25 Mayıs 2024 GALATASARAY Seçimli Genel Kurulu

Seçimi hangi isim kazanmalı ?

• Dursun Özbek

Oy: 25 61.0%
  • Süheyl Batum

Oy: 7 17.1%
  • İkisinede Hayır

Oy: 9 22.0%

• Kullanılan toplam oy
    41
Boş laflar bunlar. Sürekli her şeye negatif bakmayı ne zaman bırakacaksın sen?

Zaha Ziyech bu sene katkı verdi. Sergio Oliveira geçen sezonun şampiyon yapan oyuncularından. Bir iki transfer de tutmasın zaten hepsiinde %100 başarılı olamazsın. Erden Timur'a laf atmayı bırakın artık. YETER!!!
Yerime düşün yaz istersen olur mu ya da izin alayım senden? Erden Timur'u destekleyen baya yazım var. Transfer konusunda parlak denemez evet Ziyech 4-5 gol attı akan oyunda yok 50 maçlık sezonda sürekli oynuyor mu Zaha ? Takımım yükünü Nelsson Abdulkerim Sanchez Muslera Toreira İcardi Mertens Barış çekiyor. İki Kerem Kaan da destek veriyor.

Zaha Ziyech sürekli katkı verdi mi veremedi takımın Icardi'den sonra en yüksek ücretli oyuncularından S.Aurier sakatlıktan kurtuldu Oliviera da ama oynamiyorlar arkadaşlarının gerisinde kaldıkları için.

Bu kadar net. Bunun Galatasaraylilikla Erden Timur'u takdir etmekle ilgisi yok. Madem doğru transferler Zaha kalsın Aurier ile sözleşme uzatalım Oliveira zaten sözleşmesi var kulübede devam eder.

arkadaslar bonservisi olmadan gelen Ziyech ve Zahayi elestiriyonuz. Aurier dediginiz oyuncu sezon sonu sözlesmesi bitiyor. Ndombele kiralik oda gidiyor.

Ziyech ve Zaha en kritik maclarda gol attilar ve takimi galibiyete tasidilar onlarin attigi o kritik goller olmasaydi puan kayiplariyla yaristan coktan kopmustuk.
Devre Arasi gelen Vinicius Juniorun bile bize son dakikada attigi golle kazandirdigi 3 Puan var. Aurier geldikten sonra Ziyechteki mental olarak iyiye gitmesi tesadüf degil ikiside cok yakin arkadaslar.

Bu arada Fenerin 15Milyon Euro bonservis verip aldigi Cengiz Ünder veya 10 Milyon euro verip aldigi Syzmanskinin katkilarina bakin kim daha akilli transferler yapmis acaba :)

Adamlar sahamızda yöneticilerimizi dövüyor girip eğlenip olay cıkarıyorlar bi tane sekreter var sadece.Dursun sende sevgi iklimi falan devam et utanmaz herif.Erden timur yoksa bu dursundan ve yanındakilerden bi cacık olmaz. Umarım seçimi süheyl kazanır. Dursun gitsin akp falan övüp yanak sıktırsın.

Ali Koç Galatasaray yöneticisine buradan çıkmazsan dayak yiyeceksin diyor. Bizim Dursun nerede belli değil. Maçta da kameralara yansımadı sanırım şantiyelerde işler yoğun:)

Bu arada sportif olarak başarısız olsa da başkan dediğin Ali Koç gibi güçlü, bağımsız bir figür olmalıdır. Dursun Aydın Özbek gibi akp'nin bakanları tarafından avuçlanamamalıdır.

Ben bu yüzden Galatasaray'a Burak Elmas gibi Dursun Özbek gibi tipler değil Ünal Aysal gibi başkanlar gereklidir diyorum ve demeye de devam edeceğim.

Konya'da mal varlığının yarısını prim diye dağıtsın Dursun başkan. Haftaya bir Fenerlilik yapıp yüzyılın rezilliğini yaşatırsa değil Kemerburgaz, İstanbul'a sokmazlar adamı o saatten sonra.

Ünal Aysal; tüm ülkeyi/siyasileri karşısına alıp Kadıköy’de şampiyonluk kupasını kaldıran, devamını getiremese de erkek basketbol final serisinin son maçında şikecilerin şerefsizliğine karşı takımı sahaya çıkarmama cesaretini gösterip turgay rezilini canlı yayınlarda ağlatan, kadınlarda ilk Euroleague kupasını finalde şikecileri yenip Türkiye’ye getirmemizi sağlayan büyük başkandır. Hataları, kusurları olmuştur lâkin ben razıyım. akp adaylarına yanak sıktıran, pisuvarda taraftarla transfer muhabbeti eden dursun özbek’le hiçbir şekilde kıyaslanamaz!

Ünal Aysal vari bir başkanın gerekliliğine dair yazdıklarınızın altına imzamı atıyorum.

