2024-2025 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

İstatistikleri fena değil ve Alman ligine bu sene damga vurmuş bir oyuncu ama sakatlığı var ve sakatlıktan nasıl dönecek soru işareti.
Umarım faydalı olur.

Ben yabancı sınırının da esnemesiyle birlikte 2 yabancı pivot bekliyorum McCormack kalacaksa bir tane gerçekten çember savunacak cinsten. Başka da bişey beklemiyorum. Yeter artık lise takımı gibi takıldığımız. İyi kısaları bulacaktır zaten Yakup hoca.

Emmanuel Terry yazmışlar kötü bir temenni olarak kalır umarım. McCormack veya Wiley gibi kalıplı uzun bir 5 yanına çabuk atlet bir 4 iyi olur ancak E.Terry kısıtlı bir oyuncu. Banvitli görmekten sıkılmadık mı, mayıs haziran ayında yan parça 6. 7.yabancı alınır mı?
Çin'den Moses Wright'ı Denizli getirdiyse Reggie Perry 'i getirmeye çalışalım.
Samet'in sözleşmesinden çıkmalıyız.

Son düzenleme:
Emanuel Terry yazmislar bizim icin.Yok yok en iyisi transfer donemini takip etmemek.Durup dururken sinirlerim bozuluyor.Ne Terry’si ya ? 5 desen savunma sifir,4 desen o esneklik ve sut yok.Sacma sapan bir transfer.

Samet’in de sozlesmesi devam ediyormus.Kalir herhalde.Mccormack’i tutmayi becerebilirsek Mccormack-Terry-Samet 5 numara rotasyonu olacak gibi.

Terry atlet ribaundcı vs ama tek bir işi yapabiliyor. Omuzları dar cusseli olmadığı için alan kapatamaz. Alan kapatacak 5 in yanında daha faydalı olur. 4 içinse ikili oyunu dışında silahı yok şutu yok pas oyun görüşü zayıf. Ne 5 numarayı 4/4 luk kapatır ne 4 numarayı. Kötü değil ama tek bir işi yapabiliyor. Halilovic de kötü oyuncu değildi ama tek şeyi yapabiliyordu. Hadi kalıplı ve uzun olsa iceriyi kapatabilse saf 5 in hakkını veriyor derdin. Terry de öyle.

Samet parası neyse verilip çıkılmalı 5 için yumuşak kısa 4 için ayakları yavaşladı zaten basketbolu unutmuş. Üstelik 5 yerliyi ne yapacağız 7 yabancı varken saf mıyız?

Tek bir işi tek bir pozisyonu oynayabilen handikaplari birden fazla olan oyuncuları toplarsak kimyayı yine oturtamayiz. Yeboah bile 3/4 değil aslında 2/3. 4 numara için kısa kalıyor eziliyor içeride tam olarak 4 gibi oynayabildigini soyleyemeyiz.

İsmet ve McCormack 'e teklif var iyileri gönderip kötüleri tutmaya mi çalışıyoruz. İsmet ayrılırsa tek mantıklı tarafı BCL de 7 homegrown olmayan oyuncu kontenjanından dolayı olur.

7 yabancı varken Sadık dışında herhangi bir yerli uzun bulundurmanın mantığı var mı? Muhsin vb çok mu üst düzey 200 K dolarlık Amerikalı yerli uzunlardan iyi oynar.

4+3 de Karahan vs nerede düzenli süre bulabilir kaç dk verebileceğiz? Daçka Çekmece vb. oynatacak bir kulübe kiralansa oynayıp gelse iyi olmaz mı? 4 yerli haydi haydi yeter gerisini Efe Vatan vb alt yapıdan maç kadrosuna alırız.

4m dolar deniliyordu?? Otis Livingston Almanyada net 150 alımiyordur bile mvp bile olsa çok pahalı bir oyuncu değil. Terry kariyeri boyunca 200 K doları geçti mi acaba?

7 yabanciyi tamamlayacaksak bence en fazla 3 yerli olmali.Bugrahan ve Sadik kesin kalir gibi.Goksenin’i de gonderecegimizi sanmiyorum.Baska da yerli tutmam ben olsam.

7 yabanciyi tamamlayacaksak bence en fazla 3 yerli olmali.Bugrahan ve Sadik kesin kalir gibi.Goksenin’i de gonderecegimizi sanmiyorum.Baska da yerli tutmam ben olsam.
10 oyuncu yeter de hadi sakatlık formsuzluk vs. Hadi 4 olsun da Samet kalmayı getektirecek bir oyun mu oynadı zaten ne 4 ne 5. Koç 4 de oynattı 5 te veril alamadı. Ikili oyunu perdesi şutu vardır artık agir cekim yapıyor 5 için zaten eziliyor. Samet' in geçen sezon da Fenerbahçe 'yle sözleşmesi opsiyonu vardı. Takım bulsun farkını ödeyelim daha faydalı olur.

İsmet yerine farklı pozisyonlar olsa da Kenan Sipahi Erten Gazi Muhammed Baygul veya Tolga Geçim olabilir. 4+2 olsa Muhsin derdim ama 4+3 te yerli uzun almak saçmalık. Duverioglu zaten İsmet gibi BCL nedeniyle mantıksız.

10 oyuncu yeter de hadi sakatlık formsuzluk vs. Hadi 4 olsun da Samet kalmayı getektirecek bir oyun mu oynadı zaten ne 4 ne 5. Koç 4 de oynattı 5 te veril alamadı. Ikili oyunu perdesi şutu vardır artık agir cekim yapıyor 5 için zaten eziliyor. Samet' in geçen sezon da Fenerbahçe 'yle sözleşmesi opsiyonu vardı. Takım bulsun farkını ödeyelim daha faydalı olur.

İsmet yerine farklı pozisyonlar olsa da Kenan Sipahi Erten Gazi Muhammed Baygul veya Tolga Geçim olabilir. 4+2 olsa Muhsin derdim ama 4+3 te yerli uzun almak saçmalık. Duverioglu zaten İsmet gibi BCL nedeniyle mantıksız.

Samet’i ben olsam asla tutmam zaten.Benim icin bu sezonki yerlilerde en buyuk hayal kirikligi Samet oldu.Ama opsiyonu devam ediyormus sanirim tutacaklar.

Ismet yerine dusuk butceli topa baskiyi yapabilecek bir kisa iyi olur tabi.Erten Gazi’yi cok isterim o yuzden ama onda da kronik sakatlik var gibi.Sezonun 3-4 ayini sakat geciriyor hep.Baygul’de iyi olur.Kenan Sipahi pahali kacabilir bir tik.

Biz bu BCL belasından kurtulana kadar bize anca Walden ve türevleri düşer. EC takımı olsaydık Yam Madar hayalleri kuruyordum şimdi.

Andres Feliz ve Mike Daum Maccabi deniyor. Yani çıta düşmüş gibi şutör uzun istiyordu Yakup koç. Ryan Luther olur bu gidişle, Webb III ayrılacak gibi Maccabi'den EL Eurocup BCL arası bir oyuncu bence Buducnost'taydi eskiden. Kevin Harvey yine çok yönlü denebilecek bir uzun düşüşteydi toparlamış gibiydi en son.

McCormack 'i beğenmeyenler kendince haklı da tutabilir miyiz e geldik bile. McCormack yerine daha kısa kalıpsız ve orta mesafe şut atamayan ancak daha atlet çabuk E.Terry ile doldurabilir miyiz zor. J.Floyd A.Tyus E.Terry kalıp olarak 2.10 civarı pivotların arkasında duramıyor hacmen küçükler çünkü. McCormack yerine Boutsiele Wiley vs zor McCormack 'i tutamayan onları nasıl alacak?
Samet'i de tutuyorsak geçmiş olsun. Şapkadan tavşan çıkarmak lazım mayıs sonunda.

4milyon doları ne yapıyoruz acaba? Biraz olsun sivrilen hiçbir oyuncuyu tutamayacaksak yatırım yapmayalım gerek yok. Galatasaray kötü yönetiliyor çünkü hiçbir oyuncu şubeye karşı aidiyet bağı gelistiremiyor Can Korkmaz Yiğit Arslan Muhammed Baygul eski oyuncular normalde çalıştığı kulübe sıcaktır. Brown daha azına Bahçeşehir yerine Karşıyaka 'da kaldı. Galatasaray kadın erkek basketbol takımlarında tersine. Eski oyuncular bizi pek iyi anmıyorsa hata şubede.

Son düzenleme: