam iyidir dendiğini gördüm. Kapanmanın eşiğine gelmiş denizli 3 tane topçu gönderdi euroleague’e.

1 ve 5 numaraya para ayrıldığını size kim söyledi ki bi de bu çıktı :D daha 2 gün önce adamlar delgado’ya 500 sıkıyordu az daha. Livingston Palmer Efinayi almışsın daha haziran ayı bitmemiş bsl dışına çıkıp transfer yapmıyorsun. Bekleyin belki Lundberg işi yatar da ona basarız parayı. Neticede Ömer Yalçınkaya falan bu piyasayı yalayıp yutmuş adamlar. Yakup hocadan iyi bilemeyiz p yüzden sene ortası getirdikleri adam 2 hafta sonra bastı gitti
Abi 4 numara pozisyonu bu sene böyle hatta bu kural devam ettiği sürece böyle muhtemelen, şahsen pek bir şey beklemiyordum 4 numaraya. Diğer pozisyonlar için sene içinde yine kıyamet koparılır Bursa Denizli kadar olamadık mi diye ama sahada bariz türk kalacak bir pozisyon için bu sene koparılmaz nereyi yerli yapacaksın ki. Veya bu numara 5 olur o pozisyon içinde koparmam. Veya 1 olur falan.

Sadık'ın pozisyonuna kendisinden kötü kısmına katılmıyorum Sadık ne ki gelen kişi kendisinden daha kötü olsun 2 senedir epey geriledi. Ve mevcut ortamda Sadık'tan daha güvenilir kimse yok sahadaki yerli kim olacak sorusu konusunda. Staff Sadık'a çok güveniyor diyip elestireceksek hep beraber elestirelim ama mevcut ortamda eldeki Sadık bu, alınacak adam da süreleri paylasacak ortalama bir adamdı işte. Sadık umarım bu entryi bana sezon içinde yedirir, Blumbergs'de minimum kalır sahada.

Delgado için 500 sıkan şubenin parası vardır. Sadece o 500'ün Delgado için sıkılması sıkıntıydı o patladı başkasına sıkılır. Daha mı hayırlı olur yoksa ah vah mi çekeriz sezon içinde bilinmez ama bu paraların laflarinin edildiği ortamda bütçe ayırmış denmesi normal. birisinin bize bunları söylemesine gerek yok. Ha 500 muhabbeti yalandır o zaman başlarız galiba sıçtık diye düşünmeye. Kalan 2 transferi görmeden bittik denmesini gereksiz buluyorum.

Gelicek 1 ve 5 Numara seviye atlatıcak olmaz ise ben burada görürüm yangın yapanları iş işten geçince.

Yakup Hocadan olmazda bizimki Umut

Ben Sadık'ın şu haline bakarsak pekte kötü bir transfer olmadığını düşünüyorum. Blumbergs, şut yeteneği, esnekliği, hız ve atletizmiyle önemli katkılar sağlayacak bir profil.

Yav mesele Sadık’ın güvenilir olmaması ise o zaman Sadık’tan iyi oyuncu alırsın adam 5 sayı ortalamayla oynamış avrupayı. Dış şutu var ribaundu yok sertlik yok skorer değil kafasını kıvırcık yap sadık’tan ne farkı var bu adamın? Bir kere ikisi de aynı tarz oyuncu hadi biri daha topu yere vuran sırtı dönük oynayabilen biri olsa derim ki tamam düşünce mantıklı. Hem diyorsun ki Sadık var diye ucuza kaçıldı mantıklı hem diyorsun ki Sadık ne ki Sadık konuşuyoruz.

Kaç kere izlediniz mesela adamı da şunu yapar bunu yapar diyebiliyorsun bu kadar net onu da anlamıyorum. Salla tutarsa misali youtubedan özetine baktım her şutu basket oluyor mesela. Scoutlar falan boş adam açsınlar youtube özeti en uzun süren kimse onu alsınlar o zaman.

Ben 2 senedir her transferde olacağı söylüyorum. Dur bi bekleyin sabredin işte patlarsa o zaman konuşuruz falan. Yav atı alan üsküdarı geçtikten sonra yapılacak sitemin kime faydası var. Mesela ben merak ediyorum bu adamda ne gördüler de tabakhaneye bilmem ne yetiştirir gibi haziran ayında gidiyorlar. Madem buraya kısıtlı bütçe ayıracağız o zaman beklersin yaz ligini illa ordan seker 3/5 tane adam birini alırsın.

Yeboah Halilovic Russell (mesafe tanımıyordu bi ara üçlükleri) Walden PJC Prepelic Caloiaro Hummer Morgan Mcgee. Bir kulüp son 2 senede 15 transferin 10 tanesinde karavana atıyorsa ya bu işi yapmasınlar ya da eleştirirken sizden icazet almayalım.