Bilderberg mi, Milli burjuvazi olmak mı sorusunun arasına sıkışıp kaldığından spor müsabakalarında dört nala stres atan; iki ateş arasında kalmış Ali Koç'un bağımsız olduğu vurgusunu ise Can Bey kusuruma bakmazsa kısa bir fıkra olarak niteleyeceğim.

Ünal Aysal vari bir başkanın gerekliliğine dair yazdıklarınızın altına imzamı atıyorum.

Bilderberg mi, Milli burjuvazi olmak mı sorusunun arasına sıkışıp kaldığından spor müsabakalarında dört nala stres atan; iki ateş arasında kalmış Ali Koç'un bağımsız olduğu vurgusunu ise Can Bey kusuruma bakmazsa kısa bir fıkra olarak niteleyeceğim.
Benim bağımsızlık kriterim ibb adayı tarafından avuçlanmamak, Fikret orman gibi on cümlede 25 kez sayın cumhurbaşkanım dememek vs vs..

Koç ailesi bu ülkede bir çok işi olmasına rağmen ve belli yerlerde iktidara mecbur olmalarına rağmen bence olabildiğince bağımsız.. en azından herkesin iktidar yalakası olduğu bir ülkede bence yalaka filan da değiller. Benim kriterlerim bunlar olduğu için bence bağımsız ama başka görüşlere de saygı duyarım.

Adamlar stadımızda idareci tartaklıyor , yönetim ortada yok. Umarım kongre bunun hesabını seçimde sorar. Yemişim inşaatını, projesini... Bize inşaattan değil, Galatasaray Spor Kulübünü yönetmekten anlayan başkan lazım. Sırf iktidarla arası iyi diye DÖ gibi zayıf isimlere eyvallah demeyi, bir taraftar olarak kendime yakıştıramıyorum. Üyeler yakıştırıyorsa diyecek söz yok.

2006'da Seçimi Canaydın'a kazandıran, elendiğimiz 3-2'lik Türkiye kupası maçının haftası yaşananların aynısı yaşandı bence bugün. Divan, o maç çıkan olayları Şardan'a bağlamış ve seçimi Canaydın'a kazandırmış. Hıncal Uluç'un bir yazisinda okumustum bu meseleyi ve bu yazıyı okuduğumda çok küçüktüm, 7 yaşında falandım ve Adnan Polat-Öztürk seçimi vardı. Nasıl aklımda kaldıysa artık, bugün yaşananlardan sonra ve Dursun Özbek'in muhtemelen gazlanarak yaptığı aciklamalardan sonra direkt aklıma bu muhabbet geldi.

Üstad Hıncal Uluç yaşasaydı bugün bunun üzerine köşesinde yazar, seçim tersine dönüyor/döndü derdi. Sosyal medyada üyelerin tahminlerine göre 65-35 şekli bir üstünlükle Dursun Özbek kazanır deniyordu ama bugün itibariyle Süheyl Batum 0 efor ile bu oranları 55-45 olarak değiştirmiş olabilir. Hafta içi vereceği yemeklerle ve tavlayacagi insanlarla da 45-55 yapıp lehine çevirebilir tümden.

Cumartesi, sandığımızdan daha kaotik bir seçim izleyebiliriz. En azından kendi adıma konuşayım, ilk kez herhangi bir seçim muhabbetine bu kadar kafa yordum kendimce. Dursun Özbek kesin kazanır diyordum ama sanılandan daha kaotik, başa baş giden bir seçime geri sayımdayız diye düşünüyorum.

Galatasaray'ın hakkında hayırlısı olsun. Rezan Epözdemir mutlu olmasın, her şey çözülür.

Benim bağımsızlık kriterim ibb adayı tarafından avuçlanmamak, Fikret orman gibi on cümlede 25 kez sayın cumhurbaşkanım dememek vs vs..

Koç ailesi bu ülkede bir çok işi olmasına rağmen ve belli yerlerde iktidara mecbur olmalarına rağmen bence olabildiğince bağımsız.. en azından herkesin iktidar yalakası olduğu bir ülkede bence yalaka filan da değiller. Benim kriterlerim bunlar olduğu için bence bağımsız ama başka görüşlere de saygı duyarım.
Ben Dünya ve ekonomi-politik derken, siz Türk siyaseti ve siyaset sosyolojisi imgeleri üzerinden yaklaşmışsınız Can Bey. Bu noktada ayrışıyoruz.

Özbek'in Erden Timur olmadan başarısız olacağı çok belli ama bu seçimde karşısına çıka çıka Süheyl Batum'un çıkmasını anlayamıyorum,Süheyl bey Chp başkanlıģına aday olsa,parti kursa,bir stk başkanlığına aday olsa anlarım ama Galatasaray başkanlığı ne alaka ? Yönetim tecrübeside yok bildiğim kadarıyla,çözemiyorum bu durumu,keşke 3 hatta 4 adaylı seçim olsaydı,istenmeyen iki isme mecbur kaldık.

Özbek'in Erden Timur olmadan başarısız olacağı çok belli ama bu seçimde karşısına çıka çıka Süheyl Batum'un çıkmasını anlayamıyorum,Süheyl bey Chp başkanlıģına aday olsa,parti kursa,bir stk başkanlığına aday olsa anlarım ama Galatasaray başkanlığı ne alaka ? Yönetim tecrübeside yok bildiğim kadarıyla,çözemiyorum bu durumu,keşke 3 hatta 4 adaylı seçim olsaydı,istenmeyen iki isme mecbur kaldık.
Galatasaray’da muhalif kesim her seçimde kendisine bir başkan adayı arıyor. Genellikle ilk olarak Ünal aysal’a gidiyorlar o reddediyor. Bu sefer de belli ki Süheyl Batum’a kabul ettirmişler. Muhalif kanat genelde aynı fakat başkan adayları değişiyor.

Dun aksam mac sonu yasananlarin ardindan Dursun Ozbek’in oyunda ciddi bir dusus olacagini dusunuyorum.Ancak bu oy dususu secimi kazanmasina engel olabilir mi ? Bence cok zor.Bu da karsisindaki aday ve onun listesinden kaynaklaniyor tabi ki.Iyi bir muhalefet olsa dun mac sonu yasanan skandalin ardindan secimin yonunun degismesi cok muhtemeldi.

Kendi stadında stad görevlisini elin şikeci vandallarına karşı koruyamayan vasıfsızlar ne yüzle seçime girecek acaba? Hâlâ istifa etmediler mi? Bu ne utanmazlıktır!

Dun aksam mac sonu yasananlarin ardindan Dursun Ozbek’in oyunda ciddi bir dusus olacagini dusunuyorum.Ancak bu oy dususu secimi kazanmasina engel olabilir mi ? Bence cok zor.Bu da karsisindaki aday ve onun listesinden kaynaklaniyor tabi ki.Iyi bir muhalefet olsa dun mac sonu yasanan skandalin ardindan secimin yonunun degismesi cok muhtemeldi.
Bir uye olarak sunu belirteyim oncelikle tepki cok fazla lakin karşı tarafın oyuna etki eder mi bu tepki orası muamma çünkü karsidan beklenti ve görüntü olarak istenen etki gelmiyor.
Kazanır Dursun Abi ama isi daha da zor artık kazandıktan sonra

Son düzenleme:
Bir uye olarak sunu belirteyim oncelikle tepki cok fazla lakin karşı tarafın oyuna tepki eder mi bu etki orası muamma çünkü karsidan beklenti ve görüntü olarak istenen etki gelmiyor.

Zaten karsi tarafin vasifsizligi ve karsi tarafta akbabalar gibi bekleyen gecmisten tanidigimiz bazi sinsilerin listede olmasi,adinin gecmesi secimi Dursun Ozbek lehine ceviriyor bence.Yoksa saglam bir muhalefet olsa dunku mac sonu olaylarinin etkisiyle Dursun Ozbek’in secilme durumu epey riske girerdi.

Bir uye olarak sunu belirteyim oncelikle tepki cok fazla lakin karşı tarafın oyuna etki eder mi bu tepki orası muamma çünkü karsidan beklenti ve görüntü olarak istenen etki gelmiyor.
Abi geçenlerde sen 65-35 dursun ozbek üstünlüğüyle biter demiştin seçim için. yanlışım varsa affola, onu okudugumdan beri herkese 65-35 biter diye satıyorum. :)

lakin dün yasananlardan sonra 55-45 gibi, en azından ucundan da olsa bi kaybetme korkusu yaşatabilirler dursun özbek'e. ki yaşasa iyi olur. biraz kafa dank eder. Süheyl Batum'dan istenen etki gelmiyor kısmına da katılıyorum. mesela Ünal Aysal sportif aş deniyor, çıkıp iki kelam etse, yönetim sınıfta kaldı dese. Kayıp hepsi. sadece Süheyl batum'un twitlerini okuyoruz o kadar.

Abi geçenlerde sen 65-35 dursun ozbek üstünlüğüyle biter demiştin seçim için. yanlışım varsa affola, onu okudugumdan beri herkese 65-35 biter diye satıyorum. :)

lakin dün yasananlardan sonra 55-45 gibi, en azından ucundan da olsa bi kaybetme korkusu yaşatabilirler dursun özbek'e. ki yaşasa iyi olur. biraz kafa dank eder. Süheyl Batum'dan istenen etki gelmiyor kısmına da katılıyorum. mesela Ünal Aysal sportif aş deniyor, çıkıp iki kelam etse, yönetim sınıfta kaldı dese. Kayıp hepsi. sadece Süheyl batum'un twitlerini okuyoruz o kadar.
Ben hala 60-65 civarlarında alır diyorum Dursun Abi, Konya'ya bende dahil bircok uye gidecek ama oyumuzu atip gidecegiz, muhim olan kazanmasi degil neler kazandıracağı...