Galatasaray Kadın Basketbol Takımı 2024/2025 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Çukurova Iliana Rupert'i de almış. Avrupalı olarak o da iyi seçim olmuş. Çukurova daha dengeli ve iyi bir kadro kuracak gibi gözüküyor

Fenerbahçe'ye yoktan yere Euroleague finali kaybederek ezeli rekabette hegemonik olduğumuz noktaya; Avrupa'nın birinci kupasını derbi galibiyetiyle kazanmaya dair ayağımıza sıkarak tabloyu eşitlemeyelim denmiyorsa, biz neden Euroleague'e gitmiyoruz?

FIBA’nın Türk takımlarına ayırdığı kontenjan 3 diye biliyorum abi.
ÇBK Mersin ve fb doğrudan katılıyor.
Beşiktaş ise eleme oynayacak diye biliyorum.(Yanlış olabilir.)
Bu sebepten dolayı Eurocup’a katılıyoruz bence.

Muhammed Ali Bey, erkek basketbolda Dubai takımının Adriyatik Ligi'nde oynayacağı; üstüne Eurocup'a davet edileceği günlerde yapmış olduğunuz kontenjan vurgusu kağıt üzerinde geçerlidir. İtiraz edemem, kimse edemez.

Gel gelelim ki, son iki Euroleague finalini izlediğimiz; Fenerbahçe lehine ortalama 36 sayı fark gördüğümüz ortamda Euroleague oynamaya istekli bir Galatasaray'ın kontenjana takılacağını ben hiç ama hiç düşünmüyorum. 2009 Eurocup şampiyonu, 2014'te finalde Fenerbahçe'yi çift haneyle yenerek Euroleague şampiyonu, 2018 Eurocup şampiyonu Galatasaray'dan bahsediyoruz. Avrupa basketbolunun tarihi boyunca böyle ahit gibi kurallar koyan bir yapı olmadı, olamadı. Zira basketbol Dünya'nın son 51 yılında, Kapitalist üretim ilişkileriyle yaşayan ülkelerde finansal anlamda kendini hiçbir zaman döndüremedi. Bir de Dünya'da 2020'lerin dört sac ayaklı kaotik yapısı gözetildiğinde, Galatasaray'a gelemezsiniz denmesi zihnimde mucizevi bir olasılığa karşılık geliyor. :)

Abi FIBA’nın bu konuda tutumu net.
Ben de isterim Euroleague Women’da oynayalım ama FIBA her bütçesini yükselten takımı başvuru ile alsaydı o zaman turnuvanın bir ciddiyeti kalmazdı.
Sadece 3 Türk kontenjanı ayrıldı ve bunun üstüne başvuru ile çıkmanın usulen ve teknik olarak imkanı yok.(Zaten değişen Euroleague Women formatı da buna izin vermiyor.)
Zaten bunu yanlış hatırlamıyorsam Kerem abi de söyledi. Euroleague Women’da davet ile katılım yani wildcard uygulaması yok.
Bu sene Eurocup’ta oynayacağız,şampiyon olup Euroleague’e geçeceğiz.
Konu bu kadar basit.

Rus takımları yok, Final Four için Türkiye dışında doğru düzgün ev sahibi yok, organizasyonda rekabet olabilme ihtimali sadece İstanbul derbisine bağlı, final sayı farkı ortalamaları 40 sayıya dayandı, geçen sezon Süper Kupa finalinin sayı farkı Galatasaray-Fenerbahçe derbi tarihinin en büyük sayı farkı olup bize ait olan 57 sayıyı gördü; biz de oturduk ciddiyetten bahsediyoruz. FİBA emin olun sizin kadar ciddiye almıyor bu organizasyonu Muhammed Ali Bey. :)

Beyefendi boşuna tartışıyoruz.
Euroleague Women'da davet ile katılım yani wildcard uygulaması yoktur. Böyle bir usul olmadığı gibi hukuken de mümkün değildir.
Başvuru ile katılım Euroleague Women TARİHİNDE yoktur.
FİBA İstanbul derbisini kriter olarak almıyor malesef.(En güldüğüm argüman da bu oldu.)
Bu argümanın değil Avrupa basketbolunda,NBA'de bile geçerliliği yoktur.
FİBA'nın kontenjanı ve Galatasaray'ın kurduğu kadro bellidir.
Gelecek sene Eurocup'ta oynayacağız.
Şampiyon olup,Euroleague'e katılacağız.

Bjk için eurocupta oynayacak deniyordu tam bilmiyorum ama eurolig için eleme oynamazlarsa biz elemeye katılabiliriz. Tabi bjk direkt olarak eurocup oynamak isterse olabilir bu dediğim. Elemeleri geçeriz herhalde.
Bi araştırmak lazım ben bi bakayım.

Son düzenleme:
Bjk için eurocupta oynayacak deniyordu tam bilmiyorum ama eurolig için eleme oynamazlarsa biz elemeye katılabiliriz. Tabi bjk direkt olarak eurocup oynamak isterse olabilir bu dediğim. Elemeleri geçeriz herhalde.
Format tam belli değilmiş eurolig'te, bjk'de ön eleme oynaması belirsizmiş çünkü ön eleme kaldırılabilirmiş. Belki wild kart tarzı bi uygulama yapılabilirmiş. Bu sene final four değil 6'lı bi final olucak herhalde tam belli olur yakında.

Euroleague'e katılıp katılamayacağımız bu ay ortasında belli olacakmış ama ihtimal düşükmüş.

Beyefendi boşuna tartışıyoruz.
Euroleague Women'da davet ile katılım yani wildcard uygulaması yoktur. Böyle bir usul olmadığı gibi hukuken de mümkün değildir.
Başvuru ile katılım Euroleague Women TARİHİNDE yoktur.
FİBA İstanbul derbisini kriter olarak almıyor malesef.(En güldüğüm argüman da bu oldu.)
Bu argümanın değil Avrupa basketbolunda,NBA'de bile geçerliliği yoktur.
FİBA'nın kontenjanı ve Galatasaray'ın kurduğu kadro bellidir.
Gelecek sene Eurocup'ta oynayacağız.
Şampiyon olup,Euroleague'e katılacağız.
Olur mu olmaz mı bilmiyorum ama kulüp başvuru yapmış.