Yav mesele Sadık’ın güvenilir olmaması ise o zaman Sadık’tan iyi oyuncu alırsın adam 5 sayı ortalamayla oynamış avrupayı. Dış şutu var ribaundu yok sertlik yok skorer değil kafasını kıvırcık yap sadık’tan ne farkı var bu adamın? Bir kere ikisi de aynı tarz oyuncu hadi biri daha topu yere vuran sırtı dönük oynayabilen biri olsa derim ki tamam düşünce mantıklı. Hem diyorsun ki Sadık var diye ucuza kaçıldı mantıklı hem diyorsun ki Sadık ne ki Sadık konuşuyoruz.

Kaç kere izlediniz mesela adamı da şunu yapar bunu yapar diyebiliyorsun bu kadar net onu da anlamıyorum. Salla tutarsa misali youtubedan özetine baktım her şutu basket oluyor mesela. Scoutlar falan boş adam açsınlar youtube özeti en uzun süren kimse onu alsınlar o zaman.

Ben 2 senedir her transferde olacağı söylüyorum. Dur bi bekleyin sabredin işte patlarsa o zaman konuşuruz falan. Yav atı alan üsküdarı geçtikten sonra yapılacak sitemin kime faydası var. Mesela ben merak ediyorum bu adamda ne gördüler de tabakhaneye bilmem ne yetiştirir gibi haziran ayında gidiyorlar. Madem buraya kısıtlı bütçe ayıracağız o zaman beklersin yaz ligini illa ordan seker 3/5 tane adam birini alırsın.

Yeboah Halilovic Russell (mesafe tanımıyordu bi ara üçlükleri) Walden PJC Prepelic Caloiaro Hummer Morgan Mcgee. Bir kulüp son 2 senede 15 transferin 10 tanesinde karavana atıyorsa ya bu işi yapmasınlar ya da eleştirirken sizden icazet almayalım.
Sadık’ın performansı ve güvenilirliği konusundaki eleştirilerini anlıyorum. Eğer Sadık’tan daha iyi bir oyuncu transfer edilecekse, bu oyuncunun belirgin şekilde üstün özelliklere sahip olması gerekiyor. Dış şut kabiliyeti, ribaund ve sertlik eksikliklerini dile getirmişsiniz. Bu durum, yeni transferin ne kadar faydalı olacağı konusunda soru işaretleri yaratıyor, tamam anlayabiliyorum.

Sadık’ın yerine alınan oyuncunun oyun tarzı ve becerileri Sadık’tan farklı ve daha etkili olmalıydı. Ancak, sadece YouTube özetlerinden oyuncunun performansını değerlendirmek yeterli değil. Gerçek maç performansı, savunma katkısı ve takım uyumu gibi unsurlar da göz önünde bulundurulmalı.

Transferlerin başarı oranıyla ilgili eleştiriniz de yerinde. Son yıllarda yapılan transferlerin büyük bir kısmının bekleneni verememesi, transfer stratejilerinin gözden geçirilmesini gerektiriyor. Belki de G ligindeki potansiyel yetenekleri değerlendirmek ve daha iyi seçimler yapmak konusunda daha dikkatli olunabilirdi Yakup hoca nazarında amma velakin

Sabırlı olmak ve gelişmeleri izlemek elbette önemli tabikide.

Scouting sadece g-league için geçerli bir operasyon heralde. Merkezefendi Sadık'ın arkasına çekse tebrik için çelenk gönderecek adamlar biz çekince bişeyler oluyor. Çok sevdiğiniz merkezefendi 3 tane oyuncu göndermiş son yıllarda Euroleague'e Oturu G-league diğerleri kim bakalım.

Rogkavopoulos > Promitheas Patras > Yunanistan Ligi > 6.5 Sayı - 4.3 Ribaund - 1.1 Asist 🤔 Mevcut kulüp: Baskonia
Sestina > Hapoel Holon > İsrail Ligi > 11.1 Sayı - 3.1 Ribaund - 0.8 Asist 🤔 Mevcut kulüp: Fener > Valencia

Bunların ikisi de 4 numaralar. Bizim Blumbergs de:
Blumbergs > Aris > Yunanistan Ligi > 9.5 Sayı - 3.1 Ribaund - 0.2 Asist

Rogkavopoulos'a da menajer paketledi çaktı demişlerdi zamanında. Scouting bu kadar kolay ya hani kabaca hesapla Blumbergs Rogkavopolos'u tokatlar istatistiklere bakarsak. Oyuncunun özellikleri önemli değil G-league'den gelmemiş olması ve Aris gibi bi takımdan gelmesi önemli çünkü ya :ROFLMAO: Kesin rezil bi oyuncudur ya Aristen geldi diye.

Sadık olduğu için alındı zaten evet. Ama Sadık ne ki de diyorum.
Yineliyorum, yerliler içinde Sadık'tan başka sahadaki Türk olma konusunda güven veren kimse yok, bu bence olumsuz, dediğim gibi staff'ı Sadık'a aşırı güven konusunda elestireceksek elestirelim. Ki yine yineliyorum, Sadık'ın seneye çok ciddi bir maaşa oynayacağı söyleniyor, artık bir şeylerin beklendiği ve Sadık'ın ortaya bir şeyler koyması gereken sezon diye de bakılıyor konuşuluyor olabilir takım içinde, orasını bilemiyorum, düz varsayım.

Adamı sezon içinde Aris hayranlığımdan ötürü Eurocup da denk geldikçe izledim, eğer karistirmiyor isem içeri girmeyen, temastan kaçan ve şutu güven veren beyaz 4. Yapacağım maksimum yorum bu çünkü bilgim kısıtlı. Fazlasını yapmak beni aşar, yapan adamlar da maaş alan scoutlardır. Şunu yapar bunu yapar diye de bir iddiam yok. Düz mantık bu adam Sadık'la süreleri paylasir veya Sadık'ı nefeslendirir diyorum. Kimse için şunu yapar bunu yapar diye bir iddiam yok.

İlk entrymde de yazmıştım, özellikle kıta dışına gidilebilirdi eleştirisine katiliyorum. Bunun için de yaz ligi veya g league denenirdi. Denenmemiş, inşallah pişman olmayız diyip geçeceğim ama beklentimiz ne ki pişman olacağız adamdan.

Öngörülerine saygım büyük. Burada tutmaz diyip de yanildigin bir tane bile adam yok. Saygılar.
Ama burada fikir belirtiyoruz abi. Kimse sana fikir belirtme, bizden icazet al demiyor. Taraftarız, olumlama yapmaya ve hayal kurmaya çalışıyoruz normal olarak. Bu şubeyi 7 yaşından beri takip ediyorum, şubenin ne bok olduğunun bende bilincindeyim. Sen karamsar olabilirsin ama ben hala her sezon kadro kurulurken toz pembeyim. Sezon içinde insanlara giydiriyorum küfür ediyorum sonra ertesi yaz yine aynı olumlama tavrına takiniyorum. Belki bir gün bende bela lanet okuyup bu şubeden bir cacık olmaz diyerek maçlara bile gitmemeye başlarım. O güne kadar böyleyim. Sen, ben sana öyle bir şey demememe rağmen -ki ne haddime- icazet mi almaliyim diyorsan bende aynı soruyu sana soruyorum o zaman. Olumlama yapmak için icazet mi almaliyim?

Sadık olduğu için alındı zaten evet. Ama Sadık ne ki de diyorum.
Yineliyorum, yerliler içinde Sadık'tan başka sahadaki Türk olma konusunda güven veren kimse yok, bu bence olumsuz, dediğim gibi staff'ı Sadık'a aşırı güven konusunda elestireceksek elestirelim. Ki yine yineliyorum, Sadık'ın seneye çok ciddi bir maaşa oynayacağı söyleniyor, artık bir şeylerin beklendiği ve Sadık'ın ortaya bir şeyler koyması gereken sezon diye de bakılıyor konuşuluyor olabilir takım içinde, orasını bilemiyorum, düz varsayım.

Adamı sezon içinde Aris hayranlığımdan ötürü Eurocup da denk geldikçe izledim, eğer karistirmiyor isem içeri girmeyen, temastan kaçan ve şutu güven veren beyaz 4. Yapacağım maksimum yorum bu çünkü bilgim kısıtlı. Fazlasını yapmak beni aşar, yapan adamlar da maaş alan scoutlardır. Şunu yapar bunu yapar diye de bir iddiam yok. Düz mantık bu adam Sadık'la süreleri paylasir veya Sadık'ı nefeslendirir diyorum. Kimse için şunu yapar bunu yapar diye bir iddiam yok.

İlk entrymde de yazmıştım, özellikle kıta dışına gidilebilirdi eleştirisine katiliyorum. Bunun için de yaz ligi veya g league denenirdi. Denenmemiş, inşallah pişman olmayız diyip geçeceğim ama beklentimiz ne ki pişman olacağız adamdan.

Öngörülerine saygım büyük. Burada tutmaz diyip de yanildigin bir tane bile adam yok. Saygılar.
Ama burada fikir belirtiyoruz abi. Kimse sana fikir belirtme, bizden icazet al demiyor. Taraftarız, olumlama yapmaya ve hayal kurmaya çalışıyoruz normal olarak. Bu şubeyi 7 yaşından beri takip ediyorum, şubenin ne bok olduğunun bende bilincindeyim. Sen karamsar olabilirsin ama ben hala her sezon kadro kurulurken toz pembeyim. Sezon içinde insanlara giydiriyorum küfür ediyorum sonra ertesi yaz yine aynı olumlama tavrına takiniyorum. Belki bir gün bende bela lanet okuyup bu şubeden bir cacık olmaz diyerek maçlara bile gitmemeye başlarım. O güne kadar böyleyim. Sen, ben sana öyle bir şey demememe rağmen -ki ne haddime- icazet mi almaliyim diyorsan bende aynı soruyu sana soruyorum o zaman. Olumlama yapmak için icazet mi almaliyim?

Tabiki icazet alacağın bi durum yok ama sana 20 kalemde bu transferin neden mantıksız olduğunu açıklasam savunman biz taraftarız olumlamalıyız oluyor. E sen taraftarsın da ben İngiltere kraliyet mensubu değilim ki. Bir şeyleri baştan konuşmazsan, sonradan konuşmanın bi faydası olmuyor bahsettiğim konu o.