25 Mayıs 2024 GALATASARAY Seçimli Genel Kurulu

Seçimi hangi isim kazanmalı ?

• Dursun Özbek

Oy: 25 61.0%
  • Süheyl Batum

Oy: 7 17.1%
  • İkisinede Hayır

Oy: 9 22.0%

• Kullanılan toplam oy
    41
Sportif başarıyla kazanılan para kendi giderini zor karşılıyor. Ünal Aysal zerre güven vermiyor. Birkaç yıldır şirketleri iflastaydı. Dursun Özbek becerisi tartışılır ikisinin de ciddi iletişim sorunu var. Metin Ozturk nasıl aday olabiliyor Galatasaray 'da bu profiller? Turgay Kıran eksik bi. Liseliler olmasa Erden Timur aday olsa kazanır ama onu da bırakmıyorlar. Övünülecek adaylarımız var. 85 yaşındaki Alp Yalman dönsün daha iyi. Mali ve idari olarak tutarsız saçma hareketleri hiçbir zaman olmadı.

Son düzenleme:
Sportif başarıyla kazanılan para kendi giderini zor karşılıyor. Ünal Aysal zerre güven vermiyor. Birkaç yıldır şirketleri iflastaydı. Dursun Özbek becerisi tartışılır ikisinin de ciddi iletişim sorunu var. Metin Ozturk nasıl aday olabiliyor Galatasaray 'da bu profiller? Turgay Kıran eksik bi. Liseliler olmasa Erden Timur aday olsa kazanır ama onu da bırakmıyorlar. Övünülecek adaylarımız var. 85 yaşındaki Alp Yalman dönsün daha iyi. Mali ve idari olarak tutarsız saçma hareketleri hiçbir zaman olmadı.
Bunlar tamamen Ünal aysal için medyada üretilen karalama kampanyaları. Ünal Aysal dediğimiz adamın 35-40 tane şirketi var. Battığı konuşulan yeni elektrik şirketlerden bir tanesi ve bu şirketin diğer ortakları da doğan grubu ile doğuş grubu. Yani birkaç şirketi iflas etti diye Ünal Aysal iflas etmiş gibi haberler yaptırılıyor. Dursun abilerinin serveti muhtemelen battı dedikleri aysalın 20’de biri filan etmez ama saçma sapan haberler yaptırılıyor.

Sanırım Özbek medyadaki bazı isimleri sağlam besliyor.

Ünal Aysal’ın iflas etmiş hali; diğerlerini 50 kere satın alır, üstüne de yalı çocuğunu adam eder. Yalnız şu “başkanlar cebinden kulübe para vermeli” şeklindeki ortadoğu kafasından kurtulmamız lazım. Yapanların sonlarını görüyoruz. Ayrıca iletişim ve diksiyon konusunda gördüğüm en iyi başkanlardan biri Ünal Aysal. Dursun Özbek iki kelimeyi bir araya getiremiyor, kahvehane ağzıyla konuşuyor bazen. Hatta Erden Timur’u da canlı yayında izlemiştim onun da hitabeti kötüydü. Rahmetli Mustafa Cengiz de iyiydi.

Son düzenleme:
Süheyl Batum, D.Özbek’in Riva Projesini %20 hisse karşılığında anlaştığını %80’ini ise yapan firmaya bıraktığını, Galatasaray’ın çok büyük kaybının olduğunu iddia ediyor. Bunu dile getirdiklerinde Dursun da itiraz etmemiş.

Süheyl Batum, D.Özbek’in Riva Projesini %20 hisse karşılığında anlaştığını %80’ini ise yapan firmaya bıraktığını, Galatasaray’ın çok büyük kaybının olduğunu iddia ediyor. Bunu dile getirdiklerinde Dursun da itiraz etmemiş.

Bu gizli birşey değil ki, ihale yapıldı o dönem en yüksek teklif veren firma kazandı sonra ihaleden çekildiler yüksek teklif veren ikinci firma yaptı riva'yı. Dursun özellikle gidip bir firmayla anlaşmadı emlak konutun ihalesi ile verildi firmaya.

Basketbol takımımız 4 Haziran 2022'de lig finalini ve belki de lig şampiyonluğunu yarı final serisinin son maçında kaçırdığında büyük umutlarımız vardı. Dursun Özbek'in basketbol düşmanlığı ve cimriliği nedeniyle hepsi kısa sürede yıkıldı. Andreas Pistiolis'e büyük haksızlık yapıldı, bu takımda oynamayı hak etmeyen yerli ve yabancı oyuncular takıma alındı ve sonunda 2 yılda yaşamadığımız rezillik kalmadı. Bunların hesabının sorulması gerekiyor.

Süheyl Batum adaylığını açıkladığında şaşırdım ve biraz yadırgadım. Ünal Aysal'la yan yana gözükmesi tat kaçırıcı, listesi beklediğim kadar güçlü değil ama Basketbol takımımızın yerlerde süründüğü , büyük bir umudun - atılımın çöpe atıldığı 2 yılın sonunda Dursun Özbek'in başkanlıktan indirilmesi gerekiyor. Süheyl Batum, Basketbol takımımızı başarıya taşırsa desteklerim. Geçen 2 yılda ve Mustafa Cengiz döneminde devam eden basketbol düşmanlığı devam ederse kendisine eleştirileri ilk ben yazarım ama ne olursa olsun yarın değişim sağlanmalı.

Yarın akşamdan itibaren yeni bir başkan, yeni bir takım yöneticisi, Yakup Sekizkök yetersizi yerine yeni bir koç , Ömer Yalçınkaya vasıfsızı yerine yeni bir menajer ve tamamen yenilenmiş bir kadroyla temiz bir sayfa açalım. Galatasaray Basketbol takımını 2010-2012 arasında rüya dönemindeki seviyesine getirelim.

“GSBasket” forumunda yapılan bir ankette basketbol düşmanı dursun Ö. yönetimine %62.5 oy çıkması şaka gibi gerçekten. Boşuna demiyorlar toplumlar hak ettikleri gibi yönetilir diye. Umarım kazanan Galatasaray olur.

Önceki kongreye katılım 4459 kişiymiş.Bu seçimde katılım düşer,3700 civarı katılım bekliyorum.Kırmızı 2200 Sarı 1500 diye tahmin ediyorum.

Galatasaray icin hayirlisi neyse o olsun.Dun de dedigim gibi benim nacizane tek odagim sampiyonluk.Secimi Dursun Ozbek’in 60-40 gibi bir oranla kazanacagini tahmin ediyorum.Ama tek odak pazar gunku Konya maci olmali.Yarin secimi takip edecegiz.Her zamanki gibi tamamen demokrasinin egemen oldugu camiamizda guzel bir secim ortami yasanacak.Kaybeden kazanani tebrik edecek.Ama ne olursa olsun pazar gunku macimiz cok onemli.Insallah Galatasaray icin hayirli bir secim sonucu olur ama en onemlisi insallah pazar gunu sampiyon oluruz.

Galatasaray; futbol takımı avrupada hayal kırıklığı yarattığı, amatör branşlarda yerlerde süründüğü bir sezonda sırf gayrimenkuller satılıyor ve sadece süper ligde şampiyon olacak diye başarılı addedilemez. Umarım mevcut yönetim kaybeder. Süheyl Batum’un bir şansı hak ettiğini düşünüyorum.

Son düzenleme:
Siyasilere yanak okşatanlar, kulübün gayrimenkulleri satılınca ekonomi düzeldi diye algı yaratanlar, kendi sahalarında görevlileri şikeciler tarafından tartaklanırken ortalıkta gözükmeyenler, Şampiyonlar Ligi kadrosu kurduk diyip Kopenhag, Sparta Prag karşısında şamar oğlanı olanlar, rakiplerin Avrupada ses getirirken basketbolda/voleybolda nal toplayıp “Türkiye’nin en büyük spor kulübüyüz” diye utanmadan yalan söyleyenler ödüllendiriliyorsa eğer diyecek bir şey yok. Her şey müstahak! Dursun ne yapsa az